Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves babáknak ki hogy készíti a főzelékeket? fórum

1 éves babáknak ki hogy készíti a főzelékeket? (beszélgetős fórum)


2011. febr. 20. 14:00

Szia!

Az én kislányom most volt 1 éves februárban. Már régóta azt eszi, amit mi, csak a darabos jöhet szóba nála. Kb. 7 hónapos kora óta nem eszik neki készített főzelékeket.

És 3-4 hónapja tehéntejet is iszik. Egy időbe nem volt hajlandó megenni a tápszert, akkor próbáltuk ki a tejet.Azt ette. Most úgy csináljuk, hogy este tápszer, reggel tej. Nekünk ez így bevált.

2011. febr. 20. 13:37
Nekem 13 hónapos a kislányom, és már elég régen csak a darabos kaját eszi meg. Kifejezetten tejet inni még nem adok neki, higítva sem, majd kb 2 hónap múlva elég elkezdenünk, a gyerekdoki azt mondta, hogy nem kell elkapkodni, mert sajnos elég sok gyerekről kiderül, hogy tejérzékeny. Kislányom mindent megeszik, de a kedvenc a borsófőzelék, meg a sóska, de szinte mindent úgy eszik ahogyan mi. Tejtermékeket kap, de nem sűrűn.
4. kismiújság (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. febr. 20. 12:48

Nálunk a sütőtök és a cékla volt a befutó.

De saláta+krumpli,sárgarépa+krumpli,paradicsom+

krumpli...mind jó.

Só nélkül, vízben főztem meg,és eleinte lefagyasztott anyatejjel turmixoltam össze,később tápszerporral sűrítettem.Nem volt benne rántás vagy habarás.

Husit(csirkemell),virslit is turmixolhatsz hozzá.

Az enyémek nem ették meg a bolti bébiételeket,mindig főztem nekik.

2011. febr. 20. 09:15

Szia!

Én tejet,tejterméket 1éves kortól adtam lánykámnak,fokozatosan és apánként,bár legelőször babatejet vettünk.

Főzelék közül pedig minden jöhetett.A kedvenc volt a spenót,cékla,cukkini.ezeket megpároltam,főtt krumplival és a főzőlével turmixoltam.

2. Mamka1 (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. febr. 20. 08:39
Én úgy olvastam és meg is kérdeztem az orvosunkat h tejet már 5 hónapos kortól lehet adni 3/4-en
2011. febr. 20. 07:47

Kérdésem konkrét receptek lennének ha lehet:-)

Kinek mi a kedvence?

Mennyire eszik meg a darabosat?

Tejet ki mikor vezeti,vezette be?

Köszönöm előre is!



És kérem szépen azokat akik csak a piszkálás miatt szólnának hozzá tekintsenek el tőle,köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook