Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos fiú baba fütyijének bőre alatt két fehér hólyag szerű valami mi lehet? fórum

10 hónapos fiú baba fütyijének bőre alatt két fehér hólyag szerű valami mi lehet? (tudásbázis kérdés)


22. virag32 (válaszként erre: 21. - Dcbc0b4041)
2014. dec. 4. 10:42
A nem hátrahúzás és a nem megmosás azért nem egészen ugyanazt jelenti.
2014. dec. 4. 10:34
jaja, nem is tudnám elképzelni, hogy nem mosom meg neki ameddig hátramegy a bőr. Hisz mindenét megmosom, pont ott ne tenném ahol pisi kaka krém minden van???!!! Esküszöm nem értem aki nem nyul hozzá az milyen indittatásból teszi. Képzeld el ha megfürdesz de nem mosod meg ott. akár meg se fürödj...
20. erolin88 (válaszként erre: 19. - Dcbc0b4041)
2014. dec. 3. 15:34
Hát ez szupi. És ugye, hogy így lehet mosni. :)
2014. dec. 3. 10:23

azt mondta, hogy nyugi:)

Szmegma névre hallgat az a valami, ott ahol van ott fel fog válni a bőr és ez jo mert nem lesz letapadva a bőr.

Mosni kell ahogy eddig, nem cibálni csak addig hátrahuzni mig engedni és szépen egyszer csak majd kiürül, és amikor az kijön, akkor ott feljön majd a bőr.

18. erolin88 (válaszként erre: 17. - Dcbc0b4041)
2014. dec. 2. 13:57
Volttok orvosnál? Mi újság?
17. dcbc0b4041 (válaszként erre: 14. - Anyagi)
2014. dec. 2. 07:46
igy van, irtam hogy ma viszem de jobbat alszok ha irtok róla mi lehet ez ;-)
16. dcbc0b4041 (válaszként erre: 12. - Erolin88)
2014. dec. 2. 07:45

igen, én sem tépem neki hátra, ameddig engedi addig huzom és tisztiom. Nem is értem miért ne tisztitanám meg ott is a gyereket.

Egyébként ugy van hogy feljön neji a bőr a fityma aljáig, és ahonnan már nem megy tovább na ott van ez a valami.

Férjem van nagyon begázolva nehogy baj legyen a kukaccal :D két lány után a kicsi fiunál:D szóval elviszem dokihoz tuti ami tuti

2014. dec. 1. 23:19
Ne aggódj, ez természetes fitymaváladék, én voltam vele dokinál is, és azt mondta hogy NE húzogassam, mert majd a váladék (vagy genny, ahogy akarod nevezni) majd magától kijön...Először egyre nagyobb lesz, aztán meg szépen kijön magától. Ennyi.
14. Anyagi
2014. dec. 1. 22:22

Védőnő? Gyerekorvos???

Ők látnák is és értenek is hozzá!

13. Molyka
2014. dec. 1. 22:20
Semmi baj, kisfiamnak is volt.
12. erolin88 (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2014. dec. 1. 22:01
Szerintem is csak annak tudható be a dolog, hogy válik el a fityma a makktól. Természetes oldódási folyamat. Mi is csak annyira húzzuk vissza a bőrt a kisfiam kukacán amennyire engedi. Ez nem húzogatás csak megtisztítjátok azt a részt, ami... elérhető. Húzogatásnak az számít, amikor annál tovább húzzák a bőrt, mint az engedné.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Virag32)
2014. dec. 1. 21:52

Ahány ház annyi szokás, Németországban nem fürösztik az újszülötteket, megnézik a BCG előtt, nem allergiás-e rá. stb. (München)

Angliában nem adnak D vitamint, nincs orrcsepp 1 éves korig, nincs köptető.


Azért, mert Svédországban élsz, nem biztos, hogy ők tudják jobban.

2014. dec. 1. 21:50

Nálunk is van, kisebb zsírcsomók, ami felgyülemlik a bőr alatt. Ahogy húzogatjátok, szépen lassan kijön majd egyben és ott fel is nyílik a bőr. Én ezzel nem vittem orvoshoz, nem gyulladt be, szépen kitisztul és így legalább a bőr is jön fel lassan-lassan.

Én is így csinálom, ahogy Ti, fürdéskor és utána kicsit húzogatom, ameddig engedi és amíg nem feszül. Durván rá volt tapadva, de néhány hónap alatt most már szépen jön fel, igaz, még kb. csak felénél tartunk. Most 2,5 éves a kisfiam, de inkább így lassan és biztonságosan, mint hogy felrántsák és utána meg szenvedés hetekig amíg begyógyul.

9. virag32 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2014. dec. 1. 21:45
Húzogassa mindenki,itt biztos rosszul tudják az orvosok,annyival fejletlenebb itt minden Magyarországhoz képest. :-)
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Dcbc0b4041)
2014. dec. 1. 21:39

Az én fiamnak babszemnyi volt, az orvos műtötte ki neki, pici műtét volt, nála fitymaszűkület váltotta ki nála, hogy begennyedt.

Nem fájt neki sem, de az orvos jobbnak látta, ha ő nyitja meg.

7. csincsinlány (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2014. dec. 1. 21:23
Fehér, zsírszerű anyag van ott felgyűlve. Általában 1-2 mm-en el kezdd felválni ott a bőr és vagy kijön belőle, vagy ha engedi ki lehet belőle finoman nyomkodni. Legalábbis mi ezt tettük. Persze, ha te úgy vagy nyugodtabb elviheted az orvoshoz.
2014. dec. 1. 21:11
Kisfiamnak is volt, nem lett baj belőle. Volt olyan eset amikor kifakadt egyszercsak fürdés után, de előtte elég sokáig megvolt. Ez szerintem a jobbik eset, akkor ott elkezd felválni a bőröcske és már nem is tapad vissza. Pár napig érzékenyebb volt neki kifakadás után, kenegettük tetrán kenőccsel. Olyan is volt hogy nem fakadt ki, hanem elmúlt.
2014. dec. 1. 21:02

DIREKT KÉRTEM, hogy nem érdekelel a vélemény, hogy huzzuk vagy ne huzzuk!!!


Nehéz lenne arra válaszolni hogy mi lehet ez a fehér hólyag a bőr alat??

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Virag32)
2014. dec. 1. 21:01
Nem Svédországban vagyunk. Húzogassák csak.
2014. dec. 1. 20:59
Én Svédországban élek,ahol elég fejlett az orvostudomány,és legalább két évig tilos a húzogatás. (11 hós a fiam.) Szerintem hagyjátok békén.
2014. dec. 1. 20:56

Holnap elviszem orvoshoz, de addig szerezném tudni nincs e baj. 2 lány után fiunk lett, uj ez az egész fütyi dolog, pro kontr huzogatni nem huzogatni, légyszi ne irjatok olyat hogy kell vagy nem, nekünk azt mondták kell, mi minden fürdégkor ameddig engedi huzzuk, nem fáj nek, nevet közben.

Férjem csinálja. Ma fürdéskor szólt, hogy ott van valami.

Bőre alatt normál állapotban tehát nem huzva két hólyagszerű valami van ott puha, nem szabályos alaku kb borsószem nagyságú.

MI EZ????

2014. dec. 1. 20:54
10hós fiú baba fütyijének bőre alatt két fehér hólyag szerű valami mi lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook