Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 18-19 évesen mit tettél, írd le pár szóban! Mi az, amit a mostani18-19 évesekben nem szeretsz? fórum

18-19 évesen mit tettél, írd le pár szóban! Mi az, amit a mostani18-19 évesekben nem szeretsz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. punku1 (válaszként erre: 33. - Eeab532645)
2010. júl. 25. 13:26
Hát ez így van . És ezért nem MA lennék huszon éves ,mert ma sajnos nem így mennek a dolgok. 21 éves koromban 3 hétet sikeült nyáron vendéglátóznom. Kb. annyit kerestem ,hogy még télre is maradt belőle :P Tény ,hogy a pulton kivűl ebédidő helyett tormát kellett pucolni. Na de kit érdekelt ez akkor? Üvöltött a Modern Talking és a ballag a katona :DDDDDDDD Még a torma sem csípett annyira :DDD
2010. júl. 25. 13:23
elköltöztem otthonról a mostmár férjemhez. a maiakban (már akit én ismerek) a nagyképűséget és erőszakosságot nem szeretem. na meg azt,hogy munkahellyel kapcsolatban olyan elvárásaik vannak,amilyen képesítései nincsenek
33. eeab532645 (válaszként erre: 30. - Punku1)
2010. júl. 25. 13:19

Én is csak azért (sírom )vissza a régi szép időket mert:Szabad voltál,a munkáltató nem éhbérért robotoltatott,munkahely dögivel,emberszámba vettek,szorgalommal előre jutottál,stb

Most csak (szabad)vagy!!!!!!!!!!!!!Nagy cucc

2010. júl. 25. 13:13
Épp akkortájt jártam középiskolába,és akkor hagytam ott a szüleimet.
2010. júl. 25. 13:05

gondoztam...

apukámért küzdöttem, miközben dolgoztam

sok hiszi azt, hogy buli és rongálás az élet

ez a mi időnkbe is volt...

de a mai fiatalokban leginkább a tiszteletlenség tűnik fel

30. punku1 (válaszként erre: 28. - Eeab532645)
2010. júl. 25. 12:58

Igen ,ezért.

Hidd el azok a király idők nem most vannak amiről te is írtál.

Én most boldog vagyok így ennyi idősen is .nem érzem ,hogy annyi vagyok amennyi :P

Na ok . helyesbitek : jó lenne ha még 10 évig ennyi lehetnék :D

De komolyan mondom ,hogy ma nem könnyü a fiataloknak . Ha nincs ismerős és protekció ott fönt -akkor nagyon nehéz .

2010. júl. 25. 12:36
18 évesen, leléptem otthonról, hátatfordítottam a szüleimnnek (természetesen csak időlegesen, amíg megtaláltam felnőtt önmagam és a helyem, aztán visszafordultam és azóta is imádjuk egymást)... és amit nem bírok a mai 18 évesekben... pl. a lányom hátatfordított nekem, és hiába mondom neki, hogy DE éééééén jóóóót akarok! :D ...(szóval most várhatok, amíg visszatalál). ;))
28. eeab532645 (válaszként erre: 27. - Punku1)
2010. júl. 25. 12:32

Csak azért?

Gondolkodás nélkül :IGEN!!

27. punku1
2010. júl. 25. 12:09

Nehéz kérdés ez ,hogy mi volt 15 -20 éve ,és hogy mi a helyes viselkedési forma.

Csak egy pár példa.

mondjuk menjünk vissza 20-25 évet.

Akkoriban lehetett lakást igényelni . Lehet ,hogy az szügséglakás volt ,de ugródeszkának megfelelt . -ez ma nincs !

Akkoriban csak az nem talált munkát aki nem akart dolhozni - Ma ez sem így van .

Akkoriban ha valaki nem dolgozott ,30 nap után KMK-s ( közv. munkakerülő) és szigorú bünti járt érte.

Sorolhatnám még ,hogy mennyi minden más volt akkoriban . Részemről ha valaki megkérdezné ,hogy lennék -e ma tizen vagy huszonéves? Hááát nem is tudom. Talán csak azért válaszolnék igennel mert ketyeg a biológiai órám és ez nem olyan szupi érzés .

26. cicaanya (válaszként erre: 25. - 3ed3bab9c6)
2010. júl. 25. 11:47

:) hát írd ki! biztos lesz ott is valaki ;)

specc..én azt akartam be bizonyítani hogy "MI MÉG TISZTESSÉGES FIATALOK VOLTUNK ABBAN AZ IDŐBEN!"

(NEM azon járt az agyunk kit hol merre hogyan miként húzzunk le ,vagy rondítsunk életébe,meg mikor boldogok voltunk akkor tisztességesen voltunk boldogok-fáradtak-bánatosan-álmosak stb....nem más kárára család barát stb....tettünk bár mit is) nem ugy mint most!!!!!

εïз/írjatok tovább..és írjátok le 18-19évesen mi is volt amit le írnátok !/εïз

2010. júl. 25. 11:37

Én inkább azt a 24-26-os korosztályt "támadnám" ilyen fórumcímmel, aki még jelenleg is az anyjáék nyakán él, és semmit se tesz az előbbre haladása érdekében...

Úgy gondolom, hogy érettségi után - főleg a továbbtanulósok - jó ha a szülő még egy-két hónapig, amíg beilleszkedik a gyerek az új helyen (egyetem) és rátalál a megfelelő napi ritmusára, addig támogatják. Nem alátolni a lakást, meg minden... Csak hogy meg bírjon élni a kezdetekben. Szóval nem a luxusról beszélek. Utána a gyerektől pedig elvárandó, hogy a saját lábára álljon, és tisztességes életet éljen.

Most vagyok 19 éves, most kezdem az egyetemet, és most költözök össze a barátommal. Én nem az "átlagos" velem egykorúak életét akarom élni; buli, pia, állatkodás, minél tovább anyámékról húzni a bőrt. Jól jönne a támogatás a szülőktől, egy-két hónapig, amíg talpra nem tudok állni, és elkezdeni a saját életemet, tőlük önállóan, nem a pénztárcájukban kutakodva.

Jelen időben sokkal nehezebb érettségi után elmenni dolgozni egy fiatalnak mint 15-20 évvel ezelőtt. Próbáltam, semmi eredmény szinte, a pár nap végig gürizett éhbéres "tuskó" áruházas munkát leszámítva, amit jó volt csinálni, mert pénzt kaptam érte, de hogy egy diákszövetkezetnél se hívnak vissza, és kuncsorogni kell a munkáért, az már szánalmas. Ma már nem a friss érettségizettekre vágynak a cégek... így azért kissé nehezebb.

Elnézést, ha kissé bántó hangvételt ütöttem meg, csak véleményt mondtam, nem akartam senkit megbántani!

2010. júl. 25. 11:33

Én 17 évesen férjhezmentem, az évben kilakoltattak a lelépéssel megvett lakásunkból, ezért igyekeztünk megint lakáshoz jutni, mert semmiképp sem akartam albérletbe szülni, ezért csak 8 év múlva lett meg az áhított Gyermek!!!

Ledolgoztam 42 évet, tegnap volt a 45. házassági évfordulónk :)))

Élem (éljük!!!)a boldog nyugdíjas életünk ☺☺☺


A mai fiatalokban csak az nem tetszik, hogy (tisztelet a kivételnek!!) nincs tartásuk, aki megtetszik azonnal (mindegy, hogy egy órája, öt órája ismeri csak) összefekszenek!

Nem vagyok sem prűd, sem irígy, csak sajnálom Őket, mert 13-14 éves korukra szinte kiégnek :((

2010. júl. 25. 11:33
Befejeztem a sulit, szert tettem egy szakmára, kaptam egy autót, elköltöztem otthonról, eljegyeztek, dolgoztam, terhes lettem, megszületett a kisfiam :))
22. punku1
2010. júl. 25. 11:32
Én a Kerepesi úti csecsemotthonban dolgoztam 3-om műszakban . 9 babám volt a csopotban. Ennek ellenére be tudtam iktatni a szünnapokra a bulikat is . :P 17 évesen ismertem meg a férjemet és 18 voltam mikor hozzá mentem -nem bántam meg annak ellenére,hogy pár év után rá kellett jönnöm ,hogy nem ő az igazi :P Akkor abban a pill-ben így láttam jónak ,és végül is minden háború nélkül mentünk külön . Ő is egy másikhoz és én is :P Vagyis : dolgoztam és vezettem a háztartást,stb. A mai fiatalok szerintem sokkal rosszabb helyzetben vannak mint mi voltunk ( 41 éves vagyok ). Akkoriban ha bele néztem az expressz-be tuti ,hogy találtam munkát ami nem MLM és hasonló lehúzós valami valami volt.A fizetésemből meg tudtam élni ,és még szórakozásra is futotta. Igaz mások voltak az igényeink is . PL: gyerekként nem tudtam mi az a micro ,viszont a nagyim megtanitotta,hogyan kell a töltöttkápit úgy megmelegiteni ,hogy az ne égjen le az edényben :P Ma ha elromlik a micro ----be vagyok sz* va :DDDDD
2010. júl. 25. 11:17

24 hó sereg utána NDK húúúú de vidám időszak volt.

Persze meló ezerrel (gmk fusi maszek)a meló után persze!Nagyon király idők voltak!!

2010. júl. 25. 11:17

Érettségi után dolgozni mentem. A fizetésemet hazaadtam. Ha valami kellett, azt megbeszéltük és ha tellett rá, akkor megvehettem.

Aztán munka mellett tanultam tovább.....

2010. júl. 25. 11:15
Leérettségiztem, dolgozni kezdtem az első munkahelyemen (Balaton közel három évig, az akkori időkben pályakezdőként álomfizetés), új pasi, főiskolára jelentkezdtem (akkor szerencsére nem vettek fel), néha buliztam (a csajok rángattak el, de mindig jó volt :).
2010. júl. 25. 11:15
Én igen:) 46 éves vagyok, és 31 év munkaviszonyom van..lassan mehetnék nyögdíjba-:):):)
2010. júl. 25. 11:14
szóismétlés,bocs:)
16. cicaanya (válaszként erre: 14. - 204b456479)
2010. júl. 25. 11:14
:d jó neked is küdDdtem :D
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - 204b456479)
2010. júl. 25. 11:13
Én sem vagyok még olyan idős,mert 31 vagyok,de kevesen mondhatják el ennyi idősen,hogy 13 év bedolgozott éve van....
14. 204b456479 (válaszként erre: 12. - Cicaanya)
2010. júl. 25. 11:12
;-)
13. 204b456479 (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2010. júl. 25. 11:12

erről van szó :)

Én 2 műszakban dolgoztam :D

2010. júl. 25. 11:11

én szuper és büszke vagyok azokra za évekre...akkor lettem dadus :)

nagyon jól elvoltam barátnőkkel,nem voltam olyan mint mostani (TISZTELET KIVÉTELNEK! küldtem jelt:) )

de.....nem másztam át másokon,stb...nagyon jó volt!!!!!!!!

11. homokóra (válaszként erre: 9. - 204b456479)
2010. júl. 25. 11:09
-:):):)
2010. júl. 25. 11:09

Én 4 műszakban dolgoztam.azért,hogy ne kelljen senkitől függenem,.

a mai fiatalok,elvárják,hogy a szülők a s....k alá tegyék a kocsit,lakást,és felvágnak milyük van,de még 1 percet sem dolgoztak.

TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!!!!!!!!!

9. 204b456479 (válaszként erre: 8. - Homokóra)
2010. júl. 25. 11:09
mi már megint találkozunk anyukám :)
2010. júl. 25. 11:08
jujj...
2010. júl. 25. 11:06
amúgy 19évesen elcsapott egy autó, csúnyán hangzik, de ráférne pár fiatalra, utána átgondolná az egész életét, hogy mi is a fontos...
2010. júl. 25. 11:06

Megismerkedtem a párommal 18 és fél évesen, rá 4 hónapra összeköltöztünk...

///ez 8 éve volt, azóta született 3 fiúnk:D///

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook