Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12 hetesen 2 napja iszonyat fejfájás, ahogy soha életemben nem fájt a fejem. Mit vehetek be rá? fórum

12 hetesen 2 napja iszonyat fejfájás, ahogy soha életemben nem fájt a fejem. Mit vehetek be rá? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 24. 15:11

Ne legyetek hülék lányok, egyszer-egyszer simán be lehet venni az általános fájdalomcsillapítókat, persze első babánál megnyugtatásként hívjátok fel az orvosotokat, vagy a rendelőt. Cataflam, Quarelin, az Algopyrin meg minden további nélkül mehet, ha egyébként nem vagytok rá allergiások..


Engem vakbéllel műtöttek terhesség alatt, migrénes is vagyok, szedtem egy aszthmagyógyszert hetekig a méhgörccsökkentő mellékhatása miatt.. GOndoljátok, hogy amikor bevitt a mentő 12 hetes terhesen iszonyatos görcsökkel, mindent belémnyomtak, csak maradjak meg..


Régen seduxennel tömték a görcsölős anyukákat, amit ma semmi pénzért nem adnának, mégse lett semmi bajuk..


Ennek a mai hisztinek a nagy része a jogászok dolga, ha mégis van valami - aminek akár valójában semmi köze a gyógyszerhez - ne lehessen perelni..


Persze a gyógyszer nem cukorka, viccből nyilván kerülni kell, és az orvossal beszélni kell, de a betegségek a károsabbak, és nem az orvosság - úgy általában.

2013. aug. 24. 13:35
Mindenképpen gyógyszer kell rá, minél hamarabb, mert bizony egy migrén okozhat oxigénhiányt a babánál, ami egy adott időszakban nagyon káros is lehet.
24. magica30 (válaszként erre: 23. - Eva215)
2013. aug. 15. 18:23
Én is igy jártam 37 hétre császárral 2.5 kg volt kislányom nekem is érett volt a méhlepény és nem nőtt sajna betegen született .Most veszek be gyógyszert miralgint kimondottan migrénre jó, nekem csak terhesség alatt jön elő most újra terhes vagyok 8 hetes de már volt egy ilyen fejgörcs jellegű és félek azért nehogy baj legyen.A fejfájás ambulancián viszont a doki mondta ettől nem lesz baja a babának.
23. eva215
2013. aug. 15. 15:32
Jobban vagy már? MIindenképp szüntesd meg a fejfájásod, ha ilyen mértékű, valamilyen gyógyszerrel! Nem én, hanem szakemberek tanácsolják ezt! Én sajnos anno azt hittem semmit sem vehetek be, 33 hetes terhesen rámjött egy iszonyú migrén, csak fetrengtem, utána tudtam csak meg, hogy igenis be kell venni valamit, algopirynt, bármit, csak ne kínozd a babát is. Vérnyomásom is magasabb volt, jött egy melegfront novemberben, valószínűleg az volt a baj. Csak egy éjszaka volt, de szerintem ez is elég volt a "bajnak". Egy hétre rá voltam dokinál, ott már mondta, hogy nem lesz túl nagy a babám, a 36. heti kötelező UH-n pedig kiderült,hogy szinte semmit sem hízott a pici, nem látja el a méhlepény a feladatát megfelelően, pedig nem láttak rajta öregedési jeleket. Be kellett feküdnöm, a 37. héten megcsászároztak, szerencsére minden rendben volt a kisfiammal, csak picike volt: 2,4 kiló. Azóta is egy imádnivaló kis manócska, hamar összeszedte magát, semmi gond nem volt vele. A dokik sem tudták megmondani, mi volt a gond, én máig azt gondolom, hogy amiatt a migrén miatt valami "tönkrement" a méhemben, hiszen éppen az eset után nem hízott az addig egyébként remekül fejlődő babám. Nem ijesztegetni akarlak,én már idősebben is szültem, ez is közrejátszatott, de ha legközelebb lesz ilyen, ne késlekedj, hívd az ügyeletet és vegyél be valamit.
2013. aug. 13. 22:57
Ellenorizd a vernyomasod!
2013. aug. 13. 21:08
Nekem 24 órás vérnyomás mérőt raktak fel de rendben volt ,mérd a vérnyomásod ha magas akkor is menj dokihoz .
2013. aug. 13. 21:06
Nekem is terhesség alatt jön csak elő sajna migrén és végig kiséri a terhességet elkel menni fejfájás ambulanciára én Miraglin kaptam ebben van pici koffein is ha nagyon fáj csak akkor veszem be 8 hetes vagyok de sajna elkezdődött egyébként nem terhesen fél évente ha egyszer fáj a fejem .Nem szabad szenvedni nem jó a babának sem nem lesz semmi baja ettől csak nekünk kellemetlen ,
19. EditAs (válaszként erre: 11. - 7ff5dc369b)
2013. aug. 7. 19:35
Elmúlt már a fejfájásod? Jobban vagy már?
18. Ficánka5 (válaszként erre: 11. - 7ff5dc369b)
2013. aug. 6. 22:13

Én ezt nem tartanám apró dolognak, mert lehet alacsony, de lehet magas vérnyomástól is. Feltételezem ilyet nem mértél, mert akkor írtad volna. És mi van, ha magas és erre még kávét iszol, mert azt tanácsolták??


A hosszantartó iszonyú fejfájást igenis látnia kellene orvosnak, mert jobb félni, mint megijedni!!

De persze a te dolgod, a te életed!!!

17. kszb
2013. aug. 6. 21:14
igyál, igyál, igyál, és igyál!!!!!!! Minimum 5 liter vizet ebben a hőségben várandósan meg kell innod!!!! A folyadékhiány is simán okoz ilyet!!!!! A koffeinnek fájdalom csillapító hatása van, Qarelinnek is az az egyik hatóanyaga. Ha a sok folyadék ellenére se múlik, igyál meg egy kv-t!
16. EditAs (válaszként erre: 1. - 7ff5dc369b)
2013. aug. 6. 17:13
Nekem 8 hetesen fájt nagyon a fejem szintén hosszasan. Én sem tudtam, hogy mit tegyek, de aztán eszembe jutott, hogy lehet, hogy a vérnyomásom nagyon alacsony. Ittam kávét, attól elmúlt.
15. katie_rose (válaszként erre: 1. - 7ff5dc369b)
2013. aug. 6. 17:09

Panadolt bevehetsz! Sőt, Algopirynt is kivételes esetben. De a Panadol az tuti biztos!

A szenvedés többet árt,mint maga a gyógyszer egy ilyen esetben!

14. bernibebe (válaszként erre: 1. - 7ff5dc369b)
2013. aug. 6. 17:05
Én ugyanígy voltam és mentem a patikába, csakis s Panadol szedhető ebben az esetben a gyógyszerész ezt mondta, és rengeteget kell inni ebben a melegben...2nap alatt túl voltam rajta, hidd el a gyógyszertárban tudnak neked gyógyszert adni vagy tanácsot....
2013. aug. 6. 17:03
A kieli Christian-Albrechts Egyetem Neurológiai Klinikájának tudósai bebizonyították, hogy a homlokra és a halántékra kent 10%-os borsmenta olaj alkoholos oldat ugyanolyan hatásos a fejfájás elmulasztásában, mint 1gr paracetamol tartalmú tabletta(2db)....
12. Luijza
2013. aug. 6. 17:01
Vérnyomásod rendben van?
11. 7ff5dc369b (válaszként erre: 5. - Ficánka5)
2013. aug. 6. 16:58
Ha a terhesség alatt minden apró dologgal orvoshoz futkos az ember akkor az nem egy örömteli dolog lesz hanem egy rémálom, és igen, azért kérdezem itt mert hátha másnak volt ilyen és tudja mit lehet szedni.
10. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - 7ff5dc369b)
2013. aug. 6. 16:55
Menj orvoshoz..ez nem tréfa dolog..
2013. aug. 6. 16:52
Szerintem azonnal orvoshoz.
2013. aug. 6. 16:49
Nekem is volt és algopyrint vettem be egy felet...34+5 km. :)
2013. aug. 6. 16:43
Nekem is a 12. héten kezdődött és még mindig tart =/ A vizes ruhás borogatás használ és a fejmasszázs. De kapni homeos bogyókat is azt lehet várandósan szedni.
2013. aug. 6. 16:43
Nem migrended van? Sotet, hidegvizes ruha, csend, levendula;
2013. aug. 6. 16:42
Most komolyan, erre itt vársz választ a laikusoktól?? A babád érdekében miért nem mész sürgősen orvoshoz??
4. winny (válaszként erre: 1. - 7ff5dc369b)
2013. aug. 6. 16:42
Iszol elég folyadékot???
2013. aug. 6. 16:41
hívd föl a nõgyògyàszodat vagy a vêdõnõdet ha màr van.
2. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - 7ff5dc369b)
2013. aug. 6. 16:37
Gyógyszertárban kellene inkább megkérdezned, ők biztos jobban tudják.
2013. aug. 6. 16:33
12 hetesen 2 napja iszonyat fejfájás, ugy hogy soha életemben nem fájt a fejem. Mit ehetek rá? Már beszélni nem tudok ugy fáj :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook