Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos kisfiam nem igazán akar enni kanállal fórum

10 hónapos kisfiam nem igazán akar enni kanállal (beszélgetős fórum)


24. gera175 (válaszként erre: 21. - Martin3)
2012. ápr. 17. 09:12
Azt hiszem, kipróbálom, hogy mi lesz ha ő is turkálhat a kajába... Nekünk is mintás tányérunk van, és a végén mindig megmutattam neki, hogy kiürült, és mint ha értette volna, mert nagyon örült...hát még én!!!!
23. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 20. - Martin3)
2012. ápr. 16. 22:31
Az enyémnek csak két foga van, de picike, összetört falatkákat meg tud enni. Az első pár falat furcsa volt neki, nemigen tudta, hogy mit csináljon vele, de mostmár ügyes. És "összerágja" az ínyével, meg a két fogával, mielőtt lenyeli.
22. Bcicus (válaszként erre: 20. - Martin3)
2012. ápr. 16. 21:57
az ínyükkel szét kell tudják nyomkodni.
21. martin3 (válaszként erre: 19. - Gera175)
2012. ápr. 16. 21:29

nálam 4 kis gyerek van, a legnagyobb is csak 7volt nemrég, a pici 20 hós, szóval 4x éltem már ezt át. Igaz nem mindegyik gyerekem volt ilyen, de átmenetileg mindegyik csinált ilyet. És a legmeglepőbb, hogy a 4. babánk volt ebből a szempontból a legnehezebb eset, pedig azt hinné az ember, az már rutinból megy, nehogy pont ő fogjon ki rajtam. Méghozzá olyan komoly volt a dolog, hogy fogyni is kezdett, annyira nem volt hajlandó enni. Ugyanezt csinálta, amit a tied, hogy elfordította a fejét, ha meglátta a kanalat már rosszul volt, összeszorította a száját és a joghurton kívül semmit nem evett meg(meg persze a tápszert, amit felírt a doki már kínomban)

Szóval egyszer csak jött az ötlet, hátha ő akarja csinálni és ez a baja...és adtam neki is egy kanalat és hagytam, hogy ő is belfötörjön a kajába, és amíg ő azzal eljátszott és gyorsan megpróbáltam közelíteni a szájához egy másik kanállal és kinyitotta a száját! Minden falatot így ettünk és sikerült. Azóta is, ha nem darabos a kaja,amit már a kezével vagy villával tud egyedül is enni(emiatt egyébként már 12-13hósan megtanulta villával felszúrni az ételt, ha puhább), akkor így eszünk, pl levest, vagy főzeléket(mert azt nem tudja még, hogy a kanalat milyen szögbe tartsa, hogy ne folyjon idő előtt a ruhájára, mielőtt a szájába érne a kaja).

Próbáld ki ezt, hátha bejön. (nekünk gyerekmintás a tányér alja, és amikor fogy a kaja, vagy engedem, hogy ő a kanállal villával fötörjön benne, próbálom azzal is elvonni a figyelmét, hogy nézzük meg mi van a hami alatt, ott egy madár, napocska, stb stb..

20. martin3 (válaszként erre: 11. - Bcicus)
2012. ápr. 16. 21:21

szia! honnan vetted, hogy 10hósan már rágnia kellene? az enyémeknek 11-12hósan jött csak ki a foguk, ha muszáj lett volna, se tudtak volna "rágni", emiatt pl kiflit sem adtam nekik, mert csak öklendeztek tőle, hiszen nem volt mivel "felaprítaniuk"...

Minden baba más és más ütemben fejlődik.

19. gera175 (válaszként erre: 18. - Ca39633091)
2012. ápr. 16. 07:41

A tejpépet soha életében nem ette meg... ami lecsúszott, az a teljesen folyékony bébikaja, semmi darabkákkal.

Igen, tudom, hogy megérzi a feszültséget, de aki ezen nem ment át, fogalma sincs milyen rossz érzés :(((

2012. ápr. 16. 07:20
Szia!Saját tapasztalat hogy nagyon nehéz rávenni a gyereket valamire amitöl tart,idegenkedik(na ezzel ujat mondtam..)Na és marha nehéz nyugodtnak maradni,lehetetlen.De azert tartsál ki,lehet már stresszel a gyerek,egy ideig hagyd a kanalat csak a kezébe add had játszon vele lássa nem egy kinzóeszköz.Tejpéptöl is hány?Na kitartás.Azt mondják ha a gyerek érzi hogy nem elég a tejcsi akkor ugyis rákap a kajára..egyszercsak..
17. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 4. - Gera175)
2012. ápr. 15. 23:41
Most lehet, hogy nem hiszed el, de a gyerek megérezheti, hogy gyomorgörcsöd van az etetéstől, és ezért nem megy simán a dolog.
16. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2012. ápr. 15. 23:38
Hát persze, én is így gondolom.
15. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Gera175)
2012. ápr. 15. 23:38

Hát jó lenne látni, hogy hogyan eteted, mitől sírhat. Dehát 10 hónapos, már elég régóta kellene ennie pépeset kanállal.

Először nyilván nehezen megy, utána megszokják.

Így látatlanban fogalmam nincs, miért nem eszik a kisfiad.

14. Bcicus (válaszként erre: 12. - B4ca0947f4)
2012. ápr. 15. 21:50
Miért írtok ilyeneket? Egy 10 hós gyereknek már baromi nem elég, hoyg csak tejet már tápszert egyen amit üvegből lehet enni, rendes ételekre van szüksége.
13. 6e647e0d82 (válaszként erre: 10. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 15. 20:43
csak még annyi, hogy persze kanállal...
2012. ápr. 15. 20:43
Nincs még elkésve, a két kis fogacska után már jön a többi:) Nyugodj meg, nem kell mindennek mindig előírások szerint történnie. Ha cumisüveg, akkor cumisüveg... tarts egy kis szünetet és próbálkozzatok újra...sok sikert!
11. Bcicus (válaszként erre: 9. - Gera175)
2012. ápr. 15. 20:43
Egyáltalán nem picurka ehhez. 4-5 hósan már tudnak kanállal enni, 6 hósan meg már profin. Enyém 1 hónnap idősebb és simá eszik kanállal, de csak pépet sajno, pedig már darabos kaját kéne ennie, meg kéne rágnia. Most fogunk majd dévényeshez megnézi nincs e gond. Szerintem alaposan nézesd meg, mert már kellene kanállal ennie.
10. 6e647e0d82 (válaszként erre: 1. - Gera175)
2012. ápr. 15. 20:41
ne görcsölj, az én fiam szájából 10 hónapos korában fröcsögött ki minden, szó szerint, kétségbe voltunk esve, hogy tápszeren éli le az életét... aztán egyik pillanatról a másikra megváltozott.... azt nem mondom, hogy fél kézzel eszi a palancsintát, de legalább 6-7 kedvenc kajája van már, amit követel magának, erőszakos, az anyjától örökölte... a szépségét az apjától. :)... most 11 hónapos...
9. gera175 (válaszként erre: 7. - B4ca0947f4)
2012. ápr. 15. 20:31

Picúrka a 10 hónapjával? :)))

Van már 2 fogacskánk, de elvileg észre sem vettük...

Igen, tudom azt, hogy megérzi ha feszült vagyok, de nem tudom magam becsapni, mikor kajcsi következik már gyomorgörcsöm van.

De köszönöm mindenkinek a biztató szavakat, nagyon aranyosak vagytok!!!!

2012. ápr. 15. 20:29
Tündéri kisbaba, de tényleg még nagyon picurka, lehetnek ilyen időszakok, ne aggódj. Persze, fájhat az ínye, a torka , jöhet a foga... de semmi rosszra nem gondolj, főként ne idegeskedj, mert ő is megérzi.
2012. ápr. 15. 19:56
Nincs semmi baj, még picurka, etesd nyugodtan cumisüvegből egy darabig. Valószínű a foga jön csak. Ne aggódj.
6. gera175 (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2012. ápr. 15. 19:24
Nem hiszem, hogy lenne baja, mert volt egy időszak, mikor nagyon jól ment az evés.
5. Bcicus (válaszként erre: 1. - Gera175)
2012. ápr. 15. 19:20
NÉzetted nincs e letapadva a nyelve, illetve dévényessel megnézetni, rendben van e a száj izomzata.
2012. ápr. 15. 19:01

Sajnos a védőnőnek sincs ötlete... PRÓBÁLKOZZAK!!!! Próbálkozom én, de már gyomorgörcsöm van, ha etetésre kerül a sor. Komolyan, már arra is gondoltam, majd az oviba megtanulja...

A darabosat abszolút nem eszi, kihányja. Ha kanállal közeledek felé, már fordítja a fejét, és vakarássza az egész arcát, és sírva tiltakozik. Jóformán csak tápszert enne üvegből.

Szóval el vagyok keseredve, de nagyon, mert nyilván így nem is hízik :(

2012. ápr. 15. 18:53
Szia!Védönénitekkel mindenképp beszéld meg biztosan van ötlete!Teljesen pépeseket sem birja?Sok kérdés felmerült bennem de nem akarok én okostojáskodni..Ha nem áll a háttérben valami fájdalom a szájban vagy mittudomén..próbálj minden izt lehet válogatós lesz mint az enyém..Beszélj a védönövel!
2. PAnncsika (válaszként erre: 1. - Gera175)
2012. ápr. 15. 18:52

Üdv. a klubban! :( Akár én is indíthattam volna ezt a fórumot. Mi is így vagyunk. Sajna.

Tanácsok:- másik helység, etetőszék, kanál.....

-hagyd éhezni, ha éhes lesz megeszi a kanalast,

-adjál neki kiflit, babapiskótát, kölesgolyót, had rágcsáljon,

-legyen sűrűbb vagy hígabb az étel....

Sajna nekünk nem jött be. A kölesgolyót még ma rágcsálta is, túrórudit elfogadja, esetleg bébidesszertet, de semmi mást, csak a cumisüveg.

2012. ápr. 15. 18:45
Sajnos kezdetektől nagyon nehezen megy a kanalas evés. Vagy öklendezik, vagy nehezen, sírva eszik. Néha-néha sikerül szépen enni, de már a sírás kerülget minden etetésnél. Van valakinek hasonló problémája? Ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook