Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves babát mivel kössem le egy 24 órás buszúton? fórum

1 éves babát mivel kössem le egy 24 órás buszúton? (beszélgetős fórum)


1 2
29. a6b039cd8a (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2015. jún. 11. 13:35
Igen.
28. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Vuccli)
2015. jún. 11. 13:21

Uramisten!!


1 évessel? Kínzás! Kegyetlen kínzás

27. trapiti (válaszként erre: 26. - Algea)
2015. jún. 11. 13:16
Szerintem a legtöbb gyerek ilyen, nem szeretnek órákig bekötve lenni az autóban... szerintem ez normális :)
26. algea
2015. jún. 11. 12:38

Én azért is fogalmaztam olyan óvatosan, mert az én fiam különleges eset abból a szempontból, hogy nem szokott tudni aludni a kocsiban, max. 45 percet. Minkét nagyszülő-pár messze van tőlünk, 2,5 ill. 3,5 órás útra, és nagyon nehéz így is, amikor még autós hordozóban volt, és nem látott semmit az útból, akkor gyakorlatilag az ébren töltött időt végig sírta cicit kérve, amit amint lehetett meg is kapott, de újra az autóba ülve kezdődött minden elölről. Most már valamennyire leköti a látvány, de csak rövid ideig. Tehát az én fiamból sem lehet kiindulni, de ezek szerint mégsem egyedi eset.


Egy szó mint száz: le a kalappal a kisbaba előtt, ha ezt bírni fogja. (azért megkérdezném azt a társasutazás-szervezőt is, hogy mi járt a fejében a huzaton kívül, amikor szó nélkül belement abba, hogy egy egy éves baba is utazzon.... a szülőnek a gyerek érdeke az első, de azért lesznek mások is azon a buszon, akiknek nem biztos, hogy szegény baba sírása fogja megkoronázni a nyaralást.....)

25. trapiti (válaszként erre: 22. - A6b039cd8a)
2015. jún. 11. 12:33
Még rendszeres autózáshoz szokott gyerekkel sem egyszerű, a szerencsésebb ha elalszik az autóban. De buszon ez is kínlódás. Ráadásul nem tudom a gyerekülést hogy lehet megoldani, mert anélkül még iszonyú veszélyes is...
24. Misaki Itó (válaszként erre: 1. - Vuccli)
2015. jún. 11. 12:33
20éve volt szerencsém Olaszországba utazni egy 1évessel,háát csak annyit írok,felejthetetlen élmény volt a családnak is,és a többi utasnak is!
23. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Vuccli)
2015. jún. 11. 12:30

Én kétévesen vittem legelőször 3!! órás útra.Nem tudtam melyikünk dilizik be előbb,a kicsi vagy én!

Készülj fel hogy meg fogsz bolondulni!

22. a6b039cd8a (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2015. jún. 11. 12:28
2 éves volt a kisfiam, amikor Debrecentől Balatonig mentük autóval, és persze akkor álltunk meg, amikor csak akartunk.... Mégis nehéz volt. Folyt szegényről a víz, kényelmetlen volt már neki a gyerekülés. Pedig szeret autózni, de hosszú út ez még egy kisgyereknek. Felnőttnek is!
21. trapiti (válaszként erre: 19. - Algea)
2015. jún. 11. 12:24
Szerintem ez nem sülhet el jól... nyaraltam én is 10 hónapossal, hát a Bp-Balaton távolság is kihívás volt saját autóval, pedig a szüleimhez mentünk, ahol egy csomó minden adott volt, nem egy szállodába ahová mindent vinni kell amire szükség van...
20. trapiti (válaszként erre: 19. - Algea)
2015. jún. 11. 12:23
Amúgy én sem, mi külföldön élünk, egy évbnen 2x utazunk haza. Da ha busszal kellene inkább nem mennék... agyrém... ráadásul 1-2 hét és visszafelé is ki kell bírnia az utat szegény gyereknek :(
19. algea (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2015. jún. 11. 12:20
Én bevallom, nem is éreztem még szükségét egy külföldi útnak annyira, hogy a gyereknek ilyen kiszámíthatatlan kényelmetlenséget okozzak. Gondolom, hogy kihagyhatatlan lehetőség, és remélem, hogy nem érzi senki úgy a végén, hogy ezen az áron nem érte meg. Tényleg kívánom, hogy jól süljön el.
18. trapiti (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2015. jún. 11. 12:20
Ráadásul a busz áll mondjuk 10 percet amíg mindenki pisil, és indul is tovább. Az ilyen utazások felnőtteknek valók és még nekik is megterhelő.
17. youlcsi (válaszként erre: 16. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 11. 12:19

Egy ekkora gyereknek a 4óra is hosszú.

Kocsiban, ha nyíg, akkor félreállok, levegőzünk, nyújtózkodunk, szaladgálunk, pihenünk 5-10 percet... de busszal???

2015. jún. 11. 12:17

Az autóbusznak 4 óránként kötelezô pihenni, a megállók így vannak kialakítva.

A sztrádán nem tud megállni szükség esetén, csak a legközelebbi pihenôsávban...

15. trapiti (válaszként erre: 13. - Algea)
2015. jún. 11. 12:17
AZ enyém 7 és fél, de eszembe se jutan 24 órát egy buszon ültetni, ráadásul kánikulában... repülni szoktunk rendszeresen átszállással, kb. 2x2 órás út, az is nehéz, csak akkor nem szenved ha este megyünk és el tud aludni.
2015. jún. 11. 12:17

komolyan, most azon morfondírozok, hogy esteleg még gyorsan irass fel daedalon kúpot a gyerekorvossal.


ad1. nem tudod, hogy viseli majd a gyomra az utat...

ad2. leszedálod legalább, és nyugiban lesz, jórészt aludni fog.


nem öröm ilyet írni, de kb csak akkor lesz elviselhető az út, ha a jelentős részét a gyógyszertől átalussza.

13. algea (válaszként erre: 1. - Vuccli)
2015. jún. 11. 12:14

Én sem vittem volna egy napos buszútra sem az egy évest, sem nagyobbat. Elvárhatatlan dolog szerintem a legnyugisabb, legtürelmesebb gyerektől is, hogy egy napon át néhány pihenővel kibírja ülve. Ezt ti tudjátok.


Ujjbábokat vinnék és báboznék neki, kis leporellókat.... és reménykednék, hogy nagyon, de nagyon sokat tud aludni. Az éjjeli altatáshoz nem tudok hozzászólni, kényelmes megoldást javasolni, az enyém biztosan karban aludt volna, annyi idősen ráadásul cicin, szóval....

2015. jún. 11. 12:13

Amúgy anno a majndem1évesemmel csak zaláig mentünk, pihenőkkel cca 5 óra volt. kb út felét átaludta, a többiben fogta a kezem, szenvedett...

1évesnek kellene biztonsági gyerekülés is a buszon. ha azt tudtok betenni (dönthetőt), akor legalább a gyerek kényelme és alvása biztosított.

11. youlcsi (válaszként erre: 1. - Vuccli)
2015. jún. 11. 12:11

hosszú lesz. sem játszani, sem aludni, sem tisztába tenni, megetetni nem tudod majd normálisan. nem vállaltam volna, nyűg lesz az egész.

vonattal még csak-csak, ott fel lehet kelni, ablakot lehet nyitni, lehet mászkálni, fülkében esetleg pokrócot is leteríteni, amin játszani tud... de buszon?


mindenesetre kitartás!

10. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 6. - *Csajszi*)
2015. jún. 11. 12:09
Nem tudom, mennyire örülnének az utasok a zenélô kütyünek! (Én nem!)
9. trapiti (válaszként erre: 6. - *Csajszi*)
2015. jún. 11. 12:08
Szerintem a zenélős mesekönyv néhány óra alatt lincshangulatot eredményez a buszon :)
2015. jún. 11. 12:08
Én nem nagyon értem, miért van erre szükség... egyáltalán hogy Görögországig vonszoljon valaki egy 1 évest, miközben rengeteg szép és bababarát nyaralóhely van Magyarországon is néhány órányi útra... Da ha már nem bír ki pár évet külföldi nyaralás nélkül akkor miért éppen busszal??? Akár a repülő akár az autó jobban elviselhető egy gyereknek.
7. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Vuccli)
2015. jún. 11. 12:08

Nem fognak örülni nektek a buszon, hótziher :(

Éjszakára másik ruha, reggel ugyanúgy átöltözni!

Az arcotokra tegyetek hidegvizes ruhát, amit cserélgessetek, így nem lesz probléma a légkondicionál.

2015. jún. 11. 12:06

Nem vinnem en sem 24 oras buszos utra az egyeves gyerekem. Ha nem tudok repulovel menni, nem mennek.


Kerdesedre valaszolva, nyilvan mesekonyvek legyenek (akar zenelosek is), kedvenc pluss allatkai. Mas nem nagyon jut eszembe, sok sikert.

2015. jún. 11. 12:04

Uhhhhh, nekem a kétórás repülőút is horror hosszú a másfél éves kisfiammal....

Csak sok szerencsét tudok kívánni....

4. trapiti (válaszként erre: 1. - Vuccli)
2015. jún. 11. 12:03
Szerintem ez még egy felnőttnek is meredek... Mesekönyv e-bok formátumban és mese tlefonon, tableten. De szerintem nincs az a nyugis gyerek aki ettől nem kattan be úgyhogy számíts mindenre... :/
2015. jún. 11. 12:03
Én biztosan nem mennék ilyen pici gyerekkel ilyen hosszú útra. Egy felnőttet is megvisel, nemhogy egy gyereket. De ti tudjátok.
2015. jún. 11. 12:03

Én nem vittem volna az egyévesemet 24 órás buszos útra. Még a felnőttet is megviseli, nem kicsit.

Holnap indultok, és nem tudod, mivel fogod lekötni és hogyan fogod altatni? Hm.

2015. jún. 11. 11:59

Sziasztok! Holnap indulunk 1 éves nyugis, türelmes kislányunnak 1 napos buszúttal nyaralni Görögo-ba.

Van esetleg bármi tippetek, hogy mivel kössem le? Az estét is a buszon töltjük, hogyan altassam el, mikre figyeljek?

Más is vállalt már be ilyen utat? Köszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook