Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos baba táplálása. fórum

10 hónapos baba táplálása. (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. homern
2011. okt. 3. 17:35

Az én kisfiam csak teljesen külön ette meg a kettőt.Vagy teljesen pépes legyen,vagy darabos(önállóan ette a kenyeret,babakekszet,feldarabolt párolt zöldséget stb).Elég sokára volt hajlandó olyat enni,amiben folyós állagú valamiben van benne a darabka.

Csatlakozom a zsebes előke fanklubhoz,nem is tudom mi lenne velünk enélkül :) leves evés..nem egyszerű :D

15. ca6741689b (válaszként erre: 13. - 76d055b916)
2011. okt. 3. 17:28

Köszönöm, jó tippek.

Az igazság az, hogy egyáltalán nem akarom erőltetni, szívesen pépesítem neki az ételt, engem nem zavar, hogy pépeset eszik, az anyai érzésem az, hogy nem készült fel. Attól tartok, hogy majd ha nagyobb lesz akkor meg azért nem fogja elfogadni a darabost mert megszokta,hogy pépes vagy ez szerintetek hülyeség? :)

14. 76d055b916 (válaszként erre: 12. - Ca6741689b)
2011. okt. 3. 16:50
Nagyon jók!Van olyan is ,amelyiknek le lehet patentolni a zsebét!:)
2011. okt. 3. 16:49

Próbálkozz egészen pici darabokkal,és sok lével!Hátha automatikusan lenyeli,és mivel pici a darab,nem fog úgy öklendezni! Vagy próbálj jól szétfőtt tészta darabokkal próbálkozni,amit szét tud nyomni könnyen az ínyével! Ha mindenképpen szoktetni akarod a daraboshoz,kísérletezz! Aztán majd szép lassan kialakul! Az a lényeg,hogy szilárd legyen,de könnyen szétnyomható!pl. főtt tészta,áztatott kex vagy ostya darabkák,esetleg túró,főtt puha zöldségek.

De lehet,hogy tényleg nem áll még készen rá,és akkor kár erőltetni!

12. ca6741689b (válaszként erre: 10. - Pen80)
2011. okt. 3. 16:45
Műanyag zsebes előke?? :) Nem hallottam még róla.
11. ca6741689b (válaszként erre: 8. - Pen80)
2011. okt. 3. 16:44

Én is pont így gondolom, sok baba ennyi idősen már alig akarja megenni a tápszert és ügyesen eszi a darabost, nálunk fordítva van. Szerintem ő még nem ért meg rá.

Mondjuk pár napja a villával összenyomkodott banánt simán megette, apja etette, én nézni se bírtam már :)

10. Pen80 (válaszként erre: 7. - Ca6741689b)
2011. okt. 3. 16:32
De, pont ez a helyzet. A lányom 19 hónapos. A levest kb 1 hónapja eszi meg úgy, hogy lé is meg szilárd cucc is van benne. kb 15 hósan próbáltam neki adni először és ugyanaz volt, mint előtte a pépesből darabosba való átmenetnél, öklendezés, és kifolyt a száján :)). Jó találmány a műanyag zsebes előke. :)
9. Pen80 (válaszként erre: 6. - Ca6741689b)
2011. okt. 3. 16:30
Ennyi idősen már bőven, olyan 7 hós kora körül talán. Persze nem sokat.
8. Pen80 (válaszként erre: 5. - Ca6741689b)
2011. okt. 3. 16:29

A lányom majdnem másfél évesen a brokkolit nem ette darabosan. Hát leturmixoltam neki, úgy benyelte. Pedig minden mást evett már úgy, csak azt épp nem. Tápszert pedig nyugodtan kaphat tovább, vagy van valami oka, hogy 1 évesen nem akarsz többet adni neki? A lányom jóval 1 éves kora után hagyta el a tápszert és akörül kezdte megenni a darabos kaját is. Előtte ugyanígy öklendezett, rossz volt nézni.

Nem lesz semmi baja, ha tovább turmixolod a kaját, én olyan 14 hós kora körül hagytam abba (kivéve a brokkolit :DD)

Lényeg a lényeg, szerintem csináld az ő ritmusában, az a legjobb, amit tehetsz, ha valakinek nem tetszik, az meg foglalkozzon a saját gyerekével. :) És ne aggódj, nem fog felnőtt koráig pépeset enni :)

7. ca6741689b (válaszként erre: 3. - Pen80)
2011. okt. 3. 16:27

Olvastam én is ezt, hogy lehet az, hogy megszokta, hogy a főzelék az pépes és ezért nem fogadja el.

Ti miket esztek? Mennyi idős a lánykád?

6. ca6741689b (válaszként erre: 4. - Krisztina1969)
2011. okt. 3. 16:25

Igen, azon is gondolkodtam, hogy azért szereti a tápszert mert azt ő fogja és úgy eszi, a kanalast meg megunja.

Kenyeret ti mennyi idősen adtatok először?

2011. okt. 3. 16:23
Igazából én sem erőltetném ezt a dolgot, csak lassan 1 éves lesz és akkor már nem lesz tápszerezés, meg kéne tanulnunk rendesen enni. Így, hogy a darabosat nem eszi meg nem is merek más kaját a kezébe adni mert félek, hogy nagyobbat harap és megakad neki. Én is gondoltam a fogzásra. Nem engedi, hogy megnézzem, de szerintem jönni kell a fogaknak mert 2 hónapja bújt ki az utolsó, 8.
2011. okt. 3. 16:18

Az én babám is elég későn kezdte a darabosat. Vagyis 11 hósan kezdte el elnyammogni. Azóta nem turmixolom, csak egy picit és darabos lesz. Amúgy meg hiába adok a kezébe alma darabot. Nem eszi meg.


A fogzás ideje alatt meg előnyben részesítik a tápot illetve az anytejet. Na meg gondolom már mászik és annyi dolga van, hogy enni... nem jut neki idő :)))) bepuszilják cumisüvegből és menni tovább :))))

3. Pen80 (válaszként erre: 1. - Ca6741689b)
2011. okt. 3. 16:17

A lányom ugyanezt csinálta és még sok más baba. Adj neki időt, majd ő tudja, hogy mikor áll készen rá.

A lányom csak úgy evett, hogy vagy csak pép vagy csak darab. Azt megeszi, amit ő vehet ki tányérból? (banándarab, ilyesmi, pép nélkül)

2011. okt. 3. 16:14
Próbálj nem darabos, de sűrűt adni. Én sima kekszes tejpéppel sűrítettem mindent!
2011. okt. 3. 16:13

Sziasztok!


A kislányom ma 10 hónapos. Próbálkozunk már egy ideje a darabos étellel de jobb esetben pár kanál után elkezd öklendezni, emiatt nem szeretem sűrűn adni neki nehogy megutálja az evést, így sem szereti annyira a kanállal való evést, a tápszert annál inkább.

Van ötletetek, tanácsotok, hogy szerettessem meg vele a darabost?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook