Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos kisfiam sokat forgolódik álmában éjszaka. Miért? fórum

10 hónapos kisfiam sokat forgolódik álmában éjszaka. Miért? (tudásbázis kérdés)


16. 4c1c6edff8 (válaszként erre: 14. - Veraesbalu)
2010. nov. 5. 22:52
Ha engem kérdezel, én a coffeával kezdeném. Inkább jellemzőbbek a tünetek a leírás alapján.
15. 4c1c6edff8 (válaszként erre: 14. - Veraesbalu)
2010. nov. 5. 22:51
Nekünk pár nap kellett hozzá. Azt szokták mondani, hogy a homeopátiánál előfordulhat, hogy először rosszabbodik a tünet, majd utána javul.
2010. nov. 5. 22:42

Gyorsan kinéztem midkettőt. Előszőr melyiket próbáljam? Mennyi idő multán derül ki hogy ez a jó nekünk? Már első éjszaka, vagy kell pár nap a hatásához?


• Coffea tosta 15CH - naponta 1 – 2x 5 golyócska A gyermek nyugtalanul alszik, hirtelen felriad, apró zajokra nagyon érzékeny. Oka a napközben álélt túl sok jó élmény.

•Sedatif PC – lefekvés előtt gyermeknek 1 tabletta, felnőttnek 2 tabletta

Olyan alkotóelemeket tartalmaz, amelyek csökkentik a stressz okozta vegetatív funkciók hevességét, oldja a stressz okozta szorongást és a feszültségeket. Különösen hatásos idegesség, elalvási nehézségek vagy a gyakori felébredések esetében.

13. 4c1c6edff8 (válaszként erre: 10. - Veraesbalu)
2010. nov. 5. 22:34
Egyébként attől se félj, hogy megüti magát! Én is sokszor azért vettem őt magam mellé, mert ettől féltem, de aztán jött egy több gyerekes anyuka és körberöhögött! Aztán visszaraktam a kiságyba és rájöttem, hogy igaza van! Túlaggódtam az egészet! Nem tud kárt tenni magába! Megüti magát egy párszor, az biztos, de aztán megtanulja! Egyébként mikor meg megtanulnak járni, sokkal nagyobb erővel fognak megfejelni dolgokat, ebben biztos lehetsz! Persze amit lehet, kerüljön el az ember, de tényleg nem kell parázni mindentől! A kiságy nem veszélyes üzem! :)
12. kikata (válaszként erre: 1. - Veraesbalu)
2010. nov. 5. 22:33
Szia. Az én kisfiam is nagyon sokat forgolódik éjszaka, mindig úgy helyezkedik,addig forgolódik, hogy rajtam köt ki valahogy:) Nálunk össze van tolva a kiságy és a mi ágyunk. Le van véve a rács az egyik oldalon, pont azért, mert ő is mindig nekiütődött. De hiába van ott a kiságya, éjszaka óránként teszem vissza a helyére.
11. 4c1c6edff8 (válaszként erre: 9. - Veraesbalu)
2010. nov. 5. 22:29
Mi kipróbáltunk már mindent, ami létezik! Sedatif PC, Chamomilla, Dentinox (hogy hátha mégis fog), este többet enni, kevesebbet enni, éjfél előtt álometetni, szobát átrendezni, míg végre rátaláltunk a coffea tostára. Lehet nektek pl. a Sedatif jön majd be. Nekem azt is egy lány ajánlotta itt. Nekik az volt a megoldás. Nem minden gyerek egyforma! Próbáld meg valamelyiket!
2010. nov. 5. 22:26

Ha nem velem aludna a franciaágyon, hanem a kiságyban vagy járókában, akkor állandóan megütné magát, vagy minden forgolódáskor felülne és felkelne sírva?

Még egy ilyen éjszaka és nappal összeesem. Holnap megveszem a golyókat.

2010. nov. 5. 22:17
Köszi Bee! Arról már én is olvastam, hogy ilyenkor dolgozzák fel a nappali dolgokat. Lehet benne valami. A coffea tosta -ra rákeresek. Én is szoktam homeopatiás dolgokat használni. Szerintem nagyon jók. Az Osanit-ot is ismerem, nekem a nővérem küldi Ausztriából. Itthon van egyszerűbb változata, de abba nincs Calcium, Magnesium stb.
2010. nov. 5. 22:14

A nagylányomnál ez a nyugtalan alvás 9 hónaposan kezdődött, és hónapokig tartott, mire kinőtte. Később olvastam, hogy létezik szeparációs szorongás, valószínűleg ez az volt.

A második meg úgy aludt mindig, mint egy darab fa.

2010. nov. 5. 22:13
Köszi a megnyugtatást. Párom éjszakás, mi a franciaágyban alszunk ketten. Kiskora óta velem alszik, de ilyen rossz forgolódos éjszakánk még nem volt. Egy pózban kb. 5 percig van. Nagyon nyugtalan. Gyakran felsír, felül, engem keres.
2010. nov. 5. 22:12

Nekem azt mondták erre (orvos, de azóta olvastam is), hogy ilyenkor nagyon intenzíven fejlődik az idegrendszere. A másik, hogy sok inger éri napközben, amit éjszaka próbál feldolgozni. Az én babám nem két napig dobálta magát álmában, hanem hónapokig! Ráadásul volt, hogy óránként felsírt. Nálunk a megoldást a coffea tosta 15 ch jelentette naponta 2x5 golyócska. A másodikat lefekvés előtt adom neki. Keress rá, sokan használják!

Egyébként igaza van az előttem szólónak is, hogy lehet a foga is. Arra pedig az Osanit (homeopátiás az is) abszolút tökéletes megoldás! Ugyan csak a pharmafutártól tudod beszerezni, de megéri beszerezni!

5. sugi123 (válaszként erre: 2. - Veraesbalu)
2010. nov. 5. 21:58

Szia!

Semmi baja valószínűleg ,ne aggódj!Lehet csak jön a foga ,vagy csikar a pocija.Az én kisfiam még a mai napig is szokott ilyet csinálni éjszaka,pedig már 2éves.

2010. nov. 5. 21:58
Ja,én kisfiam sírni,nevetni,és beszélni is szokott álmában:)
2010. nov. 5. 21:57
Na aggódj,nem lesz baja,ha hason alszik!Én kisfiam szinte mindig hasán alszik!Szerintem csak álmodik,nem kell aggódni:):)
2010. nov. 5. 21:54
Már második éjszaka, hogy nem alszik mélyen. Sokat forog, nyugtalan. Franciaágyon alszom vele, de így is körbemozogja. Valamikor hasra kerül, engem meg a frász kitör nehogy baja legyen (bölcsőhalál). Szerintetek mit tegyek?
2010. nov. 5. 21:49
10 hónapos kisfiam sokat forgolódik álmában éjszaka. Miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook