Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos, akaratos, verekedős gyerkőc! fórum

14 hónapos, akaratos, verekedős gyerkőc! (beszélgetős fórum)


22. csera (válaszként erre: 21. - Wendy87)
2008. dec. 13. 08:42

Az enyém, holnap lesz 15 hónapos és már kicsit jobb a helyzet :).

Sokkal kevesebbet és gyengébben üt, vagy fejel és utána néz, hogy mit szólunk hozzá. Én visszaütök (persze csak egy kis legyintés a kezére) és nem engedem, hogy Ő megint üssön. A fejelés, ha idegbe jön, akkor leguggol és földet fejeli. Na, már arra is rájött, hogy az neki fáj.

Én is azt mondom, hogy idő gyógyítja!

2008. dec. 12. 20:46
Na az én fiam most 14 hónapos lesz nemsokára, és elkezdett ütni. De nagyon komoly amit művel. Valami nem tetszik neki, és odajön, kétkézzel meglök, ha elérhető neki a fejem, akkor pofonvág, vagy lefejel. Ilyenkor persze elkapom a kezét és megmondom, hogy ezt nem szabad. Ha megint megpróbálja, akkor lefogom a kezét és tartom legalább 2 percig, ettől olyan dühös lesz... Anyámn szerint ez életkori dolog, meg kell akadályozni és kész, majd kinövi. Volt, már hogy rácsaptam a kezére érte, de inkább ezt nem csinálom, mert nem akarom, hogy azt gondolja, az nyer, aki az erősebb. Ő még nem igazán jár közösségbe, szóval nem tudom, hogy a többi gyerekkel is fogja-e ezt csinálni, de remélem addigra leszoktatom erről.
20. csera (válaszként erre: 19. - 84561e8909)
2008. nov. 22. 07:58

Szia!

Nem könnyű, de szerintem próbálj meg beszélni vele :)!

Tudod az Ő szintjén, hogy nem szabad, fáj a babáknak, nem fognak veled játszani..., biztos próbáltad már, de nincs jobb ötletem.

Beszélj a védőnővel, lehet azt ajánlja, hogy vidd közösségbe, bölcsibe, ha van rá lehetőséged.

2008. nov. 21. 15:05
Az én kislányom 2 éves és állandóan verekszik. A játszótéren is egyfolytában verekszik és minden kisgyerekel ősszeverekszik aki csak a játszótéren van. Néha már nagyon kellemetlen helyzetbe kerülők miatta. Már tőbb szülő ősszeveszett velem kislányom verekedése miatt. Adjatok tanácsot!
2008. nov. 15. 08:26
Igen, én is úgy értettem, hogy az adott szituációban frusztrált, amikor valamilyen tilalommal, korláttal szembesül (nem állandóan), ezért lesz agresszív. Mi is hasonlókon mentünk át, nekem is felugrott a vérnyomásom, de büntetéssel semmit sem értem el nála, egyedül az segített ha nyugodt maradtam, akkor láthatta, hogy hiába ideges, az indulata megszelidíthető, a feszültség levezethető. Szerintem ez azért fontos, mert neki még nincs készlete rá, hogy megküzdjön ezekkel a negatív érzésekkel, de tőlünk megtanulhatja, hogy mit kezdjen vele. Ja és eleinte nagyon-nagyon nehéz nyugodtnak maradni, de egy idő ez lett a "természetes" reakcióm. Szóval jogos a kérdés: ki nevel kit :)
17. csera (válaszként erre: 15. - Juccogo)
2008. nov. 14. 18:13

Alapjában nagyon mosolygós, jó kedvű baba. Ha felébred meglát, vagy bármelyikőnket a családból, mindig nevet, kukucskál és nevet magán. Szeret "cicázni", sikongatva fut előlünk és nézi szaladunk-e utána.

De amikor kezdi a hisztit, rosszul tudnék lenni!

Igen a kérdés: ki nevel, kit?

16. csera (válaszként erre: 14. - 2577cdcc12)
2008. nov. 14. 18:09

Az a gond, hogy a 4,5 éves nővérkének nem engedhetem meg, hogy visszaüssön!

Ha egyedül vagyunk, én is ráütök a kezére és mondom neki, hogy nem, nem, nem... Ő meg ismétli utánam, ne, ne, ne.

Nehéz esett, persze nem adom fel :)!

2008. nov. 14. 13:00
Valószínűleg azért verekszik ennyire, mert valami frusztrálja. Próbáld meg megnyugtatni, nagyon nyugodt hangon beszélni hozzá, érezze azt, hogy bármennyire is rosszalkodik nem tud kihozni a sodrodból. Hátha a te nyugalmad rá is hat. A szobába küldés nálunk sem működött, csak még feszültebb lett tőle.
14. 2577cdcc12 (válaszként erre: 4. - Csera)
2008. nov. 14. 11:59

Az egyik ismerősünk gyerekénél ugyanez volt a baj, nekik azt tanácsolták, hogy csukják be egyedül egy szobába, és nekik speciel bejött.

Nálunk is volt ilyen, bár már 10 éve, de én speciel visszaütöttem, ő ütött, én is, kb fél órán át "játszottuk" ezt, és én nyertem :o). Többé nem próbálkozott ilyennel. De én mondjuk eléggé kitartó, és következetes vagyok, mert ezek csak úgy mennek. Ha nem viszed végig, akkor "elvesztél"...

13. csera
2008. nov. 14. 11:36

Hát, 1/4 órát bírtam hallgatni a sírását/üvöltését :(.

Majdnem elfelejtettem, de emlékeztetett rá :), hogy amikor nagyon hiszti, akkor fejel is! Ha az ölembe van, akkor ahol ér, ha a kiságyban, akkor annak a szélét, ha mást nem a falat, vagy a földet. Olyan erővel, hogy a homloka közepén "állandósult" egy púp és a kék folt!

Most végre sikerült elaltatni, nagyon nehéz néha, egyszerűen nem akar aludni, pedig olyan fáradt, hogy esik-bukik.

Megyek gyorsan összedobok valami ebédet :)!

12. csera
2008. nov. 14. 11:00

Köszi mindenkinek!

Ezt a beteszem a szobába, megpróbálom! Remélem nem csinál semmi olyat, hogy megint a balesetin kössünk ki.

Igaz most, elkapta egy megfázás, duplán nyűgös.

11. ALLICS
2008. nov. 14. 10:36

Nekem a kisfiam majdnem 15 hónapos és szerencsére nálunk ilyenek nincsenek,vagyis egyszer próbálkozott be,de le is állítottam.

Egyszerűen nem kell ráfigyelni egy idő után úgy is abbahagyja,nem szabad hogy lássa rajtad,hogy téged ez idegesít.

2008. nov. 14. 10:29
Nálunk az vált be, ha a 17 hónapos lányom "hisztizik", akkor felveszem és elmondom neki, hogy miért nem lehet az amit szeretne. Ez megnyugtatja, és egyre kevesebb dühkitörése van. A verekedésről: nekünk is az működött, hogy megállítottam a kezét, és azt mondtam, hogy nem szabad, mert fáj. Szerintem azt válaszd amivel Te is azonosulni tudsz, és hát mit mondhatnék még... kitartás :)
2008. nov. 14. 09:41

nem kell figyelembe venni,nem kell nyugtatgatni,mert akkor mindig is csinálni fogja,én kisfiam 15 honapos,ö is elkezdte már a hisztizést,hagyom öt hagy toporzékoljon,magától abbahagyja,én úgy teszek mintha észre sem venném.viszont ha olyat csinál amit elmondtam neki 159-szer hogy NEM SZABAD bizony ráverek egy kicsit a popsijára,ha tetszik valakinek, ha nem.

egy gyereket 5 éves koráig lehet megnevelni

2008. nov. 14. 08:43

nálunk is a száműzetés vált be :) a szobába vonul, magára csapja az ajtót és ott hisztizik :D 2 múlt október végén :)

amikor még nem tudott kimászni a hempijéből, oda tettem be, mondtam neki mindig, itt lenyugodhatsz, kint leszek, szólj ha bejöhetek és kivehetlek...amikor ki tudott már mászni, akkor csak a szobába meneteltettem be és kopogott, mikor úgy érezte lenyugodott :D ez egyezményes jel, szeret csomagtartóba, ágyneműtartóba bújni, ha kopog, akkor ki kell engedni :) de van hogy 3-4 percig elvan :D a hisztik most az üvöltözésbe csaptak át, már nem pofoz, ütöget, "csak" visít és sikít :)) élmény... :P

2008. nov. 14. 08:24

Nem szabad fel venni lehetőleg a hiszit. Ha földhöz vágja magát had csinálja, hagyd ott. Főleg ha otthon van. Ha üt fogd le a kezét mond neki,hogy ez fáj. Nálunk a menj a szobádba dolog bevált. Egészen kicsi korától bezavartam hisztizni a szobájába, mondván ott lehet. Ekkora gyereket hagyj kb 2-3 max 5 percig dühöngeni a szobában aztán bemész hozzá ás megpróbálod megbeszélni vele,hogy ez miért nem csináljuk.


Nálunk annyira működik, hogy ha úgy felhúzza valamin magát, hogy tudja idő kell ahhoz,hogy megnyugodjon megy magától a szobájába, nem szabad utána mennem, mert hergeli. Szóval egyedül megnyugszik. Most 4,5 éves.

A testvérével még nem tudom hogy fogom csinálni. Ő 9 hónapos

6. a9e1c02a7b (válaszként erre: 5. - Csera)
2008. nov. 14. 08:20
Nekem az első még olyanabb volt, úgyhogy kész megnyugvás, hogy a második csak kicsit...
5. csera (válaszként erre: 3. - A9e1c02a7b)
2008. nov. 14. 08:18
Ő a 3. babánk és a másik kettőnél ez nem volt, így nekem rosszul esik :(.
2008. nov. 14. 08:17

Sziasztok!

Tanácsokat várnék, hogy tudom leszoktatni 14 hónapos kisfiamat, hogy ha nem tetszik neki valami, hanyatt vágja magát (mindegy hova esik), amikor felveszem üt engem! Egyébként is szokása, hogy üt, de olyan erővel, hogy már fáj. A nővérének a hajába ragad és egyéb hisztis megnyilvánulások.

Köszi, minden jó szándékú segítséget!

2008. nov. 14. 08:15
De még ekkora korban én nem látom ezt akkora nagy bajnak.
2008. nov. 14. 08:14
Mi is ott tartunk! 15 hónapos a kisfiam.
2008. nov. 14. 08:13
14 hónapos, akaratos, verekedős gyerkőc!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook