Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hós fiam szopizza az ujját. Nem akarom leszoktatni, de a bőr már hámlik róla. Mivel tudnám helyrehozni, hogy ne ártsak neki? fórum

15 hós fiam szopizza az ujját. Nem akarom leszoktatni, de a bőr már hámlik róla. Mivel tudnám helyrehozni, hogy ne ártsak neki? (tudásbázis kérdés)


19. jucus30 (válaszként erre: 15. - Molyka)
2011. máj. 4. 09:26
Még csak annyit,hogy a most 4 hónapos lányomnak nem kell az ujja.Sőt másik cumi sem!Nem mindegy mi van a szájukban.Próbáld ki a különbséget Te is érezni fogod.
18. jucus30 (válaszként erre: 4. - Molyka)
2011. máj. 4. 09:24
Szia.Én kb.9 éves koromig szoptam az ujjam.Annyira,hogy kisebesedett és be kellett kötni.Anyuék mindennel próbálkoztak,hogy leszoktassanak de hiába.Majd egy osztálykirándulás alkalmával saját magamtól szoktam le.A 9 éves lányom a mai napig szopja az ujját(volt cumija)csak este.Az egyik rokonom már elmúlt 40 a mai napig úgy alszik el.Ha eljön az ideje magától leszokik!A FOGAIMNAK SEMMI BAJA.TÖKÉLETESEK!!!!!!!!!!
17. Etke75 (válaszként erre: 15. - Molyka)
2011. máj. 2. 14:17
Mellesleg a fiam amint kibújt egyből bekapta az ujját. A mellrátétel sem volt sikeres, mert úgy ordított mikor megpróbáltuk a csecsemőssel, hogy már Ő javasolta, hogy ne kínozzuk szegény gyereket. Egyébként már az anyaméhben is szopják az újjukat.
16. Etke75 (válaszként erre: 15. - Molyka)
2011. máj. 2. 14:15
Nekem a fiam meg a lányom úgy öklendezett a cumitól, hogy volt amikr behánytak. Innentől nem kísérleteztem vele többet.
15. Molyka (válaszként erre: 7. - Olgi1977)
2011. máj. 2. 13:15
Úgy, hogy ott ülök mellette, és amikor emeli a szájához az ujjacskát, zutty be a cumi. A babáknak teljesen mindegy, hogy mit szopnak.
14. d89d9f2f77 (válaszként erre: 12. - D89d9f2f77)
2011. máj. 2. 11:11
Florocortos kenőcs,de nem biztos hogy így írják mert éléggé olvashatatlan a gyógyszerész írása:)
13. Andi12345 (válaszként erre: 8. - Gonoszdi)
2011. máj. 2. 11:09

Próbáltam a cumit, amikor kicsi volt, de nem fogadta el. Nem tudom, hogy lehet nem engedni rászokni???? A kislányom is csak akkor veszi már a szájába, ha fáradt és alváshoz készülődik.

Az érzelmi részével pedig nem értek egyet!

2011. máj. 2. 11:06

Szia!

Az én fiam is szopja az ujját,de csak akkor ha a takarója nála van.Nekünk a doki írt fel szteroidos rémet és egy kezelés után rendbe jött!

11. dus
2011. máj. 2. 11:05
Az enyém is szopizza, 4 éves, de nem kenem be neki semmivel, mert kb. 1/2 percen belül lenyalja és visít, hogy rossz íz van a szájában. Anyósom csinál belőle állandóan problémát, én nem. A húgom is nagyon sokáig cumizott, de aztán elhagyta.
10. Etke75
2011. máj. 2. 10:56
Nekem a fiam már lassan 6 éves és szopizza az ujját, sőt a 8 éves lányom is még néha be-be kapja, ha nagyon fáradt. Én nem csinálok belőle problémát.
2011. máj. 2. 10:54

Én is szopiztam az újjam.De nem éreztem soha,hogy "megrekedt volna az érzelmi szintem"

Nem látszott a fogaimon sem.Elég drasztikusan próbáltal leszoktatni róla,de magamtól szoktam le amikor már szégyelltem.A két unokám 3 és 7 évesek is maguktól szoktak rá.Remélem nekik is sikerül maj leszokni.A kics újjára az anyukája az Avent krémet kente,amivel a kisebesedett cicit is be lehet kenni.Ez nem ártalmas,már a második kenés után rende jött.Egyébként imádom az újj szopós gyerekeket.

2011. máj. 2. 10:47
Szerintem jobb lenne leszoktatni róla. Minnél később szoktatod le róla annál nehezebb megy a leszoktatás. Én egyik fiamnál sem engedtem hogy ujját szopja.Inkább cumit adtam,arról sokkal könnyebb volt leszoktatni. Ujj szopásról nehéz mivel azt nem nem lehet eldugni. Az meg nem jó ha olyan krémmel kell kenegetni ami nem ízlik neki,és úgy szokjon le róla.
7. Olgi1977 (válaszként erre: 4. - Molyka)
2011. máj. 2. 10:44

Nem engedted volna, hogy rászokjon??? És ezt hogy csináltad volna? 3 gyerekem van, mindhárom szopta/szopja az ujját.

A nagynak sebes lett, bekentem piros festékkel-itt a válasz az eredeti kérdésre. Meglátta, többet nem vette a szájába az ujját (15 hós volt)

A középsének bekötöztem 2 évesen-csak az első nap vol nehéz.

A kicsi most egy éves, még szopizza az ujját


Mindannyien elkezdték 3 hónaposan, akkor még nem lehet rájuk hatni, hogy nem szabad.


Piros festék-Melbromil (vagy valami ilyesmi a hivatalos neve, de a patikában a piros festéket is ismerik). Fertőtlenít és védőréteget von a bőrre. Bármilyen sérülésre jó, napokig a bőrön marad-piroslesz, de naponta érdemes egyszer újrakenni. Íze nincs, baja nem lesz a gyereknek tőle, leszopogatni nem tudja.


Remélem segítettem

2011. máj. 2. 10:37
Nem igazán értem, hogy miért nem akarod leszoktatni. Egyébként az ujjára szerintem Sudocrem-et kenj, hogy ne legyen csúnya, az hámosító.
2011. máj. 2. 10:34
Biztosan van neki lelki eredete is. Mert az apukája három havonta három hónapot külföldön tölt, és szerintem a szorongást így vezeti le. Ugyanis, ha itthon van az apukája, akkor is sokat veszekednek a szülők.
2011. máj. 2. 10:31

Én pedig leszoktatnám... mondjuk én nem is nagyon engedtem volna hogy rászokjon, nagyon nem tartom jó dolognak.

A 3.5 évesnél még talán-talán belefér, de egy 7 évesnél nem. Megrekedt érzelmi szintet tükröz, nem egészséges, és nem az ujjak, és nem is a fogak miatt. Az orális szakasz olyankorra már rég véget kell érjen.

2011. máj. 2. 10:28
Az unokaöcsém 7 éves, és még szopizza, de neki nem csúnya az ujja, és a fogain sem látszik.
2011. máj. 2. 10:24
A kislányom 3,5 éves, és még ő is szopja az ujját. Eddig eredménytelen volt a leszoktatás, viszont az ujja már nagyon csúnya, és a fogain is látszik.....
1. Mort
2011. máj. 2. 10:22
15 hó. fiam szopizza az újját.Nem akarom leszoktatni, de a bôr már hámlik róla.Mivel tudnám helyre hozni, úgy hogy ne ártsak neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook