Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hós baba nem akarja elfogadni az új ételeket fórum

16 hós baba nem akarja elfogadni az új ételeket (beszélgetős fórum)


5. de4b589afa (válaszként erre: 4. - Vickyvicky)
2011. jún. 29. 22:07

Tejberizst (még) szereti, az a vacsi általában. Gyümölcsöt próbálok minél többet, de a banánon kívül nem nagyon meg semmi:-)

Vizet, teát sem iszik túl sokat, eddig a legtöbb, ami egy nap lement, az 3 deci volt:-)

4. vickyvicky (válaszként erre: 3. - De4b589afa)
2011. jún. 29. 21:36

Igen, szépen megáztatgatják először a szájukban a keményebb kekszeket és utána puha és könnyen megeszik. Szoktam neki adni puha piskótatallért (nem az a lekváros, csokis, csak sima piskótatallér, Tescoban is van) és azt is elég könnyen megeszi, mert a babapiskótából mindig csak egy picit evett, de ezt megeszi rendesen.

Na, hát ilyen nálunk is volt, hogy nem kellett a tápszer, de olyan is volt, hogy csak azt fogadta el, kanalasat nem. Nálunk ez akkor jelentkezett főleg, ha oltást kapott vagy leginkább, ha jött a foga. Semmit nem iszik? Vizet, babateát?

Esetleg akkor, ha a kanalasat elfogadja, próbálj pl. barackot turmixolni, az eléggé folyékony, olyan mintha ital lenne és adjál neki azt egy nap többször. Szerintem. Most hirtelen más nem jut eszembe. Általában aztán egyik napról a másikra újból elfogadják a kaját, de semmiképpen ne erőltesd. Ja, igen, tejpépet, tejberizspépet nem szoktál neki adni?

3. de4b589afa (válaszként erre: 2. - Vickyvicky)
2011. jún. 29. 21:28

Na én tegnap adtam Manónak életében először kekszet. Eddig azért nem mertem, mert féltem, mivel nem rág, nem harap, csak beletörne egy nagy darab a szájába, és fuldokolna tőle. De nem így lett. Olyan ügyesen ette, harapta, rágta, hogy a könnyem is folyt a meghatódottságtól, annyira örültem neki:-)


A legújabb heppje, hogy harmadik napja nem hajlandó meginni az eddig imádott tápszert, még kakaóval sem, sehogy. Fogalmam sincs, miért, eddig minden reggel és este megivott 2,5 decit, fél perc alatt. Most egy kortyot sem iszik, ami nagyon aggaszt, mert így hogy megy le elég tejtermék, elég folyadék?:-(

2. vickyvicky (válaszként erre: 20. - Picianya)
2011. jún. 29. 21:24

Na, hát az tök jó, hogy legalább a pépeseket rendesen eszi. Nálunk is az elején még tök jól evett, főleg a sütőtököset és a gyümölcsöt hússal. Nem győztem kanalazni.

Hidd el, tényleg, ha több foga lesz és ahogy nőnek, úgy egyre jobban elfogadja a darabosat.

Mi ma sárgaborsó főzeléket ettünk, egy kicsit megpróbáltam azért összenyomkodni villával, de azért eléggé bent maradtak a sárgaborsó darabok. Beletettem ma egy bébiételes üvegbe, mondom, most megpróbálom abból, mert úgy vettem észre, hogy abból könnyebben eszik. Láss csodát, kb. 3/4-ét megette, de közben kb. 3x megállt, azt hittem, nem tudok neki többet adni. Már nem tudtam, mit meséljek, hogy eltereljem a figyelmét. Az elején még ő is köhögött egy kicsit a daraboktól, de aztán szépen ettük tovább. Szóval mindig jobb lesz. Most azért én is bizakodok egy kicsit, hogy evett ma ebből a főzelékből, mert eddig még sosem sikerült megetetnem belőle.

1. vickyvicky (válaszként erre: 22. - Mari20)
2011. jún. 29. 21:19
Köszi a könyvajánlást, még nem olvastam, utánanézek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook