Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos kislányom lehet, hogy tejallergiás...? fórum

14 hónapos kislányom lehet, hogy tejallergiás...? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 6. 10:06

Szia. köszönöm a választ, nagyon kedves vagy! közben rájöttünk a gyerekorvossal, hogy nemrég - másfél hete - kapta meg a kanyaró elleni oltást és valószínűleg az lesz a ludas a kiütésekben.

Mégegyszer köszönöm szépen!

3. Wenta (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2010. szept. 6. 08:53
3 éves korig nem csinálnak allergia vizsgálatot. Csak maszekul tudod vérből nézetni.
2. Wenta (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2010. szept. 6. 08:51
Gasztroenterologushoz vedd el. A HA tápszer is tej alapú csak nagyon lebontott állapotban va benne a tej, az én fiam erre is allergiás pötty, hig kaki stb. Mi aminósav alapú tápszert kapunk különleges engedéllyel. 6 hónaposan lett pöttyös idegen női tejet kapott, nekem kevés tejem volt, most 4,5 éves.
2010. szept. 5. 20:31

Segítséget szeretnék kérni - elsősorban olyan emeberketől, akiknek van ebben tapasztalata - abban, hogy mik a tejallergiának, vagy a tejcukor érzékenységnek a tünetei?

14 hónapos a kislányom, akit sajnos csak 5 hónapos koráig tudtam szoptatni a betegségem miatt. Ekkor ugye tápszert kezdtünk, ekkor még HA- t. Aztán, ahogy elmúlt 6 hónapos, áttértünk a nem HA tápszerre, ami kiütötte a bőrét, tiszta kiütés lett. Gyerekorvos megnézte, azt mondta, térjünk vissza a HA tápszerre inkább. Azóta ezt ette, ill. ugye már a 2- est ebből. Most, hogy 14 hónapos, elhagytuk a HA- t és áttértünk a 3- mas normál tápszerre. Gyerekorvosunk azt javasolta, inkább kapjon most már tejet, nyugodtan, semmi baja nem lesz tőle. Én azt mondtam, hogy előbb kapja a 3- mas tápszert, s ha nem lesz gond, akkor jöhet a tej. (tudom, erről megoszlanak a vélemények, hogy mikortól adjunk tejet stb., én sem szerettem volna még adni, ezért nem is adtam) 3 napja kezdtem el adni a 3- mas tápszert neki és mára rengeteg kiütés jött rajta ki a testén. Elsősorban a hátán és a mellkasán, hasán. Bőr alatti, kis, pici piros pöttyök. Az arcán is van egy pár.

Meg vagyok róla győződve, hogy ez a sima, normál tápszertől van.

Lehet, hogy ez a tejallergia? Vagy netán tejcukor érzékenység? Tapasztalatok? A gyerekorvost holnap fogom felhívni. Szóval, nem az a célom, hogy a dokit ebből kihagyom, csak érdekelnének vélemények.

Előre is köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook