Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 100 kg felett várandósan fórum

100 kg felett várandósan (beszélgetős fórum)


2009. márc. 3. 23:50
Sziasztok.Én 95voltam mikor terhes lettem és 104 mikor szültem,85mikor kijöttünk a korházból és azóta 107!!lettem csak nem tudom mitől:(Igaz2éves koráig szoptattam a fiam,25hós most)nem eszem sokat és eleven a fiam így mozgok is igaz nem sportolok de arra nincs energiám.Voltam olyan dokinál aki durván beszolt hogy"jó volna ha inkább fogyna,ne egyen annyit!ja és ezt akkor mikor végighánytam az első 3 hót és lementem 88ra.Az utolsó hónapban vizesedtem is.Most tesót tervezünk de félek mekkora leszek ha nem sikerül lefogynom.De az nem is izgat annyira mint h ne legyen baja a babunak.Ha fel is szedek jópár kilót nem fogom olyan lazán venni mint az elsőnél.Az a jó hogy a párom szeret ilyen kereken is:))Várpalotán nem tud valaki jó dokit???
2009. márc. 3. 17:13
Ja és Dr Bakos Istvánhoz jártam, a 8. ker-ben van magán rendelője, bár én sztk-ba jártam hozzá.
2009. márc. 3. 17:11

Sziasztok!Én 103 kilót nyomtam 8 hetes terhesen, majd 3 hét múlva már csak 98-at mértek.Aztán lementem egészen 90-ig és 95-el mentem szülni.Nagyon rendes orvosom volt soha nem szolt a súllyom miatt, sőt mindig meg lettem dicsérve, hogy nem hízok sokat.Nem vontam meg magamtól semmit, sőt az utolsó 3 hónapban mag voltam veszve az édességért.A kisfiam is normális súllyal született, sem kicsi, sem nagy.A védőnőm is azt mondta, mikor aggódtam, hogy mekkora leszek 9 hónap mulva, hogy általában aki túlsúlyosan lesz terhes az fogyni szokott, aki soványan az sokszor felszed akár 30kg-ot is.

Én is szeretnék most második babát, remélem most sem lesz gond.

16. CSIL307 (válaszként erre: 15. - Vikke)
2009. febr. 24. 18:32

köszi!

én is írtam :)

15. vikke (válaszként erre: 13. - CSIL307)
2009. febr. 24. 15:13
ment a privi! :)
2009. febr. 24. 13:56
MIndenkinek nagyon köszönöm a hozzászólást. Remélem, hogy előbb-utóbb én is megtalálom az a dokit, aki mellett biztonságban érezhetem magam, és nem kell azon problémáznom, hogy megint mit fog mondani... Tudom persze, hogy igaza van, de ez ebben a szuper másállapotban nem biztos, hogy jót tesz egy kismamának..
13. CSIL307 (válaszként erre: 11. - Vikke)
2009. febr. 24. 13:52

Szia Vikke!


köszi a gyors választ! Szeretném kérni a Szuperdoki :-) paramétereit (név, elérhetőség, esetleg ár). Leírnád, hogy milyen típusú (egy-két történet esetleg segíthetne...


Nagyon várom.


Köszi, Csil

12. 2577cdcc12 (válaszként erre: 7. - Gigitta)
2009. febr. 24. 11:49
Ha nekem szánod, akkor elmondanám a barátnőm esetetét. Nem kis darab, a pontos kilóit nem tudom, és mindig le akart fogyni, de valahogy nem ment neki. Majd terhes lett, és cukros. Most orvosi diétán van (nem koplal, de nagyon oda kell figyelnie), és láss csodát a terhessége félidejében -5 kg-nál tart. Ennyit arról, hogy nem lehet. Valószínűleg előtte sem tett meg mindent, hogy sikerüljön. Elég sok nővel vagyok napi kapcsolatban, és közülük igen sok túlsúlyos, és nagyon nagy téveszmékkel küzdenek a fogyással kapcsolatban. Ez persze nem az ő hibájuk, hanem a médiáé, a sajtóé, akik állati baromságokat írnak le, hogy hogyan is lehet könnyen lefogyni. Persze a fogyás nem könnyű, de ha valaki igazán akarja, annak lemegy, kinek lassabban, kinek gyorsabban...
11. vikke
2009. febr. 24. 11:39
Szia! én jóval 100 felett kezdtem a terhességet, és időközben én is dokit váltottam, de sikerült megtalálnom az IGAZIT! Ha érdekel priviben szívesen küldök elérhetőséget, bár én a Szent Istvánban szültem...
2009. febr. 24. 11:04

Szia!

Én is 100 kg felett lettem terhes és tudtam végig tartani a súlyomat különösebb "kínzás" nélkül!Nem lett semmi bajom és kicsi babám is tökéletesen egészségesen jött a világra!!!:)

Jaaaaaaa, és VAN OLYAN ORVOS aki nem szekál és a 9 hónap alatt pozitív hozzáállással és SOK DICSÉRETTEL ösztönöz és ezt szívből teszi, mert átérzi, hogy neked mennyire fontos a kicsi babád születése!...és ez a "kövér" embereknek is létjogosultsága!

Az ösztönzés pedig azért jár, mert TE tudod tartani az eredeti-igaz a túlsúlyodat- , de mennyivel megterhelőbb egy "sovány" szervezetnek a hirtelen felkapott túlsúly(ez lehet 5 és akár 30!kg közötti is)?!

Úgyhogy FEL A FEJJEL, mert igenis vannak dokik...nagyon sajnálom, hogy ennyire messze vagy, szívesen ajánlanám az enyémet, mert mindenért örökké hálás vagyok neki!!!

Úgyhogy kitartás!Kívánom, hogy találd meg a TE dokidat!!!

Nagyon szép napokat kívánok!!!

2009. febr. 24. 11:01

Van itt a Hoxán két fórum:


Orvosajánló a Szent Imre kórházban

Szent Imre kórház szülészete


Nézz körül ott, esetleg írj privit az ott szereplőknek. Azonkívül contu szült még ott, ha jól emlékszem, kérdezd meg őt is.


Szép babavárást kívánok!

2009. febr. 24. 10:57
ahogy olvasgatom a magyar forumokat, azt vettem észre, hogy a magyar dokik sokkal szigorubbak ebben a kerdesben. Az en orvosom, soha nem mondott semmi rosszat ( csak Karàcsony elott mondta, hogy figyeljek oda egy kicsit, mit eszem). Persze, igazuk van, de ha màr egyszer igy kezdodik a terhesség, inkabb segiteniuk kell mint buntudatot kelteni
2009. febr. 24. 10:57
Bocsi nem az előttem hanem a 10:39-es írásra gondoltam
2009. febr. 24. 10:56

Sziasztok!

Megértem az előttem szóló indokait és jogosak is, de amikor embernek az Istennek sem akarnak megindulni lefele a kilók és közben terhes lesz akkor nyilván nem állhat neki "koplalni". Én is nagyon sok mindent kipróbáltam mi is szeretnénk már babát de a súlyommal nem vagyok kibékülve. Először a fogamzásgátlóktól szedtem fel kb. jó 10 kilót aztán a tavalyi évet szinte végig kellett feküdnöm mert elég komoly gerinc problémáim voltak és hiába figyeltem oda mit eszem és amikor éppen bírtam hiába sétálgattam hosszasan, csak felfele jöttek a kilók.

Sajnos a kérdezőnek nem tudok válaszolni mivel én vidéki vagyok, de remélem sikerül egy olyan dokit találnod aki nem csak kritizál meg beszólogat hanem leül veled átbeszélni mi is a teenő, mit kellene változtatni...Szorítok értetek

5. 2988d6a406 (válaszként erre: 1. - CSIL307)
2009. febr. 24. 10:55
Ne keseredj el most, hogy terhes vagy, csak arra figyelj, ne sokat hízz, szülés után pedig próbáld leadni, ha tudod. A doki nem rossz indulatból mondja, azért vigyázz magadra és a picikédre!
2009. febr. 24. 10:52
szia, sajnos tudom, mirol beszélsz, mert én is jelentös sulyfelesleggel kezdtem a terhességemet ( 94kg 176m-hez). Màrcius 15-re vagyok kiirva es sajnos en sokat szedtem fel a 9honap alatt. Eredmenyeim teljesen rendben, nem vagyok cukros, nem vizesedem, a babàm nem nagyobb, mint amilyen a z àtlagos méret (szerintem nem lesz 4kg) viszont nem tudok orvos ugyben segiteni, mert bàr Bp-i vagyok, de kulfoldon élek
3. Margitnéni (válaszként erre: 1. - CSIL307)
2009. febr. 24. 10:50

Szia!

A kérésedre nem tudok gyógyírt, nem ismerek pesti dokikat. De én is nagy súllyal, 103 kg-san kezdtem a második terhességem, és egy nagyon szemét dokihoz jártam tanácsadásra. Szerintem ő eleve utálta a kövéreket, van ilyen.

Nekem nagyon dagadtak a lábaim, és teljesen só nélkül kellett ennem, ami nem esett nehezemre, mert egyébként sem nagyon sózok, éppen ezért.

De nem hitte el, mert a lábam így is dagadt volt, és állandóan kötekedett velem. Én nem szívtam mellre, tanácsadás után mindig megajándékoztam magam egy fincsi sarokházzal, csakazértis!

Én sem híztam sokat a terhesség alatt, mert egyébként nem voltam zabagép, csak ez az "aranyos" doktorbácsi hozta ki belőlem a falánkságot havonta egyszer.

2. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - CSIL307)
2009. febr. 24. 10:39
Szerintem minden nőgyógyásznak van "beszólása" ilyen esetben, és egyáltalán nem biztos, hogy rosszindulatból, mert annak aki ilyen súllyal indul, több a komplikáció esélye, főleg a terhességi cukornak. A barátnőm is így járt, most már azt mondják neki, hogy lehet, hogy cukros is marad...
2009. febr. 24. 10:33

Sziasztok!


Második gyermekemet várom (több, mint 100 kg-osan, és 3 évvel idősebben) , és azt már eldöntöttem, hogy az előző szülészorvosomnál nem szeretnék szülni... Orvosilag minden oké volt, de sajnos az, hogy minden egyes terhesgondozás előtt tiszta para voltam, hogy vajon most milyen beszólása lesz a súlyomra (az előző terhességemet 97 kg-osan kezdtem)... Természetesen mindig volt valami, ami miatt hazafelé a kocsiban végigzokogtam az utat... Szóval nem volt jó érzés... Még az is hozzátartozik, hogy a vizsgálati eredményeim mindig jók voltak, és semmi rossz fizikai élményem a terhességemnél nem volt... (nem voltam rosszul, nem vizesedtem, nem émelyegtem... stb) Egész terhességem alatt 6 kg-ot szedtem fel! Szülés után rakódott rám a többi

Szóval a kérdésem a következő:

Tudna valaki, aki szintén több, mint 100 kg, és már szült vagy éppen ilyen orvosa van, jó dokit ajánlani (Budapest érdekelne, és ha lehet, akkor a Szent Imre kórház). A dokihoz nagyon szívesen járnék magán terhesgondozásra...

Előre is köszi,


Csil307

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook