Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 1, 5 éves fiam egész nap mellettem van, nem hajlandó a szobájában játszani. Mit tegyek? fórum

1, 5 éves fiam egész nap mellettem van, nem hajlandó a szobájában játszani. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. b72bf01933 (válaszként erre: 46. - Zsupszi)
2010. márc. 26. 14:44

én nem zacskóban tartom,a pelenkázó szekrénybe pakolom az összeset,ott van bent az összes kence meg körömvágó csipesz,kuki kence stb.

és ha azt nem kötözök le akkor mindent kiszed belőle,szétdobálja.

46. Zsupszi (válaszként erre: 33. - B72bf01933)
2010. márc. 26. 14:43

Szerintem mindent csak kiváncsiságból csinál a gyerek. Sancus is szétszedte egyszer a pelenkás zacskót és mire észbe kaptam ki is ürítette. :D

Azóta inkább időnként adok neki egy-egy pelenkát ha úgy látom igényli, ill. mielőtt aláteszem oda adom neki, hagy nézze meg rajta a figukárat, hagy huzigálja kicsit. Tönkre tenni úgysem tudja annyi idő alatt.

45. Zsupszi (válaszként erre: 32. - Becseiagi)
2010. márc. 26. 14:39

A lépcső kapujának kallantyúját Sancus is hamar megtanulta kinyitni, így jött a biztonsági lánc. ez még hatásos. A nappali kapuján pedig retesz van és mivel nehezen jár ez is oké. De ezeken túl én semmit nem zárok el a gyerek elől. Engem is idegesít, hogy huzigálja a fiókokat, főleg a késest és hogy a koszos kezével kihuzigálja a konyharuhákat, de inkább rászólok mindig és bízom benne, hogy előbb utóbb megtanulja hogy nem lehet. A ruhás fiókunkat is nem egyszer kipakolta már, de az utóbbi időben arról már leszokott.

Megfigyeltem egyébként, hogy azért is huzigálja a fiókokat, mert közben figyeli hogy működik, vagyis ezzel is tanul. Pakolni is kiváncsiságból pakol. Az ajtókat meg imádja nyitogatni, csukogatni és sajnos csapkodni, amiért már szintén szólók és elmondom neki, hogy ezt nem sokáig fogja bírni a szekrény. Ha tiltott szekrénybe nyúl akkor elmondom, hogy miért tilos és hogy van saját szekrénye ahol pakolhat. Egyébként Sancus csak akkor pakol a konyhaszekrényekben ha ott vagyok, egyedül nem szokott a konyhába lenni.

44. 35c81b79eb (válaszként erre: 41. - Zsupszi)
2010. márc. 26. 14:32
A picinek már nem vettem felmosó szettet! :D
43. 35c81b79eb (válaszként erre: 41. - Zsupszi)
2010. márc. 26. 14:30
Léda mögé ül általában a porszívónak és ahol fújja ki a levegőt, ott szórakozik. Mindig valami játékot tart oda vagy a lábát. :D
42. b72bf01933 (válaszként erre: 41. - Zsupszi)
2010. márc. 26. 14:30
szintén zenész
41. Zsupszi (válaszként erre: 22. - 35c81b79eb)
2010. márc. 26. 14:29
:DDD Bátor voltál. Én a játékporszívon gondolkodom, de félek az már nem lesz olyan érdekes, viszont szinte lehetetlen Sancus mellett porszívozni. Húzza, tolja, kikapcsolja, eltekeri, ráfekszik stb.
2010. márc. 26. 14:28
Az én lányom most azt élvezi, hogy fog egy szatyrog és abba pakolja a játékait és hurcolja. Hozza nekem ajándékba. :D
39. b72bf01933 (válaszként erre: 38. - Zsupszi)
2010. márc. 26. 14:27
sztem iylen idős csemetével,mindnekinek van ilyen problémája :)
2010. márc. 26. 14:26
Egyébként Sziasztok! Bocsánat, hogy csak írok és írok, köszönni meg elfelejtek. :DDD Csak megörültem, hogy nem vagyok egyedül a problémával. :D
37. Zsupszi (válaszként erre: 18. - Egypt)
2010. márc. 26. 14:24
Igazad van. Én az egyik alsó konyhaszekrényből engedtem/engedem neki hogy pakoljon, de nagy segítségem pl. főzésnél hogy az előszobába beengedem a kutyánkat és az egy időre leköti Sancust. Aztán ha elunja akkor jobb híján hagyom hagy rámoljon szét. Pl. viszi a spajzból a kosarat, a cipőjét előszeretettel hurcolja és teszi fel mindenhova amitől bevallom tök ideg vagyok. Szóval ha végeztem a főzéssel akkor jöhet a rendrakás és a csata, hogy amit elpakolok az ott is maradjon. :DDD
36. 111e183830 (válaszként erre: 32. - Becseiagi)
2010. márc. 26. 14:23
Nevezz ki neki egy szekrényt ,egy fiókot,ott engedd pakolni,de máshol tilos.Nálunk rámolhatja a műa dobozos szekrényt és a merőkanalas fiókot(előtte kiválogattam a szúrós dolgokat)és főzhet a műa edényekkel.De a többi tabu.Egy két év közüli manó ezt már megérti.
35. 35c81b79eb (válaszként erre: 32. - Becseiagi)
2010. márc. 26. 14:22
Hát elhiszem, hogy nehéz lehet,mert az én nagylányom, "csak" iszonyatosan eleven és mindig figyelni kell rá, de ő soha nem rámolt ennyire, nem dobálta szét a cuccokat. A fűtéscső nálunk is arra szolgált, hogy fellehessen rá mászni, a boltban jól lehet bújócskázni, csak éppen sokszor a bőgés kerülget, hogy hova tűnt már megint 2mp alatt. Annak ellenére,hogy úgy megyek be mindenhova, ha ruhát kell neki venni pl. , hogy ne mozdulj el mellőlem, nem vicces, ha elbújsz, sokan vannak, anya nem talál meg és megijesztesz vele. De volt hogy bebújt a felakasztott ruhák alá, én meg a picivel a karomon rohangáltam körbe a boltban, mert nem értettem hova tűnt,mikor két perce még mellettem állt és csak addig fordultam el,míg a picinek odaadtam a cumit.
34. Zsupszi (válaszként erre: 15. - 35c81b79eb)
2010. márc. 26. 14:20
Én is szívesen bevonnám Sancust, de tuti mindent lepakolna a pultról. Te leüríted előtte a pultot? Nem szór minden a földre a lányod? Sajna nálunk ez megy. Ami nem kell az megy a földre.
33. b72bf01933 (válaszként erre: 32. - Becseiagi)
2010. márc. 26. 14:19

jujjj de durva.:)


geri szerencsére nem nyitogat ha rászólok.nekünk csak a pelenkázó szekrényt kellett bekötni,mert azok a fránya pelenkák irtó érdekesek tudnak lenni és széthajigálja őket.


a konyhába meg csináltunk neki egy saját kis részt,ahova műanyag dolgok lettek pakolva azokat kiszedheti,de csak úgy hogyha vissza is pakol.ez működött is.aztán megunta és már nem is nyúkál bele.

32. becseiagi (válaszként erre: 27. - 35c81b79eb)
2010. márc. 26. 14:16
Igen... mindent szétdobál, állandóan pakolászik, nekem furcsa ez, mert a lányok nem voltak ilyenek. A vitrin fogantyúkat összekötöttem cipőfűzővel, a konyha ajtót egy darab OSB lappal beszögeltük. Először volt rajta egy kis zár, mi úgy járkáltunk át a kis ajtón, de aztán rájöt, hogy hogy működik, és aztán szögeltük be. Akomódokhoz a fogantyúk mögé becsúsztattunk 1-1 darab lécet (a laminált szegélyéből kimaradtat felvágtuk 3-ba, a 3 komódhoz), hogy ne tudja kihúzgálni a fiókokat, és kidobálni a ruhákat belőle. A cipősszekrényből mindig kipakol, és a komódokra felmászik, mintha a foganytú létra lenne. A fiókok kezdenek elnyagdulni, és már sosincs itthon rend...!
2010. márc. 26. 14:13
Egyébként nálunk változó a dolog. Hol elvan egyedül, persze nem hosszú időre, hol meg folyamatosan a nyakamon lógna. Sajna nem látok a kis lelkébe, hogy mi zajlik benne, mikor ennyire csüng, de szerintem oka van és hullámzó a dolog. Már nagyon szépen elvolt egyedül, mikor jött egy betegség és onnantól kezdve nem tudtam magamról "levakarni". Jó 1-2 hónap után most újból visszaállt, de mindig tudnia kell, hogy hol vagyok. Pl. mielőtt lemegyek a tetőtérből nélküle elmondom neki többször is, hogy hova és miért. Látszólag mintha meg sem hallaná, de ilyenkor nem hisztizik ha elmegyek. Az udvaron is elvan szépen egyedül, de egy időután bejön megnézni ha nem megyek ki.
30. Zsupszi (válaszként erre: 8. - B72bf01933)
2010. márc. 26. 14:08
Az én Sancusom is ilyen. :DDD És ő a billentyűket is nyomkodja és az egeret is. Már adtunk neki egy használaton kívüli billentyűzetet és van, hogy azt is az asztalra teszem majd elfelejtem, hogy az van előttem és nem értem miért nem csinál semmit a gép. :DDD
29. sara1986 (válaszként erre: 23. - Ice kuszi)
2010. márc. 26. 14:08
szerintem ez is csak időszakos lesz. Ne aggódj Kuszi :)
2010. márc. 26. 14:08
Én a picivel úgy főztem, hogy végig ott volt az oldalamon, elég fárasztó volt, de sajnos senkinek a kezében nem maradt meg már pár hetesen sem.
27. 35c81b79eb (válaszként erre: 24. - Becseiagi)
2010. márc. 26. 14:07

Ja már értem! Akkor igazából nem csak az a gond,hogy mindig melletted van, hanem hogy mindig kitalál valamit és folyamatosan figyelni kell. Nekem a nagylányom volt ilyen és nem változott semmit sajnos. Most már hat éves és még most is állandóan figyelni kell rá.

Tudom, hogy nem egyszerű.

26. becseiagi (válaszként erre: 9. - 879a837565)
2010. márc. 26. 14:05
Ez tiszta sor, egyet értek azokkal a dolgokkal amiket írtál, de a két lányommal nem volt ilyen "gondom". De akkor hogy főzöl, meg stb..., ha fog téged?
25. b72bf01933 (válaszként erre: 19. - 35c81b79eb)
2010. márc. 26. 14:03
ismerős szitu.csak nem a főzéssel.gerim nagy számítógép zseni,de ha leveszem a székről,tud ám kiabálni :D
24. becseiagi (válaszként erre: 4. - 35c81b79eb)
2010. márc. 26. 14:03
Nem tudom, biztos van, de ezzel nekünk nincs gondunk. Ezt csak akkor csinálja, ha kettesben vagyunk itthon, tehát a nap nagy részében. Most épp petefészek-gyulladással pihenek, de vagy rám mászik, vagy lökdös, vagy megmar, esetleg ütöget. Tudom talán azért, hogy csak rá figyeljek. De akkor meg jön, hogy felmászik a komódra, és mire onnan elhesegetem, akkor meg a tv-t vagy a számítógépet kapcsolgatja. Állandóan lerámol mindent, vagy most a legújabb, hogy felmászik az étkezőnél az egyik székre, és onnan a székébe mászik. Mikor leülünk enni ez nem gond, mert uzsgyi megy a helyére és várja a kaját, de most már nap közben is felmászik oda, és egyfolytában csak őt felügyelem, meg fogom, hogy le ne seen valahonna. Nem tudok így terigetni és már főzni sem...
23. ice kuszi (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2010. márc. 26. 14:03
Az én lányom 22 hónapos, és teljesen ugyanez a helyzet nálunk is, azzal a különbséggel, hogy ő nem éri be azzal, hogy egy helyiségben van velem, egyfolytában az ölemben akar lenni! Ha nem veszem fel, hisztizik, vagy szándékosan olyan dolgot csinál, amiért tudja, hogy odamegyek és elcipelem onnan. Másnak sem engedi, hogy ölbe vegye, ha anya kell, akkor anya kell! Senki nem hiszi el nekem, hogy semmit sem tudok mellette csinálni, se főzni, se takarítani, csak ha alszik! Szerintem ez elég gáz egy majdnem kétéves mellett...
22. 35c81b79eb (válaszként erre: 16. - Sara1986)
2010. márc. 26. 14:02

Ez biztos, sokkal jobban élvezik, ha azt csinálhatják, amit mi. Annak idején a nagylányomnak vettem felmosó szettet, de amit a lakásban csinált, mikor segített felmosni, azt nem kívánom senkinek. :)

Úgyhogy megbeszéltem vele, hogyha rajtam van a sor lépcsőház takarítás terén, akkor jön ki velem és a lépcsőházat felmossuk együtt. Így is csináltuk mindig, nagyon édi volt.

21. 00495ec28d (válaszként erre: 15. - 35c81b79eb)
2010. márc. 26. 14:02

Édes:-))))))))))


Hát ezt pont így lehet csinálni,ahogy Ti,nemigen van más választás.....had játszon ott,ahol mi vagyunk nem?

2010. márc. 26. 14:01
Majd elmúlik szerintem:) Próbáljatok meg közösségbe járni, játszóházba, ahol még találkozhat gyerekekkel, hogy lássa tőlük mit is lehet játszani. Az én kisfiam is ilyen, ilyen volt.... közösség úgy vettem észre valamit formált ezen.
19. 35c81b79eb (válaszként erre: 17. - B72bf01933)
2010. márc. 26. 14:00
Hát igen és csak az a gond, hogy egész nap ott ülne és " főzne "! Ha egy óra múlva azt mondom, hogy elég, anya is végzett, akkor vége a világnak. :)
18. egypt
2010. márc. 26. 14:00

Pici még ahhoz, hogy sokáig egyedül játsszon!

Szüksége van a társaságra, az anya közelségére, legalább arra, hogy lásson. A hifi meg rádió nem éppen a legjobb társaság egy ilyen picinek..

Oldd meg, hogy ott játszhasson a közeledben!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook