Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos baba csirkén kívül ehet-e más husit? Ha igen milyet? fórum

10 hónapos baba csirkén kívül ehet-e más husit? Ha igen milyet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 10. 10:51

sertés,marha,borju

ezeket eheti de már akár 8 hós kortól is.

33. Fortuna79 (válaszként erre: 31. - Mmanoka)
2009. márc. 10. 10:49

Igen de akkor nem volt ennyi fertőzött hús...


Mi is cumisüvegből kaptuk más a húslevest :)


Nekünk azt mondta a védőnő, hogy disznó húst minél később egyen a gyerek.

2008. okt. 28. 16:26

Szia,

Lehet,hogy a Hoxa bokán rúg, de beszúrok neked ide egy ill több linket, én ez alapján etettem a fiam, és minden rendben!

Ez egy táblázat melyik hónapban mit

[link]

Ez pedig a hogyan:

[link]


Barack

31. mmanoka (válaszként erre: 26. - 0461ed8f75)
2008. okt. 28. 16:21
Édesanyám is ezt mesélte. Amikor én kicsi voltam 8 hónapos talán már ettem a töltött káposzta husiját a védőnő meg szörnyűlködött.
2008. szept. 15. 09:30
Csatlakozom madulhoz! Az én kisfiam is kapott már ennyi idősen szinte mindent. Nem bébiételeztünk, nem főzögettem neki külön, csak ha olyan készült nekünk, ami az ő gyomrát még nagyon megterhelte volna. Pl. pacalt nem kapott, de egy töltött káposztával már ügyesen megbírkózott:-)
29. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - Tiduj30)
2008. szept. 14. 20:48
Asszm 1 év után lehet disznót...
28. madul (válaszként erre: 26. - 0461ed8f75)
2008. szept. 14. 14:35
Nekem is ez a tapasztalatom:-) kb 10 hós korától nem főztem neki külön. Inkább olyan ételeket készítettem magunknak,amit ő is meg tudott enni. Soha nem volt allergiás semmilyen ételre, 10 hós korától pedig rendes tejet kapott tápszer helyett.
2008. ápr. 27. 20:52
10 hósan már enyet disznót ,nyulat is a szárnyasok mellett, de a hallal én vigyáztam. AZ túl nagy fehérjebomba
2008. ápr. 27. 19:54
Nekem mindkét gyermekem 10 hóanpos korára, már szinte mindent megevett. Mivel ott étkeztek velünk egy asztalnál, kénytelen voltam velük megkóstoltatni mindent. Így szép lassan hozzászoktak, hogy azt eszik, amit mi. Semmi bajuk nem lett tőle. A nagyobb most 8 éves és makk egészséges, a kicsi 14 hónapos és majd kicsattan. Szóval szerintem amit megkíván azt kell neki adni. NEm foglalkoztam soha azzal, hogy mit tiltanak, és mit nem. Amit a gyerek megkíván.
25. Magdi8
2008. ápr. 27. 16:59
Fehér húsokat /csirke, pulyka, hal/ biztosan adhatsz neki.
24. Csiga78 (válaszként erre: 23. - Kedveske)
2007. dec. 18. 08:44

Hát igen,ezt már tapasztaltam,hogy sajna ki kell fogni a jó védőnőt,nekem sikerült.

Ha megtalálom a papírt,amit adott nekem megpróbálom bemásolni.Bocsi nem tudom,mert már azt hiszem kidobtam.Azt tudom,hogy először a pipihúsit ajánlotta és fokozatosan minden fajta húst,de csak soványat,amin nincs zsír.Nekem ajánlotta,hogy csináljak neki anyatejből tejberizst,kevés fahéjjal ízesítve.Na nekem azt nem fogadta el.Azt mondta a vnőm,ha jól szopik a baba,márpedig a tied ezekszerint jól szopik,a tejterméket ameddig lehet toljam ki 1 éves kora utánra.De már lehet ilyenkor probálkozni sajttal is csak fokozatosan,nézni kell a kis bőrét,hogy nem allergiás-e rá.1 éves korától lehet neki gesztenyemasszát adni(az nekünk bevállt,nagyon csípi)tojással is lehet próbálkozni,de először csak a sárgáját ad.Én volt olyan,hogy tonhal konzervből csináltam neki(igaz 1 éves kor után a tartósítószer miatt,mert lehet,hogy most nem reagál a kis szervezete,de mikor nagyobb lesz kitudja,lehet,amiatt lesz allergiás vagy érzékeny,ezek nem most jönnek ki)kaját.A hallal a mai napig úgy vagyok,hogy félek tőle a szálka miatt,de azt is adhatsz már neki.

Én megmondom becsülettel és lehet emiatt sokan megvetnek,de 1 éves kora alatt nem adtam neki se sót,se cukrot és a kajáknál is odafigyeltem,hogy ne is tartalmazza.A vnőm is támogatott benne.Én ha lehetett csak főztem neki,nem boltit kapott és a mai napig is külön főzök neki,de ha olyat csinálok pl:rakott karfiol akkor kap belőle.


Szóval hirtelen ezek jutottak eszembe.Húsinál az a lényeg,hogy sovány legyen,ne legyen zsíros rész rajta.De a vastartalma miatt adhatsz neki már csmájat is.(adagra nekem azt mondták 1 evésre fél pipimell).Ja az én kisfiam 1 éves kora óta 2 üveg kaját eszik meg és nem kövér,ő is anyatejes volt 1 éves koráig.Sajna csak addig,mert akkor úgy döntött nincs szüksége rám tovább és megsértődött,ha a cicit bele akartam nyomni a szájába:)))))


Sok sikert és bízz magadban!!!!!

Látom neked sem vált be a szakácskönyv:)))))

23. Kedveske (válaszként erre: 21. - Csiga78)
2007. dec. 16. 17:31

A védőnőt én is megkérdeztem, de nem sokra mentem vele. Elég "diétás" tanácsokat adott pl: hogy 1 éves koráig ne is adjak neki gabonafélét, csak glutén mentes dolgokat, csirke husi, jöhet és a joghurt túró

Hát az én fiam éhezik az ilyen koszton, pedig még szopizik is.

Babaszakácskönyvet én is kaptam, abba meg a másik véglet van leírva pl a 10 hónapos gyereknek már mindent lehet adni, sőt teljes tejet majd hogy nem kötelező...

Tovább nem részletezem!

Nekem is az a tapsztalatom, hogy az anyi megérzések és a figyelem a legjobb tanácsadók. Ami nem ízlik neki úgy sem eszi meg. csak biztos akartam lenni, hogy ehet más husit is. :-)

22. berta.magdolna (válaszként erre: 14. - 5cb4354c81)
2007. dec. 16. 16:47

Nekem még turmixgépem sem volt:))

Mégis felnőttek.

Villával törtem össze az ételt.

2007. dec. 15. 14:29

Szerintem egy a lényeg,1 éves kora előtt ne legyen sózva az étele,utána jöhet a többi szépen lassan fokozatosan.Én igazságszerint a védőnőt kérseztem meg első körben,hogy mit ajánl.Adott egy táblázatot,hogy mikortól mit ajánlatos adni neki,mert 1 éves koráig vigyázni kell a kicsi szervezetükre,hogy ne legyen allegiás,ne készüljön ki hamar a gyomra és veséje.

Én spec sosem főztem neki könyvből,mert ahány baba,annyi ízlés.Nálunk sosem volt gond az evésnél,mert szépen fokozatosan vezettem át a turmixolt kajcsiról a darabosra.

Ma is külön főzök neki,de ha olyat csinálok amit ő is ehet kap belőle.Szereti a hasábburit is,de azért még nem erőltetem neki a mi kajánkat,mert nem nagyon tudok odafigyelni a fűszerezésre,elég feledékeny lettem:))))


Egyébként meg bízzál magadban,az anyai ösztön mindig megsugja,hogy a te Manódnak mi lesz a jó(nekem legalábbis mindig megsugta):))))

2007. dec. 13. 14:14

Sziasztok!


A legjobb a csirke és a nyúl. Legalábbis mi dokink szerint. De 10 hós baba ehet már minden félét.

19. 5cb4354c81 (válaszként erre: 17. - Gonoszdi)
2007. dec. 13. 13:01
Jól tetted, hogy azt adtál nekik, amit jóízűen megettek, nem ami elő van írva. Én is így voltam.
2007. dec. 13. 13:00

Megkérnék mindenkit, hogy ne egymás hozzátáplálási gyakorlatát/tapasztalatát minősítse. Van elég egyéb fórum, ahol lehet egymást "pocskondiázni"-e témában. Én segítséget kértem és várom a tapsztalatokat, minnél több annál jobb.

Azt meg mindenki eldönti mit hasznosít és mit nem.


Köszönöm!

2007. dec. 13. 12:55
Iker fiaim 8 hónaposan már megettek mindenféle ételt.Igaz nem volt úgy fűszerezve mint a felnőtteknek.Sosem volt bajuk.Legkisebbik fiam fuldoklott a pépes ételektől.3 hónaposan a 12 hónapos babáknak való bébiételt ette.Érdekes módon attól nem fuldoklott,jóízűen ette.Persze a könnyebb ételeket kapta.Ha én főztem csak sárgarépát,krumplit és darabosabban kapta azt már nem ette.Kipróbáltam a bébiételt és azt ette.Orvos nemtudta mit eszik a fiam.Szépen fejlődött.
2007. dec. 13. 12:28
csirke, pulyka, hal, nyúl, sertés sztem
15. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - 5cb4354c81)
2007. dec. 13. 12:10
No comment.
14. 5cb4354c81 (válaszként erre: 12. - Berta.magdolna)
2007. dec. 13. 12:08
Jó, hallani, hogy vannak azért iylen anyukák, akik nem könyvből, etetik a gyerekeiket! Én is kaptam sok negatív kritikát az miatt, mert úgy etettem ahogy, de aki ezt nem helyeselte, annak most 2 éves a gyereke, és még turmixol neki, mert máshogy nem akar enni a gyerek. Ez sem normális szerintem. Hasfájás nálunk sem volt az ételek miatt. Két dolgot tartottam csak be, hogy tejet egyéves koráig nem kapott, és hogy a vizet egyéves koráig forraltam neki. Ennyi.
13. KriZo
2007. dec. 13. 11:56
Valahol olvastam hogy fiatal állat husiját kell adni és akkor nincs gáz. Ugyhogy az én fiam is 6 hónaposan már mindenféle husikát kapott. De föleg csirke és borjú husikát. Vettem egyszerre 30 - 40 dekát és én daráltam le. Jégkockatartoba lefagyasztottam, majd a kockákat áttetem egy jol zárodó dobozba. Igy akár minden nap tudtam neki valamilyen husis kajcsit adni.
12. berta.magdolna (válaszként erre: 10. - 5cb4354c81)
2007. dec. 13. 11:51
Én is ugyanígy voltam.Egyrészt mert nem szerették a gyerekeim a bébiételeket,másrészt,ha valamit meg akartak kóstolni,én adtam. Soha nem volt emiatt még egy apró hasfájás sem.
2007. dec. 13. 11:41
Csirke -pulyka mell, hal
2007. dec. 13. 11:39
Én sosem foglalkoztam azzal, mit írnak elő, mit ehet a baba...Az én fiam 6 hónaposan egyedül ette a rántott sertéskarajt, 7-8 hónaposan pedig már teljesen azt ette amit mi. Persze evett bébiételt is, ha olyat főztem, ami mondjuk túl fűszeres volt, vagy hurka, kolbász... De egy éves kora után, már az ilyenket is megette. 10,5 hósan elindult. Most 17 hónapos, 16 foga van, még ha picit csípős valami, ő azt is élvezettel eszi, nem válogatós, egészséges!!!! És már sok mindent beszélget!
2007. dec. 13. 11:27

Birka,bárány,hal,sertés(bár én azt nem erőltettem,mert alig lehet olyat kapni,ami tényleg nem zsíros),marha,nyúl,pulyka(bár nekem mondta a védőnő,hogy állítólag ez az egy "állat",ami nagyon megköti a húsa az antibiotikumokat,ha kapott),pipimáj,virsli,tojás,de azt fokozatosan.


Mondjuk én meg szoktam nézni milyen kajok vannak(üveges) és próbálok aszerint csinálni kaját a manómnak.Bár nem mindegyik fajta mérvadó,mert van egy olyan,amelyik sertésmájat is tartalmaz 6 hónapos kortól azt meg még szerintem nem kéne erőltetni.

2007. dec. 13. 11:24

hello!

en lattam a hipp-nel serteshusis kajcsit is, asszem 8 honapos kortol.en is adtam a fiamnak es nagyon szerette.szerintem sovany husit raknak bele ami jo a babakak.kulonosen ez a marka nagyon vigyaz ezekre a dolgokra.

2007. dec. 13. 11:19
Üvegesbe láttam marhahúsost 8 hós kortól...
2007. dec. 13. 11:18
Mi már ettünk mindenféle húst ami nem zsíros
2007. dec. 13. 11:16
Nyusznyuszt biztosan:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook