Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 12 évvel idősebb férfi gyerekkel... fórum

12 évvel idősebb férfi gyerekkel... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 25. 04:32

Sajnálatommal nem mész semmire.

Mi ebből a tanulság??

Nem kell 24 évesen a szüleink minden tanácsát elfogadni. Állj a saját lábadra. Van jövedelmed annyi hogy egy szerény albérletre teljen??

Költözz el. ( szerintem ) Első lépésként.

Nem vagy kisgyerek. Persze nem úgy hogy utána szüleid sértődnek.

Közöld velük : szeretnék önáló lenni.

és ha olyan dolog van, ki fogod kérni a véleményüket.. Majd megszokják, Ez az élet rendje, felnövünk, kirepülünk, kirepültök....

21 éves volt a lányom szeptemberben. Vőlegénye van 4 éve. Tavaly májusba kijelentette elköltözik. Én nem szóltam bele, a férjem se. A fiú anyukája is szorgalmazta ezt.

( Persze volt némi vitánk az időzítés miatt. 1 évet még jó lett volna ha marad a suliba. unták ezt a kétlaki életet. jó 200 km választotta el őket. napi szinten, msn... Most velem msnnezik )

2010. jan. 24. 21:39
Úgy néz ki megoldódott a problémám. Már nem válaszol ha keresem. Szóval ennyi volt. Elvesztettem.
2010. jan. 15. 19:43

Szerintem,ha ennyit vacilálsz rajta,akkor hagyd a fenébe!

Vagy kell valaki vagy nem.Ebben az esetben azt gondolom,hogy Neked nem ő kell!Keress inkább egy korban hozzád illő társat,gyűjts tapasztalatot!

54. cbae83ef4f (válaszként erre: 43. - Marcipán24)
2010. jan. 15. 19:38

Lányok!! Akármit is írhattok.

Ő írta, hogy fél. Ezt tiszteletben kell tartani. Mindentől fél. (24 hsz.)

Neki nem arra van szüksége, hogy lebaltázzátok, hanem arra, hogy próbáljon változtatni...

24 évesen... hát, k. nehéz!!...

FT

53. 07c4794583 (válaszként erre: 46. - 083c00e999)
2010. jan. 15. 19:18
ennek a "csajnak" a hozzászólásából meg látszik, hogy nem érti meg, milyen tisztelni a gyerekeket (az összes érzésükkel együtt). hanem az a fajta, aki a "na ééés mii volt ma az iskolában" típusú kérdéseket teszi fel a gyereknek, amitől az falra mászik. ő meg meg van róla győződve, mekkkora jóarc volt a gyerekkel. sorry, ez van.
2010. jan. 15. 19:09
Ha nem kellene apámmal együtt élnem, valószínű megpróbáltam volna vele.
51. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 50. - Nikletty)
2010. jan. 15. 15:34
Nem, itt egy 24 éves lányról van szó, akinek még nem volt első. Nem egy elvált 2 gyerekes anyukáról beszélünk, aki keresi második társát.
50. nikletty (válaszként erre: 49. - 73cdbfbb2c)
2010. jan. 15. 13:04
hát nekem erről csak az a véleményem, hogy így akkor minden elvált nő és férfi kapálja el magát, maradjon egyedül, mert nem jött össze az első?
2010. jan. 15. 12:43

Ebből a kapcsolatból hosszútávon nagyon sok problémád származhat! Én megértem hogy apukád miért ellenzi. Én is ellenezném ha lányom kerülne ebbe a helyzetbe. Persze nem mindig alakul ki probléma, de a legtöbb esetben sajnos igen. Neki már volt családja, neked nem. Neki van mihez hasonlítani, neked nincs. Ő tudja mi az szülőnek lenni, Te még nem. És persze mindig ott lesz majd a volt feleség. A gyerek miatt a volt feleségével való kapcsolata megmarad, ami később téged valószínűleg zavarni fog. Aztán később jönnek a gyerekkel a problémák...kamaszkor, tanulás, stb.....és eleged lesz abból, hogy Ő olyan dologgal fog foglalkozni, ami téged nem érint, viszont az idejét és energiáját tőled veszi el.

Szerintem olyan társ kéne neked, akivel együtt ismeritek meg a családi élet kialakulását.

2010. jan. 15. 09:32

én megértem,hogy ilyen félős, mert szegényt az apja érzelmileg "zsarolja".. nem lehet könnyű minden nap ezt hallgatni, főleg ha még befolyásolható is.

De tényleg 24 éves vagy, nem gyerek, tégy amit akarsz, szólj rá apudra,hogy hagyja abba!

nehogymár 24 évesen beleszóljanak abba hogy kivel ne gyere össze és kivel igen... :(

47. nikletty (válaszként erre: 43. - Marcipán24)
2010. jan. 15. 09:15

igaza van butternut-nak...

mért ne lenne gyereked 40 éves korig??? nem értem...

ha pl pár évig minden jól megy, mért ne vállalhatnátok közös babát... ezt meg kell beszélni, ha meg olyan lenne a pasi, hogy nem akar több gyereket, akkor nincs kérdés, ő nem a te embered, de amíg csak feltételezéseket teszel fel csak az idő megy el, és ő meg tovább lép... és lehet jobban is teszi, mert így örökké közétek állna csak a világ, és apukád...


figyi, ha szimpi ki kell próbálni, beszélni az elképzeléseitekről, stb, aztán kiderül... én értem, engem is zavart, hogy mit szól majd a külvilág, de ma már más, ma már jobban elfogadott ez.. sőt engem van hogy az idősebb korosztály becsül, hogy 23 évesen ellátom párom 2 gyerekét mikor jönnek látogatóba... jó én sem ezt álmodtam magamnak nem is könnyű (de ehhez képest nekem könnyebb lenne egy fiúcskával), de szeretem a párom és kész, és tervezzük a közös babát, akit ő is nagyon akar...


Szerintem itt csak az a kérdés, te mit akarsz???

46. 083c00e999 (válaszként erre: 29. - Marcipán24)
2010. jan. 15. 08:58
Eszedbe ne jusson ezt a "taktikát" követni, hisz látható a hozzászólásából a csajnak, hogy nem szereti ezeket a gyermekeket.
45. cbae83ef4f (válaszként erre: 43. - Marcipán24)
2010. jan. 14. 22:15

Figyelj! Te mindentől félsz??

24 éves fiatal nő vagy. A Világ előtted...

Ha ebben a korban "félős" vagy, akkor felülírni az eddigi kapcsolataidat, ismerettségeidet szükséges. (Szándékosan tettem passzív módba..)

Valahogy te "beszorultál valahova".

Most internetezhetsz - láthatsz mást is.

Még mindig az dominál, hogy mit mond apukád??

FT

44. 07c4794583 (válaszként erre: 43. - Marcipán24)
2010. jan. 14. 21:54

ez hülyeség, azért, mert elrontotta (lehet, nem is ő rontotta el, hanem az asszony vagy közösen) az első házasságát, neki már nem jár a böldogság?


szerintem semmi garancia nincs arra, hogy ha olyannal kezdesz járni, akinek nincs gyereke, az ne hagyna el, mint a pinty, ha olyan ember vagy úgy hozza az élet.

max akkor nem kell apádat hallgatni, hogy "látod, én megmondtam!!"

:-)

2010. jan. 14. 21:46
Félek apámtól, félek a kisfiútól, és félek attól h mi van ha tényleg apámnak van igaza, és 40 évesen elhagy úgy, h még gyerekem sem született.
42. 07c4794583 (válaszként erre: 41. - Marcipán24)
2010. jan. 14. 21:45
ennyire félsz a szüleidtől, vagy van itt valami más is?
41. marcipán24 (válaszként erre: 40. - 07c4794583)
2010. jan. 14. 21:25
Szegény hívott anno, de éreztettem vele h nem akarok vele mutatkozni. Tiszta gáz vagyok.
40. 07c4794583 (válaszként erre: 39. - Marcipán24)
2010. jan. 14. 21:20

ahhoz képest elég kitartó volt, valószínűleg igencsak tetszel neki! :)


ha nem azért akarnál megint vele találkozni, mert nem akadt jobb, akkor szerintem nyugodtan. bár énnálam például ha annyira elsöprő lett volna a pasas, tojtam volna a szüleim véleményére, dehát nem mindenki ugyanolyan természetű.


ha legközelebb keres, és kéri, hogy találkozzatok, mondj igent, aztán majd meglátod. vagy te is mondhatod, hogy gondolkoztál egy keveset, és akár meg is próbálhatnátok a dolgot. bár én ilyen randifázisban nem szeretek ilyenekről beszélni, hívjon meg valahova, és kész:) dehát nem tudom, te milyen vagy.

2010. jan. 14. 21:09
Akkor most regényt írok. :) A régi munkahelyemen ismertem meg őt, szállítással foglalkozik, és elég sűrűn feltűnt a munkahelyemen. Aztán amikor vártam a buszt mindig megállt az autóval és elvitt haza. Ez ment vagy három hónapig, de én nem vettem észre h akar tőlem valamit. (oda adta a névjegykártyáját,elhívott bulizni stb.) Aztán egyszer buliban összefutottunk közös ismerős által. És akkor kihívott beszélgetni de akkor sem esett le h akar valamit, csak akkor amikor lekapott :)) Abban az időszakban sűrűn keresett, felhívott h meddig dolgozom mert akkor ő is úgy időzít h eltudjon vinni stb. De én meg mondtam neki h nem tudom őt felvállalni mert volt egy ilyen kapcsolatom és apám kiakadt... Fél évig találkozgattunk, de lassacskán egyre kevesebbet kereset, most meg már szinte alig... És most kaptam észbe.
38. Ncilány (válaszként erre: 35. - Marcipán24)
2010. jan. 14. 21:02
Keresd, és a telefonon, vagy akár személyes találkozóból meg fogod érteni akar - e még..
37. 07c4794583 (válaszként erre: 34. - Krissy789)
2010. jan. 14. 21:01
nem piszkálni akartam, jaj. csak néma gyereknek anyja se látja a fától az erdőt!:o)
36. 07c4794583 (válaszként erre: 35. - Marcipán24)
2010. jan. 14. 21:00

öö mindent harapófogóval kell kihúzni belőled :))


nos. nincs előttem, hogy most akkor az van, hogy mindig, amikor keres, akkor ő mondja, hogy találkozzatok, te meg ááá neeem, vagy mi van


mert akkor legközelebb csak mondd, hogy oké :)


már ha felvállalod otthon a csörtét. de hát valamikor ki kell állj a döntéseid mellett (sőt, 24 évesen kicsit késő, nem?)


csak a gyerek meg apádék tartanak vissza? ne már.

35. marcipán24 (válaszként erre: 33. - 07c4794583)
2010. jan. 14. 20:57
Mostanában már nem igazán keres, gondolom már unja. Én meg most kaptam észbe. Időben...
2010. jan. 14. 20:57

Ne piszkáljátok, az én apám is agyon cikizne engem miatta, pedig közben imád...


Marcipán: ha ez segít, én már egy ideje azt vallom, hogy inkább azt bánjam meg, hogy megtettem, mint azt, hogy nem! (...és 5 éve rám talált a nagy szerelem egy merész este után.) Szóval mindent bele!

2010. jan. 14. 20:51

de most mi a kérdés?


1. akar-e még a pasi?

(keres még? úgy csinál még, mint aki a pozitív válaszodra vár? vagy most már neked kéne keresni őt?)

2. akar a pasi, csak nem tudod, hogy igent mondj-e (a gyerek miatt)?

32. marcipán24 (válaszként erre: 30. - 07c4794583)
2010. jan. 14. 20:46
Szerintem én jobban félnék tőle mint ő tőlem. :) Félnék h beszól valamit h menjek már el innen, vagy valami ilyesmi. :) De ez jó taktikának tűnik. Olvastam is egy ilyen témával foglalkozó könyvben h eleinte jó ha barátnak van bemutatva a másik fél.
31. Kavicsné (válaszként erre: 1. - Marcipán24)
2010. jan. 14. 20:40
Szia, én felvállaltam a férfit az 5 éves kisfiával, akit ő nevelt, a bíróság neki ítélte. A szüleim enyhén szólva negatívak voltak, amikor elmondtam nekik, hogy nálam 11 évvel idősebb férfit szeretek, akinek ráadásul gyereke is van. Az első találkozás azonban sorsfordítónak bizonyult, és azóta első unokájuknak tekintik a ma már középiskolás "fiamat" is.
30. 07c4794583 (válaszként erre: 29. - Marcipán24)
2010. jan. 14. 20:39

eleinte csak úgy elvoltunk a házban egymás mellett. én úgy gondoltam, nem kell erőltetni, meg annyira nem hozott lázba ugye a g.i joe-val való játszás a szőnyegen. gondoltam, legyen az az első pont, hogy természetesnek veszik, hogy ott vagyok, és ennyi. nem is kérdezgettem semmit. a 3.-4. alkalom után már csak berohantak, odaüvöltötték, hogy szia bé! aztán szaladtak játszani.

ekkor gondoltam, evvel megvagyunk.


utána jött az első pont, hogy már teljesen felhevülve odajöttek elmesélni valami agyament, de vicces dolgot, pl hogy a maci megnyerte a csillag születiket a bréktáncával. ezekre nem nagyon várnak választ, de ha valami vicceset visszakérdezel, szívből nevetnek. utána jön az a pont, hogy akkor hiányzik a negyedik a társasjátékhoz, akkor már persze leültem velük. ha szintén viccesen állsz hozzá és nevetsz mindenen, "társnak" fogadnak. ez bőven elég! voltunk együtt moziban is, na ott már kicsit terelgetni kellett őket (de csak finoman..), de bennem semmi anyai ösztön nem tört elő, nem akartam se tömni őket, se felöltöztetni még jobban, se venni nekik valamit... bennem valahogy erősen az volt (és érezni is rajtuk), hogy maximálisan az apjuk társaságát igénylik, meg hogy azt csinálhassanak, amit akarnak (játék), és nem akartam őket ezekben korlátozni.

pl mi nem érünk egymáshoz előttük meg ilyesmi.


de amúgy apró jelekből kiderült, hogy kedvelnek, pl amióta külföldön élek, már közölték vagyis üzenték, hogy akkor ők jönnek ide nyaralni :))


egyébként nálad - szerintem - kicsit más lesz a szitu. a két fiú teljes összhangban képes egymással játszani, míg az egyke sokkal jobban igényli, hogy valaki játszon vele.

nem tudom, mennyit van az apjánál, lehet, hogy a téma tök irreleváns, pl ha heti 2 x 2 órát, akkor nem hiszem, hogy egy kapcsolat elején ide kellene időzíteni a randikat, hacsak a pasi nem vágyik rá, hogy megismerd a gyerekeit (az enyém nagyon akarta).


sok múlik a gyerek személyiségén. nekem a távolságtartás minden gyerekkel bejön. kicsit olyanok, mint a cicák: eleinte félnek, de aztán győz a kíváncsiság, és jönnek maguktól :))

29. marcipán24 (válaszként erre: 27. - 07c4794583)
2010. jan. 14. 20:29
És ez a taktika bevált? Megkedveltek a gyerekek?
28. 07c4794583 (válaszként erre: 25. - Marcipán24)
2010. jan. 14. 20:26

hát ez nem kis probléma, nem apádnak kell járni az illetővel!

döntsd el, mit áldozol be miért..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook