Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 13 hónapos kisfiam nem bírja elviselni az autózást! Mit tehetnék? fórum

13 hónapos kisfiam nem bírja elviselni az autózást! Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 5. 08:23
És arra tudnátok valamit mondani, hogy miért változott meg? Mert írtam, hogy amikor előre ültem az autóban, egy hétig minden szuper volt. Csak egyszer hátrafordultam hozzá, hogy visszaadjam a játékát, és onnantól kezdve nem felelt meg neki egyedül hátul üldögélni.
8. KLMárti (válaszként erre: 7. - _kleo_)
2009. máj. 5. 08:22

Köszi szépen az ötletet, majd megpróbáljuk, csak az nem oldható meg, hogy minden nap elmenjünk autókázni, de majd próbálkozunk.

Egyébként én is be vagyok mindig kötve, meg Kristóf is, de természetesen nekem sem az az álmom, hogy egész utazás alatt szopiztassam őt. Pláne, hogy nyáron azért nyaralást is tervezünk. Azért az 1-3 órás autóutat főleg nem szeretném szopikával tölteni. Na, remélem, előbb-utóbb megszokja.

2009. máj. 4. 12:45
Szerintem próbáljatok minden reggel/este kocsikázni pár percet menetrendszerűen. Egyre hosszabb időt, és szigorúan cicimentesen. Hamar leáll róla. Első lépésként el kell határoznod, hogy soha többé nem trapézolsz fölé autózás közben. Az jó, hogy ő be van kötve, de neked életveszélyes az a pozíció, bármi történhet.
2009. máj. 4. 11:48

Sziasztok!

Nekem három lányom van és ebből egy nagyon nehezen viselte az utazást. Nagyobb korban ez hányással kombinálta. Ha hosszabb távra mentünk mindig próbáltuk az utazás időpontját az alvás idejére időzíteni.

5. KLMárti (válaszként erre: 4. - Hisztikirálynő)
2009. máj. 3. 22:38
Mi eddig nem adtunk neki cumit, nem is nagyon szeretnénk hozzászoktatni. Cumisüvegben vizet azt mindig adok neki. Oda van mellé pakolva egy zacskó játékokkal, pufival, vízzel, mesekönyvvel, amit könnyen elérhet, és én is tudok belőle adni neki játékokat. De ált. 1-2 perc után mindent megun, és dobja el magától.
2009. máj. 3. 22:26

Szia!

Esetleg cumi? Vagy cumisüvegből valami innivaló? Vagy inkább a cici?

Én nem vagyok cumiellenes, a kislányomat nagyon jól lenyugtatta, ha esetleg olyan szituban voltunk, ami neki nem tetszett.

3. KLMárti (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2009. máj. 3. 22:15
Semmiképpen nem veszem őt ki az üléséből, hanem én trapézolok, hogy valahogyan oda tudjam adni neki a cicit.
2009. máj. 3. 22:05
Menet közben hogy kap cicit? Fölé hajolsz, vagy kiveszed? Biztos, hogy egy rossz szokás, szépen apránként kellene leszoktatni róla. Módszeresen. Gyakorolni 2 perces utakon, cicimentesen. Aztán 3 perces utakon, s így tovább. Minden nap be kellene iktatni egy rövid kocsikázást. Arra a pár percre el kellene terelni a figyelmét, s egyre nyújtani az autóban cicimentesen töltött időt.
2009. máj. 3. 21:16

Kezdet kezdetétől sokat kínlódtunk az utazással. Kristóf nagyon nem szereti az autót. Eleinte azt hittem, hogy mert nem lát ki a hordozóból, ezért már 7, 5 hónaposan vettünk neki rendes, szembe ültetős gyerekülést, mondván, ha majd kilát, biztos jobb lesz a helyzet. Hát tévedtem. Az sem volt megoldás. Akármilyen rövid útra megyünk (akár csak 5 percre is), rögtön neki a sírásnak. Ha azt szeretném, hogy csendben legyen, akkor mindig cicit kell adnom neki.


Megpróbálkoztunk azzal, hogy nem ülök mellé, hanem én is elöl ülök, hátha ez használ. És csodák csodája, bejött. Volt egy szuper hetünk, amíg semmi probléma nem volt az utazással.

De elrontottam a dolgot. Egyik alkalommal hátrafordultam, hogy odaadjam neki az egyik játékot, amit eldobott. Azóta megint semmi más nem jó, egyedül a cici.


Próbálkoztam, hogy elöl ülve egész úton beszéltem hozzá, meséltem neki, nem vált be. Kísérleteztünk, hogy nem szólok hozzá, nem fordulok oda, majd az Édesapja tartja őt szóval. Nem volt jó. Kipróbáltuk, hogy visszaülök mellé, és együtt játszunk, énekelünk, mondókázunk, mutatom neki a tájat stb. Egyik se vált be. Semmi más, csak a cici.


Szerintetek, mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook