Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 év alatti babák klubbja fórum

1 év alatti babák klubbja (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. kicsinuszi (válaszként erre: 38. - M_marcsa)
2006. dec. 19. 10:47
kösz a bíztatást :)) de akkor is irigylem azokat, akik azt mondjaák, hogy a gyerek fogát akkor ették észre, amikor már harapta őket
38. m_marcsa (válaszként erre: 37. - Kicsinuszi)
2006. dec. 19. 08:50

Pedig így van.Áginak egy foga 2 hétbe telt, kb. 3 hete csendszünet van.

Ne izgulj, 2 éves koráre kijön mind a 20 foga.

Csendszünetben lehet pihenni.:))

37. kicsinuszi (válaszként erre: 36. - M_marcsa)
2006. dec. 19. 00:46
Hát az én kis Katám bizony még táplálkozik éjszaka. Igaz egyre kevesebbet. Ha belegondolok abba amit írtál, a fogfájós ordításokra, tényleg nála is így zajlik, csak sokszor eltart napokig és akkor már összezavarodom. Most éppen nyugalmi idő van, tegnapelőtt bújt ki az 5. foga. Belebolondulok, ha szegénykémet mindegyik foga kikészíti
36. m_marcsa (válaszként erre: 35. - Kicsinuszi)
2006. dec. 18. 18:02

Mikor Ági a fogai miatt sírt, hirtelen, keservesen csinálta, torkaszakadtából. Alig lehetett megvigasztalni.

Mikor éhes volt, csak sírdogált.

Most lesz 8 hónapos, de rég nem eszik éjjel.

Nyáron éjjel is szopott, mert mekeg volt, szomjas volt, víz helyett tejet adtam.

Aztán nem adtam. Néha még kérte, de nem adtam, elfelejtette.

Most este 9 és reggel 5vagy 6 óráig alszik.

2006. dec. 13. 14:56

Sziasztok! Én csak most fedeztem fel, hogy van ilyen fórum, de látom már nemigen látogatja senki.

De azért leírom, hogy mi a panaszom, hátha mégis valaki visszatalál ide: Kata tegnap volt 8 hónapos, de még mindig többször felkel éjszaka szopni, pedig tuti nem éhes, és a súlya is megvan, majdnem 10 kg. A baj csak az, hogy mostnában nőnek a fogai és nem tudom, hogy azért kel fel éjszaka mert éhes, vagy azért mert fáj az ínye, de cicin legalább megnyugszik.

Ha van valakinek ebben tapasztalata kérem írjon, mert már nagyon kikészítenek az éjszakai ébrenlétek.

34. Hoxa
2006. nov. 8. 22:50
Szia Galbi! Nálunk is az infacol vált be. Elég hamar helyre is billentette a dolgokat.
33. Hoxa
2006. nov. 8. 22:49
Szia Vandy! Nálunk a 3. héttől volt húzósabb, az első 2 hét sima volt. Akkor volt nálunk a nővérem, a gyerek meg csak evett, nézelődött, aludt, nem is kellett segítség. Bezzeg, mikor elment... na pont akkor indult a sírós időszak. Bár, mint kiderült, nálunk az éhség volt a ludas, mert nem volt elég a tej. Szóval kitartás! :)))))
2006. nov. 8. 22:44

Sziasztok!Október 31-én született a kisfiam.3500gr-mal és 53 cm-rel.Most 1 hetesen már 3800gr a súlya.Nappal igen sűrűn szeretne enni, ami jó mert legalább beindul a tej rendesen.Éjszaka tartja a 3 órát.Eddig nem volt hasfájás, remélem nem is lesz.(Egyik gyerekemnél sem volt remélem ő is ilyen marad!)

Sokat nézelődik, de nem sírós, és nem akar - legalábbis egyenlőre- állandóan kézben lenni.

31. martica (válaszként erre: 28. - M_marcsa)
2006. nov. 8. 08:55
Hát az elején szinte semmit, mindenért a "szakirodalomhoz "Fordultam. Most vagyunk 8 hetessek, megdupláztuk a születési súlyunkat,szép okos nyugodt babák lettünk.Csak mint minden maximalista ha nem ment elsőre valami tőkéletessen akkor pánikoltam és magamat okoltam érte.
30. Galbi
2006. okt. 22. 22:30
Sziasztok! Én most jelentkezem be eloszor erre az oldalra. Kisfiam julius 28-án szuletett 2400 grammal és 46 cm-rel (5 héttel korábban látta meg a napvilágot). szerencsére teljesen egészséges, már 5500 gramm. Eleinte hasfájos volt, szerencsére úgy tunik, hogy rendezodott a helyzet, Infacolt adok neki és sokat masszirozom a pocakját DM-ben is kaphato pocakmasszázs-krémmel.
29. m_marcsa (válaszként erre: 24. - Veronitas)
2006. okt. 14. 16:50
Két hónaposan korai a babának hasra fordulni.Mi 4.hó után kezdtünk, és a baba fejlett.
28. m_marcsa (válaszként erre: 5. - Martica)
2006. okt. 14. 16:44
Miről nem tudod, hogy jól csinálod-e?
27. m_marcsa (válaszként erre: 19. - Edit78)
2006. okt. 14. 16:37
Etesd meg fél óra alatt-legfeljebb, és tedd be aludni. Szopi nappal is 30-40 perc. Te is ember vagy.
26. veronitas (válaszként erre: 25. - Trombita06)
2006. okt. 13. 15:10

:-)


köszi! és további jó szemmel kommunikálást nektek

2006. okt. 13. 15:04

Én úgy tudom, a belapult kutacs kiszáradás jele, de ilyen korban még normális, ha kicsit be van esve. Nekünk legalábbis még soha nem mondták, hogy gond lenne vele.

A szemkontaktusról úgy tűnik csak "panaszkodnom" kellett, azóta olyan jókat szemezünk. Egyik nap 1,5 órán keresztül csak feküdtünk egymás mellett és beszélgettünk, énekeltünk. Zsombi nézett végig engem és gyönyörűen mosolygott. Mozogtam jobbra-balra és követett mindenhová a szemével. Ez akkora élmény volt, mintha megnyertem volna a lottó ötöst (bár azt még nem próbáltam).

24. veronitas (válaszként erre: 22. - Trombita06)
2006. okt. 12. 12:39

hm. hát, ez érdekes. a barátnőm 2 és fél hónapos kislánya teljesen egészségesen született, de még "nem csinál semmit", szóval úgy értem, nem fordul a hasára meg ilyenek. néha már vigyorog, és a szemkontakt is megvan.

gondolom, minden babánál máshogy alakul ez, nem? kinél korábban, kinél picit később.


a barátnőm nincsen internetközelben, de van még egy gondja: a kicsi kutacsa kicsit "belapult", a védőnő szerint szomjas (de hát pedig mindig etetve van, meg már kicsi teát is kap), a másik védőnő szerint azért, mert "jön a tél".


de valójában mi lehet ennek az oka?

23. be52089f0e (válaszként erre: 22. - Trombita06)
2006. okt. 9. 10:54

Szia !


A te fiad nagyon ügyes. Fiam, Marci 4 és fél hónaposan fordult hátról hasra és kb 7 hónaposan fordult hasról vissza.

A szemkontaktust mi viszonylag hamar felvettük. bár mi már az első perctől kezdve nagyon "szemesek" voltunk. Időpontot már sajnos nem tudok írni. De ne keseredj el, minden gyerek más és más.

Gondolom jártok kontrolra, ott azért megkérdezheted, hogy mi a véleménye az orvosnak.

2006. okt. 7. 19:44

Sziasztok!


Mi is izomtónus gyengeséggel születtünk. Legalábbis az orvosok szerint. Én semmit nem veszek észre rajta, sőt most 2 hónapos, de már átfordul a hasáról hátára. Ő oxigénhiányos állapotba került a szülés közben, ezért mondták, hogy lehet lemaradása mozgásban illetve tanulási nehézségei lehetnek. Ő érdeklődve nézelődik, de nem látom, hogy fókuszálna és elég nehéz vele szemkontaktust kialakítani. Szerintetek ez gond vagy csak később lesz erre képes?

21. be52089f0e (válaszként erre: 17. - Martica)
2006. okt. 7. 11:30

Szia !


Írtam neked privit!

20. martica (válaszként erre: 19. - Edit78)
2006. okt. 7. 10:57
mi két óránként szopizunk,igaz akkor csak tíz percig, de ez sem éppen pihentető! Ja mi 11.-én leszünk egy hónapossak!
19. Edit78 (válaszként erre: 5. - Martica)
2006. okt. 7. 10:44

szia.

a mi kisfiúnk szeptember 14-én született. nálatok hogy telnek az éjszakák? hányszor kelsz fel szoptatni? és mennyi időre? mert én "csak" egyszer, de akkor kb 2órát tart a "buli", ami eléggé fárasztó.

18. Edit78 (válaszként erre: 17. - Martica)
2006. okt. 7. 10:42

Szia.

nálunk bevált az óramutató járásával megegyező irányú hajszárítózás, nem túl közelről illetve megelőzés céljából Babamosoly teát adunk neki napont kb 3*5 kiskanállal. az elején nem ízlett neki, de most (kb 1 hét után), már ok.

17. martica (válaszként erre: 16. - Be52089f0e)
2006. okt. 7. 09:52

Szíóka!

Nagyon megköszönném ha leírnád őket mert az egyetlen tuti testhelyzet nálunk az apuci pocakján lévő kiterülés volt,gyalogbéka stílusban,az én hasam nem felel meg a célnak valamiért, viszont a papa a pocakjával egyetemben visszament dolgozni sajnos:(.SOS mert sokat nyöszizünk,infacol mellet is, mivel sokat is eszünk a korunkhoz képest,így még azis feszíti!Előre is köszi!

16. be52089f0e (válaszként erre: 13. - Martica)
2006. okt. 6. 13:17
Nekünk sokat segített a Tigris a fán elnevezésű testhelyzet és az I love you elnevezésű masszírozás. Ha valaki érdekel nagyon szívesen leírom.
15. be52089f0e (válaszként erre: 14. - Timuska)
2006. okt. 6. 13:14

Szia!


Köszönöm a biztató szavakat.

Szerencsére nekünk a fejtartással nem volt semmi gondunk, mert első perctől kezdve otthon tornáztatom. kb 2 hónapja járunk gyógytornára és ott a gyógytornász nagyon biztat, hogy minden jóra fordul. De azért azt észrevettem, hogy mi is később fordultunk meg és gondolom a többivel is így leszünk. De ez legyen a legnagyobb baj! Ugye?

Mi nyíregyházára járunk kontrollra és gyógytornára is. Ha nem láttnám a fejlődést mi is Pestre járnánk.

Nálatok lehet tudni, hogy miért alakult ki?

Nekünk a szülés miatt megrepedt a koponyája és keletkezett egy kis vérzés a fején kifelé is és befelé is.


Minden jót nektek!

14. timuska (válaszként erre: 3. - Be52089f0e)
2006. okt. 6. 12:32
szia! Kicsit kilógok a sorból, az én lányom fanni 14 hónapos, izomtónus gyengeséggel született.a fejét nem tudta tartani, csak 4 hónapos kora óta, mászni sem tanult meg csak 1 évesen, most 14 hónapos, már5-6 lépést megy egyedül, hála a sok tornának.mi a madarászba jártunk neurológoára, meg 2-3 hetente gyógytornára, de nagyon megérte.kitartást nektek.timuska
13. martica (válaszként erre: 12. - Be52089f0e)
2006. okt. 5. 15:24
Eddig én sem hallotam ilyesmiről,de a védőnő és a dokinő ebben az egyben ért egyet! Elvileg a mamámtól kezdve mindenki madártejjel, tojáslevessel stb tömne, jelzem néhe jól is esne, viszont mikor a hasfájást jeleztem a védőnőnek az első kérdése: mit evett? ugye tartja amit a doktornő mondott? Infacol nálunk is bevált, meg a plédbe csomagolás, magamhoz ölelés eggyüt. Mostmár akár 4 órát is alszik este egyfolytában:)))
12. be52089f0e (válaszként erre: 11. - Martica)
2006. okt. 5. 11:47

Szia !


Én nem is hallottam a diétáról!

Tejet nyugodtan ihatsz, de azért ne vidd túlzásba. Talán fél litert lehet meginni egy nap.

Én mindent ettem, amit megkívántam. Csak a puffasztókat kerültem. Nekünk bevált a pocakfájásnál az Infakol és a masszázs.

2006. okt. 5. 11:13

Valószínü jól fog jönni a segítség.

Nálunk a védőnő,és a gyerekorvos pont az ellenkezőjét javasolja szinte mindenben, a harmadik változat persze érkezik a segíteni akaró szülőktől. Én meg csak kapkodom a fejem mint egy kerge tyúk. A pocakfájásunkra pont tíz különböző taktikát ajánlottak, mire mindet kipróbáltuk,teljessen kimerültünk,mi is és zsebibaba is. Lasan kezdjük uralni a helyzetet:)))Egy kérdés! Ti meddig tartottátok a diétás étkezést a szoptatás alatt? Már rosszul vagyok a rizs,krumpli,hús kombinációtól! Tényleg nem ehetek mást? Egy pohár tejet például:(?

10. nyuxy (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2006. okt. 4. 20:12
kisfiú/ kislány?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook