Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos Fiam szopizik, de nagyon sokszor fájdalmasan ráharap... fórum

11 hónapos Fiam szopizik, de nagyon sokszor fájdalmasan ráharap... (beszélgetős fórum)


18. Tótágas (válaszként erre: 15. - Csillagpor0622)
2012. jún. 23. 10:39
hallgass az ösztöneidre! Miért gondolják a kismamik, hogy bármilyen mesterségesen előállitott tápszer jobb mint az anyatej??_Ha van tejci akkor az a legjobb a gyereknek,ha nincs jöhet a táp.Azt lehet(kitartással) szabályozni, hogy ne nyugtató cumi légy,hanem étel-ital forrás.Védőnő,szoptatási tanácsadó segíthet.De azt az örömszerző összebújást ne adjátok semmiért!
17. Csillagpor0622 (válaszként erre: 16. - 2a4f521b34)
2012. jún. 21. 13:34
Nekem a nagyobb Fiam szintén felkelt éjjelente 5-6-szor is cicizni. Másfél éves volt mikor abbahagytuk a cicit és onnantól kezdve aludja át az éjszakát. Remélem a kicsivel is hasonló lesz :)
2012. jún. 19. 21:08
nem is így, azonnal vond meg tőle a cicijét :) Enyém is 10 hónapos, és igyekszem szépen lassan tápszerre átszokatni, éjjel van úgy hogy azt kap cici helyett, szerencsére éjjel már elfogadja. Akkor nem lesz akkora csalódás, ha egyszercsak nem kap többet cicit. Abban reménykedem, hogy ettől jobban át fogja aludni az éjszakát, mert most én vagyok a cumija :)
15. Csillagpor0622 (válaszként erre: 13. - 2a4f521b34)
2012. jún. 19. 13:27
Az fáj,amit nagyon megharapott,konkrétan a bimbóba van egy mélyedés....végül kaptam bapanthent azzal kenegetem és így 15 óra elteltével már érzem,hogy javulgat a dolog. Jól tönkre vágta a "biztonságot adó cicit" :DDD Meg is szenvedett érte szegénykém,mert éjjel nem adtam belőle és hát volt sírás...gondolkoztam amúgy,hogy itt a lehetőség a leszoktatásra,de nem megy még....az ösztönöm azt súgja,hogy még ne :)
2012. jún. 19. 08:01
Nálam is hasonló volt a 7. hozzászólóéval a dolog... Mind a 4 gyerkőc elért odáig, hogy elkezdett időnként ráharapni, én meg azonnal elvettem tőle. És le is tettem a picit egy időre. Aztán több-kevesebb idő múlva visszakapta a mellem, de hamar rájött, hogy a két dolog összefügg, és abbahagyta.
2012. jún. 18. 21:15
nyugodtan kenhetsz, egyik ismerősöm is azt kente rá, még a kórházban ajánlották neki, mert már az elején kisebesedett. Csak szopi előtt töröld le, ha látsz rajta. Bepnathen is jó lehet. Azóta is harap, vagy még a régi harapás fáj?
2012. jún. 18. 14:18

Szerintetek sudocremet kenhetek a bimbóra?

Nem fogadja el a bimbóvédőt :((( És iszonyat fáj,ahogy cicizik.

Bepanthen-em nincs itthon,de ha csak az jó rá,akkor veszek.

11. Bcicus (válaszként erre: 1. - Csillagpor0622)
2012. jún. 17. 23:53
Válaszd el, már épp itt az ideje.
2012. jún. 17. 11:39
Nekem is ráharapott, amikor kinőttek a fogacskái és még nem volt hozzászova. De persze mindig feljajdultam, mert váratlanul ért és mondtam neki, hogy ne harapjon! Ha mégegyszer-kétszer harapott, akkor abbahagytam a szoptatást (mindig a vége felé harapott rá, amikor már nem volt annyira éhes) Egy idő után megértette mit akarok és abbahagyta.
9. Csillagpor0622 (válaszként erre: 2. - Tótágas)
2012. jún. 17. 11:06
Köszi,ez jó ötlet. Igen tudom, a pangás témát ismerem,első Fiamnál napokig voltam lázas emiatt,durva volt,de túl éltük. Ő másfél éves koráig szopizott.
8. Csillagpor0622 (válaszként erre: 5. - Trinitas)
2012. jún. 17. 11:04

Igen,ez már lassan 2 hónapja megy,nem folyamatosan csinálja,de napi szinten és ez a 2 nappal ezelőtti kicsit betett. A hajhuzigálás az nagyon régóta megvan,de az nem zavar :)


Tudom,hogy áldozatot hozunk,de ha úgy szétharapja,hogy nem tud utána szopizni,akkor úgy nehéz :)

A bimbóvédő jó ötlet mondjuk...feltéve ha elfogadja....kipróbálom :)

2012. jún. 17. 11:00
én azonnal elvettem tőle amint ráharapott és elmondtam neki a "szentszöveget",utána visszaadtam..ha 2 másodpercenként harapott akkor 2 másodpercenként magyaráztam újra és újra.pár nap alatt abbahagyta a harapdálást,2 éves koráig szopizott.
6. Trinitas (válaszként erre: 2. - Tótágas)
2012. jún. 17. 10:59
Igen, ez jó ötlet, pár napig bimbóvédő, és helyrejön a cici.
5. Trinitas (válaszként erre: 1. - Csillagpor0622)
2012. jún. 17. 10:59

Nézd, kevés az infó.. sokszor fájdalmasan ráharap, de mióta? Ha pár napja akkor lehet fogzik vagy kíváncsi.. egy csomó gyereknek mániája a hajat meghúzni, anya szemét nyomkodni.. érdeklődnek, felfedeznek vagy tetszik nekik a reakció.. leszoknak róla hamar, már más lesz az érdekes. Ha erről van szó akkor emiatt ne válaszd még el szerintem, hisz igényli a szopit.

Türelem, kitartás.. a szoptatás legeleje sem könnyű mindenkinek de ugye áldozatokat hozunk, azért vállaltunk gyereket.



De ha ez már régóta (hetek óta) tart, nem tudod róla leszoktatni és már szenvedés neked, az más.. Akkor lehet le kéne választani valahogy..

2012. jún. 17. 10:58
Nem korai,én is ekkor tettem, de ne hirtelen változtass, csak este elalvás előtt adj neki,de bízz az az anyai ösztönben és megérzésedben!!!
2012. jún. 17. 10:58
vajd=vagy
2. Tótágas (válaszként erre: 1. - Csillagpor0622)
2012. jún. 17. 10:57
Ha van tejed semmi esetre se válaszd el!Próbáld meg azt a cicit szilikon bimbóvédővel kímélni.De mindig jól szívasd vajd fejd ki, mert a pangó tejtől is fájhat.
2012. jún. 17. 10:52

...most pl. második napja annyira fáj a bal mellbimbóm(ráadásul az a cickóm,amelyikben valamiért mindig több a tejcsi),hogy nem is bírok szoptatni szinte belőle,nagyon fáj,sebes is lett.

Nem szívesen tenném,de azon gondolkodom,hogy elválasztom. De nem tudom,hogy jó ötlet-e?

Vagy esetleg csináljam fokozatosan,hogy este még adok neki elalváshoz? Csak az a bibi,hogy éjszaka is megébred 5-7 szer,mert cicizni szeretne és amíg nem adok neki cicit,addig sír.

Cumit nem fogad el születés óta, cumisüvege nincs,itatója van,amiből nappal szépen iszik ugyan,de éjszaka nem kell neki.

Nem tudom hogy csináljam? Félek,hogy ez korai még....

szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook