Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 1 M Ft mínusz a jelzálogból, a harmadik gyerek után fórum

1 M Ft mínusz a jelzálogból, a harmadik gyerek után (beszélgetős fórum)


1 2
2018. szept. 15. 14:18

Ez csak nekem vicces?


Tegnap kaptunk 2 levelet a bankból.

1) 2018.09.05.-i dátummal,

...értesítés, hogy okt.1.-től csökkent a törlesztőrészletünk, így 31.000ft-ot kell majd fizetnünk havonta.


2) 2018.09.06.-i dátummal,

...értesítés, hogy szep.1.-től emelkedett a törlesztörészletünk (60ft-al), így 51.240 ft-ot kell fizetnünk havonta.

Én azt hittem egy a rendszer.


Na mindegy, a lényeg hogy megkaptuk az értesítőt.

2018. szept. 8. 15:26

... nem úgy mint én(mi)...de már megnyugodtam.

Tegnap felhívtam egy illetékest, és hál'isten teljesen normális volt. Emberi módon beszélgettünk.

Szóval megkérdeztem hogy mennyi hitelünk van még? Meg tudná-e mondani. Megtudta 😊

Megnyugtatott, hogy hamarosan papírt is kapunk róla.

5-én vonták le az 1M ft-ot.

HURRÁ😄 Köszönjük!

Július 17.-én adtuk be a kérelmet. Szeptember 5.-én vontak le. 7 hét izgulás.

Ti már ne izguljatok!

2018. szept. 2. 23:07

De jó hogy ezt így leírod. Sehol nem lehet olvasni erről, pontosan hogy is zajlik ez az egész ceremónia. Így legalább nem idegeskedünk...

Köszi.

2018. aug. 30. 11:57

Felhívni nem tudtam senkit, mert folyamatosan foglaltat jelzett.

Viszont kaptam a járási hivataltól értesítőt, hogy véglegessé vált a határozat. Csak egy oldal...és 27.-i dátum.

2018. aug. 28. 05:48
Még semmi hír. Nem tudom, én vagyok ennyire türelmetlen?! Ha ma sem kapunk értesítőt, felhívom a bankot. Hátha van kedvük beszélgetni 😊
2018. aug. 19. 14:08

Tehát augusztus 6-án kaptuk meg a határozatot, miszerint megkaptuk az 1M támogatást.

Na igen, de volt 15 napunk fellebbezni! Amit ugye az ügyintézőnek ki kell várni....meg nekünk is, még akkor is ha pozitív az eredmény...és csak azután továbbítja az ügyet az otp-nek....(vagyis ahol a hitelt felvettük). Ez a nap augusztus 21. Szóval onnéttól van 4 napja jóváírni 1M ft-ot.

Egészen pontosat remélem a jövőhéten már tudok írni.

27. Chrissy77 (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2018. aug. 7. 09:59

A 9. hozzászólásban leírtam mindent. (Max 1-2 dolog maradt ki ami nem érint)


Előszőr 400.000 ft mondott, a 4. gyerekre. Mondtam hogy én 1M-ról hallottam. Akkor azt mondta hogy csak azokra a gyerekekre adnak, akik 2018ban születtek vagy születnek... aki előtte vagy utána (2019) az nem kap.

Aztán kezdtem keresni-kutatni...

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Chrissy77)
2018. aug. 7. 08:42

Köszönöm!

Ez mind adott.

Beszéltem a banki ügyintézőnkkel,azt mondta kormányhivatalba kell menni ott segítenek pontosan mi kell,és mivel a feltételek adottak,azt mondta ugorjunk neki.nagy baj nem érhet :)

Központilag intéznek beadás után mindent.

25. Chrissy77 (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2018. aug. 7. 06:24

Feltétele

- magyarországi ingatlanra felvett jelzáloghitel ( Ha 2018 utáni hitel, akkor csak forint alapú lehet)(előtte EUR, CHF...stb...)

-2018 után született 3. vagy 4...5..stb gyerek (várandós 91. napjától, tehát már magzatra is)

-köztartozásmentesség

-erkölcsi bizonyítvány


Ha ezek megvannak, a többi már apróság.

24. Chrissy77 (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2018. aug. 7. 05:53

Szia.

Ha a többi feltétel is megvan, akkor igen.

23. Chrissy77 (válaszként erre: 21. - Ikres_anyu)
2018. aug. 7. 05:52

Sajnos nagyon sok igazságtalan dolog van, ez tény és való.

Nem csak e téren. "Kedves" miniszterünk most a nagycsaládosoknak kedvez. Fogy a magyarság. De kihangsúlyozom nem ezért válaltunk 4. gyereket!

2018. aug. 7. 04:58

Sziasztok!

Nekünk jan.30-án született baba,akkor érdemes nekünk is elindítani ezt a folyamatot?

4.gyerek.

2018. aug. 6. 23:37
Gratulálok, hogy sikerült. (Nem ellened írom, de szerintem ez full igazságtalan a 2gyerekesekkel szemben...)
2018. aug. 6. 23:32

Ma megkaptuk a határozatot, miszerint elfogadták a kérelmünket 😊🤗😊🤗 Yupi-yupi.

A banknak 4 napja van, hogy levonja a hitelből az 1M-t. Aztán ujra kell számolnia a törlesztőrészletet, osztani-szorozni... na erre leszek még nagyon kiváncsi...

19. Chrissy77 (válaszként erre: 18. - Lapbarna)
2018. júl. 19. 16:16
Köszi 😄
18. lapbarna (válaszként erre: 17. - Chrissy77)
2018. júl. 19. 15:57

Neeeeem, köszi!

De nektek sok boldogságot!

17. Chrissy77 (válaszként erre: 16. - Lapbarna)
2018. júl. 19. 15:43
Akkor itt az ideje a negyediknek 😉
16. lapbarna (válaszként erre: 12. - Chrissy77)
2018. júl. 19. 15:22

Most olvastam utána.

Ha jól értem, mi nem vagyunk jogosultak, mivel nekünk a harmadik 2,5 éves. :(

Sok sikert nektek!

15. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Chrissy77)
2018. júl. 19. 15:06

😁😁😁


Rajtam ne múljon! Úgy legyen!

14. Chrissy77 (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2018. júl. 19. 15:02
Ha kérhetném...őöö... inkább az 1.milliót 😀
13. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Chrissy77)
2018. júl. 19. 14:58

Jól érted!

Mivel törvény szerint minden hivatalban a kötelező ügyintézési határidő 30 nap, ők ebben az ügyben fenntartják maguknak a jogot a 60 nap határidő tartásához.

De csalafinták, mert leginkább egy ilyen levél elküldésétől számítják a 60 napot, és nem azzal a dátummal, ahogyan te a saját kérvényeteket beadtátok. De majd vigyáznak ők arra, hogy még azt a 10 ezret se tudjátok megigényelni, ha esetleg nyári szabadságolás, stb. stb. miatt fiókba kerül egy időre az aktátok.

2018. júl. 19. 14:50

Felhívtam az ügyintézőt, azt mondta, hogy kárpótlásként fizetnének 10.000 ft-ot, ha 2 hónap alatt nem hoznak döntést. Azt mondta, sablon szöveg. 1 hónap alatt elintézik.

Ma megküldték az erkölcsi bizonyítványt. Ők gyorsak voltak. 3 nap 😄

2018. júl. 18. 12:20

Ma kaptam egy levelet a járási hivatalból. Ahogy elolvastam, arra jutottam, hogy a semmit mondó értesítőket gyorsan el tudják intézni. Mintha az Antigonet olvastam volna 🤔

Szóval 3 oldalon taglalják, hogy benyújtottuk a kérelmet. És van egy olyan mondat amit csak találgatunk, hogy mit jelent. Idézem:

X és Y (én és a párom) számára intézkedem 10.000 (tízezer) Ft megfizetése iránt, valamint mentesül az esetleges felmerülő további eljárási költségek megfizetése alól. E bekezdésben foglaltak abban az esetben válnak véglegessé, ha hatóságom a kérelem beérkezését követő két hónap elteltével a hatósági ügy érdemben nem dönt és az eljárást sem szüntette meg.

Magyarul, ha 2 hónapig ülnek a papírjainkon a semmitérők, akkor fizetnek nekem 10.000 Ft-ot? Jól értem?

10. Chrissy77 (válaszként erre: 9. - Chrissy77)
2018. júl. 17. 06:20
Ja és két tanu, aláírása, igazolványszáma, lakcíme.
2018. júl. 17. 06:19

Szóval... a kormányhivatal.hu oldalon, bal oldalon, az "információk" alatt a "lakástámogatás" opcióra kell kattintani és ott lehet letölteni a "kérelem(13) – Három- vagy többgyermekes család lakáscélú jelzáloghitel-tartozásának csökkentésére" nyomtatványt.

8 oldal, bár az utolsó inkább csak tájékoztató, hogy mit is kell még mellé csatolni. (Egy köteg papír)

Ezt szépen kitöltve be kell nyújtani a járási hivatalba.

Kell személyi igazolvány, lakcím kártya, adókártya, (ha van, akkor a gyerekeké is) a kitöltéshez is, és fénymásolat is.

Kell a gyerekek születési anyakönyvi kivonata, a szülők házassági anyakönyvi kivonata.

Kell még a jelzálog hitelről a dokumentum.

Erkölcsi bizonyítványt igénylő lap, ezt az ügyfélkapun keresztül is lehet igényelni, ha van. Ha nincs akkor a kormányablakban...

Várandós kiskönyv, ha magzat után igényled. A 7. oldal alján legyen aláírva lepecsételve mindenképp.

Bírósági ítélet, gyermek elhelyezésről, ha esetleg másik házasságból való.

(Örökbefogadott gyerkőcről papírok, ha van....

Külföldi állampolgár esetén a papirok...) ...ezekről bövebben nem tudok írni.

Nekünk a hivatalban megcsinálták a fénymásolatokat.

Feltétel hogy magyarországi ingatlanra felvett jelzáloghiteled legyen.

Minimum 2 gyerek, plusz 3 hónapos várandós.

Köztartozás mentes legyél. ( azt mondta a hölgy, hogy ezen szokott még elbukni a dolog, de ezt lehet pótolni.)

Azt mondta van néhány buktató, de konkrétat a köztartozáson kívül nem mondott. (most minden csekket egy héttel hamarabb fizetünk 😄 )

Ha beadtál minden papírt, akkor megy a NAV és a bank irányába a kérelem. Ha minden rendben, akkor 2 hónapon belül sztornóznak 1M ft-ot a hiteledből.

Ha nem, akkor ... ott még nem tartok...

2018. júl. 14. 15:42
Én elhiszem neked, majd írd meg, mire jutottál velük.
2018. júl. 14. 15:23

Azt úgy írja, hogy meglévő első és másodikra nem jár támogatás. Egyébként beleszámít.

Szóval azt írja hogy az igénylővel közös háztartásban élő gyermek vehető figyelembe, kivéve, ha a gyermek nagykorú.

Tehát nem azt írja hogy a 2018 előtt születettek a kivételek. Csak azokra nem jár támogatás.


Tehát ha van 3 gyerkőc, és mind 2018 előtti akkor nem jár támogatás.

Ha valaki idén 3as ikreket szült, ő is csak 1 M kap. Mert hogy a harmadik és további gyerek után kap.

2018. júl. 14. 14:55

Az a legtisztább, ha a bankkal beszélsz.

Mert akkor viszont én nem értem azt a mondatot, hogy:

"Meglevő első és második gyerek nem számít bele!"

Majd kérdezz rá erre a mondatra is.

2018. júl. 14. 14:37
A lényeg... hogy... hétfőn körbetelefonálok minden érintett intézményt...
2018. júl. 14. 14:34
Vagyis fordítva... ha elköltözött otthonról, és nem még nem nagykorú...nem számít bele...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook