Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 13 éves lányok+fiúk nevelése+minden más fórum

13 éves lányok+fiúk nevelése+minden más (beszélgetős fórum)


2010. júl. 19. 22:01
és ez még csak a kezdet, még messze a vége ... ))
6. cilus (válaszként erre: 3. - Trixikeee)
2009. jan. 17. 18:00
Sajnos magamra ismertem:(
5. cilus (válaszként erre: 4. - 01c8755c79)
2009. jan. 16. 14:19
Nagyon tisztellek és becsüllek hogy ezt végig tudtad csinálni!!!Sajnos én is ebben a cipőben járok mint Teamit írtál.Csak én nem vagyok ilyen határozott és következetes mint Te.Szivesen beszélgetnék veled erről a témáról priviba vagy Msnen,hátha könnyebb lenne !!
2009. jan. 16. 09:16

A 13-14 éves kor nekünk is nehéz volt a lánykával pár hónapig, aztán kísértetiesen hasonló eset esetek voltak, mint amiket Trixikeee írt. Átvert, rájöttünk... soha nem bántottam, nagyon megvertem. (Most lehet köpködni.) A párom megkereste a fiúkat és lányokat, akikkel lógott, és a szüleiket is. (Volt egy kis mobiltelefonos balhé, a fiúk loptak és belekeverték a lányokat is.) A fiúknak megmondta, hogy ha még egyszer itt látja őket kitekeri a nyakukat, és képes volt naponta lemenni az udvarra, hogy látja-e őket a környéken. A lányomat attól fogva reggel mi vittük a suliba, és délután csak a tesójával jöhetett haza. Én fésültem reggel (vége lett a liggő-loggó haj korszaknak), és én raktam ki a ruhát hogy mit vesz fel. Mobiltelefon elvéve, internetről letiltva. Szó szoros értelmében csak velünk léphetett ki a lakásból. Zsarnok vagyok?! Igen! De akkor is kiszakítottuk a társaságból. Jöttek a barátnők, hogy hjaj, hát ők nem csináltak semmit, miért tiltom tőlük a lányomat. És megmondtam, hogy egy BARÁTNŐNEK nem az a dolga, hogy ne csináljon semmit, hanem ha látja, hogy a barátja kis hülye fejjel megy neki a falnak, akkor figyelmezteti, és ha az nem használ, akkor figyelmezteti a szüleit. Aki tátott muja szájjal nézi, hogy a barátja hülyeséget csinál, urambocsá csinálja vele együtt, az NEM BARÁT. Ez néhány hónap volt...és egy nap se felejtettem el éreztetni vele, hogy szeretem és fontos nekem, hogy nem büntetni akarom, hanem most ezt kell tennem, ha ő nem érti még, akkor is. Eközbeni intenzív javulás a tanulmányi eredményben, intenzív nyelvtanulás... teljes személyiség változás. Most 16 éves elmúlt a lányom, és hálás azért, mert ott akkor és úgy történt... nagyon szoros kötelék van köztünk, mert ott akkor rájött, hogy soha nem engedném hogy baja essen... hogy mindig vigyázni fogok rá, és törődni fogok vele. Kell a gyereknek a korlát ahhoz, hogy biztonságban érezze magát.

A fiam 13 éves... végigasszisztálta a lánykával történteket, ez az oka vagy sem, de semmi gondom vele... kedves, segítőkész és szorgalmas. :o)

3. Trixikeee (válaszként erre: 1. - Cilus)
2009. jan. 16. 09:04

Nekem is 13 éves kamaszlányom van és éppen nagyon ki vagyok akadva rajta....

Nem régen új helyre költöztünk, ahol ugye nem ismert senkit.... Aztán megismerkedett egy szintén 13 éves kislánnyal + jó néhány fiúval. Igen ám, de a fiúk mind 15 - 18 év közöttiek. Persze az ellen nincs kifogásom, hogy haverkodjanak, de mi lesz, ha többet akar valamelyik és a lányom bele megy a játékba? Tudtam, hogy rághatom majd a körmöm, ha a leányzó 16 - 18 éves lesz, na de ne már, hogy már most!!!:(((((( Amúgy rendes, jó tanuló kislány, de...... Tegnap kiderült, hogy amikor azt mondta nekünk, hogy a lányhoz megy át, utána a lépcsőházban lógott a házunkban lakó 16 éves fiúval.... Szóval hazudott!:(((( Teljesen ki vagyok akadva, alig aludtam az éjjel. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy amúgy amit csak kiejt a száján megkapja (egyke) és szinte mindíg mindenhová elengedjük, ahová menne. Persze eddig nem akart extrém időben és extrém helyekre menni. De pl bemehetett bármikor suli után az osztálytársaival plázázni vagy korizni.... Szóval nem fogtuk túl szigorúan, sőt gyakran a büntetéseknél sem voltunk következetesek. Hiába kapta pl. azt a büntetést, hogy nem számítógépezhet, előbb - utóbb feloldottuk a büntetést. Tudom, hogy ez nem jó, mert fontos a következetesség, de ezen a fronton gyenge vagyok...:(((

2008. okt. 20. 07:59

Szia!

Nekem van 2 is belőlük, van is problémám bőven! Most sajnos el kell mennem, de délelőtt még mindenképp jövök, mert napok óta ki vagyok akadva a kamaszaimtól, muszály kibeszélnem! :))

2008. júl. 31. 13:49
Olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni akiknek 13 éves a lánykájuk.Kicsit nehéz ez a kor:(( vagy én vagyok *aggodalmaskodó*???Írjatok,beszélgessünk,hogy élitek meg a lányatok *szerelmeit*.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook