Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves lázas (39, 5 popsiban, vagyis 39 fok) kislányomat csak pelenkában tettem le aludni, egy textilpelussal letakarva. Jó megoldás? fórum

1 éves lázas (39, 5 popsiban, vagyis 39 fok) kislányomat csak pelenkában tettem le aludni, egy textilpelussal letakarva. Jó megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. nov. 5. 07:06
Hütőfürdő is használ, mikor a lányom kicsi volt az vitte le igazán a magas lázát. A kis csuklójára is tehetsz enyhén nedves ruhát. De már vannak különféle csíllapítok forgalomban, ami hatásos, kúpok, v. szirupok. A gyerekorvos, amit éppen javasol. azt kell alkalmazni. Az első módszer nálunk bevált és helyre is jött. Kívánok mielőbbi gyógyulást. Üdv. Ágnes
2010. febr. 16. 20:02
hali
38. Ritkó (válaszként erre: 37. - Sello72)
2009. máj. 27. 09:43
Tényleg? Ezt se hallottam még.
2009. máj. 27. 09:14
krumli szétvágva talpra ráhelyyezve leviszi a lázat
36. Sena (válaszként erre: 35. - Zani)
2009. máj. 26. 22:02
Igazad van, én írtam rosszul. A hűtés gyorsabb megoldás mint a gyógyszer. Szerencsére a fiam se volt még lázas, csak hőemelkedése volt a 2 év alatt 2-szer.
35. zani (válaszként erre: 31. - Sena)
2009. máj. 26. 21:49
azért alkalmazunk hűtőfürdőt, h a magas lázat mielőbb levigyük és ezzel elkerüljük a lázgörcsöt. a hűtőfrdő szinte azonnal csökkenti a hőmérsékletet, ezzel szemben a lázcsillapítónak kell min. fél óra h elkezdjen hatni.
34. zani (válaszként erre: 26. - Ritkó)
2009. máj. 26. 21:47
naná h nem hideg vízbe, a hűtőfürdő, mint ahogy a neve is mutatja a lényege a hűtés, tehát melegből fokozatosan hideggé ill hűvösebbé válik. különben ha csak hideg vízbe kellene ültetni hidegfürdő lenne a neve :)
33. cb4c323adf (válaszként erre: 13. - 228bb89282)
2009. máj. 26. 21:41

Nem felesleges olvasd el a naplómat és meglátod ,nekem még csak éppen lázas sem volt amikor a lázgörcsöt kapta 37.2 volt a fenekében ,mert a lázgörcsöt a hő felmenő szakában kapják és nem amikor nagyon lázas,egy óra mulva lett 39 a láza mire beértünk a mentővel most töltöttem 10 napot el a manómmal a kórházban sajnos!!

Én azt mondom hivjon ügyeletet és nézzék meg ugy nyugodtabb lesz,mert ezzel a magas lázzal nem lehet játszani ,persze minden gyereknél más most nem azt mondom ,hogy lázgörcsöt kaphat ,de nagyon heves virusos járvány van az ország egész területén!!

32. kokati
2009. máj. 26. 21:40
37,6-ot mértem az elmúlt percekben hónaljban a picurnál, hú, kezdek megnyugodni :-) Köszönöm Nektek a hasznos hozzászólásokat!
31. Sena
2009. máj. 26. 21:39

Szerintem az izzasztásnak csak az a célja hogy a vírust kiizzadjuk (már amennyiben az okozza a lázat) de maga a láz lassabban csillapodik ha jól betakarózunk. De lehet hogy én gondolom rosszul, életemben talán 6-szor voltam lázas.

Gyereknél lényeg a lázcsillapító és ha nem használ akkor a hűtő fürdő.

2009. máj. 26. 21:37

A kisfiam 2,5 eves , mikor 1 eves volt akkor volt neki az elsö magas laza. 4 orankent adtm neki a lazcsillapitot, de mivel nem lehet csak 4 szer adni 24 ora altt igy nem tudtam mit csinalni, felhivtam az ugyeletet es ök mondtak , hogy csak pelus, vagy az sem, es ne legyen nagyon meleg a szobaban csak ugy normalis, es hogy csak egy vekony takaroval, pelussal takarjam be. Mivel a lazcsillapito amit kapott tartalmaz paracetamolt, vegyek a gyogyszertarban olyat is amiben nincs es azt adaj felvaltva max 3 orankent. Meg meg azt is mondtak, hogy jobb ha allo vagy ulöhelyzetben van, persze csak ha nem alszik. (ezt nem tudom miert, de megcsinaltam) Igy lement a laza több mint 1 fokot mielött muködni kezdett volna a lazcsillapito. Egyebkent itt Svedorszagban ugy tartjak, hogy a laz 40 fokig elmegy. Utana azonnal akutot kell hivni, ha a hutöfurdövel es lazcsillapitoval sem megy le.

Maskor amikor ejjel felebredtam hogy hanykolodik az agyban , megmertem a lazat 39,9 volt. igy azonnal tettuk a kadba, de mi nem furdettuk csak testmeleg vizzel letusoltattuk. Meg persze kupot is kapott. Igy lement a laza.

De szerintem a lazcsillapitas szemelyfuggö is lehet.

De a fejet soha ne borogasd! Meg szerintem a csukloborogatassal is vigyazni kell, az izuletek miatt. Meg ne fazzon.

Jobbulast kivanok neki!

Nem akarlak riogatni,( tudom milyen erzes mikor az ember gyereke beteg), de ejjel is merd a lazat idönkent. En olyankor ugy alszok mint a nyul. orankent biztos fennt vagyok es merem a lazat.

29. Zsanetta (válaszként erre: 25. - Panna77)
2009. máj. 26. 21:35

nagyon szép a gyerköcöd!!

apának ne mondd ,de nagyon hasonlit rád!!:):)

28. Ritkó
2009. máj. 26. 21:34
Vagy ha nem pizsamába, akkor bodyba.
27. Ritkó
2009. máj. 26. 21:34
De szerintem öltöztesd fel nyugodtan a kislányodat, legalább egy vékony pizsamába, és legfeljebb nem takarod be, mert a textilpelust lerúgja még fázhat is.
26. Ritkó
2009. máj. 26. 21:33

A hűtőfürdő jó megoldás, én is ezt alkalmaztam a kisfiamnál, de nem hideg vízbe fürdettem, hanem fokozatosan elhűtöttem neki. Hideg vízbe még én se ülnék bele, nemhogy egy gyermek.

Kúpot is adtam neki, és utána végigaludta az éjszakát.

2009. máj. 26. 21:32

Az a legfontosabb, hogy minél nagyobb felületen tudjon leadni hőt, úgyhogy szuper amit csináltál.

Estleg hűtőfürdőzheted is, ahol a fejét is bevizezheted. (a testükhöz képest még nagyobb a feje, így ott is jó csinálni)

24. Zsanetta (válaszként erre: 17. - D879a0c5b4)
2009. máj. 26. 21:29

nem bántásként irtam,csak egy picinél másabb.

és mert te nem kaptál lázgörcsöt attól még minden gyermek más,ö kaphatna.

hidd el tudom nem egy nem kettö gyermeknél segitettem a szakmámból kifolyólag

2009. máj. 26. 21:27
Én is a hűtőfürdőre és a vizes lepedőbe csvarásra esküszök,nálunk ez használ.
2009. máj. 26. 21:24

annyi hogy iszogasson !!!!

ki ne száradjon!!!

2009. máj. 26. 21:24

a 37 fokos viz majdnem 39-ez nem nagy külömbség szerintem.

ügyesen csináltad.

és most mennyi a höje??

mikor nézted neki utoljára??

mit adtál neki??

2009. máj. 26. 21:22

persze mert kiizzadja.

azért nézd meg a lázát mert jó a magad tájékoztatására.

ügyes voltál,jól csináltad!!!

2009. máj. 26. 21:21
Zsanetta még annyit, hogy nekem a doki azt mondta, 37 fokos vízbe kell tenni a gyereket, a túl magas hő árthat a kis szívének és fokozatosan kell 32 fokra hűteni. És ott maradjon mellkasig a "hideg" vízben 10, max 15 percig. Mi mindig így csináljuk és szerencsére használ.
18. kokati
2009. máj. 26. 21:21

Közben elaludt a picur... Fürdetéskor a normál fürdővizet fokozatosan lehűtöttem kb. 30 fokosra, 10 percig ült benne.

Ha alszik, az jót jelent???

17. d879a0c5b4 (válaszként erre: 16. - Zsanetta)
2009. máj. 26. 21:21

Világéletemben így ment le mindig a lázam...


De nekem mindegy...


Jobbulást a picinek!

16. Zsanetta (válaszként erre: 14. - D879a0c5b4)
2009. máj. 26. 21:20
ez oké hogy te de egy 1 éves kislány lázgörcsöt kaphat ekkora láznál.
2009. máj. 26. 21:19

hütöfürdő:

a lázas testhőmérsékletü vizzel kezd kezdeni és fokozatosan hütöd le.

lassan engedheted a lábához a langyi vizet,kevergetni kell,ne sokáig legyen benne kb 10perc mert megfázhat a vesélye.

és igen a túl hideg viz sem tesz jót neki.

rögtön ne nézd vissza a lázát mert fals értéket mutat.

háloing és takard be.

2009. máj. 26. 21:19

Én soha nem próbáltam a hűtőfürdőt, vagy borogatást... Mindig kiizzadtam a lázat, akár 2-3 takaró alatt is... Nekem (és mindenki másnak a családban) bevált...

Apukám még vastag sapkát is húz a fejébe! :D


De persze attól még jó lehet a hűtés is! :)

13. 228bb89282 (válaszként erre: 8. - Herika40)
2009. máj. 26. 21:17
Szerintem felesleges ügyeletet hívni. A gyerekeknek nagyon hamar fel tud menni a láza. Az én lányomnak volt 3 napig 40 fokos láza, mégis átvészeltük hűtőfürdővel, kúppal és lázcsillapítóval. Az orvos is csak azt mondaná, hogy csillapítsa a lázat. A lényeg, hogy tartósan ne maradjon 39 fölött a láza, nehogy lázgörcsöt kapjon. És én sem izzasztanám a gyereket, ilyenkor biztosítani kell a hőleadást.
2009. máj. 26. 21:17

figyelj én segitek neked,ha megfogadod a tanácsomat,adj neki kúpot,(nurophen,amidazophen,stb.)

és vagy hütőborogatást vagy hűtöfürdöztesd.

ha kérdésed van elmondom hogyan kell csinálni helyesen.

azért fontos csillapitani a magas lázát mert az ilyen pici betegeknél lázgörcs is felléphet.

a lényeg hogy itasd folyasékkal mert sok folyadékot veszithet a bágyadtsága miatt,iletve hogy párologtat a bőrén keresztül.

hidd el tudom mit beszélek kórházban dolgozom.

ha pedig nem megy le a láza,amit kétlek a fizikális lázcsillapitás mellett akkor adhatsz neki esetleg más hatóanyagú lázcsillapitót vagy jó ha rá néz egy doki.

2009. máj. 26. 21:17

Azért a hűtőfürdővel vigyázni kell, mert rengeteg a lázgörcsre hajlamos baba!

Rengetegen "elrontják", mert eleve hideg vízbe teszik a babát. Nem vicc...A fokozatos lehűtést sokan nem alkalmazzák, és még azzal sincs rá semmi garancia, hogy nem hajlamos a lázgörcsre a pici...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook