Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 1 hónap a változásra! fórum

1 hónap a változásra! (beszélgetős fórum)


1 2
46. vivi 25 (válaszként erre: 45. - Cepheus)
2011. jún. 20. 08:38
Szia, örülök, hogy csatlakoztál. Én már pár napja csinálom és már kezdem megszokni. Ami még jó, hogy tök jól érzem magam, és várom az eredményt. Nem vagyok éhes mert a napi 5x keveset egyek...ez bejött. :) remélem sikerül elérnem a célom.
2011. jún. 19. 20:17

Sok reakció ugyan nem érkezett a legutóbbi beírásomra, azért még egy próbát teszek itt. Ma kezdtem az 1 hós fogyit, pontosan 1200 kcal-os napi étrenddel. Alapvetően a cukorbeteg étrendből indulok ki, ez volt a mai leosztás: reggeli 150 kcal, tízórai 50 kcal, ebéd 400 kcal, uzsonna 90 kcal, vacsora 430 kcal, és lesz még egy kisétkezés 80 kcal.


Éhesnek éhes vagyok, de legutóbb is végigéheztem az első hetet, pedig akkor 1500 kcal-os cukorbeteg diéta szerint étkeztem. Bíztató viszont, hogy csak 30 napig kell csinálnom. :-)

44. Shila (válaszként erre: 42. - Vivi 25)
2011. jún. 16. 23:08

Allitolag zsiregeto hatasu,javitja az anyagcseret!

De ha valamit szeretnel alkalmazni,az naon jooo..de nem szabad tulzasba vinni,mert szetmarja a gyomrod..Es az ALMAECET is naon jooo!


Az almaecet nagyanyáink ősi csodaszere: megkönnyíti a fogyást, csökkenti az étvágyat, tisztítja a szervezetet és felpörgeti az anyagcserét.

Lugosit!

43. Cepheus (válaszként erre: 1. - Vivi 25)
2011. jún. 16. 20:28
Kedves Vivi! Hasonló terveim vannak. Mi július 20-tól nyaralunk, tehát június 19-től július 19-ig tervezek 1 hónap fogyit. Engem is a fürdőruhás megmérettetés zavar, én rendszeresen mozgok, de a hasam sajnos a baba után irtó nagy lett, és maradt. :-( Én 1200 kcal/nap, alapvetően cukorbeteg diéta szerint + heti 3 kocogás + igény szerint torna programban gondolkodom. Nekem is jól jönnének a társak a bátorításhoz. Szívesen leírnám pl a napi étrendet, és olvasnám azt másoktól. 1 hónap alatt kb 3 kilót lehet fogyni, az nekem már látszana. Jöhetek? :-)
42. vivi 25 (válaszként erre: 40. - Shila)
2011. jún. 16. 19:51
Shila köszönöm, ez a hozzászólás tetszett :) pont így terveztem ahogy leírtad. Holnap kezdem. Már várom. Még egy kérdés tudsz róla valamit, ha igazi citromot csavarok a vizembe az tényleg fogyasztó hatású?
41. Shila
2011. jún. 16. 17:50
Meg valami,nehogy abba a hibaba ess,hogy jojozz majd ,mint en! Mert itt lehet elbukni! :)
40. Shila (válaszként erre: 34. - Vivi 25)
2011. jún. 16. 17:50

Vivi,ha ramhallgatsz,akkor nem eszel kenyerfelet,rizst,burgonyat,tesztat,edesseget egyaltalan ez az egy honap alatt. 5x tornazol,futsz attol fuggoen,milyen az eronleted..de azert nyugodtan feszegesd a hataraid,ne legyen kenyelmes,hanem izzados edzes... Napi 3 liter vizet nyugalmi helyzetben is megihatsz,ha kanikula van ,esetleg sportolsz 4 lityo is mehet.. Este mar csak feherjet eszel,napi 5-6x eszel keves mennyiseget es tuti tarolsz majd egy honap mulva a nyaralason.. Persze nem kell nekem hinni..foleg nem vizugyben :P


De amit tutira allitok,hogy en nagy hulye voltam,mikor 65 kilosan a 172 centimhez fogyokuraztam...mert nem kover voltam,csak lottyedt.. csak egeszsegesebben kellett volna ennem es tobbet sportolnom..es a "majd fogyozok,mert dagadt vagyok"-nak mi lett az eredmenye? felkuszott a merleg nyelve 72 kilora! Nah soha tobbe nem akarok annyi lenni...mar "csak"67 vagyok..

Vivi,en itt magamrol beszelek,teged nem latlak.. Amit tuti,h kover nem vagy,talan meg felesleg sincs rajtad,csak rancba kell magad szedni.. Es ha nem eszel kenyeret,cukrot stb es mozogsz min 4x hetente,akkor tuti kikupalod magad!


sok sikert!

39. tökvirág (válaszként erre: 38. - Shila)
2011. jún. 16. 16:22
Ott a pont! Ez így, igaz ahogy leírtad!
38. Shila (válaszként erre: 37. - Tökvirág)
2011. jún. 16. 16:14
Na jo,de akkor sem 2 liter a max,mint ahogy allitjak! No meg ugye,kinek higgyunk? Az orvosnak,a sportolonak,a kutatonak? Szerintem csak a sajat testunknek! A test jelez! Es sokszor ehsegerzettel,ha szomjasak vagyunk..itt a becsapas.Ilyenkor kell inni egy nagy pohar vizet,es ha 20 perc mulva meg mindig ehesnek erzed magad,akkor lehet enni :)
37. tökvirág (válaszként erre: 36. - Shila)
2011. jún. 16. 16:02
Kiszámoltam, inkább csak 32/1000-rel kell beszorozni a testsúlyt,ami azt jelenti hogy minden 10 kilóra kell 3.4 deci, de nyilván ez egy nagyon minimális érték. Hozzátenném, hogy 5 litert én se szívesen innám meg egy nap és sosem ittam annyit. 110 kilósan még a 3,5 liter is kínszenvedés volt. Most kíváncsiságból kiszámoltam, hogy jelenlegi súlyomnál mennyit kéne innom, most 2.8 lenne a minimális, viszont most már meg iszom a 3-3.5 litert.
36. Shila (válaszként erre: 35. - Tökvirág)
2011. jún. 16. 15:16

Errol van szo,minel tobb valakinek a sulya,annal tobb folyadekot kivan! Nem lehet 2 liter a normalis egy 50 kilos nonek,vagy egy 100 kilosnak!


Azt h mindenhol a 2-3 litert irjak,ez altalanos! Ez a minimum a szervezet jo mukodesehez,a sejtekhez.. Ennel a tobb a jobb!

DE meg mielott valaki megint belemkotne! Nem azt irom,h 10 liter,vagy 8..az mar durva lenne,annyit egy sportolo sem iszik meg!


Szoval Tokirag,neked adok igazat :) Ess zerintem ha atvaltjuk az amcsi oldalon talalt ertekeket,akkor megkapjuk,hogy minden 10 kilo testsulyra KELL 0,5 liter folyadek :)

2011. jún. 16. 12:20

Hello.

Elnézést, hogy belekotyogok a vizes témába, de...

Először is, a vízmérgezés átlag embernél kb napi 10 liter víznél jelentkezik és elsősorban sportolóknál amikor pótolják a folyadékot. Másodsorban egy amcsi oldalon olvastam, hogy a szükséges folyadékmennyiség úgy számolható ki, hogy fogod a testsúlyod fontban, elosztod 2-vel, és megkapod a számodra szükséges vízmennyiséget unciában. Érdemes kiszámolni, amikor 110 kiló voltam akkor adott 3,5 l körüli eredményt. Sok sikert a fogyáshoz mindenkinek!

2011. jún. 16. 11:16
Én mindenhol napi 2-3 litert olvastam hallottam. Szeretnék egészségesen táplálkozni napi 5x keveset. Rengeteg zöldséggel, hal, csirke. Rendszeres mozgás mellett. Semmi káros szenvedélyem nincs, nem iszom nem dohányzom és semmi egyéb. Bízom benne, hogy így sikerülni fog.
33. 5bfba16667 (válaszként erre: 31. - Erikpipi)
2011. jún. 16. 11:09

Értem én, amire gondolsz, de 3 óra alatt 6 liter eléggé extrém. Itt a napi!!! 3,5 lierről volt szó. A cikkben óránként két liter, itt ha mondjuk 16 órával számolunk, óránként 2 dl. És a mozgás úgy kiszív, hogy csuda. Nem mindegy. Amúgy nem olvastam, tanultam bioszból. Ha a szervezet jelzi, h szomjas vagy, az rég rossz. Már nagyon régóta vízhiányban szenvedsz. Ha csak akkor iszol, megint csak rossz.


A sok sok víz higítja a véredet. Ez egyértelmű. Nem viccből, gyógyszer helyett sokan vérhigítás gyanánt isznak.


Itt az egyetlen gond az volt, hogy olyan cikket nyomtál be, aminek semmi köze sem volt ehhez a témához, és mindezt olyan stílusban, hogy kinyílt mindenki kezében a bicska. De nyilván jót akartál, én ezt értem, csak az ilyen extrém példák mindenkiben megmaradnak, és az emberek kiborulnak, nem isznak, mert félnek, és abban halnak meg, h kiszáradnak. Sajna ezeknek nagyon nagy hatásuk van. Egy idő után megkopik a 3 óra alatt 6 liter, és csak annyi marad meg, hogy 6 litertől fel lehet dobni a bacskert. Ami pedig nem igaz.. Csak 3 óra alatt 6 litertől.

32. Shila (válaszként erre: 31. - Erikpipi)
2011. jún. 16. 11:07

Azert szerintem mindenki erzi,mi az ami mar sok!

Ha valaki nem ivott elotte meg 2 litert sem,nem hinnem,hogy napi 6 literrel fogja kezdeni...Szeritnem mindenkinek megvan a magahoz valo esze...

Egyebkent mindent meg lehet cafolni..es akkor mindenrol lehet irni,a buktatokrol,arrol hogy mire vigyazzon stb...

De egy ilyen cikkel jonni...


Ez a lany amugy sem kover,csak sportolnia kell!

31. erikpipi (válaszként erre: 22. - 5bfba16667)
2011. jún. 16. 11:03

Gondolom amit most írtál, is olvastad valahol.


Én a háziorvosomhoz elmentem, akiben megbízom, jó szakember, vele konzultáltam annak idején.(miután, már végigpróbáltam az összes neten lelhető csodadiétát, és folyadékbevitelt)

Az internet nem cenzúrázott. Bárki bármilyen cikket feltölthet, írhat , javasolhat.(most magamat cáfoltam, de a cikk, még az egyik leghitelesebb)

Ha azt írja neked, hogy napi hat liter iszik, te is beerőlteted magadba?


A folyadékbevitelnek is van felső határa. Igen, jó ha iszol, de nem mindegy mennyit. Lehet tőle akár magas vérnyomásod, megterheli a szívet, és a vesét.


Csak annyit igyál amennyi jólesik.


Elnézést, hogy belekontárkodtam, további szép napot!

30. Shila (válaszként erre: 28. - 5bfba16667)
2011. jún. 16. 10:59

Lehet!

Sot majdnem biztos! Mert akkor nincs megallas,csak tanc van!


Nem ajanlom,kedves Vivi,viszont ha igy teszel,figyelj a vizivasra! :)

29. Shila (válaszként erre: 25. - Rinde)
2011. jún. 16. 10:58

Hat igen,mar nem lehet eligazodni ezeken a dolgokon! En most probalom kulonvalasztani a kardiot az erositestol...de en futni akarok hethoznapokon,minden nap..igy szunetet tartok a ketto kozt :)

Meglatjuk!

Gratula a kockakhoz a felso hason..nekem is az alsoval van gondom :)

28. 5bfba16667 (válaszként erre: 27. - Shila)
2011. jún. 16. 10:57
Lehet hogy extasy-val fogyna a fórumindító. Ezt nem tudhatod..:D:D:D:D:D
27. Shila
2011. jún. 16. 10:56

: elég, ha annak a nőnek az esetét említjük, aki egy játékkonzol elnyerése érdekében ivott meg csaknem hat liter vizet mindössze három óra leforgása alatt. A nőnél először hasogató fejfájás jelentkezett, később hányt, végül pedig belehalt a "vízmérgezésnek" nevezett tünetegyüttesbe. Ez ugyan egy meglehetősen extrém eset, de sajnos olyan is többször előfordult már, hogy egyébként egészséges fiatalok haljanak meg hasonló módon: a partik közönsége gyakran extasy-t is fogyaszt, az éjszakába nyúló tánc után pedig muszáj pótolni a hirtelen folyadékveszteséget.


-----> Erre gondoltal? Hat igen,kedves forumindito! Ha drogozol,akkor bele is halhatsz a sok vizbe...vagy ha vizivo versenyt akarsz megnyerni! Mit irtam en? ami arra enged kovetkeztetni,hogy ezt ajanlom?

26. Shila (válaszként erre: 19. - Erikpipi)
2011. jún. 16. 10:52

Szoval a napi 2 liter az arra eleg,hogy telen a hidegben a szervezeted kepes legyen ellatni alapveto dolgokat...azert nehogy mar 2 litert igyon kanikulaban,amikor sportol!

Ez a hulyeseg!!! Olvasd mar el,orvosok is azt mondjak,hogy minimum 2 liter...mert sokan megkozelitoleg sem isznak annyit...MINIMUM!!!

25. rinde (válaszként erre: 20. - Shila)
2011. jún. 16. 10:52

valójában olvastam már mindkettőről.

ÉN azért csinálom így - abszolút tudományosan :)-

mert nagyon megizzadok és nem akarok izzadtan kimenni, sem átöltözni :)

24. Shila
2011. jún. 16. 10:50
Jah es sokszor ehseget erzunk,mert az agyunk atvag,kozben meg szomjasak vagyunk ..Ezt is meg kell emliteni!
23. Shila (válaszként erre: 19. - Erikpipi)
2011. jún. 16. 10:48
Mar megbocsass,nem azt irtam,hogy igyon meg 6 liter vizet... 3,5 literbe nehogy belehaljon mar! En 4,5 litert iszok naponta...honapok ota..semmi bajom nincs!
22. 5bfba16667 (válaszként erre: 19. - Erikpipi)
2011. jún. 16. 10:47

Másik 50 cikkben pedig azt írják, hogy ha a szervezet szomjas, és üvölt a vízért, az meg megint nem jó. Ez olyan, mint mikor lenyomsz valakit viccből a víz alá, egy darabig csak fészkelődik, aztán már rúgkapál. De miért hagyjuk, hogy a szervezet már üvöltsön?


Extrém pl. igen, a 3 óra alatt 6 liter. Rengeteg. De azt ne feledd, hogy senki sem tanácsolt ilyet. Most melegben pedig igenis kell inni, és nem csak 2 litert, mert a szervezeted nem mindig szól időben, vagy Te nem figyelsz rá. Aztán meg annyira kiszáradsz, mint a csuda. De ha gondolod, erről is keresek egy cikket. Inni igenis kell, és sokszor tudatosan.

21. vivi 25 (válaszként erre: 16. - Rinde)
2011. jún. 16. 10:40
Nagyon jó én is a Rubint Réka dvd-re gondoltam, mert jó, hogy 2x 20 percesek és lehet váltva csinlni
20. Shila (válaszként erre: 16. - Rinde)
2011. jún. 16. 10:39

Naon ugyes!

En 50-55 percet gyorsgyalogoltam,olyan rohamtemposan..most attertem a futasra..


Az en tudasom szerint,pont forditva kene csinalnod! Eloszor torna es utana futas...mert az aerob jellegu mozgas leepiti az izmot.. Szoval eloszor torna es utana futas... En mostmar igy csinalom. Az regi tevhit,h elszor kell kardiozni...persze jatits ki,ha te maskeppen tudod!

19. erikpipi (válaszként erre: 10. - Shila)
2011. jún. 16. 10:39

"

2-3 liter viz egy altalanos hulyeseg...Gondolja csak bele,,"


Gondoljon bizony. Ha nem is naponta, de havonta olvasni, ahogy a túlzott vízivásba halnak bele diétázó hölgyek....

A napi bevitel 2 liter, férfiaknál 3 liter. És ebben benne van a napi ételben levő vízmennyiség is.

Akkor igyon többet ,ha jólesik.


Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:

[link]



elnézést, de akkor adjunk a másiknak határozott tanácsot, ha tisztában vagyunk annak minden előnyével, és hátrányával.


Az ész nélkül osztogatott tanácsok is tragédiához vezethetnek. Ami a legszomorúbb , következmények nélkül......

18. vivi 25 (válaszként erre: 15. - 5bfba16667)
2011. jún. 16. 10:38
köszi, én is napi 5x-i étkezésre gondoltam.
17. vivi 25 (válaszként erre: 14. - Shila)
2011. jún. 16. 10:37
teniszeztem 5 évig. a futásra gondoltam és aerobikra, de futni heti hány alkalommal menjek? vagy minden nap? 10 kilónak örülnék ha majd idővel lemenne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook