Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 honapos kislany meg nem jar fórum

17 honapos kislany meg nem jar (beszélgetős fórum)


14. martin3 (válaszként erre: 1. - Bebe83)
2011. jan. 11. 20:46
szia! az én kisfiam teljesen egészséges volt, semmi ilyen előzmény nem volt, amit te írtál, mégis csak 17hónapos korában tanult meg járni...későn érő típus..(a másik már 12hónaposan rohant!) egyik ilyen, a másik meg olyan,,,ne izgulj, járni fog a barátnőd babája is, már nincs messze tőle
13. Bebe83 (válaszként erre: 11. - 859d58d4d8)
2011. jan. 11. 18:25
Ez most tenyleg megnyugtatott, az orvosok is azt mondjak nincs baja, en is azzal vigasztalom hogy mindent fog csinalni csak kesobb, mint mas. Hat igy legyen!
12. egypt
2011. jan. 11. 17:44
18 hónapos korig kell elindulni, még egyáltalán nincs lekésve róla. De én is elvinném szakemberhez, biztos ami biztos.
11. 859d58d4d8 (válaszként erre: 1. - Bebe83)
2011. jan. 11. 17:38
Ha már úgy jár hogy fogják a kezét, akkor nemsokára járni fog! Nekem is van egy ismerősöm, akinek későn kezdett el járni a kislánya, kb 20-22 hónapos volt, mikor egyedül kezdett menni!
10. Bebe83
2011. jan. 11. 17:25
Jo ok, de ez a kislany mar 17 honapos ez meg messze van attol hogy jarjon.
9. hobnobs (válaszként erre: 8. - Bebe83)
2011. jan. 11. 14:49
a lányom is 16 hónaposan kezdett el járni. beszélni és 2,5 évesen kezdett el. de semmi baja nincsen. mi is voltunk dévény tornán is.
2011. jan. 11. 14:48
Debrecenben a nagy korhazban voltak, es Deveny tornara jartak, es vegulis megnyugtatot mondtak nekik, mert az izomgyengesegen kivul nincs mas baja. Tobb neurologusnal is voltak es ortopedorvosnal is. Es minden ok!
7. misz
2011. jan. 11. 14:26

Debrecenben van Rehabilitációs központ, nem tudom erre gondoltok-e. És van Dévény torna, meg gyógyúszás. Sajnos több ismerősöm gyermeke is jár ezekre a helyekre.

Ha kell megkérdezem a pontos elérhetőséget és a bejutás módját.


Én nagyon paramami vagyok, úgyhogy tuti addig mennék, amíg valaki valami megnyugtatót nem mond.

2011. jan. 11. 12:45

Csak az a baj hogy ilyesmire nincs lehetoseguk, egy ideig debrecenbe jartak vele gyogytornara ott elvegeztek egy par vizsgalatot es enntire jottek ra (az izomzata gyenge).


Amugy koszonom a valaszokat!

5. Tücke (válaszként erre: 3. - 42af71f255)
2011. jan. 11. 12:34
na ez nem jutott eszembe hogy miléyen központ
2011. jan. 11. 12:34
Az Én legkisebb lányom 15 hónapos elmúlt, amikor végre elindult. Míg a testvérei 9-10 hósan mentek egyedül. Ő pedig egyszerűen ráérősen csinált mindent, megszületést, átfordulást, felülést, stb. Nem biztos, hogy komoly baj van mögötte, hogy még nem jár önállóan. :)
2011. jan. 11. 12:33

Hát mint leendő gyógypedagógus, azt tanácsolom, vigyék el a gyerkőcöt egy korai fejlesztő központba, ők elirányítják őket olyanhoz,aki meg tudja állapítani, hogy valami idegrendszeri károsodásról van e szó, vagy csal "lassú" a pici.


Egy koraifejl. központban direkt fejlődésben elmaradt, vagy sérül pici gyerekekkel foglalkoznak, segíthetnek a fejlesztésben is, hogy hamarabb megtanuljon járni!

2011. jan. 11. 12:31
férjem rokonságában van ilyen kisgyrek de ő már 5 éves és most tanuilt meg járni szülői segítséggel... Járnak vele tornára ahol a lábizmait erősítik ... nem nagyon tudom mi mást lehetne tenni még azon kívül hogy tornáztatják hogy erősödjön.. de ha már szülővel megy akkor lassan elengedi a kezét is majd sztem
2011. jan. 11. 12:27

Egy bartnom kislanyarol lenne szo. Teljesen egeszsegesen jott a vialgra csak kicsi sullyal (2,7 kg). Aztan kesobb nem fejlodott ugy ahogy kellene, enni nem evett, borzasztoan sokat kinlodtak az evessel es persze igy nem is nott ugy ahogy kell. Mindent kesobb tanult meg mint egy atlagos gyerek, pl azt hiszem 10 honaposan tanult meg ulni. Most 17 honapos es csak akkor jar ha fogjak mindket kezet.

Nagyon sok orvosnal jartak mar vele, egyeduli amit talaltak hogy gyengek az izmai es polipja van amit meg nem vesznek ki neki. Persze a szulok felnek hogy valami baja van, de eddig nem talaltak semmit.

A kerdesem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata ilyen gyerekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook