Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos csak az anyukája kezében hajlandó elaludni, kiságyába téve ordít. Mit lehet tenni? fórum

10 hónapos csak az anyukája kezében hajlandó elaludni, kiságyába téve ordít. Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
31. kathlee (válaszként erre: 30. - ALLICS)
2008. máj. 16. 13:08
Hát sajnos hallottam már ilyen esetről is! Hidd el nagyon gyakori, és ez szerintem felháborító.
30. ALLICS (válaszként erre: 29. - Kathlee)
2008. máj. 16. 10:15
Neked bejött ez a módszer,de gondolkozz el azon hogy más anyuka is kipróbálta azt amit Te,de valahogy az ő babájuk úgy sem akart elaludni.Valamit tenniük kellett.Csak nem gondolod,hogy direkt hagyták sírva a szobájukban a gyerekeket és mással nem próbálkoztak??
2008. máj. 15. 21:36

Hihetetlen, hogy mennyien vannak a "hagyjuk sírni a gyereket" módszer mellett. 10-15 évesen, ha problémás lesz a gyerek, akkor meg mindenre gondol a szülő, csak arra nem, hogy erre vezethető vissza.

Szerintem egyik gyereknek sem tesz jót a sírás.

Mint már írtam az én lányom sem aludt el 3 hónapos koráig, csak kézbe. Utána megvettem a Suttogó mindent megold című könyvet, és a felvesz- letesz módszerrel két hét alatt megtanult elaludni. ÉS NEM SÍRT!!!!!


De csak annyit erről, hogy mindenki tegyen belátása szerint.

2008. máj. 15. 12:50

Nekem 11 hónapos volt a fiam, amikor költözködtünk, és az új házban rengeteg munka volt, fáradtak voltunk, és nem akart elaludni.Vele is mászkálni kellett,rázni, énekelni.

Megeleégeltem és beraktam a kiságyba, kijöttem.Fél órig sírt, küszködött, majd elaludt egyedül.Másnap még volt egy kis hiszti, azóta meg szinte kiküld a szobából este, hogy hagyjam aludni.Most 19 hónapos.

27. ALLICS
2008. máj. 15. 12:20

Biztos pár napig lesz sírás.rívás,de tényleg hagyni kell az ágyában.Persze ha bizonyos időn belül nem fejezné be azért ki kell venni,de mindig egyre többet ott hagyva szoktatni kell a kiságyba.

Egyébként meg veletek aludt régebben?Hasfájós volt?

26. nyau82
2008. máj. 15. 11:55
nekem 7 hónapos a lányom és szintén csak kézben alszik el,és még akkor is ringatni kell és járkálni vele!!! 7 kiló most.hát van úgy,hogy 20 percig is altatom,de ha eltalálom,hogy eléggé álmos,akkor csak 10 percet.nálunk a cumi csodát tett,mert éjjel is csak benyomom neki és megnyugszik,visszaalszik.nappal is a cumin alszik el.arra gondoltam,ha már nem bírom este cipelni,majd a babakocsiban elringatom.de sírni hagyni nem lenne szívem!!!és előbb-utóbb úgyis kinövi!!!!én annak is örülök,ha átalussza az éjszakát.
25. win (válaszként erre: 23. - Medike01)
2008. ápr. 18. 06:49
Van olyan gyerek, akinél ezzel a módszerrel az életben nem mész semmire! Túl azon, hogy valóban kegyetlen dolog.
2008. ápr. 17. 15:06
Az én kislányom 3 hónapos volt 9-én. Szerencsénk volt, mert az első pillanattól fogva a saját szobájában, ágyában alszik éjszaka. Nap közben szokott a nappaliban, ott is egyedül. De ehhez kellett az, hogy picinek nagyon nyugodt volt, keveset sírt, viszonylag keveset volt kézben. Persze volt, de nem nyűgösség miatt. Sőt, ha álmos, nem is tud kézben elaludni, kiköveteli, hogy fektessem le.
23. medike01 (válaszként erre: 2. - Mocori)
2008. ápr. 17. 14:42

Mocori!


Kegyetlenség, de hagyni kell az ágyában sírni. Nagyon hamar megtanulja, hogy az az alvásra kijelölt hely. Bár az én lányom a kezdetektől csak az ágyában aludt, a keresztgyerekemmel voltak tapasztalataim. Most a barátnőm is ezt próbálta ki és egy hét sem kellett, hogy a pici lánya átszokjon apa pocakjáról (ami meg ugye egy tuti hely az alvásra :-)) az ágyába.

Szerintem az a legjobb, ha érzi a mama illatát a baba, de nem látja! Így kisebb traumának fogja fel, hogy ott van, de nem veszi fel.... mert mégis csak ott van valahol, de dolga van :-)

2008. márc. 14. 09:29
Az én kisfiam is csak igy akart elaludni.nagyon hamar sikerült leszoktatni,amikor már nem birtam a súlyát...letettem a kiságyba,de mellette maradtam,simogattam,beszéltem hozzá.ha megint sirt,felvettem,de ahogy megnyugodott,egyből visszatettem,hogy lássa,nem nálam fog aludni!nagyon hamar megtanult elaludni egyedül.én nem hagynám egyedül sirni,mert elvesziti a bizalmát felém!!!
2008. febr. 16. 20:33

Én hagytam sírni. Egy hét alatt metanulta, hogy egyedül alszik el. Ha azért sír, mert valami baja van, természetes, hogy azonnal megyek hozzá, és éjszaka is kiveszem a kiságyból.

Amúgy, meg ha düh miatt sír, hagyni kell. A sírás hasznos, egy pszichológus szerint, mert ez kell ahhoz, hogy az dühét, érzelmi kitöréseit, megtanulja kezelni a későbbiekben. Nem tudom tényleg így van-e, minden esetre én nem érzem úgy, hogy ártott a kapcsolatunknak, hogy hagytam sírni.

Tudja, ha baj van, ott vagyok azonnal. És most már éjszaka is, ha esetleg felébred, nem sír, csak szól, hogy: anya, anya.

2008. febr. 16. 14:48

Szerintem kegyetlenség sírni hagyni őket. Vhol az olvastam, ha sír a baba és nem megyünk oda hozzá, hogy érezze mellette vagyunk akkor is, ha rossz pillanatai vannak, akkor elveszti a bizalmát a szüleji iránt.

Nálunk is volt ilyen probléma, de én olyankor a mellkasomra fektettem, ha még nem volt elég áálmos, akkor emelgette a fejét. Amikor elfáradt letette, és én olyankor vittem az ágyába, mert akkor már ott is szépen nyugton maradt, és láttam, hogy egyre laposabbakat pislog. Aztán szépen elaludt. Este fürcsi és evés után meg tudja, hogy most alszunk, akkor lehet egyből ágyba tenni.

Persze sz elején sírni fog, de akkor én mindig kivettem, és megvígasztaltam. Kb. egy hét alatt megtanult magától elaludni, és még brutálisnak sem kellett lenni hozzá.

Hajrá csajok!!!!! :)

2008. febr. 16. 14:22
Nálunk még 2 éves korban is gond az alvás, pedig kiskorától úgy szoktattuk, hogy egyedül kell aludni. Ha valaki tudja a megoldást, nekem is szóljon...-)
2008. febr. 16. 14:16
nehéz leszoktatni rola,de sikerül csak nagy elhatározás kell mivel megszokta a pici a kényeztetést ,jelzi is majd hogy neki nem tetszik
17. eva7
2007. nov. 28. 11:07
Hát,nagy hiba volt rászoktatni...Tudom nehéz megállni,olyan édesek...És ennél jobb érzés nekik sincs...Le lehet róla szoktatni,de az kemény lesz,pár napig biztos sirni fog,de erősnek kell lenni,és nem felvenni!Vagy be kell szerezni egy ringó bőlcsőt,hátha az segitene...
2007. nov. 28. 10:11
hát jó nektek!az én fiam 14 kg és csak a vállamon alszik el leszakad mindenem mire elalszik...de amikor nagyon álmos akkor elalszik hiszti nélkül egyedül a kiságyában!viszont ha álmos és nem ringatom hanem hiszti kedve van én meg beteszem a kiságyba képes kihányni mindent .... 2szer előfordult 3.jára már meg se teszem inkább szenvedek de nem szeretem sírni látni még akkor sem ha tudom hogy ez csak hiszti...!este van amikor elalszik magától , van amikor ringatni kell , és van amikor a nagy ágyban alszik el hozzánk kuporodva...persze kerül is át a kiságyba de az éjszaka közepén egyszer felkel és az Istenért nem alszik vissza csak úgy ha bekerül a nagyágyba...mintha leütötték volna...alszik reggelig...!:-)csak ez elég kényelmetlen....de.-pedig elalszik egyedül ...!fura egy kölyök de imádnivaló!:-)
2007. nov. 28. 09:48
Szerintem nincs két egyforma ember, mindenkinek más jön be. Vagy nem. Nekem a középső ébredt éjszaka másfél éves koráig, most hogy már 7 lesz, látom milyen hatalmas fantáziával, képzelőerővel van megáldva. Így már érthető, miért nem aludt rendesen.
14. Mocori
2007. nov. 28. 08:47

Köszönöm a hozzászólásokat, átadom a barátnőmnek mindegyiket!:)

Javasolni én is csak azt tudtam, hogy hagyja ott az ágyban, meg kell szoknia.

A babánkat mi tudatosan így szoktattam 4-5 hetes korától. Tudom, valakinek ez "csúnya" dolog, de nincs vele 8 hetes korától semmi baj. Éjszaka simán lefektetem, napközben pedig ha látom rajta, hogy álmos, odaviszem a kiságyához, megkérdezem tőle, hogy álmos-e, mosolyog, nyújtózik az ágy felé, berakom és már alszik is. Eleinte nekem is nagyon fájt, hogy hagytam 20 percig is sírni, de megtanulta és szereti a kiságyát!

13. win
2007. nov. 28. 07:12

Mielőtt mindenki félreértené: nem pontosan azt írtam, amit szerettem volna!


A ringatást NEM szó szerint értem, hanem úgy, hogy ölbe vesszük a gyereket, leülünk vele és a karunkban, vállunkon, mellkasunkon fekve (mikor melyik tetszik neki) alszik el.

Vicces is lenne ringatni a 12,5 kilóját! :)))))

12. Rekus
2007. nov. 28. 07:02

Én is a Suttogós könyvet ajánlom:)

Kicsit amerikai, meg jópár dologban nem értek egyet vele, de az elaltatásos része bevált. (Úgy tűnik legalább is.)

Amit a barátnődnek ajánlanék, tegye be nappal játszani a kiságyba, mert lehet, hogy fél az ágyban egyedül lenni. Így megszereti.

Aztán vegyen egy nagy levegőt és egyik nap döntön úgy, hogy mostantól nem kézben fog elaludni a baba. Tegye be a kiságyba, próbálja megnyugtatni, de ha nyújtogatja a kezeit, hogy vegyék ki, akkor vegye fel, tartsa kézben míg abbahagyja a sírást, és akkor azonnal tegye vissza az ágyba, ha sír (ordít) akkor újra kiveszi, miután abbahagyja a sírást visszarakja. És így tovább. Ha az ágyba rakja a hátára, vagy a hasára ráteheti a kezét, hogy a baba érezze, hogy vele van (de csak legyen ott a keze, ne akadályozza a mozgásban!). Viszont van olyan baba, akinek túl érdekes az anya, és pont a jelenléte miatt nem tud elaludni, ekkor kicsit álljon hátrább az ágytól. Maradjon vele addig, míg biztosan el nem aludt!

Na nálunk ez bevált, annyi különbséggel, hogy én nem azonnal raktam vissza az ágyba, amint abbahagyta a sírást, hanem csak mikor a légzése is kicsit rendeződött. Tracy szerint így nem jó, de nem volt szívem azonnal vissza rakni, és nálunk így is bevált.

Azért fogtam bele, mert Bogi egyszer csak rászokott a cicin elalvásra (ez még nem lett volna baj;), aztán a 4kor kelésre, végül az éjszaka is felkelünkre. Első alkalommal 1 óra alatt aludt vissza. Egy hete csinálom és éjszaka 1-2 perc alatt elalszik és képes magától vissza aludni (na nem mindig..). Napközben is elalszik magától ha fáradt, ha annyira nem fáradt, akkor vagy kihagyjuk azt az alvást, vagy 15 perc kell az elaltatásához.

Nekem sem lett volna szívem üvölteni hagyni a kiságyba. Azt hittem így is óriási hiszti lesz, de jóval kevesebbet sírt, mint számítottam rá. Inkább az anya lóg a kiságy oldalán:), és a keze a baba hátán rész volt nagyon hosszú kezdetben.

11. hetessycintia (válaszként erre: 9. - Win)
2007. nov. 28. 06:43
Hát nálunk is hasonló a helyzet.a kisfiam 13-hónapos múlt,és csak ringatással hajlandó elaludni.Én most azt találtam ki,hogy egy picikét ringatom,utánna lefekszek vele,egy darabig még a hasamon(melkasomon)fekszik,és utánna magától lemászik,és odakucorodik mellém,és úgy alszik el.Aztán majd szeretném elhagyni a ringatást,és csak a melkasomon feküdjön,majd simizem,aztán,meg csak feküdjön oda mellém,és úgy aludjon.Utánna,ha mélyen alszik,már beteszem a kiságyába,és nem kel fel.
10. LoLiNa
2007. nov. 28. 06:22

újabban nálunk se megy az elalvás. vagy sikerül cicin, vagy sehogyse. sose ringattam, nem vagyok híve. a saját elalváshoz szoktattam. de ez eltünt :o

hagyom kicsit nyekeregni, majd cicire teszem, ha ez sem segít, apa ringat. de csak ha muszáj.

9. win
2007. nov. 28. 06:05

Én szépen fokozatosan szoktatnám hozzá, hogy a helyén aludjon el az ölben ringatás helyett.

Megjegyzem, a fiam 16 hónapos, még mindig ölben altatjuk, pedig ez nekem 36 hetes terhesen nem olyan egyszerű, de nem tenném be üvölteni az ágyába... még 20 percre sem.


Azért üvölt, mert nem ehhez van szokva, szerintem elég komoly kínzás, ha egyszer csak beteszik a kiságyba és otthagyják. Érzékenyebb gyerek olyan sérüléseket szerezhet, hogy utána egyáltalán nem lehet betenni az ágyba és hallottam már több olyat is, hogy a gyerek a hányásig izgatta fel magát a kétségbeesett sírással. Kinek jó ez?


Mi azzal fogunk próbálkozni, ha majd az ágyban akarjuk altatni a gyereket, hogy megvárjuk, amíg elszenderedik és betesszük a helyére. Mindig felébred ilyenkor, mert még nam alszik elég mélyen, de már kellőképpen álmos. Ezért szépen meg lehet nyugtani és pár perc alatt visszaalszik. (Ezt a módszert egyébként már kipróbáltuk és működik. Max. 1-2 percet sír.)

Ha ezt megszokja, akkor utána kísérletezünk azzal, hogy ébren kerüljön a helyére és ott aludjon el. És: nem fogom eleinte otthagyni, míg ébren van.

2007. nov. 27. 22:40
Az én lányom kicsinek egyedül aludt el, az ágyában, semmi gond nem volt vele. Aztán mikor felállt, é s le kellett engedni a kiságyat, onnantól ez nem működik. Napokig az ágyba se lehetett betenni. Most mellettem alszik el, és utána teszem az ágyába. Ő annyira tud sírni, hogy pár perc után hányás a vége, én ezértis nem erőltetem.
2007. nov. 27. 22:34

Én a fiammal azt csináltam amit az unokatesóm is a gyerekeivel és most is azt fogom csinálni a nem soká megszületendő picinkkel.


Egyszerű: leteszem a kiságyba és megvárom míg elalszik. Sírni fog tudom, de majd abba hagyja és rájön hogy egyedül is el lehet aludni.

Amikor a fiamat hazahoztuk a kórházból újszülöttként képes volt az (na jó nem az első éjszaka mert akkor még nem volt szívünk) de a második éjszaka 40 percet sírni, a haramdik éjjel 20 perc volt a következő este már csak 10 perc és aztán simán elaludt. Ezt a pár napot átbekkeltük, alatta volt a légzés figyelő is és a másik szobából azért figyeltünk, nehogy baj legyen, és aztóta ma már lassan 2 és fél éves, lerakom a kiságyba és rácsukom a szoba ajtót és alszik. 1 hónapos kora óta átalussza az éjszakát.


Az egyik barátnőmnek 8 hónapos volt a kisfia amikor ezt meséltem neki, és kissé vonakodva bár de kipróbálta pár nap, vagy talán egy hét után már ők is szépen könnyen elaltátták a gyereket, és aludtak éjjel.


Hát én ezt tudom ajánlani mindenkinek akinek hasonló problémája van.

6. CzIldikó (válaszként erre: 5. - Szamka)
2007. nov. 27. 22:19

A könyv szerintem is zseniális, én a gyerekorvosunk tanácsára vettem meg. Nekem nagyon tetszik amit és ahogy ír - nálunk mégsem vált be.

Az én kislányom most egy éves, kipróbáltam már sokmindent (a könyv tanácsait, aromaterápiát, homeopátiát, Bach terápiát stb), de még mindig 4-8 alkalommal felsír egy éjjel. Jobb napokon csak kétszer. Ilyenkor fel kell venni, odabújik egy pillanatra, és általában már alszik is újra. (No meg 1-2-szer szopizik éjszaka is)


Én már beletörődtem, úgy látom, nincs más, mint kivárni, amíg kinövi, ahogyan a kisfiamnál is volt.


Kitartás mindenkinek!

2007. nov. 27. 21:55
Ajánld neki Tracy Hogg: A suttogó titkai c. könyvét! Nekem és sok kismamatársamnak is sokat segített. Szorítok a barátnődnek!
2007. nov. 27. 21:28
ha ordit majd befejezi, az a baj h az elejen erre szoktatta es most nagyon nehez lesz leszoktatni lehet 1 orat is kepes lesz sirni...de hagyni kell aztan majd szep lassan hozzaszokik..ha most mar most is rossz h 10 honaposan nem tud mashogyan elaludni..ahol en vigyazok a gyerekekre hasonlo volt a baj csak 6 honaposan..azota 15 honpaosak es minden oke smeg most is neha sirnak amikor levannak teve aludni de abbahagyak elobb utobb
3. daroki (válaszként erre: 2. - Mocori)
2007. nov. 27. 21:26
Hát...Nem könnyű.Én vagy magam mellett elaltatnám és ha már elég mélyen alszik,akkor be az ágyikóba.Vagy pedig a szadistább módszert.Hagyom sírni és abban bízom,hogy 2-3-4 nap múlva túl lesz ezen és magától elalszik.Hallottam előbbi és utóbbi módszert is.Kinek mi vált be.Az utóbbi lelkileg nagyon megviseli az embert,de van akinek ez válik be.
2007. nov. 27. 21:21

Sziasztok!


Az egyik barátnőm kislánya (10 hónapos) csak az anyukája kezében hajlandó elaludni, kiságyába téve ordít. Mit lehet tenni? Tanácsot nem tudtam adni neki, hátha nektek van valami ötletetek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook