Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos gyereknek milyen ételt milyen formában, állagban kell(ene) tudni megenni? fórum

14 hónapos gyereknek milyen ételt milyen formában, állagban kell(ene) tudni megenni? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 21. 12:25
Az én kisunokám 13 hónapos, de 8-9 hónapos korától azt eszik, amit mi. Eleinte a fűszereseket azért nem, de most már azt is. 3 fogacskája van. A húsokat szét szoktuk neki nyomkodni/vágni. Nagyon szeret enni:)
16. yda
2012. júl. 11. 14:52

Kenyeret,pékárut,péksütit (pl. pogácsát, piskóta) hogyan adjátok? Kis katonaként, vagy egészben?

És a következőket?

-meggy, dinnye

-palacsinta, kétszersült

-virsli, felvágott

-sajt


Kösz, minden segítséget. Bármilyen egyéb étel javaslatot, ötletet szívesen veszek.


Sajnos a védőnőm és az orvosom is használhatatlan. A védőnőt hónapok óta nem is láttuk.

2012. júl. 4. 15:11

Sziasztok! Az én kisfiam 1 éves, és most jön az első foga felül. Úgyhogy mi inkább pépeseket eszünk. A kenyérdarabkát megeszi, babapiskótát ilyesmit...

De teljesen darabos ételt nem tudok neki adni :((

2012. jún. 28. 09:19
Szia! Én mindig kipróbálom, hogy az adott ételt, ha a nyelvem és a szájpadlásom között szét tudom nyomni, akkor odaadom neki, mert ő is biztosan eltudja csócsálni az ínyével. Bármi rágni való dolgot inkább török, turmixolok neki, mert nem szeretem, ha egészben nyeli le a dolgokat.(Értem ezalatt a húst, nagyobb zöldséget, keményebb gyümölcsöt) A metszőfogak nevében is benne van, hogy csak leharapni tudja vele a falatot, de azok rágásra nem alkalmasak. Persze ilyen kekszféléket kínálok, hogy tanulja a rágást, de nem erőltetem a dolgot. Az én kisfiam egyébként 15 hónapos.
2012. jún. 28. 09:13
minden gyerek más.a lányom sokáig csak pépeset evett.úgy gondoltam már "nagy" akkor darabosabbat próbáltam de fulladozott tőle.nem rágta meg.próbálgatni kell.
2012. jún. 28. 09:12
szia nekem is 14 hónapos a fiam. Szerintem szem a fogak mennyiségétöl függ az étel állaga, 10hónaposan 4 foggal evett kekszet egyben. .2hónapja kb mindent úgy eszik mint mi , olyan állagban. Jó persze dió mogyoró ilyesmit nem de pl almát egészben. A Rántott karfiolt is :) odaadom a kezébe és szépen megeszi leharapdálja.
11. Missygirl.e (válaszként erre: 6. - Yda)
2012. jún. 28. 09:07
Ahogy elmúlt 1 éves a lányom, szinte már ugyan azt kapta ebédre, amit magunknak főztem. Ő akarta, nem én erőltettem. Valahogy jobban ízlett neki, mint az ő pépesebb kajája. Én kisebb darabokat vágtam neki (hús, krumpli, akár a rántott karfiol, stb) és kanállal adtam. Kb. 1 hónap múlva már önállóan ette a virsli karikákat sütis villával. És még most is ügyesebben eszik villával, mint kanállal.
2012. jún. 28. 08:57
Én nem pépesítettem,bár soká kezdtük a hozzátáplálást de igény szerint,mármint az ő igénye szerint.puhára párolt zöldségdarabokat,almadarabkákat amikor már ül, saját maga nyúl érte és a szájába tudja venni,nem fog megfulladni a kajától hanem szépen elmósztatja.Persze ez is gyerekfüggő,de nem vagyok híve a kanalazós,megtömős étkeztetésnek,max amikor már ő maga kanalazta a saját szájába akkor segitettem neki másik kanállal ha kérte,addig nem etettem,csak eléátettem a zöldséget,gyümölcsöt megfelelő formában kézbevehető módon...
9. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - Yda)
2012. jún. 28. 08:57
igazán nincs mit :)
8. yda (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2012. jún. 28. 08:36
Nagyon szépen köszönöm a segítő választ.
7. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - Yda)
2012. jún. 28. 08:33

a húst valóban jól össze kell vagy darabolni, vagy pépesíteni, mert az ha nincs megrágva (márpedig hátsó fogak nélkül nem megy), akkor nem tudja megemészteni sem


Karfiolt és társait késsel-villával nagyon apró darabkákra vágd fel, de olyan puhábbakat, mint pl sült krumpli én már odaadom a kezébe, szépen harapja és eszi.

Tésztát is kis 2-5mm-s darabokra szoktam vágni, vagy villával összetörni. Leveszöldségeket is villával töröm.

Főtt húst könnyű szálirányra merőlegesen a lehető legkisebbre vágni, nagyjából úgy szoktam, mint a zöldségzöldet aprítani (remélem így érthető) :)

6. yda (válaszként erre: 2. - Csibebaby80)
2012. jún. 28. 08:29

8 foga van. Nagyon sok mindent ügyesen elrágcsál, mint az említett példát, vagy a babakekszet.


A kérdést azért tettem fel, mert egyrészt azt mondták, hogy az evés nem a fogak számától függ, mert a hátsó kis innyével is nagyon ügyesen rágnak (kivéve a húst-azt a rágó fogak kinövése előtt pépesen), másrészt pedig tippeket várok, mert például, amikor valaki azt írja, hogy rántott karfiolt is ad már a gyereknek, el nem tudom képzelni, hogy milyen formában, állagban adja oda.

2012. jún. 28. 08:21

így van, ahogy előttem írták


az én kislányom 1 éves kora előtt ette az almát egészben is, poénból odaadtuk neki, ő meg szépen rágcsálni kezdte, de egyébként 4-5 gerezdre vágtam csak és simán ette - neki 12 foga volt/van


ha már amúgy is ügyesen rágcsál mást is (keksz pl), amiből harapni kell, akkor nyugodtan adhatsz :)

2012. jún. 28. 08:19
Az én kisfiam lassan 13 hónapos. Semmi darabos kaját nem eszik meg kanállal, csak a pépes, majdnem folyósat. Kóstolásként mindent elfogad, de az egy étkezésnem való mennyiséget nem tesz ki.
2012. jún. 28. 08:09

Nem egyformák a gyerekek. Nincs erre kötelező szabvány szerintem.


Nagylányommal nem is használtam turmixot, félévesen is elég volt neki, ha villával összenyomkodtam a kaját.


A kicsi sokáig öklendezett a legkisebb ételdarabtól is.


Nem kell (ezt sem) erőltetni. Majd megeszi a darabos ételt, ha érett lesz rá. Próbálkozni kell, előbb-utóbb úgyis azt akarja enni, amit a nagyok.

2012. jún. 28. 08:06
attól függ hány foga van, ha kinn vannak az örlő fogai, akkor mindent, olyan alakban ahogy te eszed.
1. yda
2012. jún. 28. 08:00
14 hónapos gyereknek milyen ételt milyen formában, állagban kell(ene) tudni megenni? Pl. felcenti vastag nyers alma gerezd kézbe adva

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook