Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 1200kcal +120g ch! Mindenkinél működik? fórum

1200kcal +120g ch! Mindenkinél működik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. márc. 4. 10:07
Sziasztok! 3 hónap alatt 10 kg-ot kellene fogynom (orvos javaslatára), 120g CH diétát "javasolt" szerintetek sikerülhet vagy ez nagyon sok? Naponta-kétnaponta 1 órát intenzíven mozgok mellette (ellipszis tréner). Tudnátok tanácsot adni mit egyek?
38. globus (válaszként erre: 37. - A22d4e01f3)
2010. febr. 3. 22:27
+ egy kalap igazi, pozitív HITET!
37. a22d4e01f3 (válaszként erre: 36. - Globus)
2010. febr. 3. 22:21

a kezdés nehéz!

keress egy motivációt, egy extramotivációt, vagy bármi extra dolgot, programot, elfoglaltságot, amivel megindulsz,

és aztán csak szokd meg, és a szokás megtart téged is :))

sok sikert

a tavasz a küszöbön

mindenkinek tartós fogyást!!

36. globus (válaszként erre: 35. - A22d4e01f3)
2010. febr. 3. 22:00
K...ára nehéz újrakezdeni, nekem ez tavasszal könnyebben szokott menni :(
35. a22d4e01f3 (válaszként erre: 34. - Globus)
2010. febr. 3. 19:48

két dolog jutott eszembe erről

az egyik nonó, biztos ismeritek

amikor kezdte, az elején nem számolt, szerintem nem is nagyon tudta ezt az életmódot, de fogyni szeretett volna, és így lett az, hogy túl keveset evett, nem tudta mennyit ehet, inkább alulmaradt, viszont szédelgett, csoda, hogy nem csapott át evésbe....aztán, amikor elkezdett számolni, helyre jött minden, elég lett a kiírt mennyiség és szépen lefogyott, nem 1 hónap alatt, de folyamatosan és biztosan és tökéletesre

(noémi23, ha nem ismeritek, de ezt nem hiszem)


a másik, ami mindig van: hogy aki nem fogy, csak állítja, hogy milyen keveset eszik, az kiszámolva szembesül, hogy hoppá, éppen négyszer annyi, ha mindent beleszámolunk, ja, mert két étkezés között nem is annyira figyel, csak befigyel minden :DD


és még egy harmadik:

akkor éhes az ember, ha sok haszontalan, nem laktató, kikerülhető kalóriával cseszi el a napi adagját,

sokat lehet spórolni, ha mindenből kivesszük a nem hiányzó,nem is érezhető, kalóriadús elemeket,

de ezt is biztos tudjátok, ha mégsem írok 5-10 példát,

szóval globus ezek miatt jobb a tudatosság,

mert nagyobb a komfortérzés, telítettség, több a fogyás, és szerintem fontos a tudat, ami ebben az esetben annak a biztos tudata, hogy ez a felesleg lemegy, nem is kétséges

:))

34. globus (válaszként erre: 29. - A22d4e01f3)
2010. febr. 3. 19:39

Szia, én nem számoltam a kalóriákat, most csak mondtam egy számot hasból, de ennyi lehetett a maximum. Gyakorlatilag alig ettem fél éven át.

Lassacskán fordult vissza, s tulajdonképpen már mindent eszek, csak próbálom kontrollálni, több-kevesebb sikerrel.

De azt hiszem, meg kellene komolyodni.

33. SF (válaszként erre: 32. - A22d4e01f3)
2010. febr. 3. 18:38

Köszi! Nem is hittem, hogy zavar van nálam, csak válaszoltam a címbeli kérdésre.


Hölgyeim, fel a fejjel! Mindjárt jön a tavasz! Délelőtt odagyökereztem a zöldséges elé egy zacskó narancs láttán! Ilyen csak tavasszal szokott velem előfordulni! (Meg nyáron, meg ősszel...)

2010. febr. 3. 17:51

SF, tényleg nem nagy a különbség, viszont semmilyen zavar nincs az étekzésedben, szerintem pont annyit eszel spontán, amennyit felhasználsz, lehet, hogy nálad jobb is, ha nem figyelsz annyira, mert jól működik az ösztönöd, 5-6 kg pedig lemegy, főleg, aki ennyire spontán, annál simán lehet ennyi különbség a téli és a nyári súlya között...


diamond, vagyis elindult, a deka is mutatja az irányt, idő pedig van,nem igaz?

szintén nem nagy súly, akkor meg nyárig beáll ez szépen....

hányszor eszel? szerintem a többször kevesebb és kedvünk, ízlésünk, örömünk szerint változatos ételeket is be kell iktatni, aki a paprikát szereti azt, jó sokat, aki az édességet, azt is, csak kis mennyiségben, de gyakran, pl.jó reggelt keksz, müzliszelet,

1 hónap alatt még nem biztos, de hosszú távon, ha hiányérzeted van, szerintem akkor azt bepótolod előbb-utóbb,

így viszont ki lehet mindezt védeni


na és akkor ha táplálkozási szakember benyomását keltettem, nem is tartalmában, hanem sítlusában, akkor elnézést, nem volt félrevezető szándék,

de ezek tényleg így működnek,

és ráadásul mind tudjuk is, csak adj uram, de rögtön, és a világmegváltó mindent kibírok én elszántság ne jöjjön, mert a bumeráng visszaüt, lehet, hogy csak hosszú távon, de ez az, nem?!

:))

31. 7c79ff1565 (válaszként erre: 29. - A22d4e01f3)
2010. febr. 3. 17:38
nemrég óta de nincs egy hónapja még. Azért annyi változatosság van, h az ebédem általában normális főtt étel, amit épp főzök a családnak, kivéve mikor magamnak külön csinálok,mert tésztát nem eszek. lehet nekem a mérleg is rossz, de azért az durva h majdnem két nap alatt 65 ről 67 re ugrottam, v többre úgy ráadásul, h nem ettem többet. Lehet a mérleg miatt , de azért ennyit nem csalhat, mert a sima analógon is több volt a súlyom. Mai mérlegelésem azért már 64,7.így azért barátságosabb. DE napi folyadékom simán megvan a majdnem három liter. abból sok sima víz, zöld tea cukor nélkül, citrommal, meg citromos víz.
30. SF (válaszként erre: 29. - A22d4e01f3)
2010. febr. 3. 17:21

Szabad megkérdezni. Vizsgaidőszakban kezdődött, a szokásos napi két zsömlémet (és egyéb, ennyinek megfelelő nem zsíros és cukros ételek) megemeltem háromra. Mindent összeszámolva jött ki az 1200. Amikor észbe kaptam, már rajtam volt a 10 kiló:-(( Amint visszaálltam a régi adagokra, magától lement (2 hónap alatt).

A cukros ételeket nem szeretem, a zsírt meg nem bírom. Bezabálni se szoktam. Akkor érzem jól magam, ha csak 1-2 falatot eszek, napjában 2-3×, a többi zsírszegény tejféle, és kamillatea. Ne mondd, hogy igyak ilyen-olyan keverékeket, a gyomrom nem bír el semmi mást!

2010. febr. 3. 16:50

hát én mindenkitől kérdeznék, ha szabad:

SF, amikor híztál 6 hónap alatt diétával? mennyit ettél? minden nap a 6 hónap alatt ugyanannyit?

csak, mert ha megszorítod mondjuk 800 kcal-ra, és bírod 4-5 napig, és csak egyszer-kétszer a héten bekaja van, akkor az olyan heti átlagot produkálhat, hogy hízás lesz a vége.

ez az egyik.

és kellene 6 hónap távlatában látni egy napi átlagmennyiséget (kcal), szerintem ha leosztanánk, akkor nem napi 1500 kcal lenne, hanem több....

nem tudom emlékszel-e és mi a válaszod...


globus: ez nekem mindig riasztó történet, és remélem, azt gondolom, hogy vissza is ugyanígy vissza lehet fordítani....

tőled azt kérdezném, hogy fokozatosan emeltél-e, és meddig tartott a hízásod, mert ha mondjuk fokozatosan emeled 1500 kcal, és visszahízol pár kg-ot (ami ebben az esetben normális és elfogadható) akkor is az a visszahízás elvileg megáll, és ott megnyugszik a súlyod...

500 kcal mindenképp extrém volt, és bumeráng.

meddig csináltad? :((


diamond: mióta eszel így? 1 hónap már mutat valamit,

előfordul olyan is, hogy valaki 3 hétig semmit nem fogy, és utána hirtelen 3 kilót egyben..

türelem itt is kulcsszó

illetve a számolás a biztosíték, ha tudod a számokat, biztos lehetsz, hogy előbb-utóbb működik.

egyébként nekem nagyon szigorúnak tűnik, azért jobb kicsit kedvre valóbbra csinálni az étrendet, hogy tovább és nagyobb türelemmel bírjuk.

ha az ember megfeszül, lemond, akkor persze, hogy gyorsabb, nagyobb eredményeket vár, ez logikus!


mimó:neked meg szia :))

28. SF (válaszként erre: 21. - E974230abd)
2010. febr. 3. 13:36

Sajnos nem. Kipróbáltam évekkel ezelőtt, és 6 hónap alatt 10 kilót híztam!

Különben én soha nem diétáztam tudatosan. Vannak napok, amikor egyáltalán nem kívánom a kaját. Apai ágon az egész család ilyen kákabélű:-)) Csak sajnos ehhez hozzájött az anyai ág hízékonysága:-(( Most 6 kilóval vagyok több, mint szabad lenne. Kövér disznó vagyok, legalábbis így érzem. De majd csak sikerül összeszednem egy kis izmot, és akkor lemegy tavaszra. Emiatt nem lesznek kisebbrendűségi komplexusaim. A férjemnek így is tetszem, mi kell még?

2010. febr. 3. 12:45

én is gyümit meg zöldséget eszek többször, reggeli csak gyümi, zöld tea, citromos víz, ebéd sovány húsi, zöldségköret, utána már csak saláták, zöldségek.

és próbálok kalóriát is számolni, de valahogy nem akaródzok fogyi

26. globus (válaszként erre: 21. - E974230abd)
2010. febr. 3. 11:49

Szia, 16 kilót leadtam úgy, hogy gyakorlatilag zöldségen és gyümölcsön éltem, max. 500 kalórián.

Égett a zsííír! De utána már hizlalt a párizsi, és a csirkemell is!

25. a22d4e01f3 (válaszként erre: 24. - Noj84)
2010. febr. 3. 10:00

szerintem a havi -2 kg még jobb,

illetve attól függ, mennyi az össz felesleg.


egyébként az 1200 kcal szerintem is ideális, ez az orvosi ajánlás

biztosan működő és bírható


olyan lehet, akinél ugyanez a szám lassabban indul, havonta kisebb eredményt hoz, de szerintem olyan nincs,a kinél ez nem működik, kizárt.

24. Noj84 (válaszként erre: 23. - A22d4e01f3)
2010. febr. 3. 09:31
szerintem az 1200 is jó, én 1400-1500-at későbbre tervezek, amikor már elértem a kívánt tömeget. és nekem az 1200-zal is durván heti 1 kiló ment le, állítólag ez az ideális.
2010. febr. 2. 22:24

persze, hogy fogytok 800-zal, és 1000-rel

azt kellene látni mi történik 1400 kcalval 2 hónap alatt!

az mutatna valamit

abból lehet építkezni, abból lehet levonni valami szabályt

22. a22d4e01f3 (válaszként erre: 21. - E974230abd)
2010. febr. 2. 22:21

szia mimó!

egy kis eszmecsere mindig jól jön!

:))

nem hiszem nektek el ezt az alacsony szükségletet a fogyáshoz, egyszerűen nem vártok ki 1 hónapot, nem adtok időt, előbb elmegy a türelem

én a vizsgálódást, kísérletezést nem rohamfogyókúrázóknak gondoltam!

akik bíznak annyira magukban, az új életformájukban, hogy szépen végig tudnak vinni bármilyen hasznos folyamatot

ez az igazi,

mert akkor ura vagy a testednek, az étkezésednek

és nem befolyásol evési szeszély vagy szenvedély

21. e974230abd (válaszként erre: 20. - SF)
2010. febr. 2. 21:29
Én is csak 1000 alatt fogyok ,de szerintem ezt mi csesztük el magunknak/SF??/mert egész életünket átdiétáztuk.49,5 nek igaza van és a folyamatos csökkentés-emeléssel meg lehet állapítani a határvonalat...ez jó kiindulási alap...
20. SF
2010. febr. 2. 20:59
Nálam sajnos nem működik, mert nekem sok ennyi kalória, hiába állítjátok az ellenkezőjét. A 800-tól már fogyok rendesen, de azt meg ki bírja ki?
19. Margitnéni (válaszként erre: 18. - A22d4e01f3)
2010. febr. 2. 20:04

Ez tényleg jó módszer lehet. Saját tapasztalat, nem szabad túl keveset enni. Érdekes módon akkor sikerült fogynom, amikor tulajdonképpen rendesen ettem, csak nem mindegy, hogy mit.

Nekem nagyon bevált, hogy írom, mit is eszek. Először kicsit macerásnak tűnik, de hozzá lehet szokni. Nyitottam egy füzetet, egy nap - egy oldal. Szépen írom, miket is ettem, és rögtön odaírom a kalóriákat. Így nem csapom be magam. És vissza tudok keresni, hogy mit is ettem, hány kalória volt egy-egy általam kreált finom ebéd.

2010. febr. 2. 09:36

járható út az is, ha van, akinek van türelme, hogy fokozatosan csökkenti a kcal-t, kéthetente, és akkor áll meg, amikor megindul a fogyás,

tehát ha 1500 kcal-nál megvan két hét alatt a -1 kg, akkor érdemes ott maradni, ha nincs, akkor 50 kcal-val lejjebb menni, vagy 100-zal, ha az a cél, hogy minél magasabb kcal.mellett fogyjunk, megvan az elszántság és a türelem, akkor szerintem ez egy járható út,

mit szóltok?

:))

2010. febr. 2. 08:02

Sziasztok!

Én is kb. 1200 kalóriás diétán vagyok, bár néha felmegy 1400-ra is. A szénhidrátot nem számolom külön, igyekszem kerülni, de gyümölcsöt, gyümölcsös joghurtot szoktam enni, és ezekben is van. Pajzsmirigy problémám miatt jól meghíztam, és sehogy sem akart lemenni a felesleg, de úgy néz ki, hogy ez a módszer nekem is bejön. Eddig 27 kg-t fogytam. Igaz, már egy ideje stagnálok, kicsit rendetlenkedtem, lehet, hogy vissza is jött pár kiló, de ez egy jó módszer, tovább folytatom.

16. Noj84 (válaszként erre: 14. - Globus)
2010. jan. 30. 11:49
jó ötlet, bár baba mellett nem nagyon van időm firkálni. de lehet egyszer nekiülök, és összefoglalom. :)
15. e974230abd (válaszként erre: 13. - Globus)
2010. jan. 29. 18:41

Hát fogyok,nem ez a cél???

Vagy ti súlyt tartani szeretnétek??:)Akkor mellélőttem:)

14. globus (válaszként erre: 4. - Noj84)
2010. jan. 29. 18:03
Írhatnál naplót, szívesen átvenném a konkrét ötleteket :)
13. globus (válaszként erre: 12. - E974230abd)
2010. jan. 29. 18:01
Úgy érted, hogy fogysz vele, vagy szinten tartod a súlyodat?
2010. jan. 29. 17:50
Én 1200/ 20 -on vagyok és még élek:)
11. fdóri
2010. jan. 28. 15:03
Sziasztok 120g ch egy 2,5 éves szükséglete! Szerintem annál többet kéne enni. Fogjuk arra hogy ő fejlődő szervezet, de egy felnőtt dolgozó nőnek szerintem a 150g ch az adagja.
10. Noj84 (válaszként erre: 9. - 337ac1489c)
2010. jan. 28. 11:09

zöldségeket nyersen vagy párolva, csirkét, pulykát, néha marhát, tojást, gyümölcsöket, főzeléket liszt nélkül, joghurttal, teljes kiőrlésű vagy rozskenyeret, ilyesmit.

hétvégét úgy értem, hogy általában a szüleinknél töltjük, és azt ebédelem, ami ott éppen van, nem fogok külön főzetni magamnak. :) ha töltött káposzta, akkor az, ha pörkölt, akkor az, de csak minimálisat eszem belőle, és max. 1800 kalóriáig megyek el. igen, ilyenkor néha egy-egy szelet süti vagy kis fagyi is lecsúszik. nincs rendszer belőle, és nem torkollik iszonyat nagy zabálásba, olyankor is tudom, hol a határ. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook