Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 1095 nap bíztosítási idő-rokkantsági nyugdíjhoz fórum

1095 nap bíztosítási idő-rokkantsági nyugdíjhoz (beszélgetős fórum)

2013. márc. 20. 14:08
Esetleg egy másik lehetőség, ha a gyermek 10 éves elmúlt, és megfelelőek a törvényi előírásnak a feltélek akkor apuka esetleg ápolási díjra mehet a csemete mellé. Az pedig munkaviszony!Esetleg ezt is érdemes lenne körbejárni.
2013. márc. 20. 14:06
Az aktív korú ellátás 22.800 Ft, ami akkor jár, ha regisztrál a munkaügyi központba....
2013. márc. 20. 14:00
:( sajnos így változott a törvény. Lehetőség e van a helyi polgármesteri hivatalban aktív korúak ellátását - rendszeres szociális segélyt kérni, ha a feltételeknek megfelel. Sajnos az sem sok. De egy kicsivel több:((
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nik851122)
2013. márc. 20. 13:56

Nem értem, hogy kaphat annyit, hiszen a ledolgozott idő, és a kereset, plusz rokkantság %-a határozza meg a r.nyugdíjat.


Sajnálom, hogy így jártatok, ha nincs meg a kellő %, akkor forduljatok független orvosszakértőhöz, valamint lebbezztek fel a munkaügyi bíróságon.

2013. márc. 20. 13:52
gyesen volt a férjem amúgy a gyerekünkkel(aki asztmás) és a gyes nem tartozik bele a biztosítási időbe az 1095 napba
2013. márc. 20. 13:49

Kérdem én milyen egy mocskos világban élünk.


Az elejétől


a férjem 34 éves veleszületett fiatalkori makula degenrációja van az orvos vakságot állapított meg mindkét szemén.(az utóbbi időben romlott sokat a szeme)és mivel mindenhonnan kirúgták miután rájöttek, hogy a szeme rossz

na és itt jön a fekete leves

mivel nincs meg a 1095 ledolgozott ideje az elmúlt 5 évben nem kaphat rokkant nyugdíjat.csak a fogyatékossági támogatást-vaksági járadék ami nincs 18000 Ft.

Na menjen el a fr..cba aki ezt kitalálta.

Mert ezt azért is nem értem

van egy ismerősöm aki 2010 gége rákos lett 15 éve nem dolgozik erősen iszik is meg cigizik is és kap 83 000 Ft-os nyugdíjat.(így saját magának is köszönheti ezt vagyis a rák-ot)

de a férjem önhibáján kivűl-születése óta nem látott jól-vakult meg)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook