Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos baba táplálása. fórum

10 hónapos baba táplálása. (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. Nestea32 (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2011. okt. 4. 09:20
Az utolsó bekezdés is durva. Mert tudja, hogy mit jelent, hogy rágd meg jól!!! Nane!
45. Nestea32 (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2011. okt. 4. 09:20

Atyaég! Ez a fórum nagyon durva.

Egyrészt babapiskótát nem adunk 1 éves kor alatt, mert tojást tartalmaz.

A másik: kolbász 10 hósan??? Na ne!!! Az tiszta fűszer!

A harmadik: fuldokol, öklendezik? Miért jó ez a babának???


És nem a darabos étel ellen vagyok, igazából ezek egyből kiszúrták a szemem!

44. 76d055b916 (válaszként erre: 43. - Youlcsi)
2011. okt. 4. 07:35

Jó reggelt!

Én meg nem egy babát ismerek,aki nem hajlandó 10 hónaposan darabosat enni,bárhogy is "illik" egyes téves felfogás szerint!(És képzeld! Az enyém nincs köztük!)

Jól teszed,ha nem mész bele,valszínű magadat minősítenéd!

További szép napot!!! :D

43. youlcsi (válaszként erre: 42. - 76d055b916)
2011. okt. 4. 05:47

jó reggelt!

nem egy babát ismerek, aki fog nélkül is tökéletesen ette az egész barackot... a rágásnak nem feltétlen feltétele a fog, olyan kis erős, kemény a fogínyük.


abba nem mennék bele, hogy mi butaság és mi nem... most nem minősítek...


további szép napot!

42. 76d055b916 (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 22:23

"...a rágást is tanulni kell, nem csak úgy van magától...

szóval nem időnként kell darabossal kínálgatni, hanem egy 10hósnak már azt illene ennie..."

És amelyik kicsinek 13 hónapos korában jön ki az első foga??!!

És mi van,ha az anyuka 5 hónapos kortól kezdi a hozzátáplálást,folyamatosan próbálja a darabossal kínálni,de 10 hónaposan még mindig elutasítja a kicsi??!!

Gondolkozz,mielőtt butaságokat írsz!!

41. Pen80 (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 22:06
Nézd, nekem bajom nem lesz belőle, úgyhogy nekem mindegy. :)
40. Pen80 (válaszként erre: 37. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 22:05

Hát a lányom 1 évesen állt fel, 15 hósan indult el egyedül. Butaság lett volna gyógytornára menni ezért. Egyrészt, mert 18 hó a legkésőbbi időpont, amikor elfogadható, hogy egyedül elindul, másrészt, mert viszont 9 hósan beszélt és nem várhatjuk el, hogy mindkét terület ilyen rohamosan fejlődjön. Szóval nekem az az érzésem, hogy te a könyvek alapján rámondod valamire, hogy már "illene" és ha nem teszi a gyerek, akkor erőlteted. Szerintem meg ezt nem szabad.

Még egyszer leírom, hogy annál rosszabbat nem tehetsz, minthogy sürgeted.

Nem véletlenül nem teszi meg a dolgokat, amiket nem tesz meg. Hogy nem érett még valamire, az nem pusztán lelki dolog (bár az is lehet), hanem lehet fizikai is. Nem elég erős mondjuk még a felálláshoz a lába, nem olyan fejlett még az idegrendszere, izomzata stb. Te pedig kényszerítenéd valamire, amihez nincs meg a fizikai kapacitása. Legyen az akár felállás-járás, akár evés. Te mit szólnál hozzá, ha ugyanezt veled tennék? Én mindig ezt gondolom végig, mielőtt tennék valamit.

Ezt ne vedd támadásnak, nekem ez a véleményem.

Persze, vannak olyan dolgok, amik közbejöhetnek, amit észrevesz az ember, mint rendellenesség, az más. Itt most arról van szó, hogy minden babának, mint minden embernek, más a fejlődési üteme. És attól, hogy valaki 1-2 hónappal később csinál valamit, mint a másik, még nem lesz senkinek semmi baja.

2011. okt. 3. 21:59

na, jó éjt!!! még ki kell gondolnom a holnapi menüt a gyereknek :)

(vsz a maradék csirkepörköltből fog ő is részesülni :)))))))))

38. youlcsi (válaszként erre: 35. - Pen80)
2011. okt. 3. 21:57
most írhatnám, hogy naná! meg virslit és párizsit... :P
37. youlcsi (válaszként erre: 36. - Pen80)
2011. okt. 3. 21:56
neeem... ha 10 hósan még nem áll fel, akkor szólok a gyerekorvosnak, és elmegyünk gyógytornára :)
36. Pen80 (válaszként erre: 34. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 21:53
Nem, ez nem jó hasonlat. Ez a jó hasonlat: Ha 10 hósan nem áll föl, elkezdem állítgatni, mert már "illene" állnia. Ezzel egyetértesz? Mert te ezt mondod, csak a darabos kajával.
35. Pen80 (válaszként erre: 33. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 21:51

10 hónaposan kolbászt eszik? Eddig is sejtettem, hogy nagyon eltérően gondolkodunk a témáról :)

És 5 és fél hósan kezdtem hozzátáplálni.

34. youlcsi (válaszként erre: 32. - Pen80)
2011. okt. 3. 21:50
OK... akkor vissza az előző hasonlathoz... ha elesik, nem engedem, hogy újra felálljon... ráér majd 1 évesen is álldogálni...
33. youlcsi (válaszként erre: 31. - Pen80)
2011. okt. 3. 21:49

ki mondta, hogy simán nyelte? 5 hós kora óta kapja... most 10 hós lesz jövő héten... és igen, még ma reggel is megakadt a kolbász... de ebédnél a tésztás kaja simán ment.

majd megtanulja, hogy kell alaposan rágni! minél több foga van, annál könnyebben fog menni :)

32. Pen80 (válaszként erre: 28. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 21:47
Első mondatodra pedig nem is reagálok. Durva.
31. Pen80 (válaszként erre: 28. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 21:46
Onnan, hogy te vagy az első anyuka, akivel ez nem történt meg. Egyetlen olyan gyereket sem ismerek (pedig ismerek jó néhányat), akinek a gyereke simán nyelte a darabos kaját secperc.
30. youlcsi (válaszként erre: 25. - Pen80)
2011. okt. 3. 21:45
ja, nem haragszom... nevess! :D
29. Pen80 (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 21:44
Ne viccelj már, mi az hogy "illene"? Miért? Ki mondta? Ugyan már! Öklendezik tőle, nem nyomhatod le a torkán. Vagy azt gondolod, hogy azért, mert 1-2 hónappal később kezdi, felnőttkoráig csak pépeset fog enni? Ahány gyerek, annyi ritmus, annál rosszabbat nem tehetsz, minthogy erőltetsz bármit - főleg olyat, amit azért nem csinál, mert még nem érett rá.
28. youlcsi (válaszként erre: 25. - Pen80)
2011. okt. 3. 21:44

én megvárom, amíg visszaöklendezi, adok neki vizet, aztán meg a következő falatot...


nem verseny, de azért vannak egészséges határok... és mint írtam, nem minden esetben jelent gondot a későbbiekben...


(de azért kíváncsi lennék, hogy ezt a 95%os arányt honnan vetted???)

27. youlcsi (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 21:41
mmint nem te, hanem a fórumindító... a vége neki szólt.
26. youlcsi (válaszként erre: 24. - 76d055b916)
2011. okt. 3. 21:40

én nem érzem, hogy nem stimmel a hasonlat. a rágást is tanulni kell, nem csak úgy van magától...

szóval nem időnként kell darabossal kínálgatni, hanem egy 10hósnak már azt illene ennie... lehet nagyon kicsit darabos (pl jó, ha nem turmixolva van, hanem darálva, így is majdnem homogén, de mégsem), vagy lehet az étkezés eleje darabos, ha akkor türelmes a baba... vagy a végére hagyni, ha éhesen türelmetlen... de én adnám minden szilárd étkezésnél...


buláta? kölesgolyó? pufi? abonett? dexi? ezekkel mit csinál, ha a kezébe adod?

25. Pen80 (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 21:38

Ja, bocs, akkor ha a bébiétel gyártók szerint muszáj annyi idősen darabosat enni, akkor biztosan úgy van. A gyerek meg kit érdekel.

Megnéztelek volna az én lányommal, amikor öklendezi vissza a darabos kaját. Mit csinálsz? Márpedig akkoris megeszed, büdös kölök? :)) Na, azt is megnéztem volna. Meg a többi gyereknél, 100-ból 95-nél.

Gond lesz a rágással? Ne haragudj, nevetnem kell. Nem azon múlik, hogy mikor kezdted. Mint ahogy ugyanúgy sétál 3 évesen az is, aki 8 hósan meg az is, aki 12 hósan állt fel.

A lányom 19 hónaposan egyedül eszi végig az ebédet. Levest, másodikat és villára szúrja a másodikat. A levesből már gyakorlatilag semmi nem megy mellé. Rágni kitűnően tud, bármit. Pedig 1 éves kora után ette meg először rendesen a darabos kaját.

Úgyhogy én tapasztalatból beszélek.

És ez nem verseny.

24. 76d055b916 (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 21:27

A "majd megérik rá" nem zárja ki a "próbálkozást!

Nem azt írták neki,hogy ne próbálgassa időnként darabossal kínálni,hanem hogy ne erőltesse,ha nem akarja! A hasonlatod,pedig nagyon nem stimmel!

23. youlcsi (válaszként erre: 22. - Pen80)
2011. okt. 3. 21:13

hát... én 5-6 hósan (lényegében ahogy kijött az első foga) már nem turmixoltam, hanem csak villával törtem a zöldségeket. (a 8hós kortól adható üveges kaják kivétel nélkül darabosak... de sok 7 hótól adható is.)


kapkodni persze, hogy nem kell, de azért az sem OK, hogy "majd eszi, ha megérik rá".

csak akkor fog rá megérni, ha az ember adja neki, próbálkozik.

és ha fulákol?

szólok neki reggelinél is, hogy ez most nagy darab kenyér/szalámi, stb, rágd meg jól! ha nem rágja meg, és megakad, kicsit öklendezik... ebből tanul, legközelebb majd tovább forgatja a kis szájában... azt sem lehet, hogy nem engedem felállni, mert el fog esni. igen... na és?

22. Pen80 (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2011. okt. 3. 21:05

Szerintem nem sok 8 hónapos eszik rendesen darabos kaját. Ez inkább fura ijesztgetésnek tűnik. :)

Szerintem minden gyereknek megvan a maga ritmusa, nem kell kapkodni.

21. Pen80 (válaszként erre: 18. - Ca6741689b)
2011. okt. 3. 21:01

Szerintem próbáld meg, ezek szerint ugyanazokon a pontokon mennek át nagyrészt.

A kenyér jó, mert a nyáltól szét tudja nyomni. Vagy ha szereti a banánt, az is jó, szétnyomja simán az ínyével. Meg fogja tanulni, ne aggódj!

Az meg nem baj, ha egy lány nem nyel le egyben egy fél kiló kenyeret :DDD

20. youlcsi (válaszként erre: 1. - Ca6741689b)
2011. okt. 3. 20:59

próbálj a pépesbe teljesen szétfőzött cérnametéltet adni... vagy csak nagyjából összetört babapiskótát tenni reszelt almába... darabos, de nem szilárd... lényegében ahogy a szájába kerül, szétmállik... de mégis új állag. esetleg sűrűre főzött tejbegríz, ami már majdnem teljesen szilárd.


egyébként nekem azt mondták, hogy 8 hós korig el kell kezdeni a darabos táplálást, mert ha nem, a későbbiekben jó eséllyel lesz gond a rágással (van ismerős, akinél a majd 2 évesnek még turmixolni kell :/)

2011. okt. 3. 17:51
Nah akkor beszerzek én is ilyen műanyag zsebes előkét. :)
2011. okt. 3. 17:51
Tehát szerintetek attól, hogy nem eszi meg a darabosat attól még a kenyérkatonákat megenné? Tudom csak meg kéne próbálnom és megtudom, de kezd ez már fóbiámmá válni, volt, hogy a pépest félrenyelte és kihányta, volt, hogy kb. 8 hónaposan próbáltunk adni neki dinnyedarabkát de öklendezett és ki kellett szednem a torkáról....több ilyen eset volt már. Kicsit félek már ettől. Hozzáteszem én csak kis falatokat eszek, a nagy gyógyszereket sosem tudtam lenyelni stb....anyja lánya. :)
17. 76d055b916 (válaszként erre: 15. - Ca6741689b)
2011. okt. 3. 17:38

Az anyai aggódás sosem hülyeség,természetes dolog!:) De hidd el a kíváncsisága hajtani fogja!:) És igen, az is lehet,hogy nem a kezedből akarja majd,hanem úgy hogy leteszed neki 1 tányérra vagy tálcára és úgy fogja "csipegetni",egyedül! Az én Törpém 10 hónapos múlt 1 hete,és most ez a hobbija!!:)

A lényeg szerintem,hogy tereljük őket és ne irányítsuk!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook