Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 év alatti babák klubbja fórum

1 év alatti babák klubbja (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. Jk
2008. febr. 7. 17:20

Sziasztok!


Még csak most csatlakozom ehhez a fórumhoz. Eddig nem olvastam vissza, de addig is felteszem a kérdésem.

Eddig nagyjából háromóránként szopizott a lányom. Intenzíven kezdtük, így beállt. Ott katonásan csak háromóránként lehet menni szoptatni.

Most két hónapos és már csak négy-öt óránként kér enni. Valmikor 180-t is megeszik, de van hogy csak kilencvenet. Aggodom, hogy elmegy a tejem., mert így 10 órát vár az egyik mellem. és amikor mégis korábban kér akkor nem érzem, hogy tele lenne. Szoptatások után nem tudok igazán lefejni-pár csepp nehezen. Mit tegyek?

68. *Gyöngy* (válaszként erre: 67. - Eb3745168d)
2007. febr. 5. 21:53
Szia! Képzeld, nem jött meg az előjelek ellenére. Igen, még sokat szopik a baba, csak az éjszakáról szoktattam le.
67. eb3745168d (válaszként erre: 66. - *Gyöngy*)
2007. febr. 3. 23:46

Szia!

igen, nálam is hasonló volt a helyzet, hőemelkedésem volt, de lázam nem! Az én kislányom 5,5 hónapos, és nekem is most "jött" meg ismét!

Nagyon szörnyű volt, előtte 2 napig iszonyatos görcsöm volt!

Szoptatsz még

2007. febr. 1. 20:48

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni tőletek.

A kislányom fél éves. Tegnap egész nap erős alhasi fájdalom-puffadást éreztem , szinte mozogni is alig bírtam, a lázam meg 39-re ment fel. Ma már sokkal jobban vagyok. Szerintetek a mensi készülődik megjönni? Járt már valamelyikőtök így???

Köszi a segítséget!

65. m_marcsa (válaszként erre: 63. - Gyurmi)
2007. jan. 27. 09:09
Értem.Jó ötlet.
2007. jan. 26. 22:50
Én a gyümölcsöket rizses tejpéppel szoktam összekeverni, én sem adtam neki kekszet (megpróbáltam, de kiköpte)
63. Gyurmi (válaszként erre: 60. - M_marcsa)
2007. jan. 26. 11:34
Én sem azt írtam, hogy egy egész csomoggal kell a kicsinek adni. A gyerekorvosunk, aki nagyon lelkiismeretes és egy másfél éves kislány apukája, azt javasolta, hogy 1 db háztartási kekszet kell beosztani kb.6 almás étkezéshez. Ami azt jelenti, hogy két-három húzás a reszelőn. Ez nem mennyiség, de ahhoz éppen elég, hogy ne csináljon savat a gyomrában. Ez csak arra vonatkozik, ha csak almát eszik a kicsi, ha más gyümit adok neki, abba nem teszek, úgy vettem észre más nem csinál neki savat.
62. m_marcsa (válaszként erre: 61. - Minti)
2007. jan. 26. 11:32
Plusz husi, tejtermék és tojássárga. Persze, a megfelelő korban.
61. minti (válaszként erre: 60. - M_marcsa)
2007. jan. 26. 08:10
Sztem sem kell pici babáknak kekszet adni, pláne nem egy éves kor alatt. Ehet szegény utána úgyis még elég hízlaló dolgot egész életében. Ebben az életkorban sztem elég a gyümölcs és a főzelék kiegészítésként.
2007. jan. 26. 07:54
Én nem adok kekszet, édes, lisztes, hízlal.
59. emily (válaszként erre: 58. - Gyurmi)
2007. jan. 22. 22:42
Nem tom én még akkor is idegenkedem kicsit a keksztől. De ez tényleg nem mennyiség. Lehet, hogy megpróbálom.
58. Gyurmi (válaszként erre: 57. - Emily)
2007. jan. 21. 23:23

Én egy háztartási keksznek kb. a negyedét reszeltem bele (gyerekorvos javasolta), ami nagyon kis mennyiség, kevés is a cukor benne, de éppen elég ahhoz, hogy kicsit felfogja a savakat.

Én annyira nem aggódtam a cukrok miatt, a bébiknek készült ételekben csak jobban figyelnek az ilyesmikre. (Legalábbis merem remélni.)

57. emily (válaszként erre: 56. - Gyurmi)
2007. jan. 21. 12:13
Ez igaz,(mármit a sav)de a piskótában meg ott a cukor! Sztem már az is sok, ami a tápszerben van.. :-( Szívem szerint 2 éves koránál előbb(a gyümölcscukron kívül) semmilyen édességgel nem kényeztetném! Mondjuk ezt próbáld megmagyarázni a rokonoknak-ismerősöknek... :-))))
56. Gyurmi
2007. jan. 20. 21:03
Valszeg a fogacskái jönnek. Onnan lehet még észrevenni, hogy beduzzad az inye és egy idő után fehéredni is kezd. Szerintem nyugodtan adhatsz neki reszelt almát, én már három hónapos korától adtam neki és nagyon szerette. Érdemes egy kicsi kekszet vagy piskótát is belereszelni, mert akkor nem csinál neki annyi savat a gyomrában.
55. emily
2007. jan. 20. 08:31

Szia Gyurmi!


A teát kiköpi,ha iszik egy kortyot, akkor az csak azért van, mert nem figyelt oda... :-) Almával két napja próbálkozunk,bár doki nénink nem örülne neki, ha tudná.(Viszont az a véleményem, hogy mi is túléltük, hogy 3 hónaposan már almát ettünk,akkoriban ez volt a "divat". :-)))

Lehet, hogy nálunk is a fogacskák jönnek??? Szó se róla Emily keze mindig a szájában van és jobban folyik a nyála, mint egy veszett kutyának... :-)))) Miből lehet még észrevenni???


Szia win!


Nálunk is van, hogy Emily 12 órát alszik, csak ez nem pont éjszakára esik, hanem mondjuk 16-04-ig :-) De utána hál isten rendesen eszik 180-210-et!

54. win (válaszként erre: 52. - Emily)
2007. jan. 20. 07:33

Szia!

Velünk is előfordult ilyesmi. Igaz, az én fiam szopott, meg még most is azt teszi napi 3-4-5 alkalommal. (Ő 6 hónapos pont ma.) Nála is elkezdődött egyszer egy ilyen fázis: átaludta az éjszakákat, és a 12 órányi alvás után nem volt hajlandó szopni! Gondolhatod én is milyen pánikban voltam! A doki meg azt mondta, biztos nem éhes! Hát azt azért nem gondolnám, hogy egy 4 hónapos nem éhes 12 órányi étlenség után!!! Szóval ő is ordított, küzdött, ha cicivel kínálgattam. Aztán szépen átálltunk arra, hogy felkelés után gyümölcsöt kapott (mostanában tejpépet), cicivel meg legközelebb csak délben kínáltam. Nálunk ez bejött. Egyébként biztosan így van, hogy ők is hol többet, hol kevesebbet esznek. Volt, hogy a fiam, aki 5 hetesen rebndszeresen 140-150eket szopott, 5 hónapos kora körül kapott cumisüvegből lefejt anyatejet pótlásnak este. megette a 125 ml-t és bealudt! Csak néztünk! Máskor ennyi volt neki az előétel!

53. Gyurmi
2007. jan. 19. 22:47
Én is bepánikoltam, ha a gyerek nem akkor evett, amikor ennie kellett volna, aztán szépen beletanultam a dolgokba. Nem kell erőltetni ha nem éhes, akkor eszik majd később, éhezni biztos nem fog. Kérdés, hogy kap-e valami mást is a kislányod, esetleg teát, vagy valamilyen gyümölcsöt, mert az is eltelítheti a kicsi gyomrát. Anyukám mondta mindíg, hogy mi sem eszünk mindíg ugyanannyit , van, hogy nekünk sem esik jól az étel. Az én kisfiamnak ilyen tájban kezdtek el jönni a fogai (igaz elég sokáig eltartott, míg ki is bújtak) és ő azért nem kívánta a kaját.
52. emily
2007. jan. 19. 20:43
Sziasztok! Kislányom 3 és fél hónapos, eddig minden rendben volt az etetéssel (azt leszámítva, hogy sajnos nem tudom szoptatni,így tápszert kap). Viszont pár napja kezdődött, hogy nagyon nagy időközöket hagy az evések között (5-6 órát) és ha előbb próbálom megetetni, jön a hiszti, csapkodás,mint egy igazi csaj... :-) Szerintetek ez normális??? Előfordult még valakivel ilyesmi???
51. Gyurmi
2007. jan. 15. 10:51
Máté hajnalban 4-5 körül tápszert kapott, délelőtt tejpép, ebédre főzelék, uzsonnára gyümölcs és este megint tápszert kapott. Nagyon jól bevált így.
50. minti (válaszként erre: 47. - Gyurmi)
2007. jan. 15. 10:23
Az én kislányom sem volt hajlandó egy idő után szopni, mert ugyebár egyre inkább rájött, hogy a cumisüvegből könnyebb kajcsihoz jutni. Nagyon nehezen fogadtam el, hogy nem szopik többé, de már túltettem magam rajta. Kisfiad 6 hónapos korában mit evett egy nap? Aliz egyelőre egyszer kap gyümölcsöt és próbálgatjuk a főzeléket biocuccokból, de azt még nem nagyon csípi.
2007. jan. 15. 08:25

Főztem egy tökjó kaját babának, Ági, a 8 hós csak tekerte be.

Így van:

Hozzávalók:egy nagy sárgerépa, ugyenakkora karalábé, fehér, eseteleg kevés zöldborsó.

Lereszelem a répát, karalábét, két kkanál vajjal, kis vízzel megpárolom. Borsót főzni, paszírozni.Hozzaadok 2 szem köményt, puffadás ellen.

Turmixolom, hozzaadok még 2 kocka Medve sajtot, natúrt.

Nekem is nagyon ízlik, nem nehéz elkészíteni.

48. m_marcsa (válaszként erre: 46. - Edit78)
2007. jan. 15. 08:19
Nem hallottam erről.
47. Gyurmi (válaszként erre: 40. - Minti)
2007. jan. 14. 21:41
Sziasztok! Az én kisfiam 10 hónapos. Ő is 3 hónapos koráig szopizott tápszerrel kiegészítve, utána már csak tápszert kapott. (Az a kevés tejcsit nem volt hajlandó már kidolgozni.) Nagyon szerette az üveges bébi ételeket, de amit belekóstolt az én főztömbe nem volt hajlandó megenni az üvegest. Pedig nem volt fűszeres, sós, direkt "babásra" csináltam, nemhiába "a mama főztje, az a mama főzte". ;-) Én nem adok még neki semmilyen tejterméket, (kivéve a túró rudit, de azt is csak ritkán)a gyerekorvos azt mondta, hogy nem éri meg rizikózni, hogy allergiás lesz-e vagy sem. Úgyis hamar eljön az egy év, utána lehet neki adni ilyesmit.
46. Edit78 (válaszként erre: 45. - M_marcsa)
2007. jan. 14. 19:36
nem soha, de pici korban nem ajánlott, és utána is mértékkel. a banánültetvényeken dolgozó férfiak 90%-a terméketlen. vagy ez csak véletlen?
45. m_marcsa (válaszként erre: 43. - Edit78)
2007. jan. 14. 19:07
Sztem hülyeség, akkor a fiúk sosem ehetnek banánt?
44. kicsinuszi (válaszként erre: 43. - Edit78)
2007. jan. 14. 16:08
én nem hallottam róla, de még szerencse, hogy lányom van, mert elég sokat megeszik belőle :))
43. Edit78
2007. jan. 12. 21:08
azt hallottam, hogy a banán teméketlenséget okoz a kisfiúknál. hallott erről vki más is?
2006. dec. 21. 10:18
Én reggelire banánt vagy almát vagy barackot (üvegest)adok túróval, esetéleg keksszel. Napközben pedig adok neki a levesből amit magunknak főztem, összepürésítem a züldséget, húst belőle. Kata nagyon szereti a sütőtököt, abból fagyasztottam le télire. Amúgy én állandóan tartok itthon üveges bébiételt, mert néha előfordul, hogy nincs neki való ennivaló itthon, vagy esetleg nem hajlandó megenni azt. Az üvegest pedig általában mindegyiket megeszi. Meg imádja a Daoninot
41. martica (válaszként erre: 40. - Minti)
2006. dec. 21. 09:24

Szia!

Mi még csak most vagyunk 3,5 hónapossak, csak szopizunk, de már a nyáron elkezdtem az előkészületeket a főzelék adásra. Ami akkor volt friss zöldség -gyümőlcs abbol babaadagnyikat előkészítve lefagyasztottam mert a télen kaphatóak tényleg nem olyan igaziak. Almát meg télen is lhet adni és ugy is az az első kaja amivel lehet próbálkozni,utána jöhet a krumpli ami szintén jó télen is. Amit én csinálok abban tudom hogy mi van ,ellentétben a bébiétellel:-(

40. minti
2006. dec. 19. 13:05

Sziasztok!


Most vettem észre, hogy van ilyen topik. Kislányom ma 5 hónapos. Igazából nekem a hozzátáplálással kapcsolatban lenne kérdésem. Tápszert eszik, mert csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni, most egy nap egyszer kap bébidesszertet, de mostantól bevezetem a bébiételt, mert már 5 hónapos. Az az igazság, hogy nem főzőcskézek neki egyelőre, hanem kész bébiételt veszek, védőnőm szerint nem is baj, most nincs annyi vitamin a gyümikben. Szívesen vennék recepteket, ötleteket, hogy változatossá tegyem a kajáit. Ti magatok készítitek el vagy vesztek bébiételt?


minti

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook