Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 18 biztos jel, hogy hazudik a másik fórum

18 biztos jel, hogy hazudik a másik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 18 biztos jel, hogy hazudik a másik

2009. aug. 8. 23:38

A barátom profi hazudónak tartja magát, de elmondása szerint nekem soha nem hazudna, mert imád blabla... annyira vicces volt, mikor egyszer megbizonyosodtam egy dologról, és bizonyítékom is volt rá, és rákérdeztem, majd a szemembe hazudott... nem volt egy nagy dolog, de rosszul esett hogy próbál átvágni, megmagyarázni dolgokat... egy baj van, annyira ismerem már, h milyen mikor hazudik, h hiába is próbálkozik, nem tudna, még ha csak éppenhogy kételkednék vmiben, akkor se tudna hazudni... sajnos sokat látom a szüleinek, ismerőseinek füllenteni, nem is sejti, hogy milyen jól kiismertem a módszereit... :) nomeg még jó, hogy pszichológusnak készülök, és érdekel a viselkedéstan... :D

nagymamám mindig azt mondta, h addig működik jól egy kapcsolat, amíg a férfi azt hiszi hogy ő irányít, közben meg a nő tartja kezében az egész kapcsolatot... azt hiszem nagyonis igaza volt :)

2009. aug. 1. 23:35
Jó kis cikk...
2009. márc. 4. 14:31
Hát én nem tudom, de rajtam minden látszik amikor füllenteni próbálok...:)) ezért már nem si teszem, hanem megmondom afrankót, mert az sokkal jobb érzés(lehet egy kicsit rossz eleinte, de megtérül):))))
2008. szept. 29. 11:03

A páromat évek alatt kiismerve, én is tudom, mikor leplez valamit.

Lelassul a reakcióideje, mert át akarja gondolni, mi is lenne a legcélravezetőbb válasz. Ha pedig megismétlem a kérdést, felkapja a vizet.

Szerencsére, csak a szüleivel való dolgokban igyekszik kampózni és leplezni, és azt is tudom, hogy azért, mert meg akar kímélni bizonyos dolgoktól.

Egyszer kaptam rajta eddig más ügyben hazugsággal, de akkor karakánul (férfi létére!) a szemembe nézett, és mindent elmesélt. Emiatt pedig, bárhogyan bántott meg, őszintén becsültem. Nem azt mondom, hogy éljeneztem, csak arra gondoltam, hogy legalább nem kezdett további hazugságokba. Már ez is becsülendő.

2008. júl. 5. 18:25

Közben találtam én is egy ilyen leírást:


"Nemi különbségek


De Paulo vizsgálatai alapján:


- Nők kínosabban érzik magukat, mint férfiak, ha hazudnak

- Nők komolyabban veszik a hazugságot, többet foglalkoznak vele gondolatban

- Ha a hazugságelszenvedője nő, hajlamosak büntetni az elkövetőt, bosszúálló módon viselkedni

- Nők a saját neműk beszélgetőtársaiknak olyan hazugságot mondtak, amelynek a célja a másik megkímélése

- Férfiakra jellemző az önző hazugság

- Nők jobban elhiszik a megtévesztést

- Nők nem hazudnak kevesebbet, mint a férfiak"


Meg:

"Minőségi hazugság

A tehetséges hazudó: jó képzelet, gyors szempontváltás, finom probléma érzékenység, fejlett empátiás készség, önszuggesztióra való képesség, meggyőző kommunikatív képesség.

A jó hazugság gyorsan elhangzik, logikai részletekre is kiterjed, nyelvileg jó színvonalú, ismételt rákérdezéskor sem változik


A minőségi hazugság összetevői:

- Kell hogy legyen racionális magva, ez elősegíti a hihetőséget

- Legyen valami érdekes benne. Könnyebb elhinni, ami meglepő, új információt tartalmaz

- Legyen naturalisztikus + aprólékos részletek

- Legyen vésztartaléka a hazugságnak"



Végem van, lebuktam :D

2008. júl. 5. 18:18
Levesbevaló gumós zöldség...
2008. jún. 12. 14:45
Ez nagyon jó!
2008. jún. 12. 08:41
Hááát, igen. Valóban így van.
2008. jún. 12. 07:42
Nagyon jó ez a cikk,független attól,hogy én más jelekből veszem észre,ha párom vagy épen más füllent.Azért köszi.
2008. jún. 11. 22:22

Most, hogy elolvastam a cikked, akkor jöttem rá, hogy az exem hangja milyen duruzsolóra változott, amikor valamit el akart leplezni.

Kár, hogy erről akkor nem tudtam. :(

1. Hoxa
2008. jún. 11. 11:03
Az emberek többségének meggyőződése, hogy profi módon hazudik. Leírásunkból kiderül, ki hol rontja el, majd bukik bele saját füllentéseibe...

Ugrás a teljes írásra: 18 biztos jel, hogy hazudik a másik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook