Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 hete tartó láz! De mitől? fórum

1 hete tartó láz! De mitől? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 3. 21:04
sziasztok. Segitsetek nekem. olvastam hogy volt itt valaki akinek a gyerköcének 1 hétig tartó láza volt. hát mi a 6 éves fiammal pont ebben vagyunk benne. Kaptunk rocephin injekciot ma is meg tegnap is. segiteni fog a fiamnak ez az injekcio???? Kérlek válaszoljatok mert már 5 napja nem alszom semmit sem.
2009. dec. 27. 13:59
Örülök nagyon. A rocephin jó, nagyon jó - a lányom is kapott már és mindig használt.
2009. dec. 27. 13:58
Sziasztok! Jelentem, Rebekám jobban van, remélem mostmár fellélegezhetünk, 24 órája láztalan!!! Talán az injekció segített, nem tudom,de remélem mostmár vége a rémálomnak.Nagyon köszi a segítséget mindannyiótoknak! Mamuci, örülök hogy Ti is jobban vagytok! Jó egészséget Nektek! :))
2009. dec. 27. 09:36
Szia!Hogy vagytok?Lázas még a Manókád?Nórika szerencsére már 2 napja nem lázas,ezek szerint tényleg a füle volt.Ők is holnap mennek vissza az orvoshoz.Pont a két ünnep között akarta a doktor néni beoltani az új vírusra.Remélem most így hogy legyengült állapotban van,nem olt.Majd írjál,hogy mit mondtak.Tudod 4 unokás nagymama lévén,ha baj van sokat segítenek a fórumozók,már csak azzal is ha meghallgatnak.
12. eb3745168d (válaszként erre: 10. - Mamuci55)
2009. dec. 26. 17:23
Köszönjük szépen! Meg fogom mondani én is a dr.nőnek, hogy nézzék meg a fülét, mert ez még senkinek nem jutott eszébe. Bár nem panaszkodik hogy fáj, kérdezem és mondja hogy nem fáj. :S
11. eb3745168d (válaszként erre: 9. - Lily Moon)
2009. dec. 26. 17:22
Hát megkaptuk az utolsó injekciót! Azt mondta a dr.nő, hogy ő valami makacs vírusra gyanakszik, de majd a vérvétel hétfőn többet mond! A fülét nem is nézték Rebekának :( Ma már eszegetett kicsit. Remélem hogy mi is rendbe jövünk!
2009. dec. 26. 16:58
Igen ez nálunk is így volt.Mivel nem szünt a láz,bágyadtság,étvágytalanság miatt nézte meg a házi orvos a fülét.Mível kicsi, és mondani Ő sem tudja mi a baja.De egy éve is ugyanez volt.Nem tudtunk a másik két unokámmal együtt ünnepelni a betegség miatt.Jobbulást a Kicsinek.
9. Lily Moon (válaszként erre: 6. - Eb3745168d)
2009. dec. 26. 16:28

Értem, ez tényleg egy nagyon rossz időszak, mi voltunk karácsonykor kórházban, tényleg nem csinálnak semmilyen vizsgálatot, csak kezelik a már bent lévőket gyógyszeresen. És vérvételt is csak akkor csináltatnak, ha már 4-5 napja lázas a gyerek, addig azt mondják, vírus, majd elmúlik:-(

A középfulgyulladást, ha nem mondja a gyerek, hogy fáj a füle, akkor célirányosan vizsgálják, nálunk makacs láz esetén már a gyerekorvos is megnézi a gyerek fülét, ha nem tudja, küldi fülészetre. Jellemzően magas láz esetén szoktak erre gyanakodni, ha nem találnak torokban, tüdőben semmit...

8. eb3745168d (válaszként erre: 4. - Mamuci55)
2009. dec. 26. 15:20
hogy vették észre hogy középfül-gyulladása van??
7. eb3745168d (válaszként erre: 3. - Dócy)
2009. dec. 26. 15:19
változó..40.5 fokos lázzal kezdtük múlthéten pénteken. azóta ilyen magas nem volt, ilyen 39 körüli volt, bár tegnap délután 39,7 volt megint, ma viszont 38,5 volt most délután.
2009. dec. 26. 15:18
Azt mondták, majd hétfőn menjünk vérvételre és mellkas röntgenre, hátha az majd kimutat valamit.Nem vesznek fel minket, azért, mert azt mondták, hogy most a kórházban úgysem csinálnak velünk semmit, max. ezt az injekciót adják infúzióban a gyereknek, de ezt itthon is meg tudja kapni. :( Nagyon ijesztő. Van, hogy 10-12 órát semmi láz,se hőemelkedés, semmi, kicsit fellélegzünk,mert azt hisszük jobban van, és utána kezdődik minden előlről. Most folyik az orra, és köhécsel is kicsit. Most megyünk megint szurira. Köszönöm hogy írtatok! Nem tudom mi lesz, vagy mit fognak már csinálni, de remélem hogy hétfőn kiderül, hogy mi baja a gyereknek, mert megőszülök esküszöm! Ráadásul a kisfiam most 1,5 éves, akkor ezek szerint lehet ő is el fogja kapni?? Mert már én is beteg vagyok! :(
5. Lily Moon (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2009. dec. 26. 12:23

Mi az elmúlt 2 hónapban kétszer csináltuk ezt végig, az elsőnél 8 napig volt 39,5 körüli láza a 3 évesnek, semmi más tünete nem volt 6 napig, a vége egy gennyes mandulagyulladás lett szövődményként, arra végre kapott Sumamedet, el is múlt 4 nap alatt. Egy hónap múlva újra kezdtük, 39,3 folyamatosan, semmi más tünet, vérvétel, kiderült, van valahol a szervezetében egy masszív bakteriális fertőzés, 10 napos Klacid kúra, a 4. naptól lett jobban. Most 22-én 39,5, éjjel kruppos roham, azóta jobban van, láztalan, csak rekedt még, de most van egy ilyen vírus, nálunk az egész családon átment, csak a kicsi nehezebben vette az akadályt, de talán megússzuk ennyivel. Ismerem az érzést, borzasztó, hogy tehetetlen az ember, a gyerek meg csak lázas, csak lázas, és semmi egyéb tünete nincs (minket a második láznál tetőtől talpig kivizsgáltak, de nem találtak semmit...)

Menjetek el mindenképpen vérvételre és kérjen az orvos CRP szint mérés, abből kiderül, bakteriális vagy vírusos-e a baj! És mi az, hogy nem veszik fel kórházi kivizsgálásra???

2009. dec. 26. 12:17
Szia4Az én 21 hónapos kis unokám is múlt pénteken belázasodott,háromszor voltak orvosnál szerdáig.Először nem kapott antibiotikumot,azt mondta az orvos karácsonyra rendbe jön.Szerdára kitalálta középfül gyulladása van.Kapott gyógyszert,de nagyon beteg volt.Nem evett semmit,csak feküdt.Most egy picit már jobban van,lement a láza egy hét után.Szóval tiszta idegek voltunk a karácsony alatt.Neki is nem lehet a füle?
2009. dec. 26. 12:11
És mennyi a láza?
2009. dec. 26. 12:10
Kislányom, 3 éves! 1 hete kezdődött nála magas láz, ami azóta sem hagyott alább! Minden nap orvos, ezt mondtak, azt mondtak, kaptunk ospen antibiotikumot, de nem használt semmit. Közben lett egy vírusos-baktériumos kötőhártyánk, ami szépen elmúlt.Torka, tüdeje tiszta, semmit nem találnak. Most Rocephin injekciót kapunk, de úgy tűnik, az sem használ. :( Hétfőn kell majd menjünk vérvételre, kórházba nem akarnak minket felvenni kivizsgálásra! :(( Valakinek nem volt hasonló tapasztalat?
2009. dec. 26. 12:08
1 hete tartó láz! De mitől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook