Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos kislányom mostanában 4óránként kel enni éjszaka...mit csináljak? fórum

14 hónapos kislányom mostanában 4óránként kel enni éjszaka...mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 29. 14:51

Az én kislányom 2 hét múlva lesz 1 éves. Soha nem aludta át az éjszakát.Már rég nem eszik éjszaka, csak teázik.Nekem is azt mondták, hogy hagyjam bömbölni és pár nap múlva abbahagyja...de nekem nem volt szívem hagyni ordítani, ezért az apja kezelésbe vette.Ő aludt vele 1 hétig, mondván, hogy leszoktatja, de nem sikerült.Annyit értünk el, hogy nem kell a szájába adni a cumisüveget, utána meg a kis cumit, hanem már iszik magától utána bekapja a cumiját és alszik tovább.

Így jó esetben 2-szer 3-szor kel fel éjjel, de persze én is felkelek rá, mert sírva ébred.Utána iszik és alszik. Én is csak remélni tudom, hogy egy szép napon átalussza az éjszakát.

13. Clau26
2011. jan. 29. 14:48
ja és volt olyan kb 1 hétig amikor este 8tól reggel 6ig nem kért enni és akkor is igy evett napközben..ezért nem értem
12. Clau26 (válaszként erre: 8. - Vov)
2011. jan. 29. 14:46

de ha hig tápot adok akkor 2óránként kelni fog..szerintem..a teával ahogy irjátok ugyanez..hagyjam hagyj sirjon?

A másik hogy volt olyan hogy napközben nagyon jól evett..pl:tegnap és mégis kelt éjszaka

Nem lehet hogy fejlődési ugrás van?

11. Cottilady (válaszként erre: 7. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 29. 14:45
kislányom is tejpépet kap vacsorára, de mégis felkel éjjel enni :S Pedig a korának megfelelőt kapja... Nem volt nálatok ilyen?
2011. jan. 29. 14:45
Az én lányom 16 hónapos, 3 óránként szopik éjjel. Ez van, majd egy szép napon elválasztja magát és átaludjuk az éjszakát. Sehol sincs kőbe vésve, hogy a babának 10 napos korától éjjel 12-13 órát kell aludnia :)
9. Clau26 (válaszként erre: 7. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 29. 14:44
tejpépet már nagyon rég óta nem eszi meg..én is próbáltam elterelni a figyelmét de van hogy kiköpi a kaját annyira nem kell neki
8. vov
2011. jan. 29. 14:40

Én nagyon híg tápit adnék, hogy reggel rendesen egyen.

De tényleg nem jó, hogy éjjel eszik, nappal válogat. LEhet, hogy kell egypár átordított éjszaka.... Olyan könnyű mondani- mi is sokszor kelünk:)

2011. jan. 29. 14:38
Az én fiam ugyanez volt. Vacsorára ráálltunk a tejpépre, evés közben tv-t néz, vagy telefonnal játszik, így megeszi a kaját. Azóta simán átalussza az éjszakát.
6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Clau26)
2011. jan. 29. 14:35
akkor nem válogatós, hanem egyszerűen csak át van állva az éjszakai evésre. Próbáld meg, h éjjel csak teát, vagy vizet adsz neki, és csak nappal kap enni. Lehet, h bömböléssel fog telni néhány éjszaka, de muszáj lesz átállnia.
2011. jan. 29. 14:32
enyhe kifejezés bocsánat
4. Clau26 (válaszként erre: 3. - C1e9612cd3)
2011. jan. 29. 14:31
táplálóbb?a nagyon válogatós enyhe túlzás rá...hidd el kb ugy etetem,hogy lefogom a kezét hogy egyen végre valamit...
2011. jan. 29. 14:29
adj neki vacsira vmi táplálóbb kaját, és nem fog éjjel kelni.
2011. jan. 29. 14:28
bocsánat első mondat helyesen:este 8-tól reggel 9ig alszik
2011. jan. 29. 14:27

sziasztok!


Kislányom sose aludta át az éjszakát ete -tól reggel 9ig alszik ezalatt 2x fel kell tápért,de pár napja 4óránként kel,amitől meghülyülök már..Azt hittem lassan jobb lesz de csak rosszabb.Biztos hogy éhes mert ilyenkor sokat eszik.A baj az,hogy nagyon válogatós és napközben van hogy alig eszik valamit hiába kinálom több félével,de ez mindig igy volt ennek ellenére sose volt ilyen,hogy 4óránként egyen éjjel.Gondoltam fogzástól is lehet..Nemtudom mit tegyek..mitől van ez?tudtok tanácsot adni mit csináljak?Gondoltam nem adok neki és hagyom orditani,de mivel látom hogy tényleg éhség ébreszti fel igy nincs hozzá szivem

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook