Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 13 éves nagyfiam folyamatos orrdugulással küzd.....? fórum

13 éves nagyfiam folyamatos orrdugulással küzd.....? (beszélgetős fórum)


22. Luijza (válaszként erre: 21. - Luijza)
2014. jan. 18. 19:55
Ezt nem ide akartam írni. :-(
21. Luijza
2014. jan. 18. 19:54
Ha alapjában véve nem ilyen a természeted, nem biztos, hogy erővel ráveheted magad arra, hogy kifordulj önmagadból. Lehet, hogy valakinek így tetszel, szerényen.
2011. jan. 16. 14:11

Nem is mondtam akkora hülyeséget ezzel a stressz okozta orrdugulással :)


[link]

19. Bri* (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2011. jan. 10. 12:00

A folyamatos orrcsepp-használat miatt van állandó orrdugulása. Az orrcsepp bizonyos idő után kiszárítja az orr-nyálkahártyát, sőt el is sorvaszthatja azt. Rá is van írva a tájékoztatóra. Én ugyanígy jártam, elhasználtam van 3 orrcseppet, mire rájöttem, hogy "függő" vagyok. :)

Egy megoldás van, abba kell hagyni. Pár napig szenvedés lesz, aztán magától rendbejön. Nem könnyű, mert alig fog levegőt kapni, de ez a megoldás. Tapasztalatból mondom! :)

2011. jan. 10. 10:09

Szívesen ajánlom: Googleban: Neil Medin sinus rinse

elolvasását.Nagyon jó tapasztalatom van.

17. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - C1e9612cd3)
2011. jan. 10. 00:55
na mégeygszer nekifutok.... szóval, teszttel nem tudnak nézni. :) Csak összejön :D
2011. jan. 10. 00:54

van egy csomó olyan allergén is, amit tesztel nem is tudnak nézni. Ezeket mindenkinek magának kell kiszűrnie megfigyeléses alapon. Mellesleg folyamatos orrdugulást okozhat a dohányzás, vagy ha vki sokat van olyan levegőben, ami tele van dohányfüsttel (mégha ő maga nem is dohányzik), a poros levegő, környezet (mégha az allergia teszt negatív is rá), külömböző ételfélék, és most, h nagyon is palettán van a dolog, a szmog!!!!

De még azt se tartom kizártnak, h a stressz okoz egy embernél ilyesmit. Vhol annak is ki kell jönnie....

15. viva70
2011. jan. 9. 22:45
Nekem, meg a férjemnek lassan 20 éve áll fenn az orrdugulásos problémánk. Sajnos nem tudunk orrcsepp nélkül meglenni..., főleg én. Pedig nekem volt már orrsövény műtétem, orrkagyló lézerem, voltam többször allergia vizsgálaton, ahol nem találtak semmit. Ennek ellenére szedtem már többféle allergiás gyógyszert rá. Tejterméket minimálisan fogyasztunk. Sokat nem tudunk már tenni..., kénytelenek vagyunk beletörődni.:(
2011. jan. 9. 22:12

neti kannával (neti pot, orrkanna) és sós vízzel a rendszeres orrmosás kitisztítja a járatokat, üregeket...

nekem innen a legolcsóbb van: [link] de bioboltokban is lehet venni kerámiából vagy üvegből készültet.

2011. jan. 9. 22:09

én hat éve tolom az orrcseppet. Senki nem tudott segíteni rajtam... végül is egyelőre nem látom kárát, csak drága mulatság.

És mese habbal remekül átérzi. Tényleg fizikai képtelenség az, h estére ne fújjak be

12. mese habbal (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2011. jan. 9. 21:57

igen a tej az fontos! mármint abbahagyni...


nekem sajna már évek óta ez van, senki nem tud segíteni... egyszer abbahagytam a tejet, jobb lett.. sajna a szülés óta nem bírok újra leszokni róla, de majd összeszedem magam.. tényleg vannak olyan esetek, akiknek csak ez segít...


akik azt írják, az orrcsepp függőséget okoz, és nem szabad huzamosabb ideig, azoknak üzenem, hogy sajnos nem mindig lehet abbahagyni, mert ha minden este totálisan eldugul mindkét orrlukad, annyira, hogy szinte semmi levegőt nem kapsz, mert az orrodon konkrétan SEMMIT, és a szád meg kiszárad egy idő után, így nem tudsz aludni.. na akkor hogyan hagyod abba a használatát?


megjegyzem, nincs allergén a lakásomban, amennyire tudom, illetve nincs polipom vagy ilyesmi... szóval sajna van ilyen... remélem a tej/tejtermék szigorú elhagyása hosszú távon másnak is beválik.. csak ne felejtsen el mellette Ca-t szedni, mert sajna ezzel a táplálkozással hiányállapot léphet fel!

11. 6e519c8e5e (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2011. jan. 9. 21:44
Így van !
2011. jan. 9. 21:43

1. hagyja abba tejes dolgok fogyasztását!!


2. az orrcseppek-orrsprayk komoly függőséget okozhatnak, hosszú távon nagyon károsak


3. mindenképpen meg kell nézetni fül-orr -gégészeten alaposan, akár röntgennel vagy CT-vel, hogy milyenek a melléküregek

2011. jan. 9. 21:40
Feltétlen lássa orvos !!!
2011. jan. 9. 21:39
Arcüreg gyulladások is okozhatják
7. 5d58fc17fc (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2011. jan. 9. 21:38
Mindenképpen füll-orr gégészet.
6. jujiabf (válaszként erre: 2. - Marcibaba)
2011. jan. 9. 21:37
Homeopátiás dolgokat nézz!! Az antibiotikum már nem hat. www.homeopátia.hu Válaszolnak is a dokik gyorsan. Engem ezek hoznak csak helyre igazán.
2011. jan. 9. 21:36
Orrsövényferdülés??
4. 6e519c8e5e (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2011. jan. 9. 21:36

Hello !


Hát ez az ezt nem szabad állandóan cseppezni, tönkreteszi teljesen az orrnyálkahártyát.

Elsősorban tisztázni kellene az okot hogy miért dugul. Nagyon sok oka lehet.

2011. jan. 9. 21:36
Egy ismerősnek polipja volt, attól volt folyamatos orrdugulása. Megműtötték, most szuper neki. Fül-orr-gége? Ott azonnal látják.
2011. jan. 9. 21:33
Ja és az allergiatesztje negatív lett...
2011. jan. 9. 21:32
Mostmár 1 hónapja folyamatos orrcseppezi magát, és egyszerűen nem tudja abbahagyni mert estére előjön az orrdugulás. Mit tegyünk. Nem jó a házi sós vizes megoldás sem, és a sterimar sem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook