Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 16 éves lányomnak melyik könyvet vegyem.. olvasta/ismeri valaki... fórum

16 éves lányomnak melyik könyvet vegyem.. olvasta/ismeri valaki... (beszélgetős fórum)


25. Chrissy77 (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2018. dec. 4. 04:14
Nem vagyok híve az ilyen ajandékkártyáknak.
2018. dec. 4. 04:12

Az 5 szeretetnyelv titka fiataloknak... Vélemeny?

Mert azért én sem akarok a lányomnak Csernust. Az azért tényleg erős lenne.

23. Amaunet (válaszként erre: 22. - Chrissy77)
2018. nov. 27. 18:55

Mi lenne, ha ajándékkártyát kapna egy könyvesboltba?

Így majd maga választhatja meg, mit is szeretne olvasni.


16 éves. Nem kell még felnőnie.:)

22. Chrissy77 (válaszként erre: 20. - Karott)
2018. nov. 27. 10:48

Az első és utolsó jónak tűnik, ahogy röviden leírtad. Köszi.


Ha tudtok valami hasonlót vagy jobbat, akkor írjátok meg légyetek szívesek.


Tényleg kimondottam pszihológiai könyvet nem akarok, csak valami olyat ami "elgondolkodtatja".... üdv a való világban...

21. Chrissy77 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2018. nov. 27. 10:39
Rajz, média.. 😄
20. Karott (válaszként erre: 13. - Chrissy77)
2018. nov. 27. 10:01

Ezek fantasy-k, ráadásul a korosztályában, és kicsit alatta. Vannak ebben a kategóriában is minőségi könyvek, csak kevés, és nehéz megtalálni.

Ajánlom például Silvana de Mari könyveit: Utolsó tünde, Utolsó ork sorozat, a szereplők óriási fejlődésen mennek keresztül. Pl. a árva lelenc lány megtanul egy város elvezetni felnőttkorára, s tanulnak a szereplők a hibáikból. Felnőttek számára is élmény.

Vagy Terry Pratchett Sajogi Stefániás sorozatát (Csip-csap népek az első). Amiben a lány boszorkány szeretne lenni, s úgy lesz az, hogy szeretne varázsolni, s nem tudja hogy kell. S az igazi boszorkányok segítik az embereket, s amennyire lehet, kerülik a mágiát. Vicces is, és szépen leírja, hogy fejlődik a lány nagy "boszorkánnyá".

Vagy Neil Gaiman és Terry Pratchett könyve, az Elveszett Próféciák, ami vicces, s benne a földre született antikrisztus úgy dönt, hogy mégsem teljesíti be a rá váró próféciát, hanem inkább elkerüli, nem hajlik meg a sorsa alatt.

S ezeket valószínűleg hamarabb is elolvassa.

2018. nov. 26. 23:16
Az én lányom Náray-t olvas mostanában. A Zarah-t két hétvége alatt elolvasta, és tűkön ülve várta a második rész megjelenését.
2018. nov. 26. 23:02
Galaxis útikalauz stopposoknak?
2018. nov. 26. 23:02
Rejtő regények? Én akkoriban (is) nagyon szerettem őket.
16. Amaunet (válaszként erre: 13. - Chrissy77)
2018. nov. 26. 21:24
Milyen érdeklődése van még? Van-e állat, ország, kultúra, amit különösen kedvel? Melyik tantárgyat szereti a legjobban?
2018. nov. 26. 21:05

Nem olvastam egyiket sem, de a lányodnak szórakozást akarsz nyújtani vagy mit?


Én az olvasást szórakozásra használom, ha 8 éves kora óta olvas, akkor kb. a szépirodalomnál kell tartania, azaz jöhetnek a klasszikusok.


Elvileg a mesekönyveken a korai olvasók már túl vannak 8 évesen, ezután jöhetnek a ponyvák, amelyek a mi (szülők) időnkben ezek a Rejtő, delfin és krimi könyvek voltak.

Én 16 évesen már a Stephen King könyveket olvastam, illetve a háború és békét és társait.


Tudom, a mai fiataloknak ezek már nem érdekesek, de az ilyen önismereti baromságokkal ráér majd foglalkozni, amikor már begyepesedik az élet nehézségeibe, most szórakozzon! Olvassa el a Harry Pottert, Alkonyatot, az Éhezők viadalát és társait.

14. Channa* (válaszként erre: 6. - Loch ness)
2018. nov. 26. 20:55
:DDDD
13. Chrissy77 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2018. nov. 26. 20:13

Narnia krónikai (1-7)

Jók és rosszak iskolája

Éghajó akadémia (1.2)

Szikra (1-3)


Valami olyat szeretnénk, hogy egy kicsit gondolkodjon el, hogy nem csak ő és a kis világa létezik...

12. loch ness (válaszként erre: 8. - Excaliburné)
2018. nov. 26. 19:10
Gondoltam, hogy lemaradt egy szó, csak nem bírtam kihagyni a poént :) Nem kötekedni akartam, örülök is, hogy nem annak vetted.
11. Amaunet (válaszként erre: 1. - Chrissy77)
2018. nov. 26. 18:38

16 évesen még nem érdekeltek a pszichológiai könyvek.

Szerintem a felsoroltam nem a gyermek, serdülő korosztálynak szólnak, hanem azoknak, akik nem értik őket.


Ilyen érdeklődése van a lányodnak? Végignézve a könyvespolcán ilyen és hasonló pszichológiai könyveket látsz rajta?


A mai könyvekből valami kalandos, szerepjátékos könyvet ajánlanék.

A korábbiakból a már említett önéletrajzi regényeket, mint Munkácsy, J.S. Bach, Michelangelo, Da Vinci.

10. Guruljka (válaszként erre: 7. - Chrissy77)
2018. nov. 26. 14:40

Akkor is érdekes életrajzokat olvashat!

Én annak idején, kamaszkoromban, az első magyar orvosnő életét csak érdekesnek tartottam. Hogy szegény, ötven évesen vehette át a magyar orvosi diplomáját!

Aztán 56 évesen felvételiztem, no azért nem az orvosira, de mégis, egyetemre, és bizony már nagyon tisztelem Hugonnay Vilmát.

9. Karott (válaszként erre: 1. - Chrissy77)
2018. nov. 26. 14:38
A Tanulom magamat ismerem, elég érett 16 évesnek kell hozzá lenni. Persze, akad ilyen is. De lehet, hogy inkább könnyedebbet vennék, pl. Andrew Matthews könyvei közül.
8. Excaliburné (válaszként erre: 6. - Loch ness)
2018. nov. 26. 14:33

Uppsz😁😁

Ennyire azért nincs nagy családja.

Köszönöm a jelzést.😊

Helyesen így hangzik:

Az öcsém 16 éves kislányának...

Linda

7. Chrissy77 (válaszként erre: 4. - Excaliburné)
2018. nov. 26. 14:29
Köszi. Egyébként nem lázad. És nem is bátor.
6. loch ness (válaszként erre: 4. - Excaliburné)
2018. nov. 26. 14:17
Szép nagy családja van az öcsédnek :)
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Excaliburné)
2018. nov. 26. 14:08
Ez remek, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.
4. Excaliburné (válaszként erre: 1. - Chrissy77)
2018. nov. 26. 13:58

Szia,

Az öcsém 16 kislányának ezek közül valamelyiket fogom megvenni:

[link]


Linda

3. Chrissy77 (válaszként erre: 2. - Ab3619a9cd)
2018. nov. 26. 13:46

Nem haragszom!

Nem ez lesz az első könyve. 8 éves kora óta olvas...jelenleg 6-700 oldalas könyvet.


Mindenképp valami hasonlót szeretnék.

2. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Chrissy77)
2018. nov. 26. 13:39

16 évesnek nem ilyet vennék ne haragudj!

Ha szereti a filmeket akkor azoknak a könyvváltozatait mindenképp!

Pl.Alkonyat trilógia biztos tetszene neki.

2018. nov. 26. 13:18

Sziasztok. Karácsonyra szeretnék könyvet a 16 éves lányomnak. Pl

-Tanulom magam

-Z generáció

-Most vagy soha

Olvasta vagy ismeri valaki ezeket a könyveket?

Esetleg tud valaki ajánlani hasonlót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook