Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1, 5 éves gyerkőcnek hogy adjam a kesrű gyógyszer szirupot, hogy meg is egye? fórum

1, 5 éves gyerkőcnek hogy adjam a kesrű gyógyszer szirupot, hogy meg is egye? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 21. 15:36

A fecskendőt én is próbáltam. Hol bejött, hol nem. A lányom viszont olyan volt kicsinek, hogy ha egy gyógyszer nem ízlett neki, lenyelte, aztán kihányta (az Ambroxolt is). Az egyik doktornéni mondta, hogy tömény málnaszörpöt öntsek a gyógyszeres kanálba. Bejött.

Most, hogy nagyobb, azt csináljuk, hogy ott van készenlétben valami finom és ahogy a rossz ízű gyógyszert lenyelte, már nyomom is a szájába. (Pl. egy pici cukor, keksz, stb.) Így - annak tudatában, hogy hamar jön valami jobb - egy időre visszafogja a hányingert, aztán meg már elmúlik...

18. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 7. - Futóbajnok)
2010. ápr. 20. 09:23

Nálunk is ez vált be! Ha muszáj, akkor muszáj...

Sajnos az antibiotikumokat semmivel sem lehet közömbösíteni, bármibe is keverik.

Köptető helyett lándzsás utifű szirupot adok a gyereknek, ennek kellemes az íze.

2010. ápr. 18. 21:04

a mi gyógyszerünk ambroxol q finom, nem keserű. Az én lányom imádja


Én nem azzal a kanállal adtam be, amelyikkel eszik, hanem sima teás kanállal, így tudja, hogy az más


Az teljesen rendben van, ha nem akar enni. Feltételezem, hogy fáj a torka is, ilyenkor nekünk se esik jól az evés. Ne erőltesd a kaját, majd ha jobban lesz enni fog


Ne felejtsd, hogy ilyenkor sok folyadékot kell innia, mert az nyákoldó hatású. És ne add be alvás előtt. Bár ezeket biztos te is tudod. Mi sok mézes tejet és teát adtunk

2010. ápr. 17. 19:32
Nekem az jutott eszembe, hogy sok cukorba egy kanálnyiba tedd bele, tehát cukrot áztasd el vele...az talán segít
15. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Detti05)
2010. ápr. 17. 18:54

Próbáltam én is a Nurofenes adagolóval, de az sem ment.

Én is gondoltam arra, hogy azért nem akar enni semmit, mert azt hiszi hogy a kanálban gyógyszer van.

Ördögi kör

14. zsanci79 (válaszként erre: 12. - 2656c806ea)
2010. ápr. 17. 18:52
Szerencsés vagy :)
13. Detti05 (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2010. ápr. 17. 18:38
Brutális a fecskendő,de nálunk is sokáig az jött be,főleg miután kanálból adtam nem ettek semmit,mert féltek a rossz ízű gyógyszertől.Majd adtam teába akkor már nem is ittak és kórház lett a vége mert kiszáradtak.Ez mindegyiknél hasmenéses-hányásos vírusnál volt.Azóta ők már nagyok és megértik,hogy muszáj megenni,de most van egy pici babánk is és neki is fecskendővel fogom adni,ha gyógyszert kell majd kapnia,pont a nagyok esetéből kiindulva.
2010. ápr. 17. 18:35
én soha nem fogtam le a gyerekemet. valahogy mindig betudtam adni neki a legszarabb izü gyógyszert is.
2010. ápr. 17. 18:34
teába keverve
2010. ápr. 17. 18:29

Nem is értem, hogy ilyen kicsiknek miért kell ilyen keserű gyógyszert csinálni.

volt egy köptető ami teljesen málna ízű volt, de most hiánycikk.

9. 9c8432d068 (válaszként erre: 7. - Futóbajnok)
2010. ápr. 17. 18:28

Ez bizony eléggé "brutális" megoldás,és veszélyes is.

Sokkal egyszerűbb és biztonságosabb valamivel édesíteni a szert.

8. zsanci79 (válaszként erre: 7. - Futóbajnok)
2010. ápr. 17. 18:26
igen, gondoltam már, csak ő annyira hisztis, hogy egy sima hisztis sírásnál is képes befulladni, hát még ha a szájába is tömködnek.....
7. futóbajnok (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2010. ápr. 17. 18:21
Kegyetlenség, de ha be kell adni: felszívod egy fecskendőbe a szirupot. A babát hanyatt fekteted, feléhajolsz, leszorítva ezzel a kezét-lábát, és a kis fejét oldalra fordítva a gyerek pofazacskójába fecskendezed a gyógyszert. Így nem tudja nyelvével kilökni, ha megmozdítja a fejét, lecsorog... Ez akkor, ha nagy a baj...
2010. ápr. 17. 18:21

Kedves beiró nem tudjuk valóban mi baja a gyermekednek esetleg, ha nem sikerül őt kicselezni,

akkor irassál helyette mást, amit szivesen meg is

eszik. Annyiféle készitmény létezik manapság, ami ezt ellensulyozza. Üdvözlettel: Ágnes

2010. ápr. 17. 18:19
Én is teával szoktam,vagy kompótlevével,mézzel
2010. ápr. 17. 18:18

Én volt, hogy teába adtam neki, kicsit trugyis volt, de a lényeg, hogy megkapja.

A túrókrém, joghurt, tejpép stb., tápszer is teljesen jó.

2010. ápr. 17. 18:17

szia!


Én krémtúróba szokta beletenni,észre sem szokta venni.

2010. ápr. 17. 18:11
Én úgy emlékszem, hogy anyukám mézzel vagy lekvárral adta. de volt h túró rudiba:)
2010. ápr. 17. 18:08

Kisfiamnak tegnap óta antibiotikumot és köptetőt kell adni.

Tegnap még meg tudtam etetni vele nagy nehezen, de ma már nem megy. Egyrészt már semmit nem fogad el ami kiskanálban van, másrészt szinte nem is eszik semmit.

Iszonyat keserű az a lötty, már tettem kakaóba teába, de nem megy. A köptetőt sikerült megitatnom vele a teában, de sztem így az nem is hatásos, nem?

Valami tapasztalat? Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook