Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1-3 évesnek milyen építőkockát? fórum

1-3 évesnek milyen építőkockát? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 29. 21:37

A Lego Quatro már régóta (2006) nincs gyártásban.

A Duplo-t viszont csak javasolni tudom, nem véletlenül olyan drága. Elméletileg többszáz százalékban bevizsgált minőségileg (és jórészt Nyíregyházán gyártják ;)).

A kis darabokra pedig különösen odafigyelnek, nehogy kerüljön a termékekbe akkora darabka, amit lenyelhet a kisgyermek.

2010. szept. 3. 23:35
Duplo.
17. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Anuk76)
2010. aug. 31. 16:10

Most vettünk itt (Bécs) egy 60 darabos készletet Duplóból. 14 euró volt. Otthon is ekörül van az ára, olyan 3000 lehet...

De ebben tényleg csak alapelemek vannak, a 2*2es és a 4*2es kockák, különböző színben...

Esetleg nézz szét aukciós oldalakon is, hátha kicsit olcsóbb. Bár ritka, ha használtan árulják, én pl. még csak újakat láttam.

16. Anuk76 (válaszként erre: 15. - Iviiiiii)
2010. aug. 31. 15:55
Mennyibe kerül egy alapkészlet? MErt ha drága akkor választanom kell őszi cipő vagy építő. :(
2010. aug. 31. 15:45
Én most vettem tesómnak nagylegót, a nevét nemtudom, gulliverben vettem, segített az eladó! Elvileg másfél éves kortól ajánlott, szerintem ez a duplo. És az benne a jó, hogy többféle van és kompatibilisek. És tudsz választani 3 méret közül.
2010. aug. 31. 14:40
És ami még nagyon fontos: könnyen moshatók legyenek.
13. mliv
2010. aug. 31. 14:11
Duplo! a legjobb!
12. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Anuk76)
2010. aug. 31. 14:06

Igen, a fa nekünk is csúszik.

Most vettem elő megint, mert bezsákoltuk költözéskor a fakockát és az óriáslegót is. Kiara októberben 3 éves lesz, most egész szépen tud vele építeni. De csak tornyot, 5-6 magasat.

Mikor picike volt, imádta, mikor borul, akkorákat kacagott, hogy zengett a szoba. De valszeg azért, mert akkor Apa építette, és nem az ő munkája veszett kárba. :DDD

11. Anuk76 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2010. aug. 31. 14:03

Jáva, babilon és a "talléros" nekünk is volt gyerek korunkban. Húúú de nagyon szerettem.

No meg volt egy hatalmas zsák fa építőkockám. Mondjuk azt már nem adtam oda a gyereknek, mert kiderült, hogy olyan helyen lett tárolva. Ment tüzelőnek. :(

Nekünk most fa van, de színes...nem tudom mivel lett befestve, de csúszik nagyon. Ezért keresek olyant ami nem. :)

10. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - 56081bb438)
2010. aug. 31. 14:00

Basszus, most hogy mondtad a Jávát, gőzöm se volt, az melyik. Rákerestem... Hogy én hogy szerettem vele játszani!!! De otthon nekem sose volt semmi ilyesmim. Se Lego, se építőkocka, se Jáva.

Azaz Babilonom volt, meg az a talléros összedugós (mi volt a neve?)...


Tényleg, ezek is jók. :D Mindet lehet kapni megint, a tallérosat láttam tecsóban is.


Azt vettem észre, hogy a retro játékok mocsok drágák... bár, majdnem minden készségfejlesztő drága...

9. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2010. aug. 31. 13:56

Legóból többféle van. :)

A Duplo dobozára pl. az van írva, hog 1 1/2 - 5 éves kor között. Ha már nem pakol a szájába dolgokat, nyugodtan mehet szerintem.


Egyébként olyat érdemes venni, ami sok helyen kapható, vagy legalább a család bármely ágának közelében beszerezhető. Így, ha nincs jobb ajándékötlete valakinek, mentsvárnak jó a meglevő készlet bővítése.

Ja, és az sem utolsó szempont, hogy lehessen hozzá pl. alapot vagy figurákat venni.

Nekünk Duplo van. Már vagy 200 darabnál járunk, de rá kellett jönnünk, hogy még az sem elég. :D Ha a gyerek nem egyedül játszik, hanem valamelyikünkkel pl. házat építtet, míg ő is alkot, akkor bizony néha bajban vagyunk. :D

2010. aug. 31. 13:52

27 hónapos a kisfiam.19 hónapos kora óta duplozik,illetve még fakockázik..nagyon szereti,és nagyon örülök neki,készségfejlesztő,és kreativitást is fejleszti erősen...

a lenyelés az én gyerekem már a régi típusú JÁVa játékkal is épít,és nem eszi meg..a típus régi,a játék retro és nagyon drága sajnos..

2010. aug. 31. 13:47
Mindenképpen nagyobb legyen, mint a szája, nehogy lenyelje!3 vagy 4 év alatt nem is ajánlják a legót emlékezetem szerint.
2010. aug. 31. 13:45
Én legót csak akkor fogok venni a fiamnak, ha már tényleges értékelni fogja nem pedig csak dobálni. Addig meg bőven megteszi valamilyen olcsóbb nagyméretű is.
2010. aug. 31. 13:41
Legó quatro. Unokatesóim imádják.
2010. aug. 31. 13:39

Az enyém 2 éves, és még mindig nem érdekli az építőkocka. Ezer féle van már neki, egyikkel sem játszik. Még annyiba se méltatja, hogy az én tornyomat ledöntse :s

Nekünk Wader-es van, nagyon jó minőség, és nem olyan drága, mint a duplo.

2010. aug. 31. 13:39
Van legó quatro is:) A dupló kétszerese. De a dupló is nagyon jó szerintem.
2. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Anuk76)
2010. aug. 31. 13:39
Lego duplo, Én nagyon szerettem kiskoromban :)
2010. aug. 31. 13:37

15 hónapos lesz a lányom. Eddig clemmyje volt, de inkább csak rágta. Most, hogy vége a rágcsáló létnek vettünk neki fa építőkocka készletet. Rombolni remekül tudja, de építeni nem igazán, mert "lecsúszik" egyik a másikról. Néha még nekem is elcsúszkál. Pedig nem gagyi, minőségi.

A csészerakosgatóján vannak pöckök azokat már ügyesen rakja, de így ez kevés neki ahogy látom.


Gondolkodtam műanyagon, de annyiféle van.

Dávid, Lego dupló, prímo meg mittudomén :)


Segítenétek? A kicsi kezecskék mit tudnának könnyen egymásra rakni, hogy nem csúszik szét, s nem csak egy ágú tornyot lehet építeni belőle, esetleg később bővíthető.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook