Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hetes kismama vagyok és mostanában igaz csak ritkán, de izomrángás szerű valamit érzek a hasmban. Ez lenne a baba mozgása? fórum

16 hetes kismama vagyok és mostanában igaz csak ritkán, de izomrángás szerű valamit érzek a hasmban. Ez lenne a baba mozgása? (tudásbázis kérdés)


19. nella29 (válaszként erre: 14. - Clugie)
2021. okt. 1. 14:09

ez hülyeség, a méh tágulása menstruációszerű görcsökkel, húzódással jár nem izomrángással. a baba mozgását én is ahhoz tudom hasonlítani, sokkal jobban körülírja, mint ez a pillangószárnyizé.

annyiban volt igaza a hozzászólónak, hogy a bélmozgással könnyű összekeverni, az elején nagyon figyelni kell, nehéz megkülönböztetni a kettőt.

2009. febr. 1. 12:24
Több,mint valószinü,hogy igen.Ugye csodálatos?
2009. jan. 30. 08:18

Gratulálok a kisbabához! Tényleg fantasztikus érzés, amikor mozog! Én először a 16 hetes UH után éreztem.

Az volt még nagyon érdekes, amikor csuklott a pici. Először el sem tudtam képzelni, mi lehet ez, hiszen teljesen más, amikor "csak" mozog és megint más, amikor csuklik :)

Az utolsó néhány hétben meg nem hagyta, hogy a baloldalamon feküdjek, rögtön el kezdett rugdosni, ami akkor már kellemetlen volt - így csak a jobboldalamon aludhattam :)


Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek! Élvezd a terhesség minden pillanatát, mert ez az egyik legszebb dolog a világon.

16. bomee
2009. jan. 18. 10:32
Én 19 hetesen éreztem biztosan, hogy az már babamozgás nem más. Onnantól viszont minden nap, igaz volt olyan nap amikor nem figyeltem a pocakomat és akkor mintha nem is éreztem volna, de akkor lefeküdtem, elkezdtem hozzá beszélni, simiztem a pocimat és türelmesen vártam, hogy válaszoljon. Ha máskor nem is, de este lefekvéskor mindig beindult a rúgkapa. Bár 19 hetesen még olyan kis apróka, később majd nagyobb és erősebb lesz, a mocorgása is. Ha igy sincs semmi és aggódsz akkor még mindig elmeheszt a dokidhoz egy szivhangot nézni és akkor tutira megnyugszol. De addigra szerintem megörvendeztet egy kis hasbox-szal.
2009. jan. 17. 09:49
elsö babámat várom és a 16. héten éreztem a mozgást,most a 19. héten vagyunk és 2 napja nem érzek semmit.Gond lehet szerintetek?
14. clugie
2008. máj. 14. 22:17

A baba mozgását semmiképpen nem hasonlítanám izomrángáshoz.....

Ha tényleg izomrángást érzel az lehet attól is hogy tágul a méhed, nő a pocakod és ennek megfelelően rendeződnek az izmaid. :)))

Ne haragudj, hogy ezt írtam, de nekem is volt ilyen, csak akkor már meg tudtam különböztetni a kettőt...

Egyébként a babamozgást van aki bélmozgásnak, áramütésnek mondja,

én leginkább a lepkeszárnyérintés kifelyezést imádom.

Ne aggódj, mert ha késik nem múlik!!! :)

Sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!!!!

2008. jan. 24. 18:12
Ez bizony a baba!!!Hurrá!!Már 2 éves a kisfiam,de még mindíg végtelen boldogság önt el,ha erre a pillanatra visszagondolok.És ez csak egyre csodálatosabb lesz.Hónapról-hónapra mind több feledhetetlen,új élménnyel fogsz gazdagodni,amik akkora örömöt okoznak majd,hogy ,ha még tartasz is a szüléstől,mire odaérsz,azakaz élmények,amiket a várandósság alatt megélsz,elfeledtetik veled a félelmet,s csak a kíváncsiság marad.Így volt ez velem is.Nevetve mentem szülni,anyukám azt hitte téves riasztás,mert amúgy elég hisztis vagyok.Sok boldogságot kívánok!
2008. jan. 19. 07:03
igen! :))
2008. jan. 18. 19:20
Igen, ez egyértelmű. Nekem is ilyen volt az elején
2008. jan. 18. 17:29
Igen! :-)))
2008. jan. 18. 17:12

Igen-igen!!:-)

Gratulálok!!

Nekem is épp ennyi idősen kezdett el mocorogni a picur:-)) Biztos, hogy az lesz az!:-)

2008. jan. 18. 17:08
Éljen! :D
2008. jan. 18. 16:55
gratulálok a kis babához ez biztos csak a mozgása lehet,fogod érezni ezt gyakrabban erősebben és akkor már fogod tudni ,hogy ez csak ő lehet
6. RLindi (válaszként erre: 5. - Ef02a78ea1)
2008. jan. 18. 16:49
Ugyan többnyire igy van az elején mindenki. Mert nem tudod mire számits. Én is amikor először éreztem (erősen) akkor jöttem rá,h.valszeg már 1-2 hete érzem (gyengébben:-)) Szóval nyugi,egyáltalán nem tűnsz butának.
2008. jan. 18. 16:47
Bizos butának tűnök de mivel még nem volt ekkora baba a pocakomban nem tudtam,hogy ez e az a bizonyos babamozgás.Nagyon jó érés volt, csak elég rövid ideig tartott és még nem túl sokszor éreztem.Meg olyan kis sejtelmes volt az egész. alig lehetett érezni,ezért nem tudtam.
2008. jan. 18. 16:44
Gratulálok! Szerintem bizonyára ez már a kis pocaklakó mozgása amit érzel. Én is kb. ilyen idős pocaklakóval éreztem hasonlót.
2008. jan. 18. 16:41
Hasonló, mintha egy buborék mászkálna? Feködj a hátadra úgy, hogy a lábad lent legyen az ágyról. Így jobban érezheted...
2008. jan. 18. 16:40
Hát igen,ez valószinűleg az lenne. Az elejét ehhez hasonlitanám én is,most már egyre gyakrabban fogja csinálni. Gratulálok!
2008. jan. 18. 16:39
16 hetes kismama vagyok és mostanában igaz csak ritkán, de izomrángás szerű valamit érzek a hasmban. Ez lenne a baba mozgása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook