Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos kislány csak tápszert enne fórum

14 hónapos kislány csak tápszert enne (beszélgetős fórum)


1 2
49. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 15. 14:32
Az enyém ennyi idősen minden étkezésnél ugyanígy anyatejet kért. Rendes kaját kis mennyiségben pépesre zúzva ette meg. Joghurtot, pudingot, gyümölcspürét evett. 2 éves koráig ez ment. A darabos ételtől fuldoklott, öklendezett. A tejcsi helyett se tápszert, se bocitejet nem fogadott el. Nem egyszer vittem az orvoshoz, védőnőhöz. Mindig próbáltak nyugtatni, hogy nem minden gyerek egyforma. Nézzem már meg: jól táplált, egészsèges, semmi baja. Végül 2 évesen elkezdett eszegetni. Most kevésbé válogatós, mint a tesója, aki 1 évesen gulyáslevest evett rántotthússal.
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Aileron44)
2020. okt. 14. 23:47
Ebben azt hiszem igazad van.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Aileron44)
2020. okt. 14. 23:20

Ezalatt azt érted most hogy jól tette, hogy szétvágta a cumiját, hogy cumisüvegből turmixolva kapjon ennivalót? Most ez komoly, hogy így gondolod? Ne haragudj, de keressem a megoldást nyilvánvaló akkor meg miért dönthet valaki más felettem? Hagy döntsek már én, hisz tudtommal én vagyok az anya. Biztos vagyok neked is voltak nehézségek csak most már nem emlékszel rá.

Hallottam másoktól is, hogy a gyerek nem akarta le rakni a cumisüveget, viszont én azért vagyok itt, hogy akinek tényleg van tapasztalata tanácsot adjon ha tud.

46. aileron44 (válaszként erre: 36. - Globus)
2020. okt. 14. 19:11

Pontosan, valaki szétvágta, ha ő annyira keresi a megoldást, nem azzal foglalkozik, hogy üvegből adjon neki bármilyen ételt. Nem túl szép dolog a másikra "rákenni", hogy nem tud változtatni ezen a rossz szokáson.


Étel mellett gyerek még nem halt éhen. Ha éhes megeszik mást is, nem csak a tápszert!


Valóban vannak olyan gyerekek akikhez sok türelem kell, hogy megszokják a különböző egyenlőre ismeretlen ízeket.


De az anyák azért vannak otthon, hogy legyen erre idejük.

45. 8d00a82c06 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 19:01

Egy - két falat az nem azt jelenti, hogy eszik mindent.

Ne adj neki tápszert, és probléma megoldva.

Elég egy nap egyszer max kétszer.

Ordít? Hisztizik?

Majd abba hagyja.

44. aileron44 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 18:57
Nem tudom mennyire jó megoldás, tápszer helyett tejre szoktatni a gyereket! Ez mind a kettő "csak" folyadék, az adott pillanatban tele a pocija vele, de inkább valami tartalmasabb ételre is szüksége lenne, ez csak az én véleményem. Úgy neveled ahogy akarod !
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - NomNom)
2020. okt. 14. 18:18

Eszik mindent csak nem olyan arányban ahogy egy 14 hónaposnak kellene. Sok a tápszer amit eszik szerintem.

Van aki azt mondja nem kell vele foglalkoznom más szerint viszont nem szabad ennyi tápszert ennie (mindenesetre megpróbálok mindent tenni amit tudok, hogy leszokjon a tápszerről).

42. 184481d874 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 12:45
Iamertesd meg vele a többi folyadékot is.Az én nagyobbik fiam pont forditva volt,ő semmilyen tápszert ,tejterméket nem tudott meginni,mert kijött belőle igy mindenféle főzeléket adtam neki.És kiegészitettük,mert muszáj volt,bébiétellel is.Vannak olyan felnőtt ételek amiket apróbb darabokban már lehet egy 14 hónapos gyermeknek adni.Egyébként biztos tudod,hogy van bizonyos "csőrös pohár" amit próbáljatok ki.Ez jó átmenetet jelenthet számára a cumisüveg és a pohár között,igaz a gyermekeim nem használták,de sok szülőnek gondja volt a cumisüveg elhagyásával és azoknál láttam ezt.Sok türelmet kivánok!
41. NomNom (válaszként erre: 26. - 0885be3643)
2020. okt. 14. 12:18

Pont ezt akartam kérdezni, mert sok gyerek a pépes ételeket elutasítja, de ha azt eszi amit anyáék csak kisebb falstokban akkor elfogadja.

Érdemes a BLW módszert megpróbálni, egy barátnőm lánya gyümölcsön kívül nem akart mást enni, mindig ordítás lett az étkezések vége. Aztan pépes helyett elérakta a kis falatokat és ő szépen megette - NEM etette, hagyta hogy ő maga próbálja!

40. globus (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 12:01
Véleményem szerint a cumisüveget kell finoman elvenni tőle, pohárból itatni, és muszáj lesz neki a rendes étel felé nyúlni. Amikor ti esztek, az sem érdekli? Nem akarja megkóstolni? Gyümölcsöt fogyaszt?
2020. okt. 14. 11:51

Ennyi idősen az enyém már mindent evett.

Ha néha evett tápszerféleséget akkor az tejpép volt.

Ne hagyd, hogy egy ilyen kis törpe irányítson titeket!

A legnagyobb manipulátorok, pedig ki sem látszanak a földből!

2020. okt. 14. 11:14

Óvoda? Arrébb van még egy kicsit.

Nyugi nem most kezdtem adni neki az ennivalót.

2020. okt. 14. 11:12
Nekem nehogy azt mondd, hogy 4-5 hónaposan nem mondta el neked senki, mi az, hogy hozzátáplálás és hogy kezdj neki? Kényelmesebb volt tápszerezni? Most akarod elkezdeni, hogy lassan óvodába megy?
36. globus (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 10:57

Ki vágta szét? Anyós, férj?

De mégiscsak te eteted...

2020. okt. 14. 10:52

mi értelme van üvegbe tölteni az ennivalót, úgy nem fog megtanulni enni ismerkedni az ízekkel,

Szerinted a turmixolt alma ugyanolyan, mint a banán, vagy zöldborsó ua. mint spenót? Az ízekkel így is ismerkedne, meg lehet hogy te is. Bár nyilvánvalóan kevesebb munka van egy adag tápszerrel, mintha gyártasz valami frisset a gyereknek.

2020. okt. 14. 10:14

Szerintem amennyit tud én is mehetnék védőnőnek. Nem szokott tudni válaszolni a kérdésekre nagyon pedig alap kérdés.

Valakinek ennyit mond: " ahogy maga gondolja"

Viszont egy próbát lehet teszek és felhívom, de sok reményem nincs benne.

2020. okt. 14. 10:11
Nektek nincs védőnőtök?
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Globus)
2020. okt. 14. 09:56

Nem sikert kipróbalni ennivalóval mert az illető rosszul vágta szét a cumit.

Viszont egyszer tehéntejet raktam bele és azt simán megitta.

31. globus (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 09:42

Ezek szerint nem a benne lévő tartalom fontos számára, hanem maga az üvegből fogyasztás, cumizás.

Bár lehet, hogy ezzel nehezebb dolgod lesz, mint ha fordítva lenne...

2020. okt. 14. 09:38

A cumisüveget nem én találtam ki és nem is akarom úgy csinálni, nem szeretném.

Aki ki találta volt olyan kedves, hogy szét is vágta a cumit a tudtomon kívül (gondolom sejted ki szokott ilyen aranyos lenni, de megfogom neki mondani merre-hány méter... tudtommal én vagyok az anya (tudom most van aki azon van jól tette az illető)).

2020. okt. 14. 09:23

Ezt te is érzed,hogy nem normális.

A gyerek irányít már most.

Az immunrendszere fogja bánni és majd foghatod a fejed, amikor minden betegséget összeszed.

A tápszer kiegészítés max 1-2x 1 nap nincs meg az az energia és vitamin szükséglet ami kellene neki.

Igenis meg lehet magyarázni egy ekkora gyereknek,hogy ennyi tápszer van és kész.A végén olyan éhes lesz,hogy megeszi!Kanállal!!

Mert gondolom a cumisüveget viccnek szántad.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - 0885be3643)
2020. okt. 14. 05:23

Igen adok neki mást is de csak 14 hónaposan nem szabadna ennyi tápszert ennie (minden étkezésnél sír a tápszerért). Kínálgatom Öt mindig és valamennyit eszik de az Ö korában nem így kellene ennie. 5x eszik egy nap és minden alkalomal eszik egy kevés rendes kaját és mellé a tápszert ami 200 - 240 ml (vagyis kb. 1 liter).

Most elkezdtük a rendes tejet megkóstoltatni vele, cumisüvegből simán megitta. Szerintem pl tízóraira majd rendes tejet adok neki így kevesebb tápszert eszik majd de gondolom tejet sem lehet túlzásba vinni.

2020. okt. 14. 03:06
Amúgy az én lányom is extra sokáig ivott egy-egy cumisüveg tápszert reggelente, nagy ritkán elalvás előtt. Mondjuk ő rendesen evett mellette. Én nem bántam, mert 1. olyan, mint én, kora reggel nem bír enni, bölcsibe, oviba meg korán kellett indulni, így legalább volt benne valami, amíg enni kap. 2. Sok benne a vitamin, ásványi anyag.
26. 0885be3643 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 03:03
Próbáltál neki csinálni különböző finomabb kajákból "katonákat" és kitenni elé? Sajt, sonka, husi, szalámi, alma, körte, banán, krumpli, répa, stb. Ha Ti észtek és látja, nem akarja ő is megkóstolni, amit Ti?
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Tuskoledi)
2020. okt. 13. 23:55

Erre a kislyukas cumira kíváncsi lennék, lehet kipróbálom. Ezt jobbnak tartom mert mi értelme van üvegbe tölteni az ennivalót, úgy nem fog megtanulni enni ismerkedni az ízekkel, csak a lustasàgát növelem (gondolom én). Kényelmesebb lehet cumiból enni szerintem.

Most azt próbalom hogy mielőtt leülünk enni fél órával kínálom valamivel és mikor leül enni akkor ahogy eddig is akkor is adok neki enni (így minél több rendes kaját tud enni és kevesebb tápszert tud enni).

2020. okt. 13. 23:49

Valaki aki hasonló cipőben járt annak sikerült ezt megoldania?

Ismerek olyat aki cumisüvegből volt etetve és most nagyon válogatos (igaz lehet azért is mert úgy volt nevelve). Tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban?

23. tuskoledi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 13. 19:36
Lehet, hogy inkább a tápszeres üveg cumijára kellene annyira kis lyukat szúrni, hogy nehezére essen szívni és hamar megunja.
22. tuskoledi (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 13. 19:34
Ezzel az erővel kakaót is ihatna.
2020. okt. 13. 19:24
Védőnő mit mond?
20. globus (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2020. okt. 13. 19:14
Így van. Oviban, iskolában ciki már...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook