Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves gyermek a bölcsiben fórum

1 éves gyermek a bölcsiben (beszélgetős fórum)


1 2
32. 1eb84e4bad (válaszként erre: 31. - Mamcili)
2011. jan. 19. 14:34
ez nagyon jó dolog!
31. mamcili (válaszként erre: 30. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 18. 22:03

igen, de működtek a dolgok,

mindenki el tudott szabadulni pár órára, ha szükséges volt...

mondjuk délelőtti állásinterjú....

vigyáztunk egymás gyerekére...

30. 1eb84e4bad (válaszként erre: 27. - Mamcili)
2011. jan. 16. 19:28
ez tényleg jó! de sajna nem tölti be a bölcsi szerepét.
29. mamcili (válaszként erre: 28. - Ancsurii)
2011. jan. 16. 18:04

Igen ez így van...

És nagyon jó kis varrótanfolyamunk volt:)

táskát varrtunk meg mikuláscsizmát, meg sok jó ötletet kaptunk még papírsárkányt is csináltunk...

sőt jó kis homokozópartikat rendeztünk:)

28. Ancsurii (válaszként erre: 27. - Mamcili)
2011. jan. 15. 22:15

Az biztosan nagyon jó, mert azoknak a szülőknek, kisgyereknek is szükségük van társaságra, kikapcsolódásra, akik otthon vannak.

Az meg külön jó, ha összekovácsolódik a társaság.

27. mamcili (válaszként erre: 25. - Ancsurii)
2011. jan. 15. 21:35

Itt van egy miniklub kisgyerekes szülőknek.

Levihetik oda a picit és oviskorig játszat minden nap, társaságban és játékok, könyvek stb is rendelkezésre áll.

Még kiskonyha is van, ha éhesek lennének. Mi nagyon élveztük a társaságot, nem unatkozott a pici és az otthon lévő szülőnek is módja volt kikapcsolódni (még kispapák is jártak:) )

az egyik közösségi ház szervezte minimális költség volt egy hónapra...

26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Mamcili)
2011. jan. 15. 15:18

No igen. Nekem is javasolták, hogy csináljak családi napközit... Nekem nem való. De akinek való, az csinálja, mert kell...


Bár a gond általában a fél-másfél éves gyerekekkel van, gondolom rájuk sokkal szigorúbbak a szabályok.. Igazából én az ekkora gyerekemet nem is igen hagytam volna másra, mint egy nagy tapasztalattal rendelkező "intézményre", amit persze a gondinénik személyesítenek meg. Megjegyzem, tartósan még anyámra sem.


Persze más lenne a helyzet vidéken, kisebb helyen, ahol nagyjából mindenkit ismerek, vagy ha én nem, akkor az ismerősöm... A fővárosban viszont már elég sok ilyen van, és hát engem annyira nem nyertek meg, illetve sok helyen látom a kedvességet, a jó akaratot de azt a profizmust, mint a böcsiben nem...


Ennek ellenére az éppen aktuális gyerekemmel lehet, hogy ez lesz a megoldás, mert kell dolgoznom (csak éppen még munkahelyem nincs), és nekem már az se kis munka, hogy az álláskereséshez a bemutatkozó anyagomat összeállítsam... a bölcsihez meg már ugye munkaviszony kell, meg lemondani a gyedről.

Ez egy nehéz helyzet, mert ha meg valaki fölvenne, nehéz azt mondani, hogy bocsi, várjon rám addig, amíg bölcsődébe adom a gyereket, mert eddig nem vették föl, mert nem volt munkahelyem.... hát nem fog várni...


Egyébként egy barátnőm már éppen csinál egy ilyet egy kisebb városban, és ott támogatja az önkormányzat...

25. Ancsurii (válaszként erre: 24. - Mamcili)
2011. jan. 14. 22:04
Nálunk is dugig van a bölcsi, most bővítik, de hogy mikorra lesz kész... De nem ezt akartam, hanem azt, h nálunk van családi napközi, gyakorlatilag bölcsiként működik, mivel 4 fő 2 év körüli gyerekük van. Esetleg ilyenben nem gondolkozol?
24. mamcili (válaszként erre: 23. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 14. 21:56

:S

szörnyű

nemrég még arról szólt a fáma, anya maradjon otthon a pici 3 éves koráig...

most meg nincs bölcsi, és álláslehetőség is alig van...

ha valaki azt írja hogy van munkája vagy őt nem bocsájtották el vagy gyermekesen is vissza tudott menni korábbi munkahelyére már örülök neki...

én itt helyileg vállalnám egy bölcsi elindításást ha az önk...belemenne...támogatná...

23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Mamcili)
2011. jan. 14. 20:55

Hát, nálunk már 10-12 éve is nagy gond volt ez, bár nem tudom mennyi idősek a gyermekeid... A "mi időnkben" persze még nem.


Én most költöztem vissza oda, ahol bölcsibe jártam, és bizony már azt is bezárták... az anyukák meg tépik a hajukat, mert iszonyat a túljelentkezés...


Nekem mondjuk szerencsére 3 hét alatt felvették, mert még iskolába jártam, és azokat veszik legelőre, még a "dolgozók" elé is...


Most viszont már bizti nagyobb gond lesz, mert már nem vagyok sulis...

22. mamcili (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 14. 19:44

Amikor még az én picim :) járt bölcsibe azért nem volt akkora túljelentkezés, mint most...

Mostmár lassan olyan lesz, mint az oviba menetel 3 évesen...

Nekünk igazolás kellett még, hogy a bölcsi javasolt a közösség miatt (közelünkbe nem igazán volt vele egykorú játszótárs).

21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 20. - Ancsurii)
2011. jan. 14. 12:48

ebben igazad lehet.


És a nyári leállást hogy oldottátok meg? hova ment a gyerek? főleg, ha nem egyszerre állnak le az ovival...

20. Ancsurii (válaszként erre: 19. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 14. 12:16

Soha nem haragudtak még, mindig azt mták, h 5-ig nekik is ott kell lenni.

Volt olyan, h az egyik Anyuka szólt, h nem tud menni a gyerekért vmi miatt, és gondozónéni haza vitte magával a kicsit. Nyílván ezt Ők külön megbeszélték.

Nekem a nyári bölcsis leálláson egy ismerős vigyázott a kisfiamra, de a gondozónénink is mta, h elvállalja, de pont akkor költözött a bölcsi, és így Ő végül nem tudta vállalni. De lehet nyáron visszatérünk a dologra...

Sztem annyira kicsi pénzt keresnek, h aki nam imádja a gyerkőcöket, az hamar keres mást...

2011. jan. 14. 12:05
Persze, én is így gondolom. Negyed5-fél5 előtt lehetetlen lesz odaérn érte sajnos.
18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 14. 12:02

Gondolj bele, komolyan dolgozó szülőknél ez lehetetlen... Nálunk ilyen nem volt. Nagyon indokolt esetben kérték, hogy vigyem előbb haza, de az is más kérdés.... Volt olyan kislány, aki 6-ra jött, mert az anyukája ápolónő volt... A másik meg éppen azért volt délután hatig, mert az anyukája orvos volt...


Ha ilyen próbálkozás van, akkor azt az elején tisztázni kell, mert a munkaidő az munkaidő, az út meg út odáig... szóval ezt nem lehet hagyni... Persze szivatni se kell őket, és akkor egyensúlyban lesz a dolog...

2011. jan. 14. 11:55
és a gondozók nem mérgesek, hogy miattatok kell maradni?
16. Ancsurii (válaszként erre: 15. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 14. 11:44

Nekünk 5-ig van bölcsi, volt h 16.58-kor értem oda, de semmi nem volt.

Mindig mi vagyunk az utolsók, de imádja Zsombi, mert akkor már csak Vele foglalkoznak. Pakolja a székeket, porszívózik, még a felmosót is megkapja időnként, szóval csupa boldogság olyankor az élet!!!!

2011. jan. 14. 11:41
Igaz, hogy 4kor már csúnyán néznek a szülőre, ha olyan későn mész a gyerekért?
14. Ancsurii (válaszként erre: 13. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 14. 11:39

Minden rendben lesz!!! Sok sikert, sok jó gondozónőt kívánok!!!

És várjuk a tapasztalataidat!!!!

2011. jan. 14. 11:38

álllítólag a legjobb csoport címet kapta az a scoport, ahova megy a fiam, direkt picik között lesz.

Kösznöm a bíztatást, várom a további tapasztalatokat!

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2. - Mamcili)
2011. jan. 14. 08:05

Hát azért nem fog hazudni, hogy odavidd a gyereked. Kb 300-an várnak ugyanis arra a helyre...

De persze, tök igaz, hogy a lehetőségeken belül meg kell keresni, aki a legszimpibb... Ez egy komoly dolog. Nálunk most elég rossza az oviban a kapcsolat... és bizony minket megvisel, bár a gyerekeket kevésbé....

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 14. 07:59

Szia!


Nekem 9 és 7 hósan mentek a gyerekek.

Imádtuk a bölcsik, az egy jó intézmény volt. Rosszabb példák lehetnek, de leírom, ott hogy volt...


- 1v.2 hét szülős beszoktatás, amennyit a gyerek igényel. (Ha még többet, annak sem volt akadálya, bár nem hivatalosan) Kisebb gyerek könnyebben szokik be általában, kb. 1 éves korig...


-egyszerre csak 1 beszokósa van a gondinéninek. Ha akkor egy kicsit bolydultabbak a többiek, az normális, mert kicsit megzavarja őket a szülő jelenléte...


-vezetnek egy füzetet, ilyen kis korban havonta, v. két hetente oldalakat írnak a gyerekről, te meg válaszolsz. Így van erről egy írásod, ez tök jó, mert a gyerek fejlődése nyomon követhető, akármi baj van később... Hiszen végül is azért nem veled volt abban az időszakban... De ez nekünk kedves emlék, sokat olvasgatjuk...


-Az egy éves alatti gyermekek étrendjét külön dietetikus állítja össze. Ha egy ilyen gyerek van, akkor annak az egynek. Szóval az nem kérdés, hogy ott nem fog olyan kaját kapni, ami árt neki. Nekem szerették a gyerekek a kaját, mondták, hogy értük van a konyha...


-Az etetés külön, ölben zajlik, szabály szerint nem is lehet másként... Bár a lányommal kivételt tettek, mert ő 11 hósan már az asztalnál ült, mert rá nagyon hatott a közösség... Nem bántam, örültem, hogy élvezi....


-Volt bent tápszer, tejpép, és ha kellett igenis megcsinálta a gondinéni, és megetette a gyereket. Egy 7-8 hós babát nem hagynak éhezni... vagy ha kell, megnyugtatják...


-Ha minden normális, akkor imádják a csoportban a kisbabát, s társai kényeztetik, meg persze ők is négykézláb járkálnak... Elvileg nem vehetik ki őket a kiságyból, de ezt egy picit át szokták hágni, hiszen imádnak kint a picik a többiek között...


-Nagyon szerettük a gondinéninket, meg a többit is a csoportban. Amikor baj volt, még hétvégén is segített, azóta is tartjuk vele a kapcsolatot... De olyan mégse volt, hogy ne én lettem volna az imádott anya. Ha bölcsi előtt, meg után, meg hétvégén valaki normálisan foglalkozik a gyerekével, nem lesz a bölcsitől semmi baja. Nem kell kiló csokikkal kompenzáli, hogy jaj szegénynek az jár.... Ha az egész család jól beáll - nyilván okkal - erre az életformára, akkor jó élmény marad ez az időszak, persze néha lazának kell lenni... Néha előfordult, hogy más pulóverét adták rá, de azt se lehet elvárni, hogy mindig minden tökéletes legyen...


-ja, az alvás: amíg picik, akkor altatják őket kétszer, ha kell... illetve hát elalszanak a kiságyban....


-bacik azok vannak, a nagyobbik sokat volt beteg, de aztán a kisebb már jobban bírta, mert már babának átment rajta sokminden... néha kellemetlen, de ovira már egész jó lesz...


Néhány védőoltás, meg immunerősítők erősen meggondolandóak...


-az egésznek a titka, hogy a szülő lelkileg legyen abban biztos, hogy ezt akarja, és utána csinálni kell.. Ha ez tényleg indokolt, akkor azt a gyerek is érzi, és nagy baj nem lesz, bár kisebb kilengések természetesen vannak... harapás, stb...


Üdv, és sok sikert!

10. martin3 (válaszként erre: 6. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 13. 22:15
nekem nem volt bölcsis egyik gyerekem sem, most csak "megütötte a fülem" ez a mondatod...az én nagyobbik kislányom sem volt bújós fajta, olyan kis önálló volt, annyira hiányzott az, hogy más anya-gyerek kapcsolatban láttam azokat az ölelgetéseket, puszilgatásokat stb... azt hittem én csinálok valamit rosszul, de rájöttem ő ilyen fajta...na aztán megtört a jég! kb 2,5éves kora óta levakarhatatlan rólam, nagyon ragaszkodó, bújós lett, persze ennek én iszonyúan örültem, már 6éves lesz, de még naponta többször odajön, hogy simogassam és elmondja mennyire imád! annyira jó! ne aggódj ki kell várni! neki is te vagy a legfontosabb az életében!:)
9. Ancsurii (válaszként erre: 6. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 13. 21:29

Van bent alvós macink, cumink, amit alváshoz, vagy ha nagyon fáradt megkap. Nyílván van egy bizonyos napirend, amit be kell tartani, mert egyébként káosz lenne, de a gondozónők nagyon jól tudják melyik gyereknek mi a szokása, melyiket kell puszilgatni, dédelgetni, melyik önállóbb, vagy melyik akaratosabb. Szóval nem nyomják el az egyéniségüket a napi szabályok miatt. Hihetetlen türelemmel kezelik, illetve előzik meg a konfliktusokat. Ha kérdezem Zsombit, h kit szeret a bölcsiben, az összes felnőttet felsorolja, még a szakácsnőt, és a takarítónőt is. Mi jövünk el általában utolsóként, akkor már felmosás van, de boldogan integet a takarítónőnek is...

Azt meg el sem hiszed, h mennyire fog kötődni, mert arra hamar rájön, h Anya már nincs állandóan Vele...

De ha jó a bölcsi, akkor ez nem okozhat semmilyen törést a gyerekeknek.

8. 1eb84e4bad (válaszként erre: 7. - Ancsurii)
2011. jan. 13. 21:14
köszi!:-)
7. Ancsurii (válaszként erre: 1. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 13. 21:12

Az én kisfiam 9,5 hónaposan került bölcsibe, maga a beszoktatás 2 hét alatt lezajlott,kezdetben egy órát, majd kettőt voltunk együtt bent, az első hét végén már egy délelőttöt, és így fokozatosan a 2. hét közepén már ebéd után ott aludt, 3-ra mentem érte, pénteken már 4-ig volt. Persze azért volt sírás az első hetekben, de csak addig, amíg látott. Napközben semmi gond nem volt. Akkor még szopizott, reggel azzal kezdődött a nap, délután és este szopi, ami nagy megnyugvás volt. Nekünk szerencsénk volt, nagyon hamar megszerette a gondozónőket, meg a gyerekeket is. A gondozónők következetesen, de nagy-nagy szeretettel veszik körül. Délelőtt lefektették aludni, szépen megszokta, meg a többi gyrerek is, h Zsombi alszik, csendben kell lenni.

Másfél éves koráig kiságy volt a csoportszobában, ott aludt, illetve amíg a nagyobbakat rendezték a gondozónők,Ő ott játszott. Délben pedig aludt a többiekkel. Szeptemberben, másfél évesen fektetőt kapott Ő is, semmi gond nem volt, átszokott szépen az egyszeri alvásra. Eleinte még pihent 20-30 percet a gondozónők ölében, de már végig bírja a délelőttöt, most 22 hónapos. Kezdetben tápszert vittünk, azt kapta tej helyett, azzal főztek Neki tejes főzelékeket, de 1 éves kora után rendesen azt kapta,amit a többiek. A bölcsiben egyébként nagyon sok főzit, gyümölcsöt, tejes dolgot kapnak, nagyon változatos az étlap.

Nagyon szeret járni, mindenki imádja, nyugodtan dolgozom, tudom jó helyen van. Nagyon önálló, alakul a szobatisztaság, egész jól beszél, simán értik idegenek is, h mit mond. Szóval nekünk csak pozitív élmény a bölcsi.

2011. jan. 13. 21:07

köszi!

azal nem hiszem, hogy gond lesz, hogy ő sírni fog utánam. Nem alakult ki még ilyen látványosan a hozzám való kötődés.

Inkább a kis szokásai miatt aggódom.

2011. jan. 13. 21:06
Én a bölcsit, sokat sírtam vissza, nagyon hálás voltam minden gondozó nőnek. Rengeteget köszönhettem neki..
2011. jan. 13. 20:55

Szia!

Bár nekem nagyobb volt a fiam mikor bekerült a bölcsibe, de volt ott egy nyolc hónapos kisfiú:

-rendes kiságyat kapott

-korának megfelelő ételt kapott minden nap (a mi bölcsinkben volt külön bébi menü, liszt érzékeny, és laktóz érzékeny menü)

-nyáron a délelőtti altatást a babakocsiban oldották meg (saját babakocsi), míg a többiek játszottak, őt abban altatták, mire tél lett, már csak délután aludt a többiekkel


Abban az időben még az Én Fiam is pelusos volt, mindig tisztán kaptam ki, sosem volt gond azzal, hogy esetleg alatta hagyták volna a pelust, azaz nagyon figyeltek rá.


Sok mindent ott sajátított el, pl: a szobatisztaság is ott kezdték szoktatni, persze úgy, hogy előtte szóltak, hogy mi lenne, ha elkezdenénk, mert érdeklődik (ekkor már 2 és fél éves volt), egy hét alatt szobatiszta lett :-)


Minden bölcsiben más a beszoktatási rend.

Nálunk két hét volt, kórtól függetlenül.

Az első héten mindig elhoztam ebéd után. Délelőtt a padon ülve figyeltem ahogy játszik a többiekkel (nyáron szoktattam be).eleinte bent voltam az ebédnél, majd fokozatosan "kiküldtek" az udvarról, az ebédről.És így tovább.

A második héten már nem voltam ott, viszont elérhető közelségben kellett lennem. Szerencsére nem volt Rám szükség :-)

3. 1eb84e4bad (válaszként erre: 2. - Mamcili)
2011. jan. 13. 20:53

köszi! :-)

Hamarosan arra s sor kerül, csak ezek az előzetes kérdések foglalkoztatnak. :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook