Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 13 hetes terhes vagyok, szerintetek kimelíroztathatom a hajam? Nem ártok vele a babónak? fórum

13 hetes terhes vagyok, szerintetek kimelíroztathatom a hajam? Nem ártok vele a babónak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 1. 09:54

Az én orvosom falra mászik ettől a kérdéstől. Azt mondta, hogy azt a tévhitet, hogy nem festhetsz hajat, káros a mikró és a mobil, kismama újságok generálják különböző marketing-célok érdekében. Lehet hajat festetni és minden mást is csinálni normál körülmények között. Vigyázni kell az egészségre, de nem búrába tenni magunkat, ha várandósok vagyunk.

Ez a túlzó óvatosság nem vezet jó célra. Legalábbis szerintem. Ésszerű körülmények között sokminden megtehető. Egy anya úgyis érzi azt, mivel árt és mivel használ (legalábbis remélem).

Most azt mondják, nem kell hozzátáplálni 6 hónapos kor előtt, nem kaphat tejet és liszteset 1 éves kor előtt a baba....

Az én fiam nagy gyerek, most 7 hónapos és 10 kg. Laktassa valaki jól csupán anyatejjel és tápszerrel! A lisztesről pedig annyit, hogy számtalan bébiételen láttam a feliratot, "glutént tartalmaz"... Akkor mégis kaphatja?

2009. febr. 21. 21:48
Én az első terhességemnél a világon létező óvatoskodó szabályt betartottam áés emellett állandóan igyekeztem elkerülni a babámra leselkedő környezeti veszélyeket. Szóval emiatt igencsak stresszben éltem. Eredmény: beteg baba. Most is terhes vagyok és nem fogom lenöveszteni a melírt mint legutóbb és nem fogok szabályokat betartani és tuti egészséges babó lesz.
2009. febr. 21. 09:30
Lehet,a melir amúgy sem ér a fejbőrhöz.Csak hát mivel a hormonok ilyenkor másképp dolgoznak,fenn áll a lehetőség,hogy nem úgy fogja be a festék mint azelőtt mielőtt terhes lettél.
2009. febr. 18. 13:37
Én is festettem a hajam mikor terhes voltam. Kérdeztem orvost is, és védőnőt is. Egyik sem tiltotta.
2009. febr. 18. 13:15
Orvostól tudom,nyugodtan festheted a hajad
34. supin
2009. febr. 18. 07:46
Nem.
2009. febr. 17. 22:32
Hát elég vegyesek a vélemények...Én azt gondolom, hogy méreg ide vagy oda, kellő figyelemmel ezt is meg lehet oldani, mint írták előttem! A babáinknak nem ettől lesz baja, hanem inkább a sok E betűtől, a passzív dohányzástól, a helytelen táplálkozástól! Én inkább erre figyelek. A hajamat eddig is festtettem, ezután is fogom, de lehet hogy átváltok melírra hogy ritkábban kelljen, bár a szőkét elég nehéz...Mindenesetre inkább vagyok fitt és boldog kismami, mint elhanyagolt, női mivoltától megfosztott, (ezért is) stresszes.....azzal többet ártanék!
32. vviki2
2009. febr. 17. 13:33
3 egészséges, gyönyörű gyermekem van. Mindegyik terhességemnél festettem vagy mellíroztattam. Semmi bajuk nem lett! Persze a melír kíméletesebb és azt nem is kell sűrűn, így azt bátran ajánlom!!!
31. Juttta
2009. febr. 17. 12:28
No, beszéltem a dokimmal és azt mondta, hogy egész nyugodtan kimelíroztathatom a hajamat, festetni viszont nem ajánlja.
2009. febr. 12. 12:52
Beleolvasgattam a hozzászólásokba, hát elég vegyesek a vélemények. Én személy szerint a terhességem alatt is rendszeresen festettem a hajamat, és a most kilencedik éves fiamnak semmi baja nem lett tőle. De ez is egy olyan dolog, amit mindenki másképpen lát, így a döntést sem lehet másra hárítani.
29. Medina07 (válaszként erre: 28. - 4af30810d1)
2009. febr. 12. 12:51

Lehet, de mégis egészséges a kisfiam. Ha azt vesszük, akkor a mai világba tíltják a tejet 1 éves kor alatt, meg fokozatosan kell bevezetni a gyümölcsöt, zöldséget.

De akkor kérdezem én, mi mit ettünk??? Már 6 hónaposan töltött káposztát, stb, mégsincs semmi bajom.

28. 4af30810d1 (válaszként erre: 26. - Medina07)
2009. febr. 12. 12:31
az is vegyszerszaggal jár... tök mindegy, hogy érintkezik-e a fejbőrrel. Nem az okozhat bajt.
27. 4af30810d1 (válaszként erre: 24. - 5e48d37001)
2009. febr. 12. 12:29

Én tök megértem ezt, és egyet is értek vele..

csak abban van tévhit, hogy mi ártalmas a babára..

Tényleg ki lehet bírni. De nem gondolnám, hogy aki befesteti egy nyitott ablaknál a haját, az kevésbé vigyáz a babájára, mint aki nem teszi. Czeizel sem hiszem, hogy ilyenre gondolt.

De tényleg.. akiben ez egyáltalán felmerül, az ne tegye! De aki viszont hisz az észérveknek, azt ne ítéljük már el ezért!

2009. febr. 12. 12:08
Melíroztatni lehet, mert az nem érintkezik annyira intenzíven a fejbőrrel. Én is kb ennyi idős terhesen melíroztattam be, sőt szülés előtt 2 héttel is bemelíroztattam, mert mentem pocakfotózásra és nem lett semmi baja a fiamnak. Most 9 hónapos, jókedélyű, jó étvágyú, makk egészséges gyerek.
25. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 20. - 115c013715)
2009. febr. 12. 11:41
Nekem is igy volt... szepen lenott magatol :-D es senki nem szolt meg erte, hiszen egy kismama mindenhogyan szep... de Te tudod...
2009. febr. 12. 11:10

Én még csak annyit szeretnék hozzászólni a témához,hogy mindenki a legjobb belálátása szerint cselejedjen.

Egyszer volt Czeizel Endrével egy riport,pont ezzel kapcsolatosan is kérdezték.A válaszának a lényege ebből állt:

Nem érti az embereket,egy háznál ,autónál vagy bármilyen beruházásnál szászor körültekintőbbek,körbejárják a témát,meditálnak,mindenki a legjobb döntést szeretné meghozni.Nem érti,hogy miért van ,ha a világra hívnak egy új életet,miért nem megfontoltabbak,miért van a nemtörődés,és miért fontosabb az önös érdek.Ez a beruházás egy élerte szól.és nem az Ő élete lesz,hanem valaki másé..Viszont az Ő életét is megmérgezheti akár egyetlen egy rossz döntés...

2009. febr. 12. 08:49

"Kérdés:

Azt olvastam, hogy a várandósság időszaka alatt nem tanácsos a hajfestés. Arra azonban nem találtam információt, hogy ez milyen veszélyeket rejt. Azt szeretném kérdezni, hogy ez csak a festésre vonatkozik, vagy a gyengébb színezésre is? Mind a 9 hónapra érvényes, vagy csak az első 3-ra?"


"válasz:A terhesség alatti hajfestéssel kapcsolatban (és ugyanez érvényes például a műkörömre is) nem az a gond, hogy a felvitt festékanyag esetleg felszívódna, és így okozna károsodást, hanem az, hogy a festés időtartama alatt az oldószer gőzeit-gázait szívja be a kismama. Ezért, ha jól szellőző helyen történik a művelet, akkor különösebb baj nem származhat belőle."

Dr. Ács Nándor

22. 4af30810d1 (válaszként erre: 21. - Bomee)
2009. febr. 12. 08:47
Ez egy tévhit, (én is ebben voltam amíg az orvosom fel nem világosított) de itt már többen is leírták...
21. bomee
2009. febr. 12. 08:09
Eddig nem figyelt oda senki a pontosan a témára. A melírozás azért más mint a festés! A festéskor a teljes fejbőr kontaktusba kerül az akármilyen festékkel, melírozáskor pedig egyáltalán nem. Nem a hajon hanem a fejbőrön át szívódhatnak fel anyagok. Tehát igazából a melír semmilyen hatással nincs a terhességre, a festésnek pedig igenis lehet.
2009. febr. 11. 21:08
Persze ki lehet bírni festés nélkül, de pl. akinek (pl. nekem) barna haja van szőkével melírozva, az járjon 2-5-10 centis lenövésekkel?
19. 4af30810d1 (válaszként erre: 16. - 5e48d37001)
2009. febr. 11. 19:36

Tényleg az e legfontosabb és ki is lehet bírni! Ha valakiben kétely merül fel e tekintetben, akkor ne tegye, mert ha bármi történik akkor nem bírna a lelkiismeret furdalással...


de persze nem történik!!!:)

2009. febr. 11. 19:34
Persze, hogy a fodrász javasolja, hiszen neki fizetsz érte!
2009. febr. 11. 19:33
Én nem kockáztattam egyiknél sem.Ő a legfontosabb!!!
2009. febr. 11. 19:16
Sziasztok! Én még a szemöldökömnél is vaciláltam,de a végén úgy döntöttem,hogy azt is hanyagolom.Elvégre nem minden nap várandós az ember és azt a 9 hónapot igazán ki lehet bírni festés nélkül:-)
2009. febr. 11. 19:13
Én festettem a hajam terhesség alatt és semmi baj nem lett belőle.Vannak kismamáknak való festékek is.(a fodrászom mondta pl:Alpha-pharm én most a 14.hétben vagyok és ezt használom)
14. gaby70
2009. febr. 11. 19:13

Az Európa Bizottság 2007-ben 22 hajfesték-összetevő használatát tiltotta be!

Én inkább nem melíroztatnék...

13. 4af30810d1 (válaszként erre: 10. - 89b99f816e)
2009. febr. 11. 19:12
csak kicsit túlmagyaráztam...;) Egyetértünk!:)))
12. 4af30810d1 (válaszként erre: 10. - 89b99f816e)
2009. febr. 11. 19:11
Erről beszéltem én is.:)
11. 4af30810d1 (válaszként erre: 3. - Betti0501)
2009. febr. 11. 19:11
Szerintem is! Bár nekem csak két gyerekem van..;) Az én orvosom azt mondta, hogy az első 12-16 hétben kell hanyagolni ezt a dolgot, és az tévhit, hogy a hajon keresztül bármi is felszívódik.. olyan mennyiség az, hogy semmi kárt nem okozhat.. viszont a szag amit beszív az ember a fodrásznál egy-egy ilyen alkalommal, na az lehet káros a magzatra. Én hiszek Neki!
2009. febr. 11. 19:09
Nem árt, hisz nem szívódik be a fejbőrbe. Nyugodtan festheted, csak rendesen szellőző helyiségben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook