Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 10-20 naponta érkező menstruáció fórum

10-20 naponta érkező menstruáció (beszélgetős fórum)


13. Kolett1980 (válaszként erre: 10. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 12. 09:16

Köszönöm, hogy leírtad! Volt már emiatt 4 eü kaparásom. Kb. 20 éves korom óta ezidáig.

Az a fura, hogy ultrahangon semmi kórosat nem látnak a méhemben...

2016. okt. 10. 15:13
Köszönöm szépen mindenkinek!
2016. okt. 9. 11:10

Nekem meg 35-40 napra bővültek, bár eddig is több volt általában, mint 28...


10 napig meg frászba vagyok mindig, mert a jeleit már érzem előre.. De az a mellfeszülés meg mindig 2 értelmű lehet..

2016. okt. 8. 19:25
volt a rokonaim között és egészségügyi kaparásra kellett mennie. ne ijedj meg először is "kis" altatásban (rövid ideig tartó altatást jelent) végzik nem fáj és jó orvost kell keresni aki normálisan elvégzi. 20 perc sincs a műtét délután haza is mehetsz. azért vérzel így, mert valami van a méhedben ami nem tud "kijönni" főleg ezért lehet darabos. sok nőnél előfordul. de semmi köze a rákhoz és a hormonokhoz, tehát ha a dokid ezt nem próbálja meg kezelni keress egy másik orvost (is) és kérd ki annak a véleményét is, mert ez így nem jó. majd írd meg mi van veled.
9. Ifrit69 (válaszként erre: 1. - Kolett1980)
2016. szept. 28. 21:51

Kedves Kolett1980!


47 éves vagyok, éve kezdtek rövidülni a ciklusaim, nálam a legrövidebbek 18 naposak. Nálam a menopauza környéki ösztrogén-progeszteron egyensúly felborulása a ludas, túl sok az ösztrogén, túl kevés a progeszteron. Hasonló tüneteim voltak, nézegettem a neten, van-e szelíd gyógymód, és két gyógyteát ajánlottak, a palástfüvet és a pásztortáskát. Lehet, hogy csak egybeesés, de mióta ezeket iszom, néhány nappal hosszabbodtak a ciklusaim, és nincsenek félelmetes, erős vérzéseim. Van ilyen teakeverék is, de én csak megveszem a két teát külön a gyógynövényboltban, és egy-egy kiskanállal teszek egy csésze forró vízbe. Naponta egy adagot ittam, de már csak hetente három-négy alkalommal fogyasztom, elég ennyi is. Szerintem próbáld ki, mert bajt nem okoz, és lehet, hogy neked is segít.

8. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Kolett1980)
2016. szept. 28. 14:19

Így annak semmi értelme nem is lesz.

A peteérés utáni 7. napon kell menni vv-re, a 21. nap a 28 napos ciklushoz van belőve.

De ilyen sűrűségű menszesz esetén én kétlem, hogy van egyáltalán peteérésed.

Az 5. napi hormonsor milyen lett?


Aviva tornát javaslom. Menstruációs ciklus normalizálására a legjobb. Menj el egy tanulóórára, ott mindent megtudsz róla.

7. Kolett1980 (válaszként erre: 6. - 31bc25d879)
2016. szept. 26. 15:16

Szia! Köszönöm, hogy írtál. :)


Nem találtak miómát.

6. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Kolett1980)
2016. szept. 26. 15:15

A mióma csinál ilyet. Nekem is voltak hasonló tüneteim. Volt, hogy 14, 19, 21 naponta. Na nekem is elegem volt.

36 éves vagy?

Mindenképp járj utána, van rá megoldás, nem kell beletörődnöd.

5. Kolett1980 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2016. szept. 26. 15:14

Szia! :)


Egyáltalán nem fogyasztok tejterméket. :)

2014-ben eltávolították a pajzsmirigyem bal lebenyét egy hideg göb miatt, de ilyen problémáim már ez előtt is voltak. Azóta normálisak voltak az értékeim, de most megint csináltak erre vonatkozóan is vérvizsgálatot.


Ultrahangot néztek, nincs mióma, nincs ciszta, minden szép és rendes. :)

2016. szept. 26. 15:11

Mióma is okozhatja. EZ irányban volt vizsgálat?


A táplálkozásod milyen? Sok tejterméket fogyasztasz? Azt kéne nullára lehúzni. Lenne eredménye. Nem, nem tejérzékenységre gondolok. Hanem arra, hogy sok női test nem tolerálja a tejterméket, mert ciklust borít, megkeveri a hormonokat, rossz irányba viszi el az egész rendszert.

Pajzsmirigyed vizsgálták?

3. Kolett1980 (válaszként erre: 2. - B4b1d52444)
2016. szept. 26. 14:53

Szia! Köszönöm szépen, hogy írtál. :)


Nekem ez már visszatérő dolog sajnos. Többször vizsgáltak már. Volt, hogy kellett fogamzásgátlót szednem, de attól még szarabbul lettem. Volt már több eü kaparásom is... rengeteg dokim, kezelések, stb. Unom! Nagyon! Néha már azt éreztem, hogy kísérleteznek rajtam.


Azért vagyok jelen esetben is rémesen szkeptikus, mert a ciklus 21. napi vérvétele nálam a ciklusom 4. napja lesz...

2. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Kolett1980)
2016. szept. 26. 14:43
Igazából az endokrinológus tud ez ügyben segíteni, de ugye írtad, hogy mész hormonvizsgálatra. Ha az sem, akkor másik nőgyógyászt keresnék a helyedben. Mert ez nem egészséges.
2016. szept. 26. 14:08

Sziasztok!


Kb. fél éve 10-20 nap között jön meg a menstruációm. Minden alkalommal borzasztó erős, görcsös, darabkás, undormány. Voltam ultrahangon, minden oké. Rákszűrés is rendben. Kaptam beutalót hormon laborra. Voltam az 5. napon (mert az esett hétköznapra), és most megyek szerdán a 21. naposra, de nekem ez már egy új mensi kezdete, mivel 17 napra ismét meglátogatott a nyavalyás.


Volt már valakinek hasonló? Mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook