Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves hasmenéses gyereknek mit adhatok enni? Tejpéptől szorulása szokott lenni, ilyenkor is jó? fórum

1 éves hasmenéses gyereknek mit adhatok enni? Tejpéptől szorulása szokott lenni, ilyenkor is jó? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 27. 09:06
Főtt krumpli sósan, hogy pótold a sóveszteséget.Van olyan ital a patikában ami direkt erre való, rizsnyákos valami, meg van répás is, elég rossz, szerintem ízesítés nélkül nem isszák meg.
2010. jan. 27. 09:05
répa alma és kevés cukor, inkááb méz
25. andianyu32 (válaszként erre: 23. - NoaPearl)
2009. máj. 13. 09:49
szia!tettem fel képeket a manókról,ha gondolod nézd meg őket.tehetnél fel te is a kisfiadról,ha nem gond!elmúlt már a hasmenése a manónak?
2009. máj. 12. 09:54
szia!hogy vagytok?elmúlt a picúr hasmenése?
23. NoaPearl (válaszként erre: 22. - Andianyu32)
2009. máj. 10. 22:09

szia,

ugy nez ki, hogy valamelyest javult a helyzet. Ma mar csak 1x viszonylag szilard, este hig szeklet. Ez mar javulas. Remelem 1-2 nap, es teljesen rendbe jovunk. A korzeti orvos nalunk is nagyon lazan kezelte a dolgot. Igazabol penteken be sem hivott a rendelobe, hanem a varoban nyomkodta meg a kisfiam pocijat, h nincs e kiszaradva.

Huh.. a Rota az eleg durva. Hallottam mar rola. Botond megkapta a vedooltast.

Bar az egyik ismerosom kislanya az oltas ellenere is elkapta.

Normafloret adtam neki aztan szombattol. Sztem ez sokat hasznalt. Erdekes, mert 4 honapos koraban semmit nem hasznalt. Akkor a Smecta valt be. Mindig lesz vmi, amin lehet idegeskedni :-)

Ikrekkel nem lehet egyszeru. Ha belegondolok, hogy duplan kellett volna "megszenvednunk" a problemakat a 9 honap alatt... (hasfajas, fogzas, esések stb stb). Minden elismeresem.

22. andianyu32 (válaszként erre: 21. - NoaPearl)
2009. máj. 9. 10:07
szia!a kisfiamnak szerencsére elmúlt a hasmenése,de az ikertesójának,aki kislány,nem volt ilyen szerencséje.csütörtökön jöttünk haza a kórházból,infúziót kapott mert majdnem kiszáradt.rotavírust szedtünk össze.én is vittem dokihoz,de azt mondta nyugodjak meg,csak gyomorrontása van a gyereknek.és mi lett a vége!?egyébként egy évesek a gyerekek.a kórházban nagyon rendesek voltak a nővérek.dokit nem nagyon láttunk.normafloret is adhatsz a gyerkőcnek,és a smectát is itasd vele.voltál azóta dokinál vele?remélem már jobban vagytok!
21. NoaPearl (válaszként erre: 20. - Andianyu32)
2009. máj. 6. 00:06

sziasztok,

mennyi idos a babad?

szombat ota a kisfiamnak (9 honapos)hasmenese van. Szombaton kb 10-15x, ma mar csak 5x. Mar kesz vagyok. Egyszeruen nem tudom, hol szedtuk ossze a virust. Raadasul olyan nehez tisztaba tenni, mert egybol elmaszik, es ha nincs szerencsem, akkor osszeken mindent.

Szerencsere az etvagyaval nincs gond. Fott, enyhen sozott krumplit keverek ossze banannal, vagy almaval. Ezt eszi kb 2x, 3x. Emellett ORS200-at iszik kb 1 uveggel. Ebben oldom fel a Smecta-t (napi 1 tasak). + szopizik egesz nap. A Smecta osszefogja a szekletet, nem folyos. De ma mar zoldes arnyalata is volt. Az ugyeletes doki 2 perc alatt lerendezett minket. Megnyomkodta a hasat, aztan kesz. Holnap visszaviszem a korzeti dokinkhoz, mert mar az 5. napja lesz, hogy nem mulik el a hasmenes.

2009. ápr. 29. 16:01
köszönöm,a tippedet.kipróbálom mindenképpen.hány foga van a kisfiadnak?
19. edike2000 (válaszként erre: 18. - Andianyu32)
2009. ápr. 29. 10:31

az én fiam 15 hónapos és mi is szenvedtünk az elmúlt héten a fogzástól, de az enyém belázasodott és patakokban folyt a nyála.

A normaflore szerintem jó. Esetleg adj neki rizsnyákot. Ezt egy homeopata gyerekorvos ajánlotta nekem hasmenésre. El kell kezdeni főzni a rizst pici sóval addig amíg teljesen nyúlós nem lesz. A Smecta port is lehet kapni recept nélkül. Elég rossz íze van, de az ásványi anyagokat pótolni kell valahogyan. Jobbulást kívánok:-))

2009. ápr. 29. 10:22
a banánt nem eszi meg.a sárgarépát már próbáltam,sajna nem vált be.normafloret adtam neki,és teát.de most is totál trutyisan ébredt.ebédre valami rizses megoldást gondoltam,hátha segít.a kedve változatlanul jó.igazi kisördög.
17. klenca
2009. ápr. 29. 09:49

Főzzél neki RÁNTÁSSAL sárgarépa főzeléket!

Adj neki banánt.


Sok citromos feketetea, s ha 5 napnál tovább tart a hasmenés, vidd orvoshoz.

2009. ápr. 29. 08:35
sziasztok!kisfiamnak 5-6 alkalommal volt hasmenése tegnap.láztalan,eszik,iszik rendesen,és nem bágyadt.lehet ez a fogzástól?és normális,hogy ilyen sokszor van hasmenése egy nap alatt?
15. Memeske (válaszként erre: 14. - Memeske)
2009. márc. 6. 11:34
B6 2X fél tabletta!
2009. márc. 6. 11:34
B6 fél tabletta és keksz banán!
2008. aug. 18. 21:39
Ismétlés a tudás atyja, vagy mi?:)))
2008. aug. 18. 21:39

Először is köszönöm Hoxának, hogy kijavította a kérdést!:))


Úgy tűnik, hogy kár volt izgulnom, hogy mit adjak enni, mert egész nap étvágytalan volt. Próbáltam krumplit, almát, répát, de semelyiket nem fogadta el. Csak 2 banánt evett ma + kölesgolyót. Ez utóbbiért odavan teljesen, még most is kérte, gondoltam, csak nem lesz vele gond. Egyébként az orvos nem tudta megmondani, hogy adhatnám-e vagy sem. De nem volt vele baj, ma már csak kétszer volt széklete, de ez elég "vizes".

Vacsorára végre evett egy kevés húslevesben főtt krumli+sárgarépa turmixot.

A doki meg a védőnő is azt javasolta, hogy olyan sokszor szoptassam meg, amilyen sokszor csak tudom. Ez általában nem gond, mert rajtam szokott lógni.. persze ma esze ágában nem volt..


Az orvos szerint semmi baja, de adnom kell neki a Normaflore-t és csütörtökön vissza kell vinnem.


Estére náthás is lett és hőemelkedése is volt lefekvés előtt.:(


Hát, majd meglátjuk, hogy most a fogak vagy valami kis megfázás..


Köszönöm a tanácsokat.

2008. aug. 18. 21:38

Először is köszönöm Hoxának, hogy kijavította a kérdést!:))


Úgy tűnik, hogy kár volt izgulnom, hogy mit adjak enni, mert egész nap étvágytalan volt. Próbáltam krumplit, almát, répát, de semelyiket nem fogadta el. Csak 2 banánt evett ma + kölesgolyót. Ez utóbbiért odavan teljesen, még most is kérte, gondoltam, csak nem lesz vele gond. Egyébként az orvos nem tudta megmondani, hogy adhatnám-e vagy sem. De nem volt vele baj, ma már csak kétszer volt széklete, de ez elég "vizes".

Vacsorára végre evett egy kevés húslevesben főtt krumli+sárgarépa turmixot.

A doki meg a védőnő is azt javasolta, hogy olyan sokszor szoptassam meg, amilyen sokszor csak tudom. Ez általában nem gond, mert rajtam szokott lógni.. persze ma esze ágában nem volt..


Az orvos szerint semmi baja, de adnom kell neki a Normaflore-t és csütörtökön vissza kell vinnem.


Estére náthás is lett és hőemelkedése is volt lefekvés előtt.:(


Hát, majd meglátjuk, hogy most a fogak vagy valami kis megfázás..


Köszönöm a tanácsokat.

2008. aug. 18. 20:27

A Normaflore jó. Vegyél patikába Hipp ORS 2000 répa-rizsnyák ivólét (vény nélkül).

És hasfogó kaja. Répa, alma, banán, krumpli. Én tejpépet nem adnék, mert hasmensékor eleve kerülni kell táp kivételével az összes tejterméket.

2008. aug. 18. 15:08

ja, így más a szitu. :)


A tejpép mehet szerintem, de a normaflor szuper kiegészítésként, és reszelj neki almát. nem tudom, miért pont reszelve, de a legújabb háziorvosunk szerint, aki kórházban főorvos is, azt mondja az a legtutibb. :)

2008. aug. 18. 14:01
A mi gyerekorvosunk hasmenésre a Normaflort ajánlotta, nekünk bevállt. Én banánt, almát, krumplit, rizst, háztartási kekszet adnék viszont kerülném a zsiradékokat, fűszereket és a megterhelő ételeket. Szerintem a tejpépet is megpróbálhatod, de a legbiztosabb, ha megkérdezed erről az orvosotokat. Mitől van hasmenése?
2008. aug. 18. 13:30

Húú, bocsi!

csak olvasom, és nem értem, hogy miért olyan gyümölcsöket ajánlotok, ami hasmenést okoz...


Csak most vettem észre, hogy véletlenül szorulást írtam a hasmenés helyett....

2008. aug. 18. 11:13
Smectát próbáltad már?Normaflorát is adjál szegénykémnek!
2008. aug. 18. 10:33
A tejpéphez ha teszel gyümölcsöt, akkor talán megkönnyíti a dolgokat. Pl a narancs, a leve is tökéletes, barackkal kevered, is jó. Még a szilva, ami nagyon tisztít belülről, illetve rendezi a dolgokat.
4. Dorka29 (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2008. aug. 18. 09:59
Köszi! Szerinted a tejpép?
3. Hoxa
2008. aug. 18. 09:52
Én banánt adnék.
2008. aug. 18. 09:44

Sziasztok! Minden ötletet szívesen fogadok itt is!


Kiírtam egy szavazást, és jó sok privit kaptam, ezúton is köszönöm.

Hoxa szerint inkább tudásbázis kérdés, ezért törölte a szavazást, így itt várom a jó tanácsaitokat, ötleteiteket.

2008. aug. 18. 09:33
1 éves szorulásos gyereknek mit adhatok enni? Tejpéptől szorulása szokott lenni, ilyenkor is jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook