Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 12 éves lánygyereknek milyen könyveket ajánlanátok? fórum

12 éves lánygyereknek milyen könyveket ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Guruljka (válaszként erre: 28. - Tücsimücsi)
2018. febr. 11. 13:55

Melyik Szabó Magda-et? Mondjuk Az ajtó-t?


Kérdés, eddig mit olvasott a kislány.

30. xti_
2010. máj. 27. 09:32
Meg Cabot gyerekkönyveit és Edith Nesbit meséit.
29. birgi74 (válaszként erre: 26. - C06c587f53)
2010. máj. 27. 09:21

Eleanor H. Porter: Az élet játéka


én is ezt a könyvet ajánlottam volna, még jó, h megnéztem az előző hozzászólásokat!!!

anno nekem egy természetgyógyász "néni" ajánlotta.

komolyan mondom, h amit ma hiszek, ahog yma az életről gondolkodom, abban sokat segített ez a könyv!

nagyon hasznos! és kedves történet! tanít.

2009. márc. 8. 12:16

Erich K. : A két Lotti

Szabó Magda könyveket

2009. márc. 7. 22:24
Nógrádi Gábortól mindent!!!
2009. jan. 9. 21:55

Eleanor H. Porter: Az élet játéka (Pollyanna az eredeti címe,film is készült belőle) nagyon szép történet!

G. Szabó Judit: Sok a csinos lány, Mari ne bomolj!! és a többi könyve most vettem ki a könyvtárból és olvasom el sokadjára :-) Tizenéves koromban is imádtam!

2009. jan. 3. 18:56

Jacqueline Wilson - Mi baj, lányok?

1790.- ft

(tizen éves lányok nagy problémáiról szól) nagyon szórakoztató, csak ajánlani tudom :)

2009. jan. 3. 18:53
12 éves lány, dedós dolgoknak nem fog nagyon örülni. Ajánlani tudnám az Ólomerdő c. könyvet. Olsen titok 1-2 is érdekelheti :]
23. Raistlin Majere (válaszként erre: 22. - SF)
2008. júl. 14. 14:11

Az összeset a Pöttös és Csíkos sorozatból. Én ebben a korban rengeteg Fekete István, Gárdonyi, Jókai, Dumas könyvet olvastam, de a mai gyerekeknek más az ízlésük.

Nagyon jó a [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Harry Potter[{[{[/A]}]}] sorozat, többször elolvastam. És ha szereti a tündéres, sárkányos meséket, akkor elkezdheti a fantasy irodalmat is pl. Sárkánydárda Krónikák.

De olvashat Benedek Elek, Grimm és Andersen meséket is.

22. SF
2008. júl. 14. 14:02
Charlotte Bronte: Jane Eire. Gyermekkorom legszebb olvasmánya volt. És van benne szerelem is, meg várkastély, rejtély...
2008. jún. 21. 10:14
Bocs, de az én osztályomban( 11-12-13) alig páran olvasnak rendszeresen. És a Két Lotti, hát...
2008. jún. 7. 20:14
Nagyon jó könyv a 10-12 éves korosztálynak Erich Kästnertől A két lotti! Komolyan! Ilyen idős koromban nagyon sokszor olvastam!
2008. jún. 7. 17:30

Enissa-nak s igaza van!

Pl. : én mostanában olyan könyveket olvasok aminek van egy ki szemernyi köze a szerelemhez!

2008. máj. 31. 12:23
Sziasztok! Szerintem látatlanban nagyon nehéz tanácsot adni. Ismerni kell a "kislány" jellemét és mit szeret tenni. Van akinek az állatokról szoló könyvek jönnek be pl. Fekete István könyvei, és vannak olyanok akik szeretnek romantikusabb könyveket, esetleg már valami tudományosabb dolog érdekli pl. biológia , csillagászat. Szerintem ha saját gyermek akkor tudja a szülő, ha nem akkor viszont rákell kérdezni az ismerőseitől, esetleg praktikus egy könyvutalvány és válasszon magának a gyermek.
2008. máj. 31. 12:23
Sziasztok! Szerintem látatlanban nagyon nehéz tanácsot adni. Ismerni kell a "kislány" jellemét és mit szeret tenni. Van akinek az állatokról szoló könyvek jönnek be pl. Fekete István könyvei, és vannak olyanok akik szeretnek romantikusabb könyveket, esetleg már valami tudományosabb dolog érdekli pl. biológia , csillagászat. Szerintem ha saját gyermek akkor tudja a szülő, ha nem akkor viszont rákell kérdezni az ismerőseitől, esetleg praktikus egy könyvutalvány és válasszon magának a gyermek.
16. 739be98760 (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2008. máj. 6. 16:47

emagdi, az a film ,, Az arany iránytű"?

Ha az, akkor azt mondom ( én mindig ez vallom minden könyvről) először a könyvet olvasd el, utánna nézd meg a filmet. A filmben gyakran elhagynak sok-sok fontos részletet. Olyan, mint az hogy Luc Beson-tól az ,, Arthur és a villangók" sorozat 4 könyvből áll. A filmben az első három kötetet filmesítették meg. Elmondom! Az úgy volt rossz ahogy volt! Kihagytak millió fontos részt.

15. emagdi
2008. máj. 3. 18:21

P. Pullmann: Északi fény trilógiát. Tavaly filmet is készítettek belőle, de az sajnos nem igazán sikeredett jóra, de a könyvek fantasztikusak! Gyerekek és felnőttek is nagyon élvezték amikor olvasták (többmindenkinek kölcsönadtam már az én könyveimet a rokonságban és baráti körben).

3 kötet, mindhármat érdemes elolvasni egymás után, mert ez így kerek történet.

2008. máj. 3. 18:20

Nagyon-nagyon köszönöm Nektek az ötleteket:))

Akkor neki is állok válogatni neki.

2008. máj. 3. 18:09
Pöttyös, csíkos, delfines könyvek antikváriumból, könyvtárból!!!Én mai napig ezeket vadászom!:)
2008. máj. 3. 15:43
Thomas Brezina és Jacquelin Wilson minden mennyiségben : )
2008. máj. 3. 15:26
Elnézést,Móricz!
2008. máj. 3. 15:26
Móricsz:LÉgy jó mindhalálig!Szerintem ez alapkönyv!
2008. máj. 3. 14:11
Az 2.-ban kötelező, biztos olvasta...
2008. máj. 3. 13:50
Erich Kastner: A két Lotti
2008. máj. 3. 13:48

Sziasztok! Én decemberben leszek 12 éves.

Én nagyon szeretek olvasni. A következő könyveket saját tapasztalat alapján ajánlom:

Meg Cabot: Locsifecsi királynő, Neveletlen Hercegnő naplója 1.2.3.4.4 és 1/2, 5. 6. 7. 7 és 1/2, 7 és 3/4, 8

Thomas Brezina: Fiúk kizárva! kötet részei.


és még sorolhatnám!


De, ha annyira érdekel akkkor mnjél fel az www.alexandra.hu - ra, ott a lap bal oldalán vannak felsorolva könyv- fajták. Ott keresd meg a gyermekkönyvek-modult és kattints rá, akkor bejönnek könyvek, de azok még kicsiknek szólnak. Keresd meg az ifjúsági irodalmat. Ott vannak könyvek.

2008. máj. 3. 11:43

Én ennyi idősen imádtam a Dzsungel könyvét,meg Karl May indián regényeit.Talán azok miatt szeretek mind a mai napig olvasni.Aztán a [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Harry Potter[{[{[/A]}]}]eket még nagyobbacska fejjel sem tudtam letenni,igaz ez sem az irodalom remeke,de jó olvasmány.

A hugomnak is nagyon bejött Darren Sheen,bár az tényleg kicsit horrorisztikus,viszont izgalmas.Vámpíros könyvből én csak egyet szerettem,de azt legalább 4*olvastam.Bram Stroker Drakula az 1800as évekből,nálam ez a top:)(De csak Wass Albert után,igaz őhozzá még túl fiatal,ahhoz fel kell nőni.)

2008. máj. 3. 11:30
Neveletlen Hercegnő Naplói... Nem egy 'kultúrkönyv' és nem is lehet belőle tanulni, de kikapcsolódásképpen a legjobb!!! :))
2008. máj. 3. 10:57

Szia!


Vernét is ajánlanám, én is kb. ennyi idõs voltam, mikor rákaptam :) Esetleg Roald Dahl?

2008. máj. 3. 10:42
Hű. :) Én 12 éves olvastam az összes Mary Poppinst. Ha szereti a kalandosabb kicsit horrorisztikus könyveket, akkor a Vámpírkönyvek Darren Sahntől nagyon jó. ( nekem nagyon tetszett )Dzsungel könyve, Lessie, Tom Sawyer, Huckleberry Finn, az összes Verne: 80 nap alatt a földkörül, Sztrogof Mihány, Kétévi vakáció stb., Titanic, Janikovszky Éva...pl. Hét bőr, A kis herceg, Fekete István állatos könyvei,Defoe: Robinson, Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában, Kincskereső kisködmön, Laura titkos társasága, Anthony Horowitznak nagyon jó krimis könyvei, pl. A sólyom gyémántja, a kedvenc: A padlásszoba kis hercegnője. Bár nekem nem tetszettek, de lehet, hogy neki tetszene a fiúk kizárva könyvsorozat. Hirtelen ennyi jutott eszembe, ezzel el lesz egy darabig.:) Remélem tetszenek.
2008. máj. 3. 10:22
Viszonylag visszahúzódó, korához képest tájékozottabb. Annyi viszont a szemét a könyvesboltokban, nehéz válogatni. A mi időnk klasszikusain kívül (Erich Kastner, Szabó Magda), melyek lennének az igazán jók?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook