Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 hónapos, még szopizó gyerkőc mellett el lehet kezdeni finoman fogyókúrázni vagy ugyanúgy tilos, mint kisebb gyerekeknél? fórum

18 hónapos, még szopizó gyerkőc mellett el lehet kezdeni finoman fogyókúrázni vagy ugyanúgy tilos, mint kisebb gyerekeknél? (tudásbázis kérdés)


13. hosi78
2010. dec. 22. 08:23
Nekem mindkét gyerköcöm 2éves koráis szopizott,de mikor már a szopi nem a teljes tápanyagbevitelről szólt én elkezdtem fogyózni,de csak fokozatosan. Változatos étrenddel és mozgással! A lányom még 2,5éves korában is néha cicire kéredzkedett,tejem volt rendesen,nekem kellett elapasztani. A gyermekeim is kitünő egészségnek örvendnek:)
2009. jan. 12. 17:06
Nekem a védőnőm azt mondta a fogyókúra alatt felszabaduló káros anyagokat a gyermekem átszívja a tejjel ezek után nem tettem csak a szopizás befejezése után.....és most is!
2009. jan. 12. 17:05
Az én kislányom 3 éves koráig szopizott, és kb. 1 éves volt, mikor elkezdtem Norbizni. Mire 25 kilóval kevesebb voltam, még mindig szopizott. Nem volt kevesebb tejem, ugyanúgy rengeteg volt. Úgyhogy véleményem szerint nyugodtan szoptass és fogyózz. Nem tudom, a többi fogyókúrára érvényes-e a dolog, nálam a Norbinál bevált. Sőt azóta visszajött jópár kiló (3 év alatt), de még mindig nem annyi, mint amennyit lefogytam, így hétfőn újra kezdtem.
10. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 9. - Arika)
2009. jan. 12. 16:50
:) Én most próbálkozom a 90 napossal, de a gyümölcsnapokat (a mai a második) én sem bírom.A múlt héten este muszály volt ennem valami kaját mert már rosszul voltam, plusz az a tudat, hogy nem ettem főtt ételt:( Ettől függetlenül a többi napot sikeresen veszem, és nincs semmi gondom, nem is vagyok éhes.Eddig már lement 2 kiló, úgyhogy most taktikát váltottam, és a gyümölcsnap nálam úgy fog kinézni, hogy ebédre gyümölcs, uzsonnára valami "rendes" étel, persze nem nagy adag, és este megint gyümölcs.Meglátom így mi lesz belőle:)
9. Arika (válaszként erre: 8. - 4a8c4f0081)
2009. jan. 12. 16:37

Sziasztok!


Jó téma!;)


az én kislányom 15 hós és már én is végig csináltam több diétát.

a gyereknek semmi baja , rossz mint egy "kisördög";D, tejem mint a tenger..viszont nagyon oda figyeltem hogy mikor mit eszem és mennyit.


a 90 napossal próbálkoztam, de a gyümölcsnap nem ment, mert én nem bírtam..már az első napot sem.


viszont több ujságban is megjelentek ilyen "gyors" diétát, amely heti 1-2 kg minuszt jelentenek.

Nekem ezek bejöttek, mert van egy menüsor (nem kell találgatni mit főzzek, stb!) amit simán be lehet tartani.

jól is laksz, közben oda is figyelsz mit eszel és a hét végére megvan a minusz 1 kiló!!


sajnos én nem az fajta vagyok, aki bement szülni és kevesebbel jött ki mint a terhesség előtt volt!:(

Én a szoptatás alatt sem fogytam vissza....a súlyom most kezdett el csökkenni, hogy elkezdtem odafigyelni a kajára.

(a nagyobb lányomnál 18 hósan kedztem újra dolgozni, akkor kezdtem el kevesebbet enni..és akkor kezdtem el fogyni is..viszont még 24 hós koráig szopizott!)



igy én is beszállnék a fogyi-klubba!!!

van valami jó ötletetek, esetleg?

2009. jan. 12. 16:27
Nagyon jó ez a téma, mert én is pont ebben a cipőben járok:)19 hós kislányom van, és most kezdtem el fogyókúrázni.A biztonság kedvéért megkérdeztem egy szakértő orvost, hogy lehet e, és semmi hasonlót nem írt a válaszában.Tanácsokat adott, hogy tudom hatékonnyá tenni a fogyást:)Szerintem csak addíg nem szabad míg a babának az anyatej a fő tápláléka.Ha már eszik mindent, és még mellette szopizik nem baj.Egyébként én azt nem értem, hogy fogyni nem szabad, vagy diétázni, mert a nők többsége a szoptatás alatt visszafogy az eredeti súlyára, és nekik soha sem szól senki, hogy vigyázzanak a felszabaduló méreganyagokkal.Akkor most hogy van ez?Ha a fogyás diéta eredménye akkor nem szabad, mert felszabadulnak a mérgek, ha pedig "csak úgy " lefogy valaki a szoptatás alatt akkor meg nem szabadulnak fel a méreganyagok?
7. 2577cdcc12 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2009. jan. 12. 16:00
A méregtelenítéstől szabadulnak fel, a diétától nem, úgyhogy nyugodtan :o)
2009. jan. 12. 15:53
Ez itt pedig Márton baba (ez a komoly neve) az apukájával.
2009. jan. 12. 15:50

Szerintem is lehet nyugodtan.

Gondolom már csak napi 1-szer, 2-szer szopizik és az sem lenne gond, ha esetleg leszokna róla teljesen.

2009. jan. 12. 15:49

Sportolni sportolok. (6 hós korától)

Én csak attól félek, hogy a fogyással méreganyagok is felszabadulnak, és megjelennek az anyatejbe. Csak azt nem tudom milyen mértékben, meg mennyire káros a gyermekemre.

2009. jan. 12. 15:48
Nyugodtan:)
2009. jan. 12. 15:47
En akkor kezdtem el ujra aktivan sportolni, amikor a lanyom 10 honapos volt. O addigra lenyegeben mar mindent evett, es csak naponta 3x szopizott.
2009. jan. 12. 15:44
18 hónapos, még szopizó gyerkőc mellett el lehet kezdeni finoman fogyókúrázni v. ugyanúgy tilos mint kisebb gyerekeknél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook