Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 12 év után ki akar rúgni a főnököm, munkaügyi jogászt keresek! Van 1-2 kérdésem, ki tudna segíteni? fórum

12 év után ki akar rúgni a főnököm, munkaügyi jogászt keresek! Van 1-2 kérdésem, ki tudna segíteni? (tudásbázis kérdés)

2009. okt. 21. 06:43
Nem tudja valaki mi lett majáva?
2009. okt. 20. 23:33

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni.Én is hasonló cipőben járok.Hosszított gyesen vagyok ami gyerekem 10 éves koráig jár.2003 márciustól vagyok gyesen ami 2010 márciusában jár le.21 év munkaviszonyom van egy cégnél ami még jelenleg is fenn áll de engem sem tudnak visszavenni a régi helyemre mert megszünt a munkaköröm és ugy tájékoztattak részmunkaidőben tudnának esetleg foglalkoztatni olyan munkakörben amihez nem értek és végzettségem sincs hozzá.Nem szeretném elvállalni.Ilyenkor mi a teendő?Ha azt mondom nem vállalom akkor járok jobban vagy pedig vállaljam el és utána próbáljak nézni mást?Hogy kapnám meg legalább a végkielégítést?És mikor kellene kb munkába álnom?Szabadság jár nekem ezekre az évekre?

10. Serry (válaszként erre: 8. - Maja780208)
2009. jan. 20. 18:15

a Tgyás idejére és a gyed első idejére jár



Idézet volt. Tehát kb az első 1,5 évre. GYES idejére nem jár szabi.

Nekem ez 40 nap volt.

2009. jan. 20. 18:09
Ha azért rúgnak ki mert trehányan végzem a munkám vagy mert munkaidőben ott lógok ahol csak tudok is jár a végkielégítés?
2009. jan. 20. 15:50

Serry,munkaügyes nincs a munkahelyemen:-((

Sziszibabuka!Mennyi szabinap jár a 2év gyed és 1 év gyesre??Te tudod?

2009. jan. 18. 09:35
A részmunkaidőt alaposan meg kell indokolnia, különben támadható. Ha viszont nem fogadod el, felmondhat (ez neked jó, hiszen végkielégítés és felmondási idő jár). Ha Te mondasz fel a részmunkaidő miatt, nem jár semmi, viszont a felhalmozódott szabadságaidat (a Tgyás idejére és a gyed első idejére jár) ekkor is ki kell fizetnie mindenképpen. A GYES alatt nem vagy védett, tehát nincs 30 napi felmondási tilalom!!!
6. Serry (válaszként erre: 2. - Maja780208)
2009. jan. 18. 09:10

Felmondani felmondhat. De te is felmondhatsz. Azt azért ne felejtsd el,hogy a GYED-GYES időszak alatt felhalmozódott szabadságod ki kell adja. Ha nem adja ki akkor ki kell fizesse. Tehát amíg szabadságon vagy beszoktathatod a gyereked az oviba, bölcsibe és kereshetsz ha még most nem találtál munkát.

Végkielégítést csak akkor fogsz kapni ha ő mond fel, tehát kicsikarod tőle a felmondást. Akkor jár a felmentési idő is. Ja és még az is eszembe jutott,hogy valahol olvastam, hogy ha lejár a GYEs és kiadták a szabidat elvileg utána még 30 napi védett vagy. Ez kb ha jl értelek akkor azt jelentené,hogy lejár a nyár a szabiddal kb és utána még 30 nap, vagyis szept. is benne van. S ha ugye ő mond fel és felmentési időn vagy akkor az meg 3 hónap min. ha jól tudom. De tényleg ehhez kéne valaki aki jobban jártas ebben. Még azért ne rohanj a munkaügyi bíróságra. De esetleg érdemes vagy a te munkahelyeden a munkaügyest megkérdezned ezekről, ha megbízható és jóban vagy vele. Vagy esetleg a férjed munkahelyén. A jog mindenhol ugyanaz.

5. Serry (válaszként erre: 4. - Maja780208)
2009. jan. 18. 09:03
Olvastam. Pont az idő alatt írtam,míg te részletezted. Ez egy ilyen rendszer.
2009. jan. 17. 21:55
Serry,lentebb leirtam mi a helyzet:-))
2009. jan. 16. 13:55
Miről van szó? Nem vagyok jogász, de van egy kis tapasztalatom.
2009. jan. 16. 13:54
Szóval ma közölte velem a főnök,nyártól,ha letelik a gyesem TALÁN nem tud,csak részmunkaidősként visszavenni.Persze én nem megyek bele annyi pénzből már éhenhalok,inkább másik helyet keresek.Kérdésem:ha nem vállom a részmunkaidőt,milyen formációban mondhat fel nekem?A végkielégítést hogy tudom kicsikarni belőle?Egyáltalán felmondhat -e nekem,mert nem vagyok hajlandó az eredeti 8 óra helyett csak részmunkaidőben dolgozni?Ez a helyzet....Tud valaki segíteni?
2009. jan. 16. 13:49
12 év után ki akar rugni a főnököm, munkaügyi jogászt keresek!!Ki tudna segíteni, van1-2 kérdésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook