Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves babát mivel kössem le egy 24 órás buszúton? fórum

1 éves babát mivel kössem le egy 24 órás buszúton? (beszélgetős fórum)


1 2
59. Vuccli
2015. jún. 15. 10:43
Köszönöm mindenkinek!
58. Imisz (válaszként erre: 57. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 15. 10:08

A cikkben szereplő anyukától abban különbözik a TI anyuka, hogy ő pont azért indította a fórumot, mert tanácsot kért a baba figyelmének lekötésére. Utastársai, saját maga és nem utolsó sorban a baba érdekében is.

Mint olvashattuk, nem volt semmi gond, ordítás, büdös pelus stb.

Kívánok ugyan ilyen zökkenőmentes vissza utat is!

2015. jún. 15. 09:06

Nem különjárati autóbusz, de a témába vág érintôlegesen.

[link]

56. Imisz (válaszként erre: 52. - Vuccli)
2015. jún. 15. 06:35
Érezzétek jól magatokat! :)
55. bnedora (válaszként erre: 53. - Vuccli)
2015. jún. 14. 16:53

Erre mondják: ritka, mint a fehér holló.


Érezzétek jól magatokat!

2015. jún. 14. 11:59

Esetleg, ha netán..

[link]

:)

53. Vuccli (válaszként erre: 44. - 0084acbe42)
2015. jún. 14. 08:46
Senki utjat nem tettem tonkre, imadtak a babakat. Latod, nem minden gyerek egyforma
52. Vuccli (válaszként erre: 50. - Imisz)
2015. jún. 14. 08:45
Igy van, ahogy mondod. Nekem nem pihenes annyira, de igy is mindenki elvezi, legfobbkeppen a gyerekek, :)
51. Vuccli
2015. jún. 14. 08:39

Kedves mindenki. Jelentem, a babak egy siras es hiszti nelkul vegigultek az utat. Az en lanyom tartotta a napirendet,mindenkivel kedves volt. Este 8kor lefektettem ket ulesre megagyazott agyikojaba es reggel 6ig aludt. De a tobbi gyerek is. A felnottek nyugosebbek voltak...

Van meg 1.5 eves, 6 eves, veluk sem volt semmi.

Szoval nem lehetetlen, siman birjak ;) puszi a tengerpartrol

50. Imisz
2015. jún. 12. 21:33
Több mint 10 éve utazom rendszeresen (évente többször is) Görögországba busszal. Mondhatom, az 1 évesekkel kevesebb gond van mint 1-2 felnőtt utassal! Estig elvannak a gyerekek kedvenc játékaikkal,maga a buszozás is újdonság, pihenőknél a jobb fej sofőrök még a bébiételt is megmelegítik mikróban.(akikkel én szoktam utazni) Este elalszanak és az éjszakai pihenőknél fel sem ébrednek. Pelenkát cserélni menet közben is lehet, be lehet csomagolni, és megálláskor kidobni. Még sosem éreztem kakiszagot, ellentétben az inkontinenciától szenvedő idős nénit körüllengő szagtól. (nem tehet róla ő sem, de tehetne ellene!) A szülőknek fárasztóbb, ez tény. Vigyetek kedvenc játékot, esetleg újakat beszerezni az alkalomra ami leköti. A nagyobb "para" maga az ottlét, egy 1 évesnek még nem tudod mondani, hogy anya is pihenni szeretne....neked nem lesz nyaralás, legfeljebb környezetváltozás. Én mondjuk akkor vittem a gyerekeimet először mikor a legkisebb már 8 éves volt. Megértette, hogy én sem azért mentem, hogy a fél napomat a konyhában töltsem, érje be egy gyrossal vagy zacskós levessel. Nem hal bele ha anya is nyaral, pihen, napozik vagy lubickol a tengerben. Ettől függetlenül ha Te bevállaltad menjetek nyugodtan.
49. kisj
2015. jún. 12. 20:19

Bababarát busz egy 24 órás útra?!

Ez vágyálom, szerintem ilyen nem létezik.


Sokszor utaztam hosszú távra busszal (volt ami egyszer több mint 40 órásra sikeredett)és merem állítani, hogy a felnőtteknek sem egy leányálom.

Főleg hazafelé.

Mire hazaértünk, már azt is elfelejtettük, hogy tulakdonképpen pihenni voltunk 2 hétig.

2015. jún. 11. 22:03
És nappal a kisgyerekek nyugodtan fognak ülni bekötve, így fogják várni a következô pihenôhelyet. Semmi szaladgálás az autóbusz folyosóján. Elvégre a különjáraton álló utas - fogódzkodás, kapaszkodás nélkül nem közlekedhet.
47. M0ncsa (válaszként erre: 46. - Vuccli)
2015. jún. 11. 21:48

Csatlakozom a korabbiakhoz. Mi 6 honapostol 1,5 eves korig sehova nem vittuk a kicsit hosszabb utra, masfel evesen is csak azert, mert apukam haldoklott.


Ami a bababarat jaratot illeti, az csak arra lesz jo, hogy az aktualisan siro gyerek felebressze a tobbit, akik nagynehezen elaludtak. Tortura gyereknek, felnottnek. No de, ti tudjatok, nekem nem faj :)


Lekotes temajaban annyit, hogy a te gyereked, te ismered, es tudod legjobban, mi erdekli. Az enyemet pl. a kisautok, rajzfilmek, konyvek. De o fiu, es 2,5 eves. Egyevesen kb. SEMMIVEL nem lehetett lekotni 10 pecnel tovabb, ugyhogy csak sok szerencset es kotelidegzetet tudok nektek kivanni.

46. Vuccli
2015. jún. 11. 21:27

köszönöm a válaszokat. Elfelejtettem írni, hogy ez egy baba-barát járat, több 1 éves és kisebbek, nagyobbak is lesznek. Fele utas, mint amennyi szék, így a kicsik ledöntött székben alszanak. Utazni pedig a gyerekülésében fog. Megálló is több lesz.

ÉN bízom benne, hogy minden rendben lesz.

45. a6b039cd8a (válaszként erre: 44. - 0084acbe42)
2015. jún. 11. 19:25
Mindenki ezt írta.
2015. jún. 11. 16:48
Csak egy busznyi ember útját teszed tönkre, nem probléma. Nem olvastam a válaszokat, biztos nem leszek népszerű, de nem kínoznék egy gyereket ilyen hosszú úttal, de hangyányit empatikusabb vagyok nálad, mert én biztos tekintettel lennék egy busznyi emberre és be se fizettem volna buszos nyaralásra. Szerencsétlen emberek majd hallgatják a gügyögést/sírást. 8 éves gyerekkel mentünk Nyíregyházára, 3 órás út és még neki is sok volt, mert meleg van, hosszú, unalmas, és messze van és messze van..
43. *Csajszi* (válaszként erre: 41. - B00d33e65c)
2015. jún. 11. 16:21
Nem kell sorolni, arra reagaltam, h irtad h 50 fok lesz, nem lesz.
42. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 41. - B00d33e65c)
2015. jún. 11. 16:00
A balesetveszély sokkal nagyobb probléma!
41. b00d33e65c (válaszként erre: 39. - *Csajszi*)
2015. jún. 11. 15:31

Na,mert a légkondi pont jó egy 1 éves gyereknek....

Soroljam miket okozhat?

40. *Csajszi* (válaszként erre: 39. - *Csajszi*)
2015. jún. 11. 15:22
Meg persze a sok ember zavarasa miatt, nem lehet ilyet toleralni 24 oran at.
39. *Csajszi* (válaszként erre: 32. - B00d33e65c)
2015. jún. 11. 15:19

Gondolom azert ezek a buszok nem szokasos BKV jarmuvek, el vannak latva legkondival...

Ettol fuggetlenul kinzasnak es borzaszto onzo dolognak tartom, elsosorban a hely / mozgas lehetosegenek hianya miatt.

2015. jún. 11. 14:12

Rajtatok kívül lesznek még vagy 44-en.

El fognak benneteket átkozni!

Elrontjátok az út hangulatát!

2015. jún. 11. 14:10

Jujj, és most belegondoltam, egy peluscserébe az autópálya közepén... ahol megállni sem lehet kidobni a kakás bugyit :o

oké, hogy zacsiba lehet csomagolni... de maga a csere alatt bizony terjeng a szag...


én pl tuti biztos hányni kezdenék... amúgy is rosszul vagyok a buszon, hát még ha csak pár percig is szagolnom kellene...

36. b00d33e65c (válaszként erre: 33. - Algea)
2015. jún. 11. 14:10
Az enyém még csak nem is hergeli magát.A gondok ott kezdődnek ha már nem énekelget,verselget,csak bambul ki az ablakon!Akkor már megy is fel a láza!
2015. jún. 11. 14:08
Hát igen, a legdurvább az utastársaknak lesz.... meg persze a kicsinek.
2015. jún. 11. 14:02
Én se értem, tényleg furcsa. Előre sajnálom a gyerket és a többi utast akik majd szenvednek tőle. A szülőket annyira nem, ők akarták így.
33. algea (válaszként erre: 32. - B00d33e65c)
2015. jún. 11. 14:00

Az enyém is az őrületig tudja magát hergelni (de nem szoktuk hagyni odáig fajulni a dolgokat). A buszban az a nagyon rossz, hogy váratlan események esetén sem rugalmas, nyilván komoly gondnál megáll a sofőr a legközelebbi helyen, ahol tud - ki tudja, milyen messze -, de a babasírás nem hiszem, hogy ilyen. Vagy legalábbis nem többször az út alatt.


Most már nagyon, de nagyon kíváncsi lennék a fórumindító válaszára: hogy jött ez az ötlet, hogy éppen ennyire messzire, ennyire kis gyerekkel, éppen busszal kell menni nyaralni? És nem volt senki a környezetükben, aki felhívta volna a figyelmet arra, hogy ez mennyire nagyon nem jó ötlet?

32. b00d33e65c (válaszként erre: 30. - *Csajszi*)
2015. jún. 11. 13:50

Szerinted egy 50 fokos buszban egy egyéves energiabombát csendben lehet tartani?

Nem!És akkor még örüljenek a szülők ha nem lesz semmi baja a gyereknek,az én gyerekem pl. olyan ha valamit nem akar akkor belázasodik!

31. trapiti (válaszként erre: 30. - *Csajszi*)
2015. jún. 11. 13:46
Szerintem mégcsak nem is tartja csendben. Úgyhogy lesz ott bömbölés is bőven :( Szegény gyerek...
30. *Csajszi* (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2015. jún. 11. 13:42
Hat ha csendben tartja a gyereket, en jobban orulnek annak (mint bombolo gyereknek) :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook