Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos 2 foggal mit egyen? fórum

10 hónapos 2 foggal mit egyen? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 12. 11:36
Ugyan azt mint akinek több avagy esetleg egyetlen foga sincs. Nem fog függő az étkezés. Innyel is éppen olyan jól elrágnak a babák bármit.
2014. máj. 12. 11:12
igen.pont ezt akartam kipróbálni a sült krumplit.Babakekszet is megeszi,úgyhogy trükkös a legény..
12. katie_rose (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. máj. 12. 11:11

Az én kisfiamnak 1 évesen jött ki az első foga. Képzelheted... :D

De a kis kenyérkockákat elfogadta, vagy pl a tésztát,rizst. Próbáld meg nem a pépesbe keverni a darabosat,mert lehet az idegen neki. Csak külön adj darabosat,mint a keksz vagy piskóta. Pl. husi mellett sült krumpli. Azt könnyű megfogni, finom, nem is olyan kemény.

2014. máj. 12. 11:04
edte:-))hülye vagyok bocs ette:-)
2014. máj. 12. 11:03
ja a babpiskóta számomra is rejtély:-)
2014. máj. 12. 11:03

Nem az ízzel hanem a darabossal van a gondja

Pl:Turmixolva megeszi a répát,összetörve nem.

Banánt turmixolva eszi,összenyomva nem

Egyébként úgy adtam már neki főzeléket h tört krumplival..hát nem igazán tetszett neki,de megette végül.

Kenyérhéját nem eszi kenyér belsőt se..

De akkor nem eröltetem lassan haladok nála.Egyébként azért fura ez nekem mert kislányom is ahogy írtátok már ennyi idősen paprikás krumplit edte a tejpépet meg utálta.Ő meg a sinlacot két pofára eszi úgy szereti..ahány gyerek..

2014. máj. 12. 11:00

Tegyél elé mindig darabosat is amikor esztek. Ha ő majd akarja, akkor elveszi és eszi (gondolok itt némi répára, vagy brokkoli..ilyesmi). Te csak etesd a pürésített kajával. A többit meg bízd rá.:))

Nem a fogak miatt nem eszi, az ínye elég erős hozzá, valamiért nem jön be neki az állag egyelőre.

7. youlcsi (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. máj. 12. 10:57
ahogy látom, nem a darabossággal van baj, hanem az ízzel... hiszen a kemény de édes babapiskóta bejön ;)
2014. máj. 12. 10:56
bármit. unokahugi 0 foggal harapta az egész barackot.
2014. máj. 12. 10:51

Nem a foghiány miatt nem eszi a darabosat, úgy gondolom. Valamiért nem szereti. Adj Neki pürésített ételt, abból baja nem lesz.

Ami tele van sóval és cukorral, azt inkább hagyd ki, ne szokjon azokhoz hozzá.

Lányom 15 hónapos volt amikor kijött az első foga, az ínyével kitűnően rágott.

A tiéd idővel, majd megszokja és rág, mint a nyuszi :)

4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. máj. 12. 10:47

Ne várd el tőle, hogy azzal a két fogacskával rágjon.

Már eddig is kellett volna darabosat adni, mert ösztönösen elnyammogta volna. A babapiskóta még elég jó.


Ha főzeléket adsz neki, azt hagyd darabosabbra, már elég lenne csak villával összetörni. 10 hónaposan már nem "persze" a turmixolás.

Fokozatosan próbáld rászoktatni, eleinte jó alaposan összetörni a villával, majd egyre kevésbé.

A 10 hónaposaknak való üveges kész babakaják is már darabosak, úgy tudom!

Adhatsz a kis kezébe egy darab kenyérhéjat, kevés béllel rajta! Csak figyelni kell, nehogy egy nagyobb darab is le akarjon csúszni.

3. *HoldViola* (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. máj. 12. 10:45
Legyél kitartó és türelmes :) Mást nem lehet tanácsolni ;)
2014. máj. 12. 10:44

Szia. Ahány gyerek, annyiféle. Nekem három van, a legnagyobb fiam volt olyan, mint a Tiéd. Szerintem ha még nem eszik darabosat, ne erőltesd, én megtettem, és a mai napig nem szeret enni, már 9 éves, és és még mindig utálja, ha a gyümölcsjoghurtban darabok vannak. Végülis kb. másfél éves korától kezdte megenni pl. a husit, zöldséget főzve.

Bezzeg a legkisebbem fog nélkül rágta a rántott húst, előle el kell dugni a kaját. :-D

2014. máj. 12. 10:24

Sziasztok!


A következő lenne a gondom.Van egy 10hónapos kiskrapekom akinek mindösszesen 2 foga van alul.Eddig nem mertem darabosat adni neki,de gondoltam mostmár megprobálom,inyje elég erős.Egyfolytában kiköpi,öklendezik.Pedig csak húslevest tört répával adtam neki.Kezébe adtam főtt répát úgyse kell.Darált háztartási kekszet raktam gyümibe úgyse kell,banánt törtem szét morzsolva úgy se kell.Bezzeg a kukac,a tölcsér és a baba piskóta csúszik.Egyébként nem válogat,mindenféle főzeléket megeszik,persze turmixolva,gyümölcsöt is babakajába..mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook