Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1, 5 éves szót fogad? fórum

1, 5 éves szót fogad? (beszélgetős fórum)


21. skuki (válaszként erre: 20. - Martin3)
2012. márc. 25. 20:05
És hol lett meg a fiad? Mikor jöttek a rendőrök? Én 100%, hogy infarktust kaptam volna. Igen ebben egyetértek, tuti vannak nyugisabb és pezsgősebb gyereket. A lépcsők meg a dombok az érdekesek. Még a parkban is csak hegyet mászik:-) De mostanában még nehezebb közlekedni vele. Ha nem arra megyünk amerre ő akar akkor nem megyünk sehova mert leül. Bakker egyre rosszabb:-)
20. martin3 (válaszként erre: 17. - Skuki)
2012. márc. 23. 23:55

hű, ne aggódj, teljesen jó a kislányod, az enyém is 1,5éves múlt, bár igaz ő a 4. babánk...az 5éves kisfiam még sem érti, hogy nem, ha nincs hozzá kedve...ha Ő akarja, akkor megteszi, ha nincs hozzá kedve, akkor fejen is állhatok, akkor sem érti, hogy nem...de azért alakul...Ez a kisfiam egyébként 1 éves kora óta megy, jobban mondva fut én meg utána:), horror mit művelt az utcán, a többi gyerekem nem, szóval ez nem nevelés kérdése, hanem genetika...túlságosan lekötik az utcai ingerek, megy a maga feje után(ami épp érdekesebb, mint az, hogy én hol vagyok), mára már kinőtte és szuperül lehet vele közlekedni, de tűnt már el fél másodperc alatt úgy mellőlem, hogy rendőrt kellett hívnom, mert nem találtam, vagy hazajött egyedül az oviból....De kinőtte(bár csoda, hogy túléltük!)szerencsére. Viszont azért mondom, hogy genetika, mert a többi gyerekemnek eszébe sem jutott ilyeneket csinálni, még akkor sem, ha épp a saját fejük után mentek, egy idő után csak visszataláltak hozzám és arra mentünk, amerre én szerettem volna, vagy különösebb hiszti nélkül elértem, hogy merre menjünk, vagy el tudtam terelni a figyelmüket.

A 1,5éves kislányom egyébként pont olyan, mint a tied, talált magának egy lépcsős részt(dobogó egy kávézónál) és képes annál órákat időzni...hát hagyni kell, egyszer csak megunja:) türelem..

2012. márc. 22. 21:40
türelem:) nekem is ilyen volt a nagy fiam és most lesz 3 májusban még mindig sokat próbálkozik de ez már dackorszak nála . Ő is szörnyen hisztis volt (mai napig az) és hiába koptattam a számat. Hagyd hogy megnézze a fűcsomót oké ne nyalja a kukát:) de ha lépcsőzni akar csinálja:) tudom hogy idegörlő de én most a 2. gyereknél jutottam el oda hogy sok mindent hagyok bontakozzon ki. Én is sokat bosszankodtam hogy minden gyerek megy normálisan motorral az enyém meg száguld mint a veszett meg sem állna sosem most meg látom a különbséget közte és a lassabb gyerekek között és büszke vagyok rá hogy ilyen vagány:)
18. youlcsi (válaszként erre: 17. - Skuki)
2012. márc. 22. 14:54

szerintem ebben a korban már próbálják feszegetni a határokat.


a fiam felemeli a kis kezét, rázza, hogy na-na... és közben a másik kezével (úgy, hogy oda se néz :)) nyúl és húzza ki a zsinórt a konnektorból :/

17. skuki (válaszként erre: 16. - Youlcsi)
2012. márc. 22. 14:27

na ezt tökéletesen megfogalmaztad:-) Nálunk is a nem az egyetlen szó ami kínai:-) És még mondja is, hogy nem, de csinálja közben amit nem szabad.

Én csak az ellenálláson vagyok kiborulva egy kicsit pillanatnyilag, mert annyira erős az "akarata", hogy tényleg nem lehet magyarázni neki, mert nem figyel. És úgy érzem, hogy amit mondok az olyan mintha magamnak beszélnék. Szerintetek azért írja a kis fejébe a dolgokat annak ellenére, hogy úgy tesz mintha nem figyelne?

16. youlcsi (válaszként erre: 1. - Skuki)
2012. márc. 22. 14:04

az enyén 15 hónapos, és séta közben javarészt már sikerül irányban tartanom. persze minden babakocsi, bicikli, kutya és fűcsomó :D után visszafordulunk, de többé-kevésbé megy.

igaz, sokáig tartott, mire megtanulta, hogy anya kezét fogni kell... és hát azért vannak kilengések.


remélem, 18 hós korára kezdni majd megérteni a NEMet is... mert jelen pillanatban ez az egyetlen dolog, amit nem ért :/

2012. márc. 22. 13:56

Nekem egészen szófogadó a fiam de ő már 2 éves, ha ksimotorral megyünk sétálni akkor még szófogadóbb mert örül hogy motorozhat:-)

Néha persze van hoyg más irányba menne, de nem engedem neki, és megmondom neki, ha nem jön velem, nem jövünk le elgközelebb avgy hasonlók. Megpróbálom békésen elcsalni az adott heylről. Vagy ha hisztiig jutunk akkor megvárom egyhelyben a hiszti végét és utána mehetünk:-)

De már régebben is nagyon sokat magyaráztam neki mit miért nem szabad, pl járda szélén megállni megnézni jön-e autó stb. Mondjuk ő autó mániás így szereti nézni a közlekedő autókat...

14. skuki
2012. márc. 22. 13:48
hú lányok köszi a bíztatást. Próbálok türelemmel lenni. Én is azt szeretném megtanítani neki, hogy hogyan kell közlekedni szépen. De annyira nem figyel rám, hogy már kezdtem aggódni. Ja ha pedig végre eljutunk egy térre, akkor ott biztos, hogy csak a lépcsőzni akar semmi mást :-)
13. Papp Szilvia (válaszként erre: 9. - Skuki)
2012. márc. 22. 13:47

ezért figyel jobban apára és "szerei " jobban mert őt nem látja egész nap és ő nem szigorú vele:P

ez az élet rendje:) ahogy nő megérti hogy anya szeretetből mondja most meg örülj h apa a kedvenc melo után:) egyébként is szeret, imád téged még ha mindig csak nem szabadokat mondasz neki,de muszáj, ez ez a korszak:) és még sok iylen és ennél drasztikusabb dolog lesz:P

12. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Skuki)
2012. márc. 22. 13:45
Én kislányom 21 hós, és olyan dolgai, hisztijei vannak, hogy namég! Én nála azt figyeltem meg, ha kevésbé próbálom szabályozni, jobban szót fogad. Pl. a járdán nem kell fognia a kezem, de csak ha szépen a járdán jön és nem szaladgál az úttest felé. De amikor úttesten, vagy olyan helyen megyünk, ahol autók járnak, ott mindig fogia kell a kezem. Ezt pár hét alatt, sok türelemmel, jól megtanulta. Boltba igyekszem úgy indulni vele, hogy ne kelljen rohanni, így ha elindul másik irányba, hagyom, majd egy idő után valami csellel irányt váltunk Pl. mutatok neki valami érdekeset arra, vagy ilyesmi. Szóval ha hagyom először, amit ő akar, jobban tudom később érvényesíteni az akaratom, mintha azzal kezdem, hogy nem erre megyünk, hanem arra, mert akkor már fekszik is a földön és kezdődik is a 10 perces hiszti. Ez egy türelemjáték az tuti, de utólag 10 év múlva, biztos nagyon vicces lesz visszagondolni rá. : )
2012. márc. 22. 13:45
:) nekem nem fogja a kezem csak ha szólok h átmegyünk pl az úton...amúgyjárdán esze ágában sincs,sőt sokszor én az út szélén ő a járdán megy,de nem bánom,tanulja hogy kel figyelni a lába elé hogy ne essen el a jó kis magyar járdákon pl, meg h a kerítéshez nem nyúlunk stbstb...:)
10. kiandi
2012. márc. 22. 13:44
Szia! Az én kisfiam 16 hónapos. Mi úgy sétálunk, hogy tolja a kis bevásárló kocsiját (amit egyébként eddig a lakásban használtunk csak). Néha még így is "elkalandozik", de már sokkal könnyebb. :-)
2012. márc. 22. 13:43
igen én is érzem, hogy nagyon készülőben van a hiszti korszak. De érdekes, hogy leginkább velem csinálja ezt. Apukájának szófogadóbb. Egész nap rohan utánam, hogy anya anya, ha főzök vagy mosogatok akkor elhúz onnan, de játszani nem akar semmivel. Csak téblábol egész nap. Ha kimegyünk a levegőre, akkor meg csak azt szeretné csinálni amit nem kellene, kukát nyalogatni, csikkeket felszedni stb. Dehát nemet kell mondanom, mert ezt nem engedem. Olyan szarul érzem magam, hogy szegénynek mindig nem szabadokat mondok csak.
2012. márc. 22. 13:43

Szia,

az én lányom is ilyen volt.A hajamat fontam néha tőle...Ő most 2,5éves és alakulnak már a dolgok,de nagyon nehéz bárhova is menni vele még mindig.Motort tudom ajánlani,azt nagyon élvezi,illetve amikor kisebb volt három kerekű kisbicóval toltam,gyalog nem mertem elindulni sehová vele.Mára már megfogja a kezemet is,ha úttesthez érünk,de ezt sem volt könnyű elérni.Volt olyan,h hazáig ordított,mert nem akart még jönni...nem könnyű,kitartást! :)

2012. márc. 22. 13:42

próbálj vele komoly lenni,mármint ok h darckorszak jön,de pl meg kell tanulnia h az utcán mi a rend:) és ezt csak úgy éred el ha tisztel és szót fogad...kb 1000szor fogod elmondnai neki,mire betartja de légy türelmes és határozott hangsúllyal mond neki!

amúgy én nem vettem fel amikor más irányba indult, lehet csúnya dolog de megfogtama kezét és volt h húztam magam után kb 3métert,de utána megemberelte magát és elindul,persze üvöltve...kb 3-4szer játszotta el,utána tudta hogy ha megfogom a kezét(nem szorosan!) akkor az van amit mondok és arra megyünk amerre kell:)

2éves, már csak szólnom kell és már fordul is amerre megyünk:) szót fogad az utcán is, nem lép le a kárdáról csak ha körül nézett, és szépen megy, kikerüli amit/akit kell, egyszóval megtanulta elég hamar viszonylag fél év alatt kb,pedig közben tél is volt és nem voltunk kint sokat,de plázákban is élnek a szabályok és bevárálásoknál is:)


sok sikert, kitartó egyél és határozott, erős hangnemben irányítsd:) és én szívem szerint azt mondom ne vedd fel, mert akkor azt megszokja, és egy idő után már nem bírja majd a derekad:D

2012. márc. 22. 13:42

Nálunk is ez a helyzet:) Szót fogadna,de esze ágába sincs:)

16hónapos,de úgy viselkedik,mintha Ő már nagy lenne

Bárhová megyünk veszi a táskáját,köszönöm mindenkinek és nem fogad szót:)

5. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Skuki)
2012. márc. 22. 13:41
Mindig mondd el neki, hova mentek. Ha elindultok, időd és türelmed legyen bőven, kicsiket lépj és lassan, neki még az is rohanás. Soha ne engedd el a kezét! Útközben folyamatosan beszélgessetek. Ha ez így sem működik, tedd be a babakocsiba. Én, ha rohannom kellett a gyerekekkel, még 3 éves korukban is beleültettem őket. Mondtam nekik, hogy most sietés van, és tök jól elvoltak :D
4. mevi (válaszként erre: 1. - Skuki)
2012. márc. 22. 13:41
Szia! Az én lurkóm 2 éves lesz jövő hónapban. Ha jól emlékszem, másfél évesen még Őt sem nagyon érdekelte, hogy mit mondok. Viszont mostanra eljutottunk arra a szintre, hogy hallgat rám. Nem mondom, hogy nincsenek dacból kivételes esetek, de nagy részben az van, amit én mondok. Pl nagyon sokáig nem volt hajlandó megfogni a kezemet, de most már saját magától megfogja, ha mondom, hogy átmegyünk az úton. Szerintem legyél még kicsit türelmes, pici Ő még nagyon.:) De idővel majd alakul.
2012. márc. 22. 13:38

még ne lődd fel magad,lesz rosszabb is :D


1,5 évesen az még erősebb benne amit nagyon akar,amire késztetést érez,mint a te kontrollod.nem úgy csinálnak még ilyen korban mintha nem hallaná hogy szólsz neki,hanem legtöbbször tényleg nem jut el úgymond az agyáig :) az enyém is amikor rohant pl egy macska után hogy márpedig megsimogatja,a hangom kb háttérzaj volt neki,mondhattam bármit.majd szép lassan megtanulja hogy kell ezt az egész szófogadás dolgot kezelni,ne add fel,ha 100x kell elmondani neki valamit akkor annyiszor mondod el. vannak kis nyugodt babák akik szépen elnézelődnek séta közben,el sem mozdulnak az anyuka mellől,de akinek nem ilyen a vérmérséklete attól ezt nem lehet elvárni.

nemsokára megérti,hogy amit csinál annak következményei vannak,tudatosabb lesz,tudja mérlegelni hogy mi mivel jár.a 2 évesemnek már nagyon megy,egyre jobb dolgom van :))

2012. márc. 22. 13:38

Szia!

Ez egy ideig így is lesz, ez már a dackorszak kezdete!

Nekem mind ezt csinálta és most a kicsi is, hogy pont az ellenkező irányba ment,a kezét nem engedte fogni stb..

DE hogyne tudna szót fogadni, csak nem akar!!:-))

2012. márc. 22. 13:31

Érdekelne másoknak hogyan sikerült megtanítani a kisgyermeküknek, hogy úgymond szót fogadjon:-)

Konkrétan ha megyünk sétálni hogyan tudnám megtanítani neki, hogy jöjjön velem és ne tök a másik irányba. Vagy még kicsi lenne? 1,5 éves. Mások olyan szépen totyognak a szüleikkel, az én leányomat meg nem nagyon érdekli ha szólok neki, hogy menjünk, vagy játszunk. Ha meg felkapom akkor jön az ordítás. Mondjuk pár hete annyira hisztis, hogy lassan fellövöm magam a holdra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook