Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 hónaposnak tényleg illene már átaludnia az éjszakát? fórum

17 hónaposnak tényleg illene már átaludnia az éjszakát? (beszélgetős fórum)


1 2
29. 613c0e0120 (válaszként erre: 19. - Erolin88)
2015. ápr. 2. 08:38

Ne haragudj, nem neked szólt, hanem a rosszindulatú válaszolóknak.

a fórumom már úgyis elromlott, meg törölteem is magam.

persze, hogy ideges lettem, ha ilyen ostoba válaszokat kapok itt.

Azóta már megnyugodtam, beszéltem a férjemmel, másokkal is.

többet nem nézek vissza, a rosszindulatú válaszolóknak meg üzenem: legközelebb ti is így kapjatok segítséget (az élettől)

2015. ápr. 2. 08:37

Először is te nyugodj meg.Kissé szét vagy csúszva.A helyedben átadnám anyádnak pár éjszakára a felvigyázást,hogy tudja ti ezt minden nap megélitek és fáradtak vagyok.Egyből befogná a száját.


Van éjszakai fény a gyereknél?Próbálj neki olvasni valami kedvenc mesekönyvből pár oldalt.Az megnyugtatja őket.


Kitartást!Minden rendben lesz!

2015. ápr. 2. 08:36

Nem hinném hogy rosszindulatúak lennénk,csak azért mert nem támogatjuk a gyógyszereket,legyen az nurofen vagy homeo...

Véleményt kértél,kaptál!

Emberek vagyunk különböző életfelfogással különböző életvitellel és különböző neveléssel.

Nem megsértődni kell hanem átgondolni!

26. ranna (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:36
Mi történt míg beteg volt 5 hónapon át? (az nagyon hosszú idő) Szurikat kapott vagy érte más valami stressz? Esetleg kórház? Vagy éppen mert beteg volt tőletek kapott éjszaka is túlzott figyelmet, magatok mellé vettétek stb.
25. erolin88 (válaszként erre: 21. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:35
Bocsi most én is kiakadhatnék, mert csak segíteni akartam, szerintem tök nyugodt stílusban... De akkor hagyjuk. Írtam, hogy az én gyerekmem is rossz alvó, elfogadtam ez van. HA még táblázatot is vezetnék tuti megbolondulnék.
24. 613c0e0120 (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2015. ápr. 2. 08:28

tegnap előtt utoljára 26-án kapott. tehát tegnap az az előtti alkalom volt 26-.a

a héten hétfő-kedd-szerda kapott, az hány alkalom?

4? vagy 3??

te tanulj meg inkább olvasni

23. 613c0e0120 (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2015. ápr. 2. 08:27

énekelni szoktam, attól megnyugszik.

nem minden nap van ez, csak aggasztó.

Köszönöm a tippet

tényleg ideje megnyugodnom

:(

22. fincsi5 (válaszként erre: 12. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:26

Tegnapelőtt nem 26-a volt. De mindegy.

Attól, hogy homevagymilyenpátiás, még árthat.

Én meg téged nem értelek.

Nézd már meg a táblázatodban:a héten volt eddig 4 éjszaka, ebből 3x kapott chamomillát. LEFEKVÉS ELŐTT! :(

2015. ápr. 2. 08:26

Nem pont anyukámmal van baj!!

ha nem ezzel a tehetetlenséggel, az ember segíteni akar, nem tudja, hogy mit tegyen.

jönnek itt a kedvesebbnél kedvesebb anyukák, akiknek lefogadom, hogy van ennél nagyobb gondjuk, ezért nem tudnak érdemben kedvesen válaszolni.


amúgy kértem a moderátort, hogy töröljenek, 48 órán belül meg is lesz

inkább megoldom egyedül, mert egyszer úgy is rájövök, mi lehet az ok.

vagy tejcukor, vagy front, vagy a hasa, vagy tényleg a foga fájhat nagyon nagyon

úgyis rájövök

20. zebracsikó (válaszként erre: 12. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:26

Vegyél elő egy mesekönyvet és halkan! kezdd el neki mesélni. Szép csendben beszélj végig hozzá, mikor adsz neki inni (enni szerintem ne adj, a foga miatt se, de leginkább azért, mert tele hassal még kevésbé tud elaludni)

A lényeg a halk beszéden van.

19. erolin88 (válaszként erre: 15. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:24
Látszik, hogy ideges vagy. Nyugi. Én is kapom anyóstól, meg anyámtól is, hogy így vagy úgy csináljam... Olyankor elküldöm mindkettőt melegebb éghajlatra. Az én gyerekem, én ismerem és mi választottunk a férjemmel, hogy hogyan akarjuk nevelni. Lehet, ha megkérnéd anyukádat, hogy hagyja ezt a témát, akkor megnyugodnál egy kicsit és a gyerek is jobban aludna. Tuti érzi a feszültséget is és attól is alhat rosszabbul.
2015. ápr. 2. 08:23

Remélem a rosszindulatú válaszolóknak soha az életben nem lesz ennél nagyobb gondjuk


sziasztok

17. 613c0e0120 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2015. ápr. 2. 08:23

már te is azt írod, hogy gyógyszerhez folyamadok

na jó ,itt befejeztem, úgy látszik nem tudtok olvasni


meg is szüntetem a regisztrációmat, mert itt tényleg semmi jót nem kapok, csak még jobban a másik lelkébe tiportok

hát kösz szépen mindenkinek!!


tisztességesen vezetem a táblázatot, laktózmentes diétát is tartok, vezetem a kaka milyenségét, a frontokat, a bevitt tej és cukor mennyiséget, leírtam, hogy mikor kapott utoljára gyógyszert, hisz fogzik, fáj, stb.

a doktornőnk nem azt állítja amit ti, mégis rosszabbul érzem magam most, mintha nem is írtam volna nektek


köszönöm szépen!!!

16. erolin88 (válaszként erre: 12. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:20

A chamomillát nem úgy kell adni. A homeó először rosszabbítja a tüneteket. Napközben "kell" adni 3x 5 golyót, nekünk így szokott hatni. Bár mostanában, az se, mert felkel újra enni, aztán másfél órát fenn van.

Mi nem játszunk vele, nincs villanyoltás, mert az nekünk nem jött be... volt, hogy azért kelt fel, hogy játsszon velünk :P

Minden gyerek más, kinek mi jön be.

2015. ápr. 2. 08:20
Nem értem az itteni anyukákat, az ember segítségért fordul ide és csak a lecseszést kapja, utána meg nem írnak vissza, miután leírtam a tényeket. :(
2015. ápr. 2. 08:19

vannak iklyen rossz alvó gyerekek - s ezért vannak szerencsésebb és kevésbé szerencsés szülők- ennyi.


nincs olyan, hogy "illik" átaludni az éjszakát.


Az anyukád nyomása azt sugallja Neked, hogy valamit rosszul csinálsz, s nincs Veled megelégedve.....(tudat alatt!!! érezheted így)

S ezért már gyógyszerhez folyamodsz, hogy leszedáld a gyereket.


Fogadd el, hogy ilyen! Sajnos, nincs mit tenned. Én is rettenetesen rossz alvó voltam évekig gyerekkoromban. AZtán elmúlt.

13. b00d33e65c (válaszként erre: 10. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:15
Ha 3 órája csak üvölt akkor felkapcsolom a villanyt kezébe nyomom az iszijét és előszedem a kirakós kockáit és játszunk.Megnyugszik ha eltereled a figyelmét.A játéktól pedig elálmosodik.
2015. ápr. 2. 08:14

Azt írtam, hogy néha, most megnéztem a táblázatot, tegnap előtt utoljára február végén 26-án kapott nurofent!

azóta volt náthás, de nem volt szükség gyógyszerre

viburcol kúpot kapott a múlt héten 3x,

a héten kapott (nézem közben a táblázatomat) 3x chamomillát, este lefekvés előtt

11. 613c0e0120 (válaszként erre: 9. - B00d33e65c)
2015. ápr. 2. 08:12

mint írtam, nem tömöm

hol írtam, hogy tömöm, leírnátok nekem??

10. 613c0e0120 (válaszként erre: 6. - B00d33e65c)
2015. ápr. 2. 08:12

akkor félreértettétek, nem tömjük gyógyszerrel!!

istenem, leírok valamit és kiragadtok egy részletet

:(

hát más nem ad neki kis nurofent, ha éjjel már 3 órája üvölt?

nem értem a dolgot

tegnap adtunk, előtte szerintem februárban adtunk neki utoljára, amikor beteg is volt.

9. b00d33e65c (válaszként erre: 7. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:11

egyszer?? :D vagy 4x!!

Iszi-pisi-iszi-pisi...

Amúgy sem egy jó alvó,ráadásul alvajáró is!

Én aztán tudom milyen az ha nem alszik a gyerek de akkor sem tömöm gyógyszerrel!Közel 4 év alatt megszoktam,ez van!

8. 613c0e0120 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. ápr. 2. 08:10

mivel nem jön a foga hónapok óta és fent van, ezért szoktunk adni, de ezt ne úgy képzeld, hogy hetente többször. Nem tudom, miért kel egyből rosszat feltételezni?

Mint írtam, próbálunk rájönni az okára.

a nurofent havonta talán 1x-2x kapja, a doktornő szerint kapja gyakrabban.

Ezért is írtam, hogy próbáltuk mi a kúpot is.


azt hiszed ez olyan könnyű?

2015. ápr. 2. 08:09
az mit takar? kel egyszer legalább? Ránk is ez vár? Szeretném ezt megszüntetni valahogyan, vagy legalábbis enyhíteni. Biztos hogy ez nem normális, valamit lehet, mi szülők is rosszul csinálunk?
2015. ápr. 2. 08:09

Előbb válaszoltam utána olvastam...

Ne tömd gyógyszerrel cask azért mert nem alszik!

Bármi lehet,nálunk a telihold az ami minden hónapban közrejátszik.Ha a foga azt úgyis észreveszed az evésén a nyálzásán stb.

2015. ápr. 2. 08:08
Szerintem ez hülyeség. Én is rossz alvó vagyok és nem alszom át az éjszakákat... A fiam is rossz alvó, ez van ezt kell elfogadni. Szerintem.
4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:08
Tipp alapján éjjel egy-egy Nurofen? Ezt hogy képzeled? :((
2015. ápr. 2. 08:06
Illene?4 éves lesz májusban a lányom és amióta megszületett nem volt egy éjszakám sem....
2. 613c0e0120 (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:05
ez kérdés volt, csak lemaradt a kérdőjel: tényleg át kellene már aludnia az éjszakát?
2015. ápr. 2. 08:04

Folyton ezt hallom anyukámtól, és lehet igaza van.

Második lányom, 17 hónapos múlt nemrégiben és az a szokása az elmúlt 5 hónapban, hogy hetente többször fent van órákig éjjel.

Olyankor szokásos módon altatjuk vissza, a végén már adunk neki inni (ezt amúgy is), enni, ha így sem megy, akkor a fogára tippelünk, néha beadunk neki nurofent, de így sem alszik vissza.

Próbál, próbál, de nem tud/akar, már semmit nem tudunk a férjemmel. :(

Táblázatban vezetem minden napunkat, hogy rájöjjek, mi lehet az ok. Tejérzékenység, frontérzékenység, de egyenlőre nem jött ki semmi eredmény.

Többnyire éjjel 1x kel inni, hamar visszafekszik.

De az utóbbi hónapokban beteg volt 5 hónapon át, mert a nagyobbik hazahozta az oviból.

Még csak 7 foga van, nem jön már 5 hónapja. (érdekes)

az altatási rituálénk szerintem jó, mindig fix, ugyanaz.


Homeopátiát néha alkalmazunk, viburcol kúpot, vagy chamomillát, talán akkor jobb, de ezt is csak egyszer-egyszer


Nem tudom, szerintetek normális ez egy ennyi idős kislánytól, vagy már alvászavarnak minősül?

tényleg át kellene már aludnia az éjszakát


én annak is örülnék, ha éjjel 1x kelne, inna és aludna tovább.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook